Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.04.2005, 16:23   #1
zzz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.04.2005
Posty: 4
zzz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Potrzebuję EEPROM do sohw-1633S

Nagrywarka zaczęła się dziwnie zachowywać miesiąc po aktualizacji firmware - zaczęła psuć wszystkie płyty, w końcu zgrzytnęła i padła - więc spróbowałem wrócić do starego firmware. Po kilku zmianach (które nic naprawiły) - skończyłem z migoczącą diodą. Nie ruszałem EEPROMu, więc też go nie zbackup'owałem niestety, a na sieci jest dostępny tylko inny od mojego (różni się początkiem, próba jego wgrania nie pomogła). Prosiłbym jakiegoś posiadacza tej nagrywarki o podesłanie mi eepromu na magness2@poczta.fm - mój eeprom zaczyna się od J[S} (podgląd w LtnFlash). Chyba w nim jest coś uszkodzone, bo miga dioda, co wskazuje na błąd checksum.
Poza tym wszystko działa (znaczy zmiany firmware, odczyt eeprom, nawet usuwanie migania diody przez podmienienie firmware na przerobione omnipatcherem), ale nagrywarka nie - chcę ją oddać na gwarancji, bo chyba ma także uszkodzenie mechaniczne - ale nie wiem co powiedzą w serwisie na migającą diodę (oznakę, że coś grzebałem przy firmware, hehe), dlatego wolałbym naprawić (jeśli się da) ten eeprom i wgrać orginalny firmware przed oddaniem.

Ostatnio zmieniany przez zzz : 30.04.2005 o godz. 16:25
zzz jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.04.2005, 16:35   #2
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
nic nie oddawaj !! tylko dobrze wgraj firmware , wczesniej uzywajac omnipachera
http://codeguys.rpc1.org/patchers/dv...cher-1.4.1.rar

i zaznaczajac funkcjie FIX
Dołączone obrazki
-snap1.jpg 
__________________
zorg jest offline  
Stary 30.04.2005, 17:50   #3
zzz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.04.2005
Posty: 4
zzz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Muszę oddać, bo nagrywarka ma też mechaniczne uszkodzenie - zgrzyta i nie łapie płytek (istnieje ewentualność, że powodem może być uszkodzenie eepromu) - stało się to w pewnym momencie po włożeniu płytki (zgrzytnęło i wyrzuciło płytkę kręcącą się na szufladce). Po załądowaniu firmware'a potraktowanego funkcją FIX z omnipatchera nie miga diodą, ale dalej nie działa.
Dlatego potrzebowałbym eeprom dobry... (więc jeśli ktoś ma, proszę o podesłanie na wymieniony wyżej adres)

Ostatnio zmieniany przez zzz : 30.04.2005 o godz. 17:53
zzz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.