Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.01.2009, 23:54   #1
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z aktualizacją firmware:nagrywarka Sony AW-G170A

Tak jak w temacie.Mam nagrywarkę Sony DVD RW AW-G170A.Postanowiłem zaktualizować firmware mojej nagrywarki do wersji 1.73 i tu napotkałem problem (myślałem,że wszystko będzie ok.), a mianowicie:po ściągnięciu firmware z tej strony: http://uqw.cdr.cz/?dvd_rekordery/sony/aw_g170a.html ,rozpoczynam aktualizację i
naciskam przycisk flash,pasek postępu trochę się ruszył a następnie się zatrzymał i wyskoczył mi komunikat flashing feiled.Na szczęście nagrywarka nadal działa,musiałem tylko nacisnąć cancel i uruchomić komputer ponownie.(nadal mam firmware 1.71,ten co miałem wcześniej).
Nie wiem o co tu chodzi.Może ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Tak na marginesie aktualizacja firmware do drugiego napędu który mam czyli Lite-ona combo przebiegła mi bez problemowo.
Jak to ma jakieś znaczenie to nagrywarka Sony jest ustawiona na "master" a Lite-on na "slave"(ale to chyba nie ma znaczenia przy aktualizacji?).Są one połączone jedną taśmą.

Chyba,że to jest "wadliwy" firmware, do którego link podałem powyżej?
Jeżeli tak to prosiłbym firmware z innego źródła.Dość długo szukałem,ale znalazłem tylko ten, którego link podałem.


Z góry dziękuję za pomoc.
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.01.2009, 10:50   #2
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez ttt22 Podgląd Wiadomości
[...]
...prosiłbym firmware z innego źródła. Dość długo szukałem,ale znalazłem tylko ten, którego link podałem.
Z góry dziękuję za pomoc.
http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/Optiarc-AD-7170A/ a tam:
-screen.jpg
Oczywiście, przed aktualizacją plik trzeba najpierw rozpakować.

Ostatnio zmieniany przez romanesco : 30.01.2009 o godz. 12:18
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2009, 16:19   #3
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po rozpakowaniu tego pliku,zawarte są w nim następujące pliki: ...Website, readme i 175_orig VLC media file(.bin)-zajmuje on 1,75MB.
Klikam w ten ostatni plik i wyskakuje jakiś błąd,że VLC media file is not recognise(czy jakoś tak).... .
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2009, 16:33   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przeczytaj readme.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2009, 16:42   #5
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W pliku readme jest napisane:

"Sony AW-G170A 1.75 Firmware

Included files

readme.txt - This file
175_orig.bin - Unmodified Sony AW-G170A firmware 1.75

There is a risk involved in flashing with experimental firmware,
so if you do not wish to assume this risk, please do not flash your drive!
Detailled information on how to flash this file can be found at
http://liggydee.cdfreaks.com/page/how2flash/

This file was originally downloaded from http://liggydee.cdfreaks.com "

To jest jakaś ogólna informacja,raczej nic więcej z tego nie wynika.
Na stronie,o której mowa w tym pliku nie znalazłem instrukcji.
Szczerze mówiąc to mój angielski "trochę kuleje" delikatnie mówiąc.

Ostatnio zmieniany przez ttt22 : 30.01.2009 o godz. 16:45
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2009, 16:44   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
No patrz, a ja znalazłem!

I to właśnie na tej stronie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2009, 16:50   #7
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
No patrz, a ja znalazłem!

I to właśnie na tej stronie.
To może chodzi o to: http://liggydee.cdfreaks.com/page/en...sh/binflashgui ?

Czyli pierwsza czynność to pobranie Binflash i wykonanie kroków,które są opisane w tym linku powyżej?Prosiłbym o potwierdzenie.

Rozumiem,że tak.Mam jeszcze pytanie:jak uruchomię Binflash,to trzeba nacisnąć przycisk "Scan" ?czy nie jest to konieczne?

Sorry,że post pod postem ale nie mogłem edytować wypowiedzi.

Zanim zacznę aktualizować firmware,to mam jeszcze pytanie:co da mi aktualizacja firmware,może nagrywarka będzie w jakiś sposób "lepiej" działała,jakieś funkcje dodatkowe może będą?Czy w ogóle będzie zauważalna jakaś zmiana?Prosiłbym o odpowiedź.

Obecnie mam firmware w wersji 1.71.

Przed chwilą przeprowadzałem aktualizację firmware,pasek postępu trochę się ruszył a później wyskoczyło okienko z komunikatem error,nacisnęłem ok i była informacja w okienku Binflasha:" detectet drive from firmware:29" coś takiego...

Robiłem tak jak jest napisane w powyższym linku.
Najpierw pobrałem Binflash: win32GUI, v1.46a,następnie pobrałem firmware 1.75. Odpaliłem Binflash,starą wersję firmware zapisałem w moich dokumentach(w razie czego)

P.S. Nagrywarka nadal działa,tylko że na wcześniejszym firmware.
Prosiłbym o jakąś podpowiedź jak problem rozwiązać.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 10.02.2009 o godz. 21:47
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2009, 06:38   #8
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez ttt22 Podgląd Wiadomości
Zanim zacznę aktualizować firmware,to mam jeszcze pytanie:co da mi aktualizacja firmware,może nagrywarka będzie w jakiś sposób "lepiej" działała,jakieś funkcje dodatkowe może będą?Czy w ogóle będzie zauważalna jakaś zmiana?Prosiłbym o odpowiedź.
Obecnie mam firmware w wersji 1.71.
http://www2.chip.pl/arts/archiwum/n/...ar_167498.html
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2009, 16:09   #9
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać problem z aktualizacją firmware tej nagrywarki(sony)?Jak pisałem wcześniej, w Liteonie bez problemu zaktualizowałem firmware.
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2009, 00:08   #10
adabu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Posty: 4
adabu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
http://www.sony-optiarc.us/uploads/5...70A_SG_175.ZIP
na tej stronie jest jeszcze procedura zmiana w managerze urz trybu dma na pio
u mnie pomogło dopiero podpiecęcie tasiemką 40żyłową i dopiero flash_wingui normalnie ruszył. Przyznam sie że pierwszy raz miałem tyle kłopotu ze zmianą biosu w nagrywarce
adabu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2009, 20:06   #11
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez adabu Podgląd Wiadomości
http://www.sony-optiarc.us/uploads/5...70A_SG_175.ZIP
na tej stronie jest jeszcze procedura zmiana w managerze urz trybu dma na pio
u mnie pomogło dopiero podpiecęcie tasiemką 40żyłową i dopiero flash_wingui normalnie ruszył. Przyznam sie że pierwszy raz miałem tyle kłopotu ze zmianą biosu w nagrywarce
adabu,a zmianę trybu DMA na PIO trzeba zrobić w biosie,czy w Menadżerze urządzeń?Jeszcze taka rzecz: wchodzę do menadżera urządzeń,następnie w "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" i tam mam "Podstawowy kanał IDE" i "Pomocniczy kanał IDE". Gdzie mam zmienić tryb na PIO?

Ja mam dwa napędy i ten Sony jest ustawiony na master.

Obecnie mam dwa napędy podpięte 80-żyłową taśmą.Czy mogę bez problemu podłączyć te napędy 40-żyłową taśmą i czy będą działały?Może rzeczywiście coś by to dało,skoro tobie pomogło.

Ostatnio zmieniany przez ttt22 : 10.02.2009 o godz. 20:20
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2009, 21:51   #12
adabu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Posty: 4
adabu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jesłi chodzi o managera to odznaczasz kontrolery IDE odpowiedni kontroler(1,2)-właściwości- "typ transferu" na PIO Byc może trzeba wyłączyć automatyczne ustawienia może się to różnić w zależności od chipsetu. Najprościej podpiąć napęd tasiemką 40 w tedy na pewno będzie DMA 2 prawie to samo co PIO Sam raczej bym tylko z jednym napędem na taśmie flashował,
Pozdro i powodzenia
adabu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2009, 22:44   #13
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli jak podpiął bym tylko nagrywarkę Sony taśmą 40-żyłową,to wtedy nie musiałbym już zmieniać trybu na PIO?

A jeżeli po podpięciu taśmy 40-żyłowej udałoby mi się zaktualizować firmware nagrywarki,to później po podpięciu taśmy 80-żyłowej by działały napędy?

P.S. A co do chipsetu,mój chipset to nForce 550.

Ostatnio zmieniany przez ttt22 : 10.02.2009 o godz. 22:50
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 21:04   #14
adabu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2003
Posty: 4
adabu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jasna sprawa że po udanym flashu na 40 wszystko bedzie działać na 80
adabu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 10:05   #15
ttt22
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.12.2008
Posty: 28
ttt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki adabu,zrobiłem tak jak pisałeś czyli podpiąłem nagrywarkę taśmą 40-żyłową i udało się zaktualizować firmware nagrywarki,bezproblemowo przebiegła aktualizacja . Sam bym raczej nie wpadł na to,żeby podpiąć taśmę 40-żyłową.Jeszcze raz dzięki

Ostatnio zmieniany przez ttt22 : 12.02.2009 o godz. 10:11
ttt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
SONY DW-Q28A problem z nagrywaniem DVD KamcioZ Napędy optyczne DVD 1 28.12.2006 21:00
problem z sony q30a pavulon83 Napędy optyczne DVD 16 21.11.2006 11:53
Sony Dru530a - Problem Starek Napędy optyczne DVD 16 23.04.2006 20:58
Nagrywarka DVD Sony DWQ28A - problem markus96 Off topic 2 17.11.2005 07:39
Problem z nagrywaniem płyt Audio na nagrywarce Sony CRX160E kris_www Napędy optyczne CD 4 13.10.2002 11:57


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.