Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.03.2010, 21:21   #1
koziolk3
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.03.2010
Posty: 5
koziolk3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Problem z biosami LiteOn

Witam,

posiadam napęd LITE-ON DVDRW SHW-160H6S, w którym postanowiłem uaktualnić bios.

Plik z biosem pobrałem ze strony producenta spakowany w *.zip. Kiedy uruchamiam plik exe znajdujący się w archiwum wyświetla mi się następujący komunikat:

"No matched drive detected! This is utility is only for LITE-ON DVDRW SHW-160H6S drive.

Detected drives:
1-0-0-0 I:LITE-ON DVDRW SHW-160H6S CP 91
4-0-0-0 K:XIF 9QZ0 XEB 1.03


Napęd jest właściwy, przynajmniej taki wyświetla mi w evereście i w menedżerze urządzeń win. Szukałem na forum i w googlach ale nic nie znalazłem na ten temat.

Czy ktoś wie jak na to zaradzić? Może ktoś miał podobny problem?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
koziolk3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.03.2010, 12:10   #2
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Upewnij się co do posiadanego napędu uruchamiając program Nero Info Tool. Oprócz potwierdzenia, jak mniemam, modelu palnika, znajdziesz w nim wiele cennych informacji o nim. M.in. aktualną wersję firmware.

Ostatnio zmieniany przez romanesco : 02.03.2010 o godz. 14:01
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2010, 16:09   #3
koziolk3
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.03.2010
Posty: 5
koziolk3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem nadal występuje...

Program Nero Info Tool pokazuje dokładnie taki sam napęd...
koziolk3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2010, 19:11   #4
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Mozliwe, ze Twoja nagrywarka me inny revision hardware (czyli inny sprzet), co sie ostatnio coraz czesciej u LiteOna zdarza.
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2010, 20:14   #5
koziolk3
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.03.2010
Posty: 5
koziolk3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4 Podgląd Wiadomości
Mozliwe, ze Twoja nagrywarka me inny revision hardware (czyli inny sprzet), co sie ostatnio coraz czesciej u LiteOna zdarza.
Udało mi się zaktualizować bios do CS08, ale to nie rozwiązało problemu tylko wogóle unieruchomiło nagrywarkę :/ a przecież to bios ze strony producenta

wszystko zaczęło się od tego że napęd nie chciał nagrywać płyt DVD+r (tylko takich) a teraz wogóle nic nie działa chyba będę musiał wrócić do poprzedniego biosu heh...

jakieś rady?
koziolk3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 14:17   #6
jonkaz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2010
Posty: 3
jonkaz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wydaje mi się że uaktualnienie wykryło ci dodatkowy napęd wirtualny, z zainstalowanego programu np Alcohol 120%, Ultra ISO, czy podobnego, ażeby zaktualizować bios należy te programy odinstalować, ażeby uaktualnienie widziało tylko 1 napęd. Wtedy powinno się udać
jonkaz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.04.2010, 20:56   #7
koziolk3
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.03.2010
Posty: 5
koziolk3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez jonkaz Podgląd Wiadomości
Wydaje mi się że uaktualnienie wykryło ci dodatkowy napęd wirtualny, z zainstalowanego programu np Alcohol 120%, Ultra ISO, czy podobnego, ażeby zaktualizować bios należy te programy odinstalować, ażeby uaktualnienie widziało tylko 1 napęd. Wtedy powinno się udać
Odinstalowanie również nic nie pomogło. Nawet reinstalacja systemu nie pomogła. Właściwie to dziwne, ponieważ bios był z oficjalnej strony i nie chodził, a nieoficjalny bios mi się normalnie załączył (do tego samego modelu) i napęd działał bez zarzutu i czytał płyty dwa razy szybciej !!! No ale suma sumarum okazało się, że napęd był mechanicznie uszkodzony i moje starania były stratą czasu. Teraz mam nowy napęd i wszystko jest ok . Mam po prostu szczęście do beznadziejnych przypadków hehe. Pozdrawiam.
koziolk3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z nagrywaniem i odtwarzaniem DVD w nagrywarce stacjonarnej Liteon LVW5005. Artur1_uts Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) 0 20.02.2008 11:19
Liteon 1633s dziwny problem golarz_filip Nośniki optyczne 6 04.03.2006 10:39
Problem z nagrywarka DVD Liteon 16X 16h5s sovi Napędy optyczne DVD 3 11.01.2006 22:41
LiteOn 1693s problem z DVD-R tio Napędy optyczne CD 4 19.09.2005 23:17
Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x oxygene Napędy optyczne CD 2 26.06.2005 17:53


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.