Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.08.2009, 15:42   #46
nasrudin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2009
Posty: 2
nasrudin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Leo Podgląd Wiadomości
Właśnie rozgryzałem problem - mam ten sam napęd /Slimtype DVD A DS8A1P/ w laptopie Compal JFL92.

Napęd nagrywał mi płytki z prędkością /O ZGROZO :o)/ tylko 800-1000 KB/s, ale nareszcie dzisiaj sie z nim uporałem. Miałem w nim mianowicie firmware CX12, a nowego podobno nie można znaleźć. Znalazłem otóż na forum.rpc1 firmware CX17, który ktoś zgrał uprzejmie ze swojego sprzętu i udostępnił na forum. Ściągnąłem ten firmawe + programy: jako, że jest to napęd LiteON /może nie wszyscy o tym wiedzą/ to działają na niego programy do tych nagrywarek - ściągnąłem EEpromUtility + FlashUtility ze stron codeguys.rpc1.org, a następnie:
1. zgrałem na wszelki wypadek EEPROM nagrywarki na dysk przy pomocy programu EEpromUtility
2. zgrałem na dysk oryginalny firmware CX12 /FlashUtility/
3. wgrałem firmware CX17 do nagrywarki /FlashUtility/
4. zrestartowałem kompa

Zmiana jest baaardzo istotna :o), bo zrobiłem specjalnie taki test:
Nagrywanie na dyskach TDK DVD-R 1-16x /otwarty nowy cake/ danych o wielkości równiutkich 1400 MB /2 filmy divX/
1. z firmwarem CX12 - 27 minut !!!!!
2. z firmwarem CX17 - 6 minut

No i o to mi właśnie chodziło !

Jakby ktoś potrzebował, to mam firmware CX12 oraz CX17, jak również zgrane obydwa EEPROM-y /dla CX12 oraz CX17/ - należy oczywiście wziąć pod uwagę, że te napędy występują w różnych laptopach ale też z różnymi wersjami firmware i te, które mają firmware o oznaczeniu CA.. chyba nie powinny być flashowane firmwarem CX..
Witam! Czy otrzymał ktoś pomoc od tego użytkownika w związku z problemem, który opisał? Mam dokładnie taki problem, który LEO opisał, jednak nie odpowiada na moje maile i prywatne wiadomości. Potrzebny mi ten firmware CX17 oraz programy EEpromUtility + FlashUtility (nie wiem skąd zdobyć). Moja nagrywarka to Slimtype DVD A DS8A1P w laptopie COMPAL JFL92 (sprawdzone w evereście). Proszę o pomoc!!
mój email: nasrudin@op.pl
nasrudin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.08.2009, 16:31   #47
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Na poczatek to mozesz odinstalować kontrolery ATA bo najprawdopodobniej nie masz włączonego DMA dlatego tak ci nagrywa
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2009, 14:54   #48
iwitkowska1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2009
Posty: 4
iwitkowska1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam nagrywarkę Slimtype DS8A1P firmware CA11 w ACER Aspire 5720. Nie chce nagrywać żadnych płyt. Co mam zrobić?
iwitkowska1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.09.2009, 20:01   #49
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wkleić log z nero.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2009, 11:55   #50
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
A gdybyś nie wiedziała jak wkleić, to poniżej masz instrukcję:
http://forum.cdrinfo.pl/f45/wstawian...do-posta-68803
Oczywiście tym sposobem wkleisz do postu nie tylko zdjęcia ale także inną grafikę, np. wycięte fragmenty ze stron internetowych lub programów użytkowych.

Ostatnio zmieniany przez romanesco : 04.09.2009 o godz. 12:03
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2009, 12:49   #51
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I na czym próbujesz nagrywać? Na Hawkach?
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2009, 16:15   #52
iwitkowska1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2009
Posty: 4
iwitkowska1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak i nie tylko. Próbowałam na emtec DWD-RW i innych z hipermarketu
iwitkowska1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2009, 20:19   #53
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To kup indyjskiego verbatima, DVD+R - jak to nie pomoże, to wtedy log.

Bo w hipermarkecie się płyt nie kupuje.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2009, 20:32   #54
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawda W Hipermarkecie to sam szajs jest.
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2009, 21:03   #55
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Etam szajs - piwo dobre się czasem trafi.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2009, 10:11   #56
darolo1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 14.09.2008
Posty: 291
darolo1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chyba raczej podstawka
darolo1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2009, 11:25   #57
iwitkowska1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2009
Posty: 4
iwitkowska1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Verbatima tez próbowałam. Nie czyta mi w ogóle płyt. Gdy wkładam do napędu. Komputer się wiesza a płyty nie mogę wysunąć.
iwitkowska1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.09.2009, 12:23   #58
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No to wyglada ze nagrywarka jest do wymiany ale przydalo by sie jeszcze wykluczyc kwestie software
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2009, 08:56   #59
iwitkowska1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.08.2009
Posty: 4
iwitkowska1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to co mam zrobić?
iwitkowska1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2009, 19:10   #60
shewush
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.11.2009
Posty: 1
shewush w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Oto moj napęd:



Miałem na początku fw. CA11, postanowiłem zupdate'ować do CX17. Niestety mam znany problem z wysuwającą się tacką. Próbowałem zdowngrade'ować do CX16 lecz mam Win7 i gdy klikam w programie LtnFlash na "SFlash to wyskakuje mi oknienko z błędem.
Próbowałem wgrać XSF z komendą xsf 1 w cx16.bin , odpala mi sie kolorowe okienko, na samym dole widnieje "MODEL: SlimtypeDVD aDS8A1P FW: CX16"
Gdy klikam enter, na ekranie pojawia się:
"Chipset type: 1589
Flash ROM: Unknown
29
Elpased time: 2.00 sec."

gdy wpiszę komendę xsf 2 w cx16.bin wyskakuja mi 4 okna i w zadnym nie ma wpisanego modlu urzadzenia.
W zielonym polu na samym dole widnieje napis "BIN FILE:CX16.BIN

Any ideas?
shewush jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.