Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.11.2009, 21:13   #61
nasrudin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2009
Posty: 2
nasrudin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez shewush Podgląd Wiadomości

Miałem na początku fw. CA11, postanowiłem zupdate'ować do CX17.
Popełniłeś kardynalny błąd- miałeś firmware CA, moim zdaniem nie powinieneś wgrywać CX.
Znajdź firmware serii CA i taki próbuj przywrócić- daję link do paczki, która zawiera coś takiego (paczkę przesłał mi ktoś z tego forum, nie biorę odpowiedzialności za poprawność działania, nie testowałem tego)

Paczka zawiera:
EEPROMy cx12 oraz cx17
FIRMWAREy ca11, cx12 oraz cx17
EEPROM_Utility - do gmerania w zawartości kości pamięci EEPROM
Flash_Utility - backup i wgrywanie firmware /program grupy codeguys.rpc1.org/
LtnFW /w katalogu Firmware_CA11/ - oryginalny program do wgrywania firmware od LiteON
Settings_Utility - program do zmiany ustawień nagrywarki
LtnRPC - program do resetowania i zmian w ustawieniach regionowania napędu /RPC/

link:
http://hotfile.com/dl/17850646/92ec2...S8A1P.rar.html

Powodzenia!
nasrudin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.12.2009, 13:36   #62
Fragles14
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2009
Posty: 1
Fragles14 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam, chciałbym odświeżyc temat.
Mianowicie mam Asusa F5RL ktory ma nagrywarke DVD Slimtype DVD A DS8A1P i problem tkwi w tym ze nie nagrywa DVD. Czyta i nagrywa CD i czyta DVD.
Probowalem zastosowac sie do Waszych rad ale problem tkwi ze nagrywarka jest firmy "Philips and LiteON" a nie Philipsa/Benq lub LiteONa.
Po zgraniu fireware'a okazalo sie ze mam:
EEPROMy: Slimtype_DVD_A_DS8A1P_CA24
FIRMWARE: CA24
zatem chyba sa nowsze niz te ktore Wy podawaliscie, wiec chyba nie ma sensu tamtych wgrywac a nowszych nie moge znalezc
Prosze pomozcie, czy da sie to naprawic czy raczej czas na nowa nagrywarke
Fragles14 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2010, 20:57   #63
MauZ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2010
Posty: 1
MauZ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Ja również chciałbym prosić o pomoc.
Problem polegał na tym, że przy nagrywaniu pojawiał się komunikat o błędzie kalibracji, nagrywanie przerywało się po 5% albo nawet po 85%. wyczytałem, że należy wgrać nowy firmware co też zrobiłem, następnie wgrałem bios CX17 i pojawił się problem z niezamykającą się tacką nagrywarki. w aktach paniki udało mi się usunąć ten problem (sam nie wiem jak), ale pojawiły się nowe:
- nagrywarka otwiera się tylko przez krótki czas po uruchomieniu systemu, potem otworzyć ją można tylko wkładając szpilke w wiadomy otworek
- dioda cały czas świeci
- Windows wykrywa nagrywarkę tylko krótki czas po uruchomieniu systemu, potem całkowicie znika z managera urządzeń i w żaden sposób system nie może jej odszukać
- LtnFlash również wykrywa napęd tylko przez krótki czas, a potem podobnie jak system przez co nie można zrobić absolutnie nic jeśli chodzi o firmware, bios itd.
- w biosie nagrywarka jest wykrywana

jeżeli ktoś jest w stanie pomóc to będę wdzięczny do końca życia... i mam nadzieję, że nie będzie to rada "kup nową nagrywarkę"
z góry dziękuję
MauZ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.02.2010, 18:02   #64
mbak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2010
Posty: 2
mbak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Fragles14 Podgląd Wiadomości
Witam, chciałbym odświeżyc temat.
mam Asusa F5RL ktory ma nagrywarke DVD Slimtype DVD A DS8A1P...
hmm... dokładnie mam taką samą sytuację... :/ tylko że posunąłem się o krok dalej i wgrałem fw CX17 :/ płytek dalej nie nagrywa a na dodatek jeszcze tacka się nie zasuwa. Dlatego prosiłbym kogoś kto ma EEPROM i FIRMWARE z CA24 o przesłanie mi go: mbak89@gmail.com Może pomoże jak wgram prawidłowy
mbak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2010, 13:38   #65
kubek1334
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2010
Posty: 1
kubek1334 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na serię CA nie ma nowszego niż 24. Zresztą nie widzę sensu nowszego na dzień dzisiejszy. CA24 robi kawał dobrej roboty nagrywa nawet tanie płytki do xboxa 360 DVD+R DL

poprawnie

CA 24 :
http://www.mediafire.com/?tzi5imtuyzz
sam wgrywalem i wlasnie nagrywam plytke .

oczywiście nie odpowiadam za użycie pliku, to wasza sprawa
kubek1334 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2010, 18:28   #66
mbak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.02.2010
Posty: 2
mbak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety :/ nie pomogło, tacka nadal sie nie zamyka. Tzn zaraz po zamknięciu otwiera się sama. Zatrzask nie jest uszkodzony, bo kiedy mój asus jest wyłączony, to napęd jest zamknięty. Kiedy trzymam ręką kieszeń, to odczytuje płytki a nawet nagrywa. Ale tylko na najwolniejszych prędkościach bo na wyższych wyskakuje błąd kalibracji mocy... :/ da się coś jeszcze z tym zrobić? Czy tylko aaalegro.pl??
mbak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2010, 16:43   #67
morghul
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.02.2010
Posty: 1
morghul w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez kubek1334 Podgląd Wiadomości
Na serię CA nie ma nowszego niż 24. Zresztą nie widzę sensu nowszego na dzień dzisiejszy. CA24 robi kawał dobrej roboty nagrywa nawet tanie płytki do xboxa 360 DVD+R DL

poprawnie

CA 24 :
http://www.mediafire.com/?tzi5imtuyzz
sam wgrywalem i wlasnie nagrywam plytke .

oczywiście nie odpowiadam za użycie pliku, to wasza sprawa
CA24 to mam rozumieć do wersji Philips/Benq? Wgrywałeś to softem do Liteona? Rozumiem że oba pliki z paczki należy wgrać, tzn bios i firmware nagrywarki?

Pozdrawiam
morghul jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2010, 10:10   #68
Leo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Leo
 
Data rejestracji: 22.06.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 8
Leo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nasrudin Podgląd Wiadomości
Mam dokładnie taki problem, który LEO opisał, jednak nie odpowiada na moje maile i prywatne wiadomości. Potrzebny mi ten firmware CX17 oraz programy EEpromUtility + FlashUtility (nie wiem skąd zdobyć). Moja nagrywarka to Slimtype DVD A DS8A1P w laptopie COMPAL JFL92 (sprawdzone w evereście).[/EMAIL]
Jestem już, jestem
Nie było mnie trochę , ale postaram się zaraz to nadrobić - jakieś dziwne zasady o 10-ciu postach nie pozwalają mi na wstawienie linka do wszystkich plików dla tej nagrywarki, ale jak tylko coś popiszę to zaraz to tutaj wrzucę - wszystko zawiera się w jednym archiwum o objętości 3MB i jest zlokalizowane na moim rapidzie
Leo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.11.2010, 18:49   #69
fakt22
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.11.2010
Posty: 1
fakt22 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na screenach dołączonych do posta uzytkownika BEDCORP widać na pasku u góry że jest wybrana nagrywarka widziana, u mnie to pole jest puste ponieważ LTN flash nie widzi żadnej nagrywarki, w zwiazku z tym czy istnieje ryzyko ze sflashuje dysk twardy??
fakt22 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.01.2012, 12:06   #70
rdr0
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 30.11.2011
Posty: 7
rdr0 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez kubek1334 Podgląd Wiadomości
Na serię CA nie ma nowszego niż 24. Zresztą nie widzę sensu nowszego na dzień dzisiejszy. CA24 robi kawał dobrej roboty nagrywa nawet tanie płytki do xboxa 360 DVD+R DL

poprawnie

"link do pliku"

oczywiście nie odpowiadam za użycie pliku, to wasza sprawa
Witam. Mam ten sam model nagrywarki z firmware ca 14 ale producentem jest LiteOn, czy mogę użyć plików CA24 które podałeś do z fleshowania tego napędu ?
rdr0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.