Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.11.2004, 11:31   #1
DRPP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 18
DRPP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Reanimacja Combo Sony CRX830E (wersja OEM z firmware JYK1)

Czy jest możliwość reanimacji tego napędu po prawdopodobnie nieudanym flashowaniu? Windows XP go nie wykrywa. Jest to nowy napęd, dostałem go od znajomego w takim stanie. Podobno nie chciał czytać płyt, dlatego znajomy zabrał się za flashowanie. Udało mu się zgrać starego flasha (stąd wiem, że to wersja JYK1), ale gostek nie pamięta jakim programem (mówił że bawil się kilkoma) - plik w załączeniu.
Aha, zasilanie działa (otwiera tackę, przesuwa karetkę lasera).
Dołączone pliki
File Type: rar Firmware.rar (128.8 KB, 236 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez DRPP : 29.11.2004 o godz. 13:48
DRPP jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.11.2004, 20:48   #2
DRPP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 18
DRPP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pokazałem mu wszystkie programy jakie zanalazłem do flashowania LiteOn'ów i już chyba wiem co to za program: LtnFW
http://dhc014.rpc1.org/howto.htm#LtnFW
http://upload.cdfreaks.com./ftools/firmware.exe
Prawdopodobnie przy wgrywaniu flasha zaznaczył opcję "Update Boot Code" (a plik .bin miał z całym flashem) lub przy próbie wgrywania samego Boot'a (którego wczesniej ściągnął - jest w załączonym pliku) nie zaznaczył "Update Boot Code". W ten sposób mógł wykasować nagłówek (Boot) w tym Combo lub uszkodzić zawartość flasha.
DRPP jest offline  
Stary 18.11.2004, 14:02   #3
DRPP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 18
DRPP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Próbowałem go reanimować MTKflash'em i MTK WinFlash'em na obydwóch kanałach portu IDE primary (3 i 4), ale niestety nie wykrywało napędu. Czy jest jeszcze jakiś inny sposób reanimacji, czy pozostało oddanie serwisu.?
DRPP jest offline  
Stary 29.11.2004, 13:46   #4
DRPP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 18
DRPP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post

Zaraz mnie ktoś op..., że piszę sam do siebie, ale nikt jak dotąd nie chciał mi pomóc.

Spróbowałem reanimować ten napęd na innym laptopie i już myślałem, że będzie sukces, bo MTK WinFlash skomunikował się z napędem (na porcie 3), wykrył rodzaj pamięci i przerowadził proces flash'owania. Ale niestety po restarcie, system dalej nie widzi napędu. Próbowałem kilka razy ale niestety bez rezultatu. Czy świadczy to może o uszkodzeniu jakiejś innej niż flash części napędu?

Ostatnio zmieniany przez DRPP : 30.11.2004 o godz. 08:56
DRPP jest offline  
Stary 15.12.2004, 11:57   #5
DRPP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.03.2002
Posty: 18
DRPP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK - poszło, reanimacja się udała, kupiłem na giełdzie przejściówkę 'SlimCD to IDE' i flash'owanie MTKFlashe'em powiodło się na zwykłym pececie.

Teraz zostało jeszcze określenie przyczyny nie czytania płyt
Napęd jest nowy, ale niestety już bez gwarancji - był rozbierany.
Po włożeniu płyty napęd oczywiście próbuje znaleźć ścieżkę ale po chwili przestaje i cisza.
Zauważyłem, że wózek lasera nie jest zaparkowany w odpowiednim miejscu tzn. przy driverze, tylko gdzieś w 1/3 odległości od niego.
Co może być przyczyną takiego zjawiska? Jak w tych napędach jest rozwiązana sprawa pozycjonowania wózka?

Ostatnio zmieniany przez DRPP : 17.12.2004 o godz. 08:36
DRPP jest offline  
Stary 22.05.2005, 15:13   #6
rasul
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.05.2005
Posty: 1
rasul w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ten sam problem!!

Witam. Znalazlem ten post, bo mam podobny problem. Tylko, ze ja sam zle sfleszowalem sobie ten napedzik. Teraz probuje podobnych metod. Mam MTKflesza, ale gorzej z firmwarem. W zal. rarze sa jakies 2 pliki. Nie wiem, ktory z nich jest wlasciwy. Bede wdzieczny za pomoc.
rasul jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.