Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.10.2005, 11:44   #1
blink_182
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Posty: 20
blink_182 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Skąd ściągnąć firmware do Teac DV-W24EW

Nie moge nigdzie znależć biosu do nagrywarki TEAC DV-W24EW (slim do laptopa).. Znalazłem biosy do DV-W24E, EP,ES a do EW nigdzie nie ma.Na stronie TEAC tez nic nie ma. Mam stary firmware bo tylko niektóre plyty sa nagrywane z prędkościa X4, szybkość odczytu płyt DVD też jest kiepska.

Ostatnio zmieniany przez blink_182 : 09.10.2005 o godz. 11:52
blink_182 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.10.2005, 07:37   #2
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wydaje mi się,że te biosy co znalazłeś spokojnie możesz wgrać do tego EW co masz.
Na tej stronie :
http://www.laptopuniverse.com/produc...o_drives.shtml
widać ,że pole "Alternate P/n" - czyli Alternatywne nazwy produktu zawiera też DV-W24E,do którego firmware znalazłeś. Także myślę,że na bank pasuje i do EW., a sama końcówka nazwy pewnie oznacza kod napędu sprzedawanego w różnych krajach lub dla różnych producentów.

Podobnie było z Nec 3500. Jedni mieli 3500A , drudzy 3500AG itp. ,a to jedno i to samo.
Dorian jest offline  
Stary 19.10.2005, 14:14   #3
blink_182
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Posty: 20
blink_182 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Dorian
Wydaje mi się,że te biosy co znalazłeś spokojnie możesz wgrać do tego EW co masz.
Na tej stronie :
http://www.laptopuniverse.com/produc...o_drives.shtml
widać ,że pole "Alternate P/n" - czyli Alternatywne nazwy produktu zawiera też DV-W24E,do którego firmware znalazłeś. Także myślę,że na bank pasuje i do EW., a sama końcówka nazwy pewnie oznacza kod napędu sprzedawanego w różnych krajach lub dla różnych producentów.

Podobnie było z Nec 3500. Jedni mieli 3500A , drudzy 3500AG itp. ,a to jedno i to samo.
Probowalem wgrac firmware od teac dv-w24e sciagniety ze strony firmwarepage ale niestety wymaga on instalacji ze stacji dyskietek, ktorej nie posiadam w swoim laptopie. Probowalem znalezc jakis inny firmware na stronie TEAC ale nic tam nie ma. Wyglada na to ze TEAC ma gleboko w d... uzytkownikow starszych napedow i nie udostepnia zadnego firmwaru. Dostepne sa tylko biosy do najnowszych modeli nagrywarek
blink_182 jest offline  
Stary 19.10.2005, 14:50   #4
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tu masz link do emulatora stacji dyskietek . Może pomoże . Z obsługą nie pomogę jednak , bo nie używałem gdyż nie potrzebuję.

http://chitchat.at.infoseek.co.jp/vm...d21-050404.zip
Dorian jest offline  
Stary 20.10.2005, 00:17   #5
bionix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 6
bionix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Tez mam ten naped i tez trapi mnie problem z powolnym nagrywaniem plytek. Szukalem biosu itd ale nic nie znalazlem. Moze tobie sie to udalo. Jak tam postepy? Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.
bionix jest offline  
Stary 20.10.2005, 00:30   #6
blink_182
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Posty: 20
blink_182 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez bionix
Witam. Tez mam ten naped i tez trapi mnie problem z powolnym nagrywaniem plytek. Szukalem biosu itd ale nic nie znalazlem. Moze tobie sie to udalo. Jak tam postepy? Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.

Bios jest dostepny tutaj:
http://www.cdrinfo.pl/download2bios....719&baza=biosy

Ale nie wiem jak go wgrac. Emulator stacji dyskietek raczej odpada poniewaz bios musi byc wgrany z dyskietki startowej a nie z poziomu windowsa
blink_182 jest offline  
Stary 20.10.2005, 14:20   #7
bionix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 6
bionix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na wstepie, dzieki za namiary na Firmware...

A wiec tak. Stworzylem za pomoca partition magic na dysku partycje fat32 500 mb. Sciagnalem z netu freedos bootowalny z cd. Zainstalowalem dosa z plyty na partycji fat32. Odpalilem windowsa przerzucilem pliki z updaterem i firmware na partycje fat32. Odpalilem dosa z fat32 i pod dosem upgradowalem firmware w nagrywarce. Tyle o sposobie wgrania firmwareu bez stacji dyskietek.

Pare slow o firmware.... Hmm moim zdaniem nic sie nie zmienilo - przy nagrywaniu cdr x16 czas wypalania okolo 7 minut gdzie Pioneer 108 ten sam obraz wypala w 4 minuty z hakiem (podlaczony do laptopa przez USB2.0).

Jezeli chodzi o dvd nie mialem jak przetestowac - posiadam teraz plyty dysan dvd-r x8 ktore naped wykrywa jako x2 wiec pelna lipa... Platiniumy i verbatimy dvd-r x8 wykrywa jako x4 czyli max, nie wypalalem bo nie mam czystych. Nagrywarka wczeniej wypalala plyty x4 w 19-20 minut co jest o jakies 5-6 minut za duzo. Hmmm ciekawe czy powstanie firmware poprawiajacy te parametry. Pozdrawiam.

Komputer to HP Pavilion DV1000 - poszukuje do tego sprzetu plyty quickplay z oryginalnego zestawu plyt dostarczonego razem z komputerem. zaplace za kopie .
bionix jest offline  
Stary 21.10.2005, 11:22   #8
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wydaje mi się, że nie doczekasz się takiego firmware. Dopóki nagrywara jest nowa, są nowe firmware, potem firmware są wypuszczane znacznie rzadziej..
punisher jest offline  
Stary 29.10.2005, 18:35   #9
lusmar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2005
Posty: 1
lusmar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
żenada

ja tez mam tą nagrywarke w swoim lapie dv100 i jestem bardzo zawiedziony nie wiem czy jest jakaś lewa czy tak mam byc.Udaje mi sie wypalic jedną plyte na 5 a podczas reszty wyskakuja jakies bledy jeszcze nie udalo mi sie nagrac zadnego dvd-r dvd+ tylko dvd-rw i nie mam pojecia dlaczego.jestem bardzo zawiedziony bo nawet na stronie teaca tego modelu wopgole nie ma jakby nie istnial, absolutnie zadnego wsparcia technicznego nie mowiąc o firmware ,ale nawet jakiegos opisu... chyba nie mam najstarszego firmware bo c.0c czy ktos orientuje sie dlaczego tak moze byc i jaki jest najnowszy dostepny firmware?
lusmar jest offline  
Stary 09.11.2005, 22:44   #10
bionix
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 6
bionix w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Moze brudna optyka - sprobuj przeczyscic oczko patyczkeim do uszu, wazne zeby patyczek byl suchy. Moj naped wypala wszystko nigdy nie zepsul plyty... Sprobuj zainstalowac najnowszy soft nero 7.0 aktualnie.

Moze posiadasz do tego komputera plyte z quickplay chetnie zaplalace za kopie. NIe da sie zassac tego z netu a ciekawi mnie jak to dziala. Pzdrawiam.
bionix jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.