Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.02.2006, 13:37   #1
chemical.b
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2006
Posty: 19
chemical.b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teac dv-w24ES - padl?

Zrobilem update firmware w moim teacu i nie widzi go system ani bios przy starcie kompa. Nie da sie go ponownie wgrac bo przy podawaniu miejsca gdzie jest naped wywala error. Jest jakas szansa na uratowanie jeszcze tej nagrywarkiMa ktos jakis pomyslBardzo prosze o jakies rady...
chemical.b jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.02.2006, 20:53   #2
chemical.b
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2006
Posty: 19
chemical.b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znacie jakis moze program do flashowania ktory nie potrzebuje potwierdzenia o istnieniu napedu? Nie widze innego pomyslu. Moze ktos sie wypowie?
chemical.b jest offline  
Stary 14.02.2006, 21:22   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
są też metody na "gorąco"...
http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/naprawa/naprawa.php

szanse na zdobycie takiego samemu napędu, pewnie są znikome?!
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 15.02.2006, 07:49   #4
chemical.b
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2006
Posty: 19
chemical.b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dokladnie...
Moze wie ktos czy ten naped wystepuje w innej wersji niz Teac, moze firmware innej firmy bedzie pasowal? Do tego modelu teaca znalazlem tylko i wylacznie ten ktory jest na cdrinfo. Nawet oryginalu nie moge znalesc
Jeszcze jedna sprawa - prosze o kontakt userow tego napedu.
THX

Ostatnio zmieniany przez chemical.b : 15.02.2006 o godz. 09:32
chemical.b jest offline  
Stary 15.02.2006, 11:25   #5
chemical.b
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2006
Posty: 19
chemical.b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzwonilem do serwisu Teac - w polsce nie naprawiaja nagrywarek!
Swietnie... chyba zostawie sobie go na pamiatke
chemical.b jest offline  
Stary 15.02.2006, 11:56   #6
Mattatyah
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.02.2006
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
Mattatyah w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę, że masz prawdziwy problem. Nie wiem jaki to ma wpływ na jego powstanie, ale na stronie cdrinfo jest firmware do modelu dv-24e a nie dv-24es. Poszperałem trochę w sieci, ale nic nie znalazłem. Na zagranicznych forach paru ludków miało ten sam problem, ale z tego co zrozumiałem niczego nie znaleźli. Nie licząc opcji z dotarciem do drugiego takiego samego modelu jedyne co mi przychodzi do głowy to zwrócenie się do softu Teac-a o firmware lub jakiegoś firmowego zakładu naprawczego. Jeśli chodzi o drugą opcję to po pierwsze goście mogą mieć ten firmware lub dotarcie do modelu, a po drugie mogą go dograć przy użyciu specjalistycznego sprzętu tzw. programatorów. Musisz zadzwonić i popytać czy to możliwe i czy się opłaca z finansowego punktu widzenia. Jak nic z tego nie wyjdzie to masz oryginalny przycisk do papieru
Nie lubię kopać leżącego, ale jak czytam o takich przypadkach to widzę, że ludzie idą na żywioł w myśl zasady "wgram, a jak nie wyjdzie to będę kombinował dalej". Nie zastanowią się nad tym, aby wcześniej sprawdzić dostępność oryginalnego firmware-u lub zgrać go z użytkowanego sprzętu. Dla mnie to też nauka, że czasami skóra nie warta wyprawki i nie należy na siłę zastępować dobrego lepszym. Na koniec życzę powodzenia w reanimacji...

ps. widzę, że w międzyczasie kiedy serfowałem i pisałem posta już zadzwoniłeś. Wygląda to coraz gorzej. Ja spróbowałbym jeszcze w innych zakładach. Znalazłem taka stronkę http://www.progstar.com.pl/

Ostatnio zmieniany przez Mattatyah : 15.02.2006 o godz. 12:06
Mattatyah jest offline  
Stary 15.02.2006, 14:07   #7
chemical.b
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2006
Posty: 19
chemical.b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
THX za zainteresowanie. Nic dodac, nic ujac. Szukam serwisu bo nic tu juz chyba nie wymysle. Jakby naped byl na kosci MKT...ale nie jest. Rozbieralem go i jest Panasonic. Bylem na ich stronce - nie ma podobnego napedu.
chemical.b jest offline  
Stary 26.02.2006, 10:41   #8
AGIP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2006
Posty: 2
AGIP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teac DV-W24ES - padl? Chyba jeszcze nie!

Sprobuj firmware update program dla TEAC DV-W24E:
http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/teac...-W24E_FW_2.rar

Przeczytaj readme w tym archiwum.

Musisz zabootowac sie w DOS, ja to robilem w FreeDOS (bootowanego z USB-floppy). Po bootowaniu, puszczasz updater. Updater zapyta, na jakim IDE channel jest DVD-drive i czy jest on zainstalowany jako master czy slave. Dla normalnych laptopow jest to IDE channel #2 (secondary) i master. Jednak w twoim przypadku DVD-drive chyba jest teraz slave na IDE#2 (secondary). Ustal slave, IDE #2 (secondary) - to tylko dla komunikacji podczas ladowania firmware. Jezeli komunikacja jest mozliwa, updater potrafi zaladowac nowa firmware.

W archiwum .rar znajdziesz cztery fajly. Dwa sa dla master, dwa sa dla slave. Wgraj ta pare ktora jest dla master. W readme.txt znajdziesz jaki fajl sie laduje pierwszym a jaki drugim.

W moim laptopie gdy robilem update po raz pierwszy ustalilem DVD jako slave i Windows nie potrafilo wtedy znalezc DVD-drive. Jak przegralem na master, nie bylo problemu.

Wersja firmware po przegraniu bedzie R.0B i DV-W24EW.

No i to wszystko.

Cytat:
Napisany przez chemical.b
Zrobilem update firmware w moim teacu i nie widzi go system ani bios przy starcie kompa. Nie da sie go ponownie wgrac bo przy podawaniu miejsca gdzie jest naped wywala error. Jest jakas szansa na uratowanie jeszcze tej nagrywarkiMa ktos jakis pomyslBardzo prosze o jakies rady...
AGIP jest offline  
Stary 08.03.2006, 13:58   #9
chemical.b
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2006
Posty: 19
chemical.b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Naped juz sprawdzalem na kazdym ide procz prim master(hdd), nie wykrywa go ten program flashujacy.
chemical.b jest offline  
Stary 12.03.2006, 22:12   #10
AGIP
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.02.2006
Posty: 2
AGIP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sprobuj polaczenie z duzym komputerem zamiast laptopa

To szkoda, ale jeszcze masz szanse. Mozna sprobowac flaszowanie z nagrywarka polaczona do desktopa (secondary IDE). Masz w tej konfiguracji wiele mozliwosci -- n.p. jezeli nagrywarka jest teraz slave, dolaczasz jakis' stary CD-ROM na tym samym secondary channel jako master. W desktopach polaczenie dwu napedow do jednego channel jest norma.

Znajdz' wtyczke IDE-slim IDE, podlacz do nia nagrywarke, kable IDE i DC , no i probuj wszystkie kombinacje.

"Jeszcze nigdy nie bylo, aby jakos' nie bylo"

Pozdrowienia




Cytat:
Napisany przez chemical.b
Naped juz sprawdzalem na kazdym ide procz prim master(hdd), nie wykrywa go ten program flashujacy.
AGIP jest offline  
Stary 30.03.2006, 17:08   #11
olo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2002
Posty: 21
olo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Ja zrobiłem inaczej. Poszłem do kolesia co miał ten sam model nagrywarki. Podpiołem dobrą pod taśme i zasilenia. Popsuta tylko zasilanie. Odpaliłem kompa i jak program z biosem rozpoznał model przepiąłem taśmę-szelkę do zepsutego napędu i dałem wgrywanie softu. Po tej operacji nagrywarka wstała i do teraz żyje pełną prędkością.
olo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.