Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.02.2010, 22:52   #1
Bigem
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2010
Posty: 2
Bigem w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Toshiba A300 problem z CDDVDW TS-L632H zły bios?

Witam,

Przeszukałem prawie całe ( bo nie daje ręki odciąć, że kompletnie całe ) forum ale nie znalazłem rozwiązania mego problemu.

Od około roku jestem posiadaczem laptopa Toshiba A300. Do niedawna było wszystko ok aż nagle.. Przerzuciłem się z Visty na Win 7 i zaczęły się problemy z nagrywaniem płyt. Wczoraj przeinstalowałem system - myślałem, że może sterowniki się pokiełbasiły ale niestety po reinstalacji znów ten sam problem

Mianowicie : Napęd czyta wszystkie płyty natomiast kiedy chcę wypalić np płytkę dvd w ashampoo bądź też BurnAware proces przebiega bez problemu po czym okazuje się, że płyta jest czysta Nie wiem już co robić W Biosie napęd jest widoczny, system widzi napęd nie wiem gdzie tkwi problem Czy powinienem spakować laptop i w ramach gwarancji zgłosić ten problem ?

Dodam, że bios jest uaktualniony do wersji TO03 dodam jeszcze, że próbowałem wypalić zwykła płytę CD i problemu nie ma.

Jest w ogóle możliwość zrobienia downgrade'u?

Proszę o pomoc
Bigem jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.02.2010, 06:20   #2
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Problemu szukałbym w systemie operacyjnym i nigdzie więcej. Sam piszesz, że kłopoty zaczęły się wtedy, gdy nastąpiła przesiadka na Win 7. Widocznie jest coś, czego Win 7 nie lubi lub nie chce za bardzo współpracować. A jeśli chodzi o gwarancję, to moim zdaniem naruszyłeś jej warunki. Laptop kupiłeś chyba z Vistą, prawda Zmieniłeś system sam w czasie trwania gwarancji, więc raczej Ci jej teraz nie uznają. No... chyba, że gwarancja nie obejmuje systemu
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.02.2010, 11:04   #3
Bigem
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2010
Posty: 2
Bigem w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez romanesco Podgląd Wiadomości
Problemu szukałbym w systemie operacyjnym i nigdzie więcej. Sam piszesz, że kłopoty zaczęły się wtedy, gdy nastąpiła przesiadka na Win 7. Widocznie jest coś, czego Win 7 nie lubi lub nie chce za bardzo współpracować. A jeśli chodzi o gwarancję, to moim zdaniem naruszyłeś jej warunki. Laptop kupiłeś chyba z Vistą, prawda Zmieniłeś system sam w czasie trwania gwarancji, więc raczej Ci jej teraz nie uznają. No... chyba, że gwarancja nie obejmuje systemu

No tak z tym, że Windowsa przed wysłaniem do serwisu zawsze można zmienić, ponadto nie wydaje mi się, by nie można było zmieniać systemu pod groźbą utraty gwarancji, bo wtedy nie dawali by płyt instalacyjnych z resztą chyba każdy ma prawo wyboru oprogramowania np fani Linuksa Zastanawiam się czy zmiana systemu nie jest w tym momencie tylko zwykłym zbiegiem okoliczności gdyż tak jak pisałem, napęd działał jakiś czas na "siódemce" . Tak czy inaczej spróbuję wgrać viste, bo pomysłów już mi brakuje

Dzięki za reakcję na posta
Bigem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2012, 21:43   #4
antilaa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.09.2009
Posty: 1
antilaa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzisiaj spotkałem się z tym samym problemem w toshibie a300-1eg. Po instalacji Windowsa 7 - płytka cd się wypala, jest komunikat o finalizacji nagrywania, ale niestety płytka jest czysta.
Czy może ktoś z Was zna przyczynę nie nagrywania płytek? Pod Vistą działa poprawnie nagrywanie,
antilaa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Toshiba SD-R6472U - problem z odczytem zapisanych płyt DVD userX Napędy optyczne DVD 2 14.08.2006 17:21
Problem z nagrywarka DVD Toshiba i ... Hawok Napędy optyczne DVD 2 29.03.2006 13:10
Toshiba DVD ROM/R/RW Writer SD-R5112: problem z czytaniem Nekrus Napędy optyczne DVD 0 06.08.2005 20:47
Problem z Toshiba SD-R2512 w HP COMPAQ nx9020 zeus0 Napędy optyczne CD 0 22.07.2005 01:30
Dziwny problem z nagrywaniem - winna nagrywarka (inny bios) czy płyty Zaraza Napędy optyczne CD 3 30.01.2003 01:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.