Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2022, 23:26   #1
MrPepka
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.05.2021
Posty: 9
MrPepka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
TS-L632H - modyfikacja firmware

Potrzebuję zmodyfikowanego firmware do TS-L632H obsługującego scrambling mode (opcode 0xBE), Pre-Gap/Lead-In i Pre-Gap/Lead-Out. Potrzebuję tego na potrzeby zgrywania płyt CD do redump.org (strona zbierające informacje o płytach z grami). Obecnie mam firmware TO03
MrPepka jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2022, 09:43   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wydaje mi się żeby był taki dostępny do tego modelu. Nigdy takiej modyfikacji do tego modelu nie widziałem.
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2022, 13:01   #3
MrPepka
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.05.2021
Posty: 9
MrPepka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Meh szkoda
A czy dałoby się taki firmware zrobić?
MrPepka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2023, 19:48   #4
MrPepka
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.05.2021
Posty: 9
MrPepka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sporo się zmieniło w tym temacie więc opiszę szczegóły co chcę dodać do firmware
Ogółem to programy typu DIC czy Redumper które są używane do zgrywania dysków na stronę o której wyżej pisałem (redump.org) używają scrambled mode które polega na odczytywaniu sektorów z danymi jako sektorów audio. Potrzebuję znaleźć w firmware miejsce gdzie opcode BE sprawdza czy dany sektor zawiera dane i wyłączyć tą opcję, znalazłem też pewien dokument który ogólnie opisuje scrambled mode - https://aircconline.com/ijcsit/V14N4/14422ijcsit01.pdf
No i niby wszystko fajnie tylko nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. W firmware jest jakiś bootloader przez który nie umiem się przebić. Wiem, że firmware jest w architekturze 8051 i trochę go zreversowałem, ale nie mogę się przebić do listy opcode które napęd obsługuje
MrPepka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2023, 22:02   #5
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,454
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez MrPepka Podgląd Wiadomości
Meh szkoda
A czy dałoby się taki firmware zrobić?
Z tego co widzę, to nagrywarka o której piszesz jest gdzieś z okolic lutego 2008 roku, więc 15 lat temu. Zapewne nikt nawet hobbystycznie nie będzie już modernizował takiego napędu, który po prostu przez taki okres czasu gubi się w tłumie innych nagrywarek.
Ryzyko jest też takie, że chcąc na siłę znaleźć rozwiązanie swojego problemu możesz go ubić znajdując firmware albo zły, albo zawirusowany. Rozważ rozwiązanie swojego problemu od znalezienia może nagrywarki, która ma w sobie już te opcje których szukasz. Może być i szybciej i taniej.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2023, 23:15   #6
robitka
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 16.02.2023
Posty: 1
robitka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli chodzi o zgrywanie płyt CD dla redump.org, TS-L632H to doskonały wybór sprzętu. Obsługuje tryb szyfrowania (opcode 0xBE), Pre-Gap/Lead-In i Pre-Gap/Lead Out, które są niezbędnymi funkcjami, jeśli chodzi o dokładne zgrywanie dysków z grami z witryny kolekcji. Jeśli jednak w urządzeniu jest obecnie zainstalowane oprogramowanie układowe TO03, konieczna będzie aktualizacja, aby móc korzystać z tych funkcji.




https://pracowniaa.pl/
robitka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2023, 00:02   #7
MrPepka
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.05.2021
Posty: 9
MrPepka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Z tego co widzę, to nagrywarka o której piszesz jest gdzieś z okolic lutego 2008 roku, więc 15 lat temu. Zapewne nikt nawet hobbystycznie nie będzie już modernizował takiego napędu, który po prostu przez taki okres czasu gubi się w tłumie innych nagrywarek.
Ryzyko jest też takie, że chcąc na siłę znaleźć rozwiązanie swojego problemu możesz go ubić znajdując firmware albo zły, albo zawirusowany. Rozważ rozwiązanie swojego problemu od znalezienia może nagrywarki, która ma w sobie już te opcje których szukasz. Może być i szybciej i taniej.
No ja takowego firmware z funkcją której potrzebuję do mojego napędu nie mogę znaleźć dlatego chciałem dodać tą funkcję do jakiegoś firmware który jest w moim napędzie. Co do napędu który ma scrambled mode to mam Plextora PX-712A tylko, że jest on zbyt czuły i niektórych dysków CD nie chce mi zgrać mimo, że te są sprawne technicznie (napęd TSST który chcę zmodyfikować odczytuje te dyski bez błędów) dlatego chciałem do jego firmware dodać ten scrambled mode aby w razie co przegrywać na nim dyski do redump.org których Plextor nie może zgrać
MrPepka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2023, 00:06   #8
MrPepka
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.05.2021
Posty: 9
MrPepka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeszcze w sumie dopytam:
Czy da się jakoś odkryć jakie opcode obsługuje dany napęd bez konieczności reverse engineering firmware danego napędu? Wiem, że większość programów odczytujących informacje o napędzie podaje informacje o tym jakie feature obsługuje dany napęd, ale zakładam też taką możliwość, że mój napęd może używać innych opcode do odczytywania czy zgrywania danych dysków i może on np. obsługiwać scrambled mode, ale robi to przez inny opcode

Ostatnio zmieniany przez MrPepka : 17.02.2023 o godz. 01:46
MrPepka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
firmware, modyfikacja, ts-l632h

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.