Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych

Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych Tematy poświęcone modyfikacjom biosów i nagrywarek



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.03.2006, 18:41   #1
lisek88
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.02.2006
Posty: 29
lisek88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Ważne Pytanie !!!

Na poczatku chcialem wszystkich przeprosic, poniewaz zamieszczajac taki temat i powtorna tresc postu lamie regulamin. Poprostu moja cierpliwosc juz sie skonczyla! Pytanie zadawalem kilka razy w odpowiednio zalozonych do tego postach i nie uzyskalem zadnej odpowiedzi a bardzo zalezy mi na czasie.

Otoz pytanie ogolnie brzmi ja wgrac stary bios do liteona ldw-811s?

Znalazlem program flashfix ktorym ponoc da sie wylaczyc opcje sprawdzania wersji softu ale niestety nie wiem jak to zrobic. Moze mam jakas stara wersje ktora nie chce wspolpracowac z mtkiem czy cos? Nie wiem poprostu co jeszcze moge zrobic aby wgrac starszy soft.

Znalazlem jeszcze program upx v1.25. Jest to archiwizator plików EXE wymagany przez program FlashFix do dekompresji plików zawierających flasher/bios dla napędów LiteOn. Program dziala pod dosem i nie wiem jakich tam komend uzyc aby zrobic ta dekompresje.
Co mam zrobic dalej jesli wykonam dekompresje i otrzymam plik w bin?
Jak urochomic te programy aby program flashujacy pozwolil na wgranie starszej wersji biosu?
Blagam pomozcie!
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-2.jpg  
lisek88 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.03.2006, 19:01   #2
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Skoro treść tego postu się powtarza to jakis moderator powinien to skasować ew.
mgit jest offline  
Stary 08.03.2006, 19:11   #3
lisek88
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.02.2006
Posty: 29
lisek88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niech kasuje. Tylko najpierw niech ktos sensownie odpowie na chociaz jeden zamieszczony post !!!

Czy to pytanie jest takie trudne czy poprostu wszyscy to olewaja? Forum powinno slużyc do zadawania pytan i rozwiazywania na nie odpowiedzi. Na moje kilkakrotne wczesniejsze pytania nie bylo zadnej !!!

Prosze wiec o pomoc lub jakies naprowadzenie co uczynic dalej
lisek88 jest offline  
Stary 08.03.2006, 21:04   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,834
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A może tak? Cytat z cdrlab.pl:
Cytat:
FlashFix 1.1.1.12
Jest to narzędzie przeznaczone wyłącznie dla napędów LiteON oraz ich OEM (Sony, 4KUS). Zadaniem jego jest zdejmowania zabezpieczeń wykrywających typ i model napędu z programów aktualizujących firmware. Dzięki takiej operacji będziemy mogli wgrać oprogramowanie do dowolnego napędu LiteON, również do OEM. Aby zmodyfikować firmware, należy do okna programu przeciągnąć firmware z rozszerzeniem .exe.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 09.03.2006, 19:03   #5
lisek88
Bywalec
 
Data rejestracji: 28.02.2006
Posty: 29
lisek88 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W liteonie zmiana wersji biosu i tak mi nie pomogla. Wgralem wszystkie od pierwszej do najnowszej a nagrywarka i tak sie nie podniosla. Czy ktos moze mi powiedziec co moze byc przyczyna? Nie wiem czy juz nie ma na nia zadnego sposobu? Jak dla mnie to jeszcze zostaje kalibracja lasera perkami. Jak ktos ma lepsze wyjscie to prosze o pomoc. Ewentualnie o naprowadzenie ktory perek jest od cd a ktory od dvd. Przypominam ze chodzi o rodzaj LDW-811s.

Tak na marginesie to bardzo bym jednak prosil o rozwiazanie poprzedniego pytania. Mianowicie juz nie o samo wgranie starego softu tylko jak za pomoca programu upx wygenerowac z pliku exe - plik bin lub hex. Jest mi to niezmiernie potrzebne do wgrania do starego napedu LG, a nigdzie nie ma na necie wersji bin do tego modelu. Chodzi mi o GDR-8162b. Programy flashujace jakie mam posiadaj blad i nie da sie go uruchomic. Problem wyglada jak na tym forum: http://cdrlab.pl/forum/printthread.php?t=1735.
Mysle ze jak bede posiadal taki plik to uda mi sie go zaladowac mtkflashem.

Jesli jestescie innego zdania lub macie inne propozycje czekam na odpowiedzi.
lisek88 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.