Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Co powinna wiedziec osoba ktora planuje zakup XBOXa 360? (https://forum.cdrinfo.pl/f36/co-powinna-wiedziec-osoba-ktora-planuje-zakup-xboxa-360-a-67765/)

neo1984_21 30.09.2006 09:54

Co powinna wiedziec osoba ktora planuje zakup XBOXa 360?
 
Witam wszystkich szczesliwych posiadaczy X'a360:) Piszcie prosze co powinna wiedziec osoba ktora planuje zakup nowiutkiej konsolki od Microsoftu? Czy sa jakies wersje konsoli ktore sa lepsze a ktore gorsze? Czy zakup konsoli musi wiazac sie rowniez z zakupem nowego telewizora HD czy jest jednak mozliwosc grania na zwyklym tv badz monitorze? No i na sam koniec jedna z wazniejszych spraw dla graczy: Czy jest juz jakas sensowna przerobka i jakie sa jej koszta? Mysle ze odpowiedzi na te pytania znacznie pomoga osobom ktore planuje zakup świeżutkiego i pachnącego Xboxa 360;)

Desden 30.09.2006 10:40

polecam: http://xbox-scene.pl/ bedziesz wiedzia***322; co i jak ;)

FatAlbert 30.09.2006 12:53

pozazdro***347;ic ja "iks" stanieje troche bardziej to te***380; sobie kupie ;D

Berion 30.09.2006 13:27

@neo1984_21
To zależy do czego tego kloca chcesz. Jeśli interesuje Ciebie granie tylko na oryginałach to śmiało możesz kupować byle Xa. Stare, przegrzewające się 360tki albo już zeszły z półek, albo wróciły do M$.

Sensownej nie ma - sensownej czyli takiej, dzięki której możesz odpalić hombrew, kopie itd... Obecnie można uruchomić jedynie kopie i to tylko na DL. Ostatnio nie miałem czasu śledzić sceny w tym kierunku - z tego co wiem jest wiele biosów do różnych napędów o róznych możliwościach. Trzebaby popytać/poszukać po sieci (xbox-scene.pl lub com).

Możesz przeflashować bios napędu lub zrobić dual biosa z przełącznikiem pomiędzy poszczególymi bankami. Bardziej opłacalne mi się wydaje zwykły flash.

Nie musisz, możesz grać na normalnym TV. Oczywiście jakosć nie będzie tak dobra jak na HDTV.

@FatAlbert
Stanieje i to na pewno przed premierami PS3/Wii. Obecnie za wersję Premium zapłacisz 1700zł. Powoli też zaczynają się pokazywać sensowne gry, a nie tylko konwersje z CGenów czy PC.

FatAlbert 30.09.2006 14:53

@Berion
mi chodzi***322;o a takie znaczne zje***347;cie z ceny ;D

neo1984_21 01.10.2006 11:38

[QUOTE=Berion]@neo1984_21
To zależy do czego tego kloca chcesz. Jeśli interesuje Ciebie granie tylko na oryginałach to śmiało możesz kupować byle Xa...

Dzieki bardzo. Dowiadywalem sie wczoraj troche i ponoc jesli mialbym grac na zwyklym tv to musial by to byc telewizor panoramiczny, czy to prawda? Posiadam starego Soniasza 21cali i widzisz, chodzi mi o to czy nie bede mial zadnego problemu z grami, no wiesz:problem z teksturami, napisami badz z odpaleniem jakies gry.. Tak szczerze to nie bede sciemnial, jestem wielkim fanem gier i konsol i nie bedzie to moja pierwsza konsola jaka bede mial w zyciu. Gram od malego gnoja ale problem w tym ze nie mam kasy na orginaly. Jakie sa koszta przerobki '360-ki?
Bardzo dziekuje za pomoc:)

Berion 01.10.2006 11:51

Cytat:

Napisany przez neo1984_21
[...] Dowiadywalem sie wczoraj troche i ponoc jesli mialbym grac na zwyklym tv to musial by to byc telewizor panoramiczny, czy to prawda? [...]

Brat ma X360 z Oblivionem i jakoś nie było problemu nawet na moim śmieciowym Elemisie 14*, ale z tego co wyczytałem np. w PSX Extreme przy Dead Rising (btw. MUSZĘ mieć tą grę :D) na zwykłych TV litery są mało czytelne (hmmm...?). Także na sto procent ani nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę - za mało widziałem.

Cytat:

[...] problem z teksturami, napisami badz z odpaleniem jakies gry.. [...]
Tekstury to wiadomo - na zwykłym TV żylety nie będzie, a co do odpalenia to nie będzie problemu. Ja bym się natomiast zainteresował tym co powyżej napisałem o tych literach (nie widziałem tego na oczy na zwykłym TV, więc nie wiem nawet jak opisać to zjawisko).

Cytat:

[...] Jakie sa koszta przerobki '360-ki?
Bardzo dziekuje za pomoc:)
Koszt zwykłego flasha to "czas" + "chęci" + "zimna ręka" :D Jeśli chcesz mieć konsolę od razu z przeflashowanym napędem to kup od Juchy'ego z xbox-scene.pl. Ten człowiek ma renomę i po postach widać, że zna się na rzeczy.

M@X 01.10.2006 14:23

Cytat:

Napisany przez neo1984_21
Co powinna wiedziec osoba ktora planuje zakup XBOXa 360?

Powinna wiedziec ze warto poczekac na PS3 ;-)...

Sunna 01.10.2006 16:07

Dostalem jakas jasnoscia po oczach i nawet nie ruszylem tekstu.
Jak ja teraz do domu wroce?

Desden 01.10.2006 18:24

Cytat:

Napisany przez Sunna
Dostalem jakas jasnoscia po oczach i nawet nie ruszylem tekstu.
Jak ja teraz do domu wroce?

Weź latarke :P :D

neo1984_21 01.10.2006 22:53

jeszcze jedno male pytanie :) Czy różnice pomiedzy X'em a X'em360 w grafice i bedzie mozna dostrzec na zwyklym telewizorze?

Sunna 01.10.2006 23:39

Nie, tylko na tych magicznych niezwyklych :D
No pewnie ze dostrzezez. Cos ci sie bedzie wydawac ze w takie gierki to jeszzce nie pykales w zyciu :D

Berion 02.10.2006 09:14

Cytat:

Napisany przez neo1984_21
jeszcze jedno male pytanie :) Czy różnice pomiedzy X'em a X'em360 w grafice i bedzie mozna dostrzec na zwyklym telewizorze?

Różnice hmm... no póki co to jakiejś gigantycznej różnicy nie ma, ale pamiętaj że to jest dopiero pierwsza (kończy się), że tak powiem generacja gier na tą platformę.

Ja się jeszcze wstrzymam z kupnem. Przynajmniej aż się nie pojawi Forza 2 :D

@ M@X
Fanboy :P ( ;) )

M@X 02.10.2006 09:26

Nie Fanboy, tylko mysle logicznie... PS3 ma same "przyszlosciowe" rozwiazania - BluRay, HDMI, procesor CEEL 9-rdzeniowy... A trailery gier mowia same za siebie.

neo1984_21 02.10.2006 10:25

Mam monitor crt HYUNDAI QV770. Czy moglbym go polaczyc do X'a 360? Jesli tak to jaki kabelek zakupic i jakie sa jego koszta. Fajnie by bylo gdyby byla mozliwosc podlaczenia mojego monitorka do X'a360 bo wtedy mysle ze byla by troche lepsza rozdzialka:)
Pozdro

M@X 02.10.2006 10:28

17 cali do konsoli? Nie bluznij, myslisz jak pececiarz ;-). Chrzan rozdzielczosc, podepnij X'a pod telewizor - byle DUZY. Bo wlasnie ogromny ekran jest przewaga Konsoli nad pecetem.

Berion 02.10.2006 11:12

Jestem tego samego zdania. Lepszy duży (im większy tym lepszy) TV niż "HDTV" na monitorze :taktak:

Jak siądziesz przed "czterdziechą" przy np. Burnut-cie, z DD5.1 zrozumiesz co mamy na myśli :D

M@X
7 rdzeni, prawdopodobnie słabej jakości napęd BD.

Eee tam... kupić wszystkie konsole i nie ma co się licytować (łatwo powiedzieć he he).

Desden 02.10.2006 19:34

narazie nie warto kupowac x360 bo jest i tak zamalo tych gier ktore cos znacza a narazie na moje oko jest jedna gra i nastapna bedzie zaniedlugo a dla dwoch gier to strata kasy,chyba ze komus wszystko jedno :D
ps.mowa o TES4:Oblivion i Gears of War

M@X 02.10.2006 19:40

Masz racje, Desden. A wystarczy przjerzec liste zapowiedzi na PS3 i wszystko staje sie jasne ;-).

neo1984_21 02.10.2006 20:58

Wszystko ladnie pieknie ale ja nie mam kasy na duzy telewizor. Dla niektorych wydatek 1,6zl na wymarzona konsole to juz jest nie lada wyczyn wiec nie piszcie mi prosze o telewizorach ktore tak czy siak ale kosztuja a monitor mam w domu wiec pytam. Mam do wyboru albo grac na 21'' starym kolorowym SONY Trinitron badz na monitorze 17'' cali( wyzej opisalem model). Co bedzie lepsze? Jesli monitor to jaki kabel zakupic i jakie sa jego koszta.

M@X 03.10.2006 00:02

Ja bym wybral telewizor. SONY to zawse SONY. No i 4 cale wiecej.

neo1984_21 03.10.2006 06:31

a co z obrazem? Z tego co wyczytalem na necie moj monitor pociagnie rozdzialke z X'a 360 1280x720p ale czy bede mial na monitorze obraz panoramiczny czy 4:3?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.