Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Donate (https://forum.cdrinfo.pl/f36/donate-96087/)

Berion 27.12.2016 16:08

Donate
 
Tak się zastanawiam czy to w naszych polskich realiach jest legalne. Czy nie można by podciągnąć tego pod korzyści finansowe czerpane z nielegalnych źródeł (jak chyba wg. niektórych mogłyby być tak interpretowane skóry czy GUI do programów ???).

I czy od czegoś takiego (darowizna?) nie trzeba odprowadzać podatku?

ynsiwy 27.12.2016 18:53

Myślę, że jak ktoś uprzejmie doniesie to skarbówka zapuka do drzwi.

ed hunter 27.12.2016 18:58

Tytuł przelewu "dla rodziny". ;p

Berion 27.12.2016 21:36

No ok, ale jak to zrobić legalnie?

mgit 27.12.2016 21:44

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1374546)
No ok, ale jak to zrobić legalnie?

Powiedz, że zbierasz na kościół - to będzie legalne... :rotfl:

szczuru 27.12.2016 21:48

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1374548)
Powiedz, że zbierasz na kościół - to będzie legalne... :rotfl:

Albo niech każdy tytuł przelewu brzmi "oddaję pożyczkę" - diluj z tym :D

Chanson 12.01.2017 13:14

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1374519)
Tak się zastanawiam czy to w naszych polskich realiach jest legalne. Czy nie można by podciągnąć tego pod korzyści finansowe czerpane z nielegalnych źródeł (jak chyba wg. niektórych mogłyby być tak interpretowane skóry czy GUI do programów ???).

Słyszałem o ściganiu właścicieli portali za rozpowszechnianie filmów, książek, programów...ale za skórki to póki co chyba nikt nie został zamknięty?
Zresztą, gdyby to było nielegalne z punktu widzenia praw autorskich, to nie miałoby znaczenia, czy cdrinfo na tym zarabia, czy nie - skoro strona wciąż działa, to należy uznać, że najprawdopodobniej jest to legalne...


Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1374519)
I czy od czegoś takiego (darowizna?) nie trzeba odprowadzać podatku?

Trzeba, jeżeli suma darowizn od jednej osoby w ciągu pięciu lat jest wyższa od kwoty wolnej, której obecny poziom to 4902 złote.

Berion 12.01.2017 14:26

Cytat:

Napisany przez Chanson (Post 1376005)
Słyszałem o ściganiu właścicieli portali za rozpowszechnianie filmów, książek, programów...ale za skórki to póki co chyba nikt nie został zamknięty?

Póki co. :) Mój tok rozumowania jest taki, że skoro program X służy do np. kopiowania gier i/lub uruchamiania ich na konsolach tzw. przerobionych, skoro zrobiłem grafikę to jestem jednocześnie współautorem. Tak jak np. Free McBoot do wersji 1.8b, exploituje mechanizm aktualizacji PS2, jestem tam jako grafik, i choć nie jestem w stanie napisać nic więcej niż hello world to teoretycznie ktoś mógłby to (nad)interpretować jako współudział z korzyścią majątkową. Takiej sytuacji się obawiam.

Cytat:

Zresztą, gdyby to było nielegalne z punktu widzenia praw autorskich, to nie miałoby znaczenia, czy cdrinfo na tym zarabia, czy nie - skoro strona wciąż działa, to należy uznać, że najprawdopodobniej jest to legalne...
Mówiłem akurat o sobie prywatnie, nie o CDRi który tutaj akurat nie ma nic wspólnego z nielegalną działalnością tak długo jak w prawie jest zapis, który upoważnia użytkownika do kopii zapasowej (tak przynajmniej ja to rozumiem).

Cytat:

Trzeba, jeżeli suma darowizn od jednej osoby w ciągu pięciu lat jest wyższa od kwoty wolnej, której obecny poziom to 4902 złote.
Jak na dwie paczki fajek by się zebrało to już byłby sukces tego przedsięwzięcia. :D

M@X 12.01.2017 16:49

Nie baranuj ;-). Bedziesz sie martwil, jak bedzie problem. A zaloze sie o najlepsza zimowa czapke, ze nie bedzie. Wiec bierz hajsy i sie nie przejmuj!

ynsiwy 12.01.2017 17:36

Teraz jak już napisał o tym na forum to skarbówka po ip już Go namierza więc czuję lipe [emoji14]

M@X 12.01.2017 21:57

Następny paranoik? :blink:

misiozol 12.01.2017 22:03

Zarazliwe jak grypa lol2


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.