Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Jailbreak kazdej konsoli PS3 z firmware max 4.82 (https://forum.cdrinfo.pl/f36/jailbreak-kazdej-konsoli-ps3-firmware-max-4-82-a-97656/)

ps3ask 17.01.2019 10:01

Jailbreak kazdej konsoli PS3 z firmware max 4.82
 
Czy to prawda ze mozna wgrać CFW na kazda konsole z firmware nie wyzszym jak 4.82?

A youkai of love 17.01.2019 10:21

Nie do końca, jeśli minimalna wersja FW jaka pasuje konsoli to od 3.60 w górę to tylko etHANol, jeśli do 3.56 to tak. Głównie slimy do 250XB, te muszą mieć odpowiednie datacode, chyba 1A.

szczuru 17.01.2019 11:03

Szybkie, oficjalnie FAQ:
http://www.ps3xploit.com/help/faq.html

MajsterPopsuj 17.01.2019 11:31

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1416731)
Czy to prawda ze mozna wgrać CFW na kazda konsole z firmware nie wyzszym jak 4.82?

Nieprawda. CFW tylko dla modeli ze starym meta loaderem. Nic tutaj się nie zmieniło prócz progu wejścia i metody.

ps3ask 17.01.2019 13:51

no tak, ale patrzac na to co piszą

"Flash Writer Compatible with these PS3 Models:
Supports FAT Models CECHAxx/Bxx/Cxx/Exx/Gxx/Hxx/Jxx/Kxx/Lxx/Mxx/Pxx/Qxx
Supports SLIM Models 2xxx (minver 3.56 or lower ONLY, check with >>>
to jakby znalazl z odpowiednim datacode i Firmware Relase 3.56 to by na wersji 4.82 dało rade zdowngradować?


PS. Skąd teraz można pobrać OFW 4.82 ? :P bo niby z tej wersji a oficjalnie teraz jest juz 4.83


misiozol 17.01.2019 14:29

Co chcesz downgrade-owac ? ta metoda polega na tym ze patch-ujesz flash na zywej konsoli i wgrywasz CFW na ten sam FW .

ps3ask 17.01.2019 14:50

zle napisalem chodzi mi o to ze docelowo chce wgrac rebug 4.82 :P to jaką metodą bym tego nie zrobił to ten sam efekt będzie osiągniety czy tak czy za pomocą e3 nor flasher?

misiozol 17.01.2019 15:24

e3 to badziew ryzyko ubicia konsoli spore, dobry flasher to teensy2.0++ , jesli masz konsole z FW >4.82 to softowo, jak <4.83 to flasher , i tylko wspierane modele .

ps3ask 17.01.2019 17:40

a nie odwrotnie? nie pomyliłeś znaków < > ?

MajsterPopsuj 17.01.2019 18:07

PS3Xploit dla 4.81/4.82 uwalnia Cię z potrzeby flashera. Obie metody są ryzykowne tak czy siak bo na tej programowej możesz skończyć z permbrickiem, szczególnie jak nie będziesz uważnie czytał (no może nie z permbrickiem, ale wtedy potrzebny będzie flasher), a na sprzętowej możesz nie zrobić poprawnej kopii i wgrasz spatchowaną uszkodzoną co też skończy się wtedy tragicznie źle.

Natomiast osoby z niekompatybilnym meta loaderem nie wgrają CFW i im zostaje tylko HAN, także używając PS3Xploitu jako katalizatora.

A jeśli masz 4.83 to pozostaje Ci czekać bo ani nie zejdziesz niżej, ani nie ma gotowego ROP dla tego fw, więc z hacka póki co nici.

Meanthord 17.01.2019 19:50

Czy korzystanie z dobrodziejstw CFW nadal jest tak upierdliwe, męczące i niewygodne, że jest to skórka za wyprawkę? Pytam, bo pamiętam, że np. tutorial przerobienia gry z PS2 tak, aby odpalała się na PS3 liczył bite trzy ściany tekstu i odechciewało się wszystkiego. Czy coś zmieniło się w temacie czy nadal prościej jest np. kupić PSX i odpalać gry na PSX-ie?

MajsterPopsuj 17.01.2019 20:36

Zależy jakich to dobrodziejstw oczekujesz. Ja na ten przykład oczekuję dostępu do wszystkich zasobów i CFW na PS3 jest pod tym względem idealny. Ale jak zechcesz zagrać w grę na PS2 to na moje współczucie możesz liczyć. :D PSX już lajtwo, wystarczy wgrać do folderu PSXISO zwykły obraz i żadnymi configami, placeholderami, cudamiwiankami nie trzeba się martwić.

Do emulacji w tych czasach nie używa się konsol. Emulatory homebrew są w przeważającej większości do dupy, pisane na kolanie i na odp*l, a te oficjalne ubogie że sens też znikomy. Być może się domyślasz, ale już nie chcę się wyżywać na RetroArch. A więc używa się małych PC w stylu NUC, BRIX czy nawet patyków na Andrucie.

szczuru 17.01.2019 21:32

Co do emulacji PS2 to jest teraz tak samo jak z PSX-em - wrzucasz ISO i w sumie tyle. Jeśli gra wymaga jakiegoś configu to można go dorzucić osobno. Dawno już się w to nie bawiłem ale na psx-place w miarę wszystko opisali.

MajsterPopsuj 18.01.2019 11:41

A nawet trzeba jak na domyślnych nie działa i tutaj zaczynają się schody. Do tego brak skalowania nearest neighbour i wsparcia dla gier wielopłytowych. Kompatybilność także niska. Zło.

ps3ask 14.02.2019 19:58

Chciałem użyc Ps3Xploit Tools v2.0 - Improved Flash Writers & Dumpers (Even easier to install CFW on 4.82 OFW )


Cytat:

On success, load the ps3xploit.com flash dumper, dump the flash memory & validate it with py checker tool. Do NOT restart the console if ever the validation tool gives you errors/warnings on both ros0 & ros1 or you risk to partially brick your console. Report your problem instead.
W całej tej instrukcji nie rozumiem tylko ostatniego zdania, jak będą błędy to co mam wtedy zrobić, gdzie niby to zgłosić?XD?

Jolek 14.02.2019 20:32

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1418273)
Chciałem użyc Ps3Xploit Tools v2.0 - Improved Flash Writers & Dumpers (Even easier to install CFW on 4.82 OFW )

Czyli masz konsolę na której min. fabryczny firmware to 3.56 lub niższy:
https://i.postimg.cc/gjQSd5c7/7c8ab5...6f430f254b.png

https://i.postimg.cc/GhqyVY2W/7c5b04...3ca0fd1d7c.png
http://www.psx-place.com/threads/ps3...-82-ofw.16139/.

Cytat:

On success, load the ps3xploit.com flash dumper, dump the flash memory & validate it with py checker tool. Do NOT restart the console if ever the validation tool gives you errors/warnings on both ros0 & ros1 or you risk to partially brick your console. Report your problem instead.
Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1418273)
W całej tej instrukcji nie rozumiem tylko ostatniego zdania, jak będą błędy to co mam wtedy zrobić, gdzie niby to zgłosić?XD?

Nie uruchamiaj ponownie konsoli jeśli weryfikacja twojego "zrzutu" pamięci za pomocą
py checker tool zawiera błędy zarówno w ros0 & ros1, ponieważ możesz częściowo zablokować konsolę.
W razie nieprawidłowości zgłoś swój problem.

Problemy można zgłosić w oficjalnym wątku jak i założyć nowy temat tutaj:
http://www.psx-place.com/forums/ps3x...els-lower.223/.

EDIT: Aha, tego exploita można wgrać tylko jeśli jest się na OFW 4.82.
Jak ma się wyższe FW to trzeba użyć flashera aby "obniżyć" oprogramowanie.

ps3ask 08.05.2019 17:03

Zrobiłem to na jednej konsoli z uszkodzonym napędem, ale na drugiej z uszkodzonym napędem mam problem. W instrukcji jest napisane wyraźnie by dwukrotnie zainstalować firmware OFW 4.82, ja zainstalowałem raz a gdy chciałem drugi to mam błąd:
"Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji."
Sprawdzałem na dwóch pendrivach i w dwóch wejściach USB, ten sam problem - jak to obejść?

A youkai of love 08.05.2019 17:25

Zainstaluj 4.84 HFW.

ps3ask 08.05.2019 17:27

Cytat:

Napisany przez A youkai of love (Post 1422145)
Zainstaluj 4.84 HFW.


W jakim celu skoro działa mi 4.82, ale nie mogę ponownie zainstalować 4.82?

A youkai of love 08.05.2019 17:31

Bo downgrade z 4.82 oficjalnie porzucony.

ps3ask 08.05.2019 17:32

Gdzie tak jest napisane? Przeciez piszą, że na 4.84 działa tak jak na 4.82, ale na 4.82 też powinno działać. To nie ma nic wspólnego.

A youkai of love 08.05.2019 17:41

No a jak instalujesz? Jak z XMB to spróbuj z trybu awaryjnego.

Jolek 09.05.2019 09:33

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422144)
Zrobiłem to na jednej konsoli z uszkodzonym napędem, ale na drugiej z uszkodzonym napędem mam problem. W instrukcji jest napisane wyraźnie by dwukrotnie zainstalować firmware OFW 4.82, ja zainstalowałem raz a gdy chciałem drugi to mam błąd:
"Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji."
Sprawdzałem na dwóch pendrivach i w dwóch wejściach USB, ten sam problem - jak to obejść?

Teoretycznie jeśli konsola ma uszkodzonym napędem to zazwyczaj jest problem z wgrywaniem FW.
Są noBD CFW ale do tego.. trzeba zazwyczaj mieć CFW.

Wgrywa się ten sam firmware dwa razy aby tzw ROS0 i ROS1 były takie same:
https://www.psdevwiki.com/ps3/Flash:ROS#ros1.

Więcej info o ROS:
https://www.psx-place.com/threads/wh...-2#post-173096.

Mi do głowy przychodzi tylko to co napisał youkai, czyli spróbować z recovery mode...
lub zrobić "coś" z napędem.

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422146)
W jakim celu skoro działa mi 4.82, ale nie mogę ponownie zainstalować 4.82?

Możesz skoro masz OFW 4.82.
Jednakże oficjalnie wsparcie dla tego FW zostało porzucone ze względu na 4.84.2 HFW.
Więc np już nie uruchomisz tego exploitu poprzez internet (www.ps3xploit.com).
Nie wiem również jak wygląda wsparcie jakby coś poszło nie tak,
pewnie ktoś pomoże...

Jednakże jeśli masz jeszcze pliki w wersji 2.0 i np PC (miniweb) to nie powinieneś mieć problemu, jeśli konsola jest sprawna.

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422149)
Gdzie tak jest napisane? Przeciez piszą, że na 4.84 działa tak jak na 4.82, ale na 4.82 też powinno działać. To nie ma nic wspólnego.

Wersja 2.0.1 nie działa z OFW 4.82 (przynajmniej Flasher), tylko HFW 4.84.2.
Wersja 2.0.0 jest dla OFW 4.82.

Jak nie masz plików dla wersji 2.0.0 to później mogę je wrzucić.

ps3ask 09.05.2019 14:51

Dzięki ale jak coś to mam pliki, zrobiłem przez tryb awaryjny jeszcze raz instalację 4.82 czyli udało się wykonać "dwukrotnie".
Jednak konsola łapie freeze'a gdy chcę to zrobić przez USB. A udało mi się to zrobić na innej konsoli, więc wyczyściłem przeglądarkę, ustawiłem stronę startowa, zamknałem wszedłem jeszcze raz na stronę exploita (podstawiony lokalnie). Robiłem identycznie jak ostatnio.



Chciałem spróbować przez HDD ale tam trzeba pobrać obrazek .jpg, którego nie mogę pobrać bo ciągle jest 0%... Próbowałem pobrac z innego źródła i to samo.. Próbowałem z pendrive przerzucić, ale jest napisane, że na penie nie ma obrazka.

Aa i znalazłem sposób, że jak chciałem do galerii ten obrazek skopiować ręcznie to nie wykrywało tego obrazka, kliknąłem trójkat wyświetl wszystkie pliki i widziałem folder w którym jest ten obrazek, ale gdy otworzyłem go to zamiast pojawić się obrazek to pojawił się folder "Uszkodzone dane", gdy go otwieram to jest napisane, że dane sa uszkodzone.
Jakieś rady? Może to jest problem z dyskiem w konsoli (tym wewnętrznym). ?? Skoro obrazka nie pobiera?

Jolek 09.05.2019 16:17

Po wgraniu drugi raz tego samego FW, sprawdź za pomocą PS3DumpChecker:
https://github.com/Swizzy/PS3DumpChe...iled%20Version
czy nie ma problemu z zrzutem twojej pamięci.
Zrzut robisz za pomocą dumpera, może być on w wersji 2.0.0 jak i 2.0.1 skoro masz OFW 4.82.

Dodatkowo jeśli miałbym jakieś problemy przy wgrywaniu FW
lub coś by było nie tak przy próbie flashowania z USB ("freezy"),
to bez sprzętowego flashera nie wiem czy podjął bym się czegokolwiek.
Jak złapiesz "bricka" przy flashowaniu programowym lub podczas wgrywania CFW
to tylko to ci pomoże.

Teraz jeżeli chodzi o "flash_482.hex" i "flash_482.jpg" (bo chyba o tym mowa),
to są to te same pliki (ich md5sum "d05be52f8d21700052fbd1fc0174acae"),
czyli mają one tylko inne rozszerzenia.
Normalnie na konsole nie skopiujesz nic poza filmem lub zdjęciami.
Jeśli chcesz skorzystać z "edycji" HDD to będzie ona szukać "flash_482.jpg",
dane pewnie będą uszkodzone ponieważ nie jest to poprawny obrazek,
a plik potrzebny aby uruchomić exploita.

ps3ask 09.05.2019 16:30

Jeżeli chodzi o ps3dumpchecker to wczoraj już to sprawdzałem. Wszędzie ok, Number_of_dangers = 0, number_of_warnings = 0.


Ta, zdaje sobie sprawę, że mogę zbrickować konsole, mimo wszystko bym zaryzykował. Ok, ale ten obrazek "powinno" widzieć - chyba, bo jest to rozszerzenie .jpg, ale dajmy na to, że masz racje i konsola z tego powodu daje wskazany błąd "dane uszkodzone". Tylko dlaczego nie pobiera tego obrazka z neta? Przecież robie ze najeżdzam na niego plik -> bodajże zapisz i ciągle 0%. Wersji z USB nie próbuje, bo 2 razy złapało zwiechę, więc to bez sensu. Chyba, że mam dłużej czekać i ten pasek jest zawsze na 0? i 0kb?

Jolek 09.05.2019 16:49

Jeśli rozumiesz zagrożenie, to przynajmniej jesteś jakoś świadomy konsekwencji.

Skoro ps3dumpchecker nie pokazuje żadnych problemów i masz status OK to świetnie.

Najlepiej na dysku USB mieć tylko potrzebne pliki.
Czyli tylko "flash_482.jpg".
Sprawdź jeszcze po skopiowaniu jego md5sum ("d05be52f8d21700052fbd1fc0174acae").
Uruchamiasz PS3, wchodzisz na obrazki, wybierasz swoje urządzenie przenośne,
trójkąt, pokaż wszystkie.
Skopiuj "uszkodzone dane" na dysk (trójkąt - kopiuj).
Plik powinien być wielkości 3074 KB.
Po skopiowaniu wejdź w swoją galerie obrazków i znajdź te uszkodzone dane.
Teraz trójkąt -> informacje.
Powinno być pokazane:
Obraz flash_482
...
Rozmiar 3074 KB
...
Format JPEG

ps3ask 09.05.2019 17:10

MD5SUM się zgadza "Matched!", tak zrobiłem jak napisałeś i sie zgadza po wejsciu w informacje jest Obraz:flash_482. Na pewno ten obrazek powinien być w galerii jako "Uszkodzone dane"?

Jolek 09.05.2019 17:21

To nie jest obrazek, już ci to napisałem co to to jest.
Nawet na PC go nie otworzysz prawidłowo.

Dla USB jest "flash_482.hex", ponieważ np z PC na USB możesz skopiować każdy plik,
więc nie ma potrzeby kombinować ze zmianą rozszerzenia.

Dla HDD jest "flash_482.jpg", ponieważ nie skopiujesz "normalnych" plików na dysk PS3.
Nie jest to obrazek, a tylko takie "obejście"...

ps3ask 09.05.2019 17:25

Obawiam się po prostu ze md5fcheckum mioże się nie zgadzać przy takim kopiowaniu? Ponieważ uszkodzone dane mogą dotyczyc kilku plikow?

ps3ask 09.05.2019 17:32

Widze, że skasowałeś posta, mniejsza o to. Mimo wszystko na własne ryzyko zrobiłem to. Kliknąłem Initialize exploitation. wyskoczyło Wait for exploit initalization succeed... poczekałem do 100% i wyskoczyło: Exploit Initialization FAILED! Refresh this page & try again. Dwa razy tak zrobiłem i dalej bląd "Exploit Initialization FAILED! Refresh this page & try again."

Jolek 09.05.2019 17:36

Nie sprawdzisz md5sum pliku, który jest na HDD PS3 (na OFW).

Poza tym jakich "kilku plików".
Miałeś skopiować tylko "flash_482.jpg o rozmiarze 3074 KB.

Potem:
Cytat:

Napisany przez Jolek (Post 1422204)
Po skopiowaniu wejdź w swoją galerie obrazków i znajdź te uszkodzone dane.
Teraz trójkąt -> informacje.
Powinno być pokazane:
Obraz flash_482
...
Rozmiar 3074 KB
...
Format JPEG

BTW jest sens wgrywać CFW do tej konsoli?

EDIT: Jakiego posta skasowałem?

Błąd jest inicjacji w "index_nand_hdd.html" lub "index_nor_hdd.html"?

ps3ask 09.05.2019 17:44

Napisałeś:
Cytat:

Napisany przez Jolek (Post 1422206)
To nie jest obrazek, już ci to napisałem co to to jest.
Nawet na PC go nie otworzysz prawidłowo.

Dla USB jest "flash_482.hex", ponieważ np z PC na USB możesz skopiować każdy plik,
więc nie ma potrzeby kombinować ze zmianą rozszerzenia.

Dla HDD jest "flash_482.jpg", ponieważ nie skopiujesz "normalnych" plików na dysk PS3.
Nie jest to obrazek, a tylko takie "obejście"...

Ale widzę, że post juz jest, to mi coś zle wyświetlało chyba.


Problem jest w inicjacji w index_nand_hdd.html bo konsola to wersja PHAT w wersji G (NAND)
No przydałoby się to CFW,, aby pograć w jakieś gierki. Tak skopiowałem tylko jeden plik, tylko tak się zastanawiam czy to oby tylko on jest pod nazwą uszkodzone dane, czy czasem samo czegoś tam nie dorzuca.

Jolek 09.05.2019 17:52

Nie wiem ile razy to jeszcze napisze:
Cytat:

Napisany przez Jolek (Post 1422204)
Po skopiowaniu wejdź w swoją galerie obrazków i znajdź te uszkodzone dane.
Teraz trójkąt -> informacje.
Powinno być pokazane:
Obraz flash_482
...
Rozmiar 3074 KB
...
Format JPEG

Może większa czcionka "pomoże". ???

ps3ask 09.05.2019 18:02

Tak, zgadza się, jest tak jak napisałeś bez okularów widzę xDD
Tylko Problem jest w inicjalizacji exploita, wyskakuje "Exploit Initialization FAILED! Refresh this page & try again."

Jolek 09.05.2019 18:11

Czyli tak masz grubasa (G) NAND.
Na HDD masz flash_482.jpg.

Po stronie PC masz folder z:
Cytat:

flash_482.hex
flash_482.jpg
index_nand.html
index_nand_hdd.html
index_nor.html
index_nor_hdd.html
ps3xploit_writer_v20.js
Jakim programem udostępniasz pliki?
Miniweb?
Usunąłeś wszystkie ciasteczka, bufor, itp z przeglądarki PS3?
Jako stronę domową ustawiłeś?
Powinna być "index_nand_hdd.html" lub pusta?

ps3ask 09.05.2019 18:26

Tak, mam PHAT(G) NAND.
Na HDD mam flash_482.jpg.


Strone startową ustawiłem: "x.x.x.x/PS3_WRITER/index_nand_hdd.html"
Na pc mam folder tylko z:

flash_482.hex
flash_482.jpg
index_nand.html
index_nand_hdd.html
ps3xploit_writer_v20.js



Nory skasowałem by nie pomylić się.
Robie według instrukcji, czyli otwieram strone exploita, ustawiam page jako startowa, zamykam i dopiero instalacja. Generalnie tak jak przy poprzednim przerabianiu.

Używam Abyss Web Server, ponieważ wyczytałem ze miniweb nie działa z wersją exploita na hdd. Mogę sprawdzić jeszcze opcje czy nie złapie zwiechy na miniwebie przez usb edition, ale nie wiem już sam, brak pomysłow.

Jolek 09.05.2019 18:40

A co z tymi ciasteczkami itp?
Usunąłeś wszystko?

U mnie przy flashowaniu "zaskoczyło" dopiero za drugim razem.
Dasz radę spróbować jeszcze ze dwa razy?

Co do miniweb i HDD to masz rację:
https://www.psx-place.com/threads/ps...-2#post-100161.

Może Fenix pomoże zamiast miniweb i Abyss Web Server:
https://github.com/coreybutler/fenix/releases.

ps3ask 09.05.2019 18:42

No pewnie, mogę spróbować i trzy. Tak, czyściłem ciasteczka i wszystko w Tools (Narzędzia) co da się wyczyścić czyściłem xD
Ide spróbuje i dam znać.

Jolek 09.05.2019 18:54

Jak Fenix nie da rady, to zostaję tylko aktualizacja do HFW 4.84.2:
https://www.psx-place.com/threads/up...w-users.23094/.
Zainstalować tak jak 4.82, dwa razy.

Sprawdzić zrzut za pomocą ps3dumpchecker.

Potem za pomocą przeglądarki pobierasz ten "obrazek":
http://www.ps3xploit.com/hfw/writer/flash_484.jpg.

A potem:
http://www.ps3xploit.com/hfw/writer/index_nand_hdd.html.

ps3ask 09.05.2019 19:05

Ta tylko teraz trochę sie pospieszyłem bo generalnie nie wszedłem na strone dwa razy i kliknałem start initialization i patch, i niby wyszło ok, ale za szybko bo po sekundzie. Więc chciałem dumpa zrobic i zobaczyć i nawet dumpa już nie moge zrobić xd


Edit: dobra, idzie dump, pewnie będzie bez wgranego exploita, za pół h dam znać - wczoraj tyle sie robił.

ps3ask 09.05.2019 19:15

Coś się zrypało, bo po sekundzie pokazuje ze zrobiło mi dumpa. Podejrzewam, że ten exploit nie poszło wgranie, ale jakby zle poszlo to co najlepiej zrobić? Wgrywać od razu inny firmware 4.84HFW czy gdyby cos zle sie wgralo to nic nie pomoze? Po prostu nie wiem czy moge ja wylaczyc xd


Edit: zaryzykowałem, wyłączyłem i sie uruchamia, ale raczej i nie tak nie wgrało exploita - zbyt szybko. W ogóle jaki motyw, wcześniej bez problemu poszedł DUMP a teraz 7x próba i nic.

Jolek 09.05.2019 19:34

Próbowałeś inny dysk HDD?
Nie chce cię zniechęcać ale tu jest za dużo niewiadomych.
Może ta konsola się przegrzewa, ma uszkodzony napęd BD, coś jest chyba nie tak z USB...

EDIT z jakiego dumpera korzystasz?
W wersji 2.0.0 dla OFW 4.82?
Spróbuj w razie czego 2.0.1:
http://www.ps3xploit.com/hfw/dumper/index_nand_hdd.html,
http://www.ps3xploit.com/hfw/dumper/index_nand.html.

Zgrywasz to (dump) na HDD czy na USB?

ps3ask 09.05.2019 19:55

Jutro spróbuje z tym 2.0.1 - zgrywam na pendrive

Jolek 09.05.2019 20:01

Skoro są "jazzy" z USB to zgrywaj najpierw na HDD ("index_nand_hdd.html").
Potem to sobie przerzucisz.

szczuru 09.05.2019 20:01

Ostatnio wgrywałem CFW tą metodą i też miałem problem ze zrobieniem dumpu - pomogła wymiana pendrive'a na inny + format owego pena.

ps3ask 10.05.2019 06:28

Dzieki za rady, a jak dumpa zrobie na hdd to skad wtedy skopiowac wygenerowanego dumpa - gdzie on sie utworzy dokladnie? tzn jak to skopiowac z hdd na pena?

Pena tez dzis zmienie zgodnie z twoja radą :)

Jolek 10.05.2019 08:22

Tu masz wszystko napisane:
http://www.ps3xploit.com/hfw/dumper/index_nand_hdd.html.

Czyli ściągasz "dump.jpg" stąd:
http://www.ps3xploit.com/hfw/dumper/dump.jpg.

Inicjujesz. Zrzucasz. Teraz "dump.jpg" to będzie twój zrzut pamięci (pewnie będzie dodatkowo oznaczony jako uszkodzony).

Może być tak, że są problemy z dostępem do dysku USB podczas zrzutu,
więc najpierw zgra się on na HDD potem przerzucisz go na USB i sprawdzisz.

Jolek 10.05.2019 15:29

@ps3ask udało ci się zrobić zrzut za pomocą Flash Memory Dumper v2.0.1 na OFW 4.82?

Czy może masz to (NaN):
https://i.postimg.cc/8ccRPzp6/22.png

ps3ask 10.05.2019 16:34

Dziś przyszedłem i z 2h próbowałem zrobić dumpa, stwierdziłem, że to pierdziele i próbuje writerem na hdd i patrze, poszło prawie w 2 sekundy, mówie dziwne..., ale zeby sprawdzić dumperem czy dobrze to nie mogłem. Co dziwne raz się wcześniej na samym początku udało zrobić dumpa na usb, a teraz ni cholery ani hdd ani usb. Generalnie dzięki za podpowiedzi bo zadziałał writer w wersji na hdd i zgodnie z twoją radą kopiowania obrazka. DZIĘKI ZA POMOC. Generalnie zaryzykowałem i bez sprawdzania tym checkerem czy dump jest dobry (bo nie moglem go zrobic), resetnalem konsole i nie wiedziałem czy jest ok. Włożyłem pena i zainstalowałem Rebuga, działa.


Pytanie: Skąd wiedzieć czy dobrze zadziałał ten exploit (już na etapie gdy widziało mi instalkę firmware rebuga) moglem poznac, czy na orginalnym sofcie jak wlozy się rebuga to przecina instalacje czy jak?


U mnie poszło ok, dzięki JOLEK!

Jolek 10.05.2019 17:42

Jeżeli chodzi o dumpera w wersji 2.0.1, to u mnie wszystko działało bez problemu na HFW 4.84.2.

Jak kiedyś próbowałem na OFW 4.82 to na końcu wyskakiwało mi jakieś "NaN".
Aczkolwiek zazwyczaj nawet mogłem bez problemu przynajmniej zainicjować exploit za pierwszym razem.
Z kolei na CFW 4.84 nie mogłem nawet zainicjować exploitu, pomogło dopiero uruchomienie ponowne konsoli.

Jeżeli chodzi o zadziałanie flashera.
Najpierw robisz dumperem zrzut pamięci na 4.84.2 HFW lub OFW 4.82, aby mieć później do czego wracać.
Sprawdzasz dumperem czy wszystko jest w porządku.
Później ten zrzut może posłużyć jako backup jeżeli flashowanie się nie powiedzie
i nie będziesz mógł ponownie uruchomić konsoli, przyda się np Teensy++ 2.0.

Potem jeżeli flashowanie zakończy się sukcesem.
Znowu zrzucasz pamięć aby sprawdzić czy wszystko się powiodło.
Sprawdzasz zrzut, jeżeli jest OK, to uruchamiasz ponownie konsole.

Nie da rady skopiować\zweryfikować CFW z dysku USB na PS3 jeżeli exploit nie zadziałał,
podczas instalacji zazwyczaj wtedy wyskakuje "The data is corrupted (8002F957).

BTW nie zapominaj o Szczurze i Youkai (Haker120).

ps3ask 10.05.2019 18:23

Cytat:

Napisany przez Jolek (Post 1422267)
BTW nie zapominaj o Szczurze i Youkai (Haker120).


Jak najbardziej pamiętam, dzieki panowie :D


Czyli dobrze, że zrobiłem wcześniej dumpa, bo jak rozumiem gdyby coś poszło nie tak i np. bym wcześniej rozwalił konsole niepoprawnie wgranym exploitem to bym mógł "sprzętowo" wrzucić tamtego hexa?:d Szkoda tylko, że nie piszą tego w oficjalnym poradniku, że zaleca się pierw zrobić dumpa przed wgraniem exploita, ale i tak to zrobiłem. Teraz też jest sens robić dumpa i zapisać gdzieś tego hexa mimo że już mam CFW?:D Ewentualnie jak mam już CFW Rebug to można to zrobić inaczej?


Jestem zadowolony, udało się ożywić konsolę, która jak do tej pory byla dla mnie bezużyteczna, a koszt naprawy/wymiany lasera przekraczał wartośc tej konsoli.

Jolek 10.05.2019 18:55

Tak, dobrze że wcześniej zrobiłeś zrzut (dump).
Nigdy nie używałem sprzętowego flashera, więc nie powiem ci jak to dokładnie działa.

Wydawało mi się, że zakładka FLASH DUMPER TOOL jest przed FLASH WRITER:
https://www.psx-place.com/threads/ps...-82-ofw.16139/.
Więc najpierw należy zrobić tek krok.
Nie jest to może intuicyjne...

Dla bezpieczeństwa jest sens aby mieć w razie czego dumpa.
Nawet z CFW.
Jak coś pójdzie nie tak przy wgrywaniu innego\nowszego CFW
to zawsze będziesz miał do czego wracać.

Dumpa możesz zrobić np z pomocą multiMANa:
https://www.youtube.com/watch?v=SnmJRq8ePG4,
lub w Rebug Toolbox.

PS Laser do PS3 można mieć za ok 100 zł.

misiozol 11.05.2019 10:00

Nie zrobisz softowo pelnego dumpa , jedynie flsher albo lutowanie kabelkow albo lutowanie kabelkow do clipsa , osobiscie polecam lutowanie do plyty bo 100% pewniak . przerobilem setki konsol i najlepiej/pewniej sprzetowy flasher , wydaje mi sie ze gdzies w sieci krazy moj tutek ale cholera wie gdzie go pisalem nie pamietam.

Jolek 11.05.2019 13:43

Dzięki za dodanie większej ilości wiedzy.

A jak to wygląda obecnie ze sprzętowym flasherem?
Za jego pomocą można od razu wgrać CFW,
np. przejść z OFW 4.84 na CFW 4.84?
Czy najpierw downgrade do OFW 3.55 i potem wgrywanie CFW 4.84?

misiozol 11.05.2019 16:55

Zgrywasz,paczujesz,wgrywasz flash , safe mode z najnowszym cfw na penie gotowe ;) czyli odrazu cfw 4.84 na 4.84 CFW.

Jolek 11.05.2019 18:48

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1422298)
Zgrywasz,paczujesz,wgrywasz flash , safe mode z najnowszym cfw na penie gotowe ;) czyli odrazu cfw 4.84 na 4.84 CFW.

Maiło być z OFW 4.84 na CFW 4.84?

Osobiście obecnie dla mnie programowe flashowanie jest dość proste i szybkie (cały proces nie powinien przekroczyć 5-10 min),
co nie oznacza, że nie niesie za sobą żadnego ryzyka.
Sprzętowy Flasher ma tą przewagę, że możesz ożywić konsolę która z jakiś powodów
została niepoprawnie przeflashowana.
Dochodzi jeszcze downgrade, który na razie na szczęście nie jest potrzebny.
Zobaczymy co będzie jak wyjdzie 4.85...

ps3ask 11.05.2019 21:50

Softowo exploitem jak widać na moim przykładzie bylo ryzyko uszkodzenia konsoli, nawet jakbym tego dumpa zrobil i by wywalilo błędy to nie wiem kto tam z psx scene by pomogl i po jakim czasie - a mialbym nie wylaczac konsoli. Wszystko bylo zgodnie z instrukcja a tu raz dzialalo raz nie. Odnosnie lasera 100zl - zgadza sie, to przewyzsza wartosc konsoli za ktora dalem 80zl z uszkodzonym laserem, stad gdybym ja zepsul to niebylaby to dla mnie wielka strata. Jednak widzac jakie problemy mialem z jej przerabianiem wiecej nie zdecyduje sie kupic uszkodzonej konsoli. Chciałem kupic E3 Nor Flashera, wiem wiem misiozol poleca inny. Jednak stwierdzilem ze to trochę wiecej roboty nioz sprobowac exploitem + dodatkowe koszty. Wy jestescie jakby to ujac "pasjonatami Playstation" - siedzicie w tym dlugo, dla mnie to kwestia przerobki jednej-dwoch konsol dla siebie, i pogrania w kilka gierek, ale fajnie jest poczytac i dowiedziec sie troche na tym forum. Ciekawi mnie czemu Sony tak nieudolnie robi te aktualizacje. Skoro i tak mozna przerabiać sprzętowo to tak naprawdę powinno im zalezec glownie na tym aby w PSN wychwycic czy ktos korzysta z CFW.

misiozol 11.05.2019 22:06

teensy2.0++ to koszt 20zl na dzien obecny ale mymaga lutowania , e3 koszt 160zl i tez wymaga lutowania co prawda kilku kabli ale ciagle wymaga , co do pasjonatow no ja teraz to lubie bardziej je przerabiac jak grac bo zapal wyparowal popykam tam w cos od czasu do czasu , ale ze 20-30 lat temu to go zdecydowanie nie brakowalo ;)

ps3ask 12.05.2019 06:39

Gdzie za 20zl kupic teensy? W E3 flasher jak masz klipsa to po co lutowanie? E3 uzywane po 100zl czesto sprzedaja bo ktos potrzebowal na 1 przerobke (o ile prswda).
Misiozol to ty dziadek jestes xD 30-tki to ja jeszcze nie mam xD

Jolek 12.05.2019 10:43

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422300)
Softowo exploitem jak widać na moim przykładzie bylo ryzyko uszkodzenia konsoli

Może nie ryzyko uszkodzenia konsoli, a błędnego spatchowania pamięci NAND.
Niestety w przypadku niepowodzenia, tylko sprzętowy flasher pewnie by pomógł.
Możliwe że wgranie OFW by pomogło, ale nigdzie nie widziałem takiej sugestii?

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422300)
nawet jakbym tego dumpa zrobil i by wywalilo błędy to nie wiem kto tam z psx scene by pomogl i po jakim czasie - a mialbym nie wylaczac konsoli.

Nie z PSX-Scene tylko z PSX-Place.
PSX-Scene to już tylko cień dawnej sceny, głownie jest to spowodowane jej zarządzaniem...
PSX-Place dostało sporego "kopa" po wypuszczeniu programowego Flashera, HEN\HAN...
i jest to obecnie jedno z najciekawszych miejsc
gdzie można szukać info na temat PS3\PS4 homebrew, CFW, etc.

Wracając do tematu, też nie wiem ile by trwała jakakolwiek pomoc jeśli coś by poszło nie tak.
Jednakże można byłoby dojść do tego co jest nie tak, jeśli dump (zrzut) został by zrobiony.

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422300)
Wszystko bylo zgodnie z instrukcja a tu raz dzialalo raz nie.

Sam napisałeś, że konsola nie była w pełni sprawna,
więc zrzucanie winy za wynikłe problemy... nie jest do końca sprawiedliwe.

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422300)
Odnosnie lasera 100zl - zgadza sie, to przewyzsza wartosc konsoli za ktora dalem 80zl z uszkodzonym laserem, stad gdybym ja zepsul to niebylaby to dla mnie wielka strata.

Używane konsole ze sprawnym laserem "chodzą" w okolicach 300-500 zł,
więc i tak nie byłbyś do końca stratny.

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422300)
Jednak widzac jakie problemy mialem z jej przerabianiem wiecej nie zdecyduje sie kupic uszkodzonej konsoli.

Jak świadomie już nie kupisz to w porządku, miej na uwadze, że już jest to sprzęt używany.
Może się zdarzyć, że konsola będzie się przegrzewała (może wymiana pasty pomoże, może Reballing), może zacząć szwankować wifi\bluetooth, etc.

Cytat:

Napisany przez ps3ask (Post 1422300)
Ciekawi mnie czemu Sony tak nieudolnie robi te aktualizacje. Skoro i tak mozna przerabiać sprzętowo to tak naprawdę powinno im zalezec glownie na tym aby w PSN wychwycic czy ktos korzysta z CFW.

Na flashowanie sprzętowe chyba nie ma rady jakkolwiek tego zablokować poprzez FW.
PS3 jest w zasadzie u schyłku swojego żywota.
Nic nowego na tą konsole już nie wychodzi, w zapowiedziach o dawna jest PS5...
W zasadzie głownie PS3 jest aktualizowane z powodu:
https://manuals.playstation.net/docu...ideo/aacs.html.

Jeżeli chodzi o PSN i CFW, to nie końca wiadomo jak to jest z tym rozpoznawanie i późniejszym banem konta lub konsoli.
Na pewno np granie na modach online (o ile to jeszcze możliwe) w GTA V nie skończy się dobrze.

BTW jeżeli chodzi o Teensy 2.0++:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...nsy+2.0+%2B%2B.

loki7777 12.05.2019 21:38

Cytat:

BTW jeżeli chodzi o Teensy 2.0++:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...nsy+2.0+%2B%2B.
O ja pier..... ile tego do lutowania jest:)

Koszt 40zl, jesli E3 ma clip'a to chyba lepiej nim sie bawic.

misiozol 13.05.2019 07:32

Koszt 20zl z alichinczyka , no i raptem 52 kabelki bez przesady nic strasznego . e3 to badziew jest, clipsy nie dolegaja i robi sie bad dumpy takie kalectwo .

ps3ask 13.05.2019 16:26

daj link do ali gdzie to jest za 20zl (koszt wysyłki tez sie liczy)

misiozol 13.05.2019 18:11

Dzisiaj rano skonczyly sie majowe wyprzedaze/promocje i cena wskoczyla na 35zl , tak to jest jak sie spi :bicz: a byly przecenione o 30% :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.