Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Jutub scenowy (https://forum.cdrinfo.pl/f36/jutub-scenowy-96539/)

Berion 08.07.2017 00:12

Jutub scenowy
 
Tak się zastanawiam nad stworzeniem takowego. Taki podchodzący do tematu poważnie, a nie jakiś poradnik randoma z Ivoną w tle. Więc oprócz opisu jakaś historia, różne warianty, ciekawostki, bajery. Coś profesjonalnego, z mordą i dobrym montażem.

Ale jako, że się zastanawiam to nie wiem. Czy to w ogóle ma sens. Nie znalazłem takich kanałów - ale czy nie znalazłem dlatego, że po prostu nikt przede mną nie wpadł na taki pomysł, czy może nie znalazłem bo nikt nie jest na tyle głupi aby ryzykować jakimiś RIAA, BSA, BIA, FOTA, hołota itp.

Ciekawy jestem na ile to w ogóle miałoby sens. Czy jest odpowiednio duże grono potencjalnych odbiorców? Po Polsku/po angielsku? Kombinuję jak tu zmonetyzować swoją przygasającą pasję. ;p Możemy poteoretyzować.

misiozol 08.07.2017 07:50

Z tego co mi sie wydaje to jutjub kasuje te filmiki i konta, pomysl fajny ale bardziej np pod vimeo tam tak szybko nie kasuja ;)

M@X 08.07.2017 11:31

W Vimeo nie ma pieniędzy i koło tego pomysłu się zamyka :-(

Jolek 09.07.2017 13:14

Ja jestem za. Najlepiej po angielsku z polskimi napisami, będzie tak amerykadżańsko. :szczerb:

Nie da rady chociaż stworzyć tzw prywatnych linków do wideo na TyTubie.
Takie których nie będzie można wyszukać w wyszukiwarce Tytubowej, a linki będą np na forum CDR?

W ogóle to nakręcił byś jakiś odcinek pilotażowy, zobaczymy\ocenimy\skarcimy bądź pochwalimy.

misiozol 09.07.2017 14:35

Skarcic mozemy dla zasady :rozga: , a czy nagrodzimy to sie okaze :>

M@X 09.07.2017 20:02

O to to. Bo temat ciekawy, daj link dla zamkniętej grupy. Mam znajomych YouTuberów, dwóch takich można powiedzieć topowych. Coś tam wiem, coś słyszałem, coś mogę zapytać ;-)

mgit 09.07.2017 20:17

A dołożysz do tego akcent humorystyczny? Czy raczej forma mega poważna typu gajerek itd :)

Berion 09.07.2017 21:47

Tak, tylko że jeśli miałyby być w formie linków prywatnych to też mija się z celem. Celem bowiem są dukaty na fajki, których nie palę (bo dlaczego nie? co jest złego w zarabianiu na czymś na czym się ktoś zna i to lubi?).

Z angielskim to jest dobry pomysł, bo polskie audytorium jest zbyt małe (bardzo bardzo bardzo optymistyczne potencjalne pół miliona zainteresowanych kontra potencjalnych kilkanaście). Gorzej z moim akcentem, którego pewnie natiw spiker by nie wytrzymał, a rodacy zaraz by pewnie się cieszyli że wszystko po angielsku (w stylu: "Polak a po obcemu gada! ile ci szekli dali brodaty ch*?"). ;}

Nie mam poczucia humoru, ale garniturów nie przyodziewam. Czyli źle? ;p

szczuru 09.07.2017 22:04

To może tekstowa forma, wtedy wybierasz sobie język napisów? :D Jak chociażby video-tutoriale z konsole.cdrinfo.pl? :P

Berion 09.07.2017 22:13

Wydaje mi się drętwe: nie ma kontaktu z autorem i trzeba czytać, a jeśli czytać to wygodniej czytać odpowiedni poradnik na odpowiedniej stronie. Tak na moją logikę przynajmniej.

Jolek 10.07.2017 08:09

Najpierw to nawet nie wiem czy dostaniesz chociażby hajs na paczkę zapałek.

Skoro ma być bez poczucia humoru, załóż garniak + krawat (ew muchę) + cwelostepy,
gadaj z sensem to jeszcze ludzie pomyślą, że to ktoś od $ony bądź Micro. :szczerb:

Na początku chyba lepiej jest dać prywatne aby uniknąć komentarzy:
  • Co to za g...
  • What the f...

Jeszcze stracisz motywację, a tak przynajmniej dowiesz się co jest nie tak, co poprawić\czy warto, bo pomysł jest ciekawy.

Później jak to zatrybi będzie można dawać linki nawet na innych forach.
Zacząć globalną ekspansje.

A jeszcze później może jacyś goście zaczną dołączać (więc może się ogolisz ;)).
Może nawet wywiady (chyba nawet jest sporo Polaków ze sceny)?
Wyjedziesz, zwiedzisz świat.

Berion 10.07.2017 08:37

To wiadomo, że na początku i długo zero. Myślę perspektywicznie. :P

Bardziej bym się martwił, że ktoś mnie pozwie...

Trilu 10.07.2017 12:29

Próbuj,próbuj ;) Z gdybania nic nie będzie :P

M@X 10.07.2017 18:09

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1386869)
Czy raczej forma mega poważna typu gajerek itd :)

To wtedy nawet nie ma co zakładać. Nawet na poważnych kanałach np. o zjawiskach fizycznych czy matematyce nikt nie zakłada garnituru - ludzie z kijem w dupie są źle odbierani w 2017 roku. Jeśli już to garnitury widuje się na lajfstajlowych kanałach no. o samochodach kosztujących "wszystkie pieniądze" ale to też nie jest wtedy odkopany z szafy garnitur studniówkowy, tylko dobrze skronony nodel z kolekcji na aktualny sezon ;-)

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1386877)
Tak, tylko że jeśli miałyby być w formie linków prywatnych to też mija się z celem.

Na próbę miałem na myśli. Oczywiście, że docelowo ma to być wszędzie, a linki do tego mają spływać z FB, TT i Snapchata, a zdjęcia konsol muszą być regularnie wrzucane na insta. Tak to dziś działa ;)

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1386877)
Z angielskim to jest dobry pomysł, bo polskie audytorium jest zbyt małe (bardzo bardzo bardzo optymistyczne potencjalne pół miliona zainteresowanych kontra potencjalnych kilkanaście). Gorzej z moim akcentem, którego pewnie natiw spiker by nie wytrzymał, a rodacy zaraz by pewnie się cieszyli że wszystko po angielsku (w stylu: "Polak a po obcemu gada! ile ci szekli dali brodaty ch*?").

Polacy mówiący na YT po angielsku bez akcentu lub z tym udawanym nabytym w filmach gdzie i tak źle układają język to jest jeden żal. Nie wygłupiaj się - rób po polsku i dokładaj napisy angielskie. Od początku i bez wyjątku. Zwiększa to zasięg. Na początku nieznacznie, ale jednak.

Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1386879)
To może tekstowa forma, wtedy wybierasz sobie język napisów? :D Jak chociażby video-tutoriale z konsole.cdrinfo.pl? :P

O to to - jak wyżej.

Cytat:

Napisany przez fera2 (Post 1386898)
Na początku chyba lepiej jest dać prywatne aby uniknąć komentarzy:
  • Co to za g...
  • What the f...

Jak ktoś się boi hejtu i traci od niego motywację nie powinien w ogóle wchodzić w profesjonalne social media, bo jeszcze go to doprowadzi do samobójstwa (były takie przypadki). Generalnie żyjemy w kraju w którym ilość hejtu jest miarą sukcesu, więc wszystkich przedmonitorowych marszczyfredów którzy sami nic nie osiągnęli należy zlewać równo 8-)

Berion 10.07.2017 19:15

Krytyki się nie boję, nawet tej niekonstruktywnej. Przywykłem na przestrzeni tych wszystkich lat w szkole i internetach. Tym bardziej, że to najczęściej są frustraci, którzy nie mają nic mądrego do powiedzenia na jakikolwiek temat. Jest jednak jakiś wstyd i bariera psychologiczna przed pokazaniem publicznie własnej mordy. Tym bardziej, że jestem autystykiem. Mam też stety/niestety mentorską manierę językową, która nieraz ujawnia się także w słowie pisanym.

Na pewno chciałbym aby filmy były pozbawione wszelkich możliwych pirackich konotacji, aluzji, polityki i inwektyw. Nie wiem czy to plus, chyba przeciwnie o czym świadczy ilość subskrypcji patoli. :P

Czy za granicą oglądają filmy w innym języku i czytają napisy? Nie uśmiecha mi się silić na angielski, bo akcent udawany to totalna kompromitacja, z kolei ten nasz polski utwardza i z tego co ja wiem to też tego nie lubią.

I najgorsze jest to, że mogę nagrywać tylko ziemniakiem. ;]


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.