Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Konsola przenośna dla dziecka (https://forum.cdrinfo.pl/f36/konsola-przenosna-dla-dziecka-86776/)

piotrus99 23.09.2010 09:06

Konsola przenośna dla dziecka
 
Witam szukam pierwszej konsolki dla mojego dziecka (chłopczyk 7 lat) z wgranymi grami i bez jakis strzelanek, zabijanek. Myślę o konsoli OVERMAX. Mają bogatą ofertę i dobre opinie i co najważniejsze ceny nie sa jakies wygórowane. Miał ktoś styczność z tym sprzętem?? Myślę o modelu 3Winner albo MGS-80...

Berion 23.09.2010 09:17

W takie cuda wianki nie warto inwestować. Chiński szmelc.

Normalne konsole przenośne produkują tylko dwie firmy: Sony i Nintendo. Sony PSP (PlayStation Portable) nie nadaje się dla dziecka - raz, że delikatne, a dwa że gry są drogie i na UMD (płyty w cartridege'u). Nintendo DS (Dual Screen) też średnio. Obie drogie i aby grać bez zew. nośnika potrzeba exploitować konsolę.

Ja bym Ci polecał kupić mu Nintendo GBA (Gameboy Advance). Gry będziesz sam wybierać, a więc i mieć kontrolę nad tym w co gra. Biblioteka bogata, gry tanie (szczególnie te co imitują oryginalne, czyli pirackie). A i zawsze będziesz mógł go potem sprzedać, czego nie zrobisz z wymienionymi przez Ciebie wynalazkami.

piotrus99 23.09.2010 09:26

Nie zrozumiałeś mnie szukam konsolki NOWEJ z gwarancją która ma już dużo wgranych gierek i jest tania. Nie chce mi się bawić w jakies wgrywanie gier pirackich czy coś dzieciakowi . Nie chcę kupować po to by sprzedawać. Razem z dzieckiem wybraliśmy konsolę OVERMAX BOYPLAYER chyba najtaniej na overmania.pl podzielę się z wami opinią jak mi przyślą ...

Berion 23.09.2010 09:32

Wiesz, to jest jak z Nokią i Noklą albo jak z ruskimi Tetrisami naście lat temu. ;]

Twój wybór, ale na opinię czekam. Jestem jej ciekawy (podobnie jak tego czy kiedykolwiek w coś grałeś, czy miałeś styczność z jakimiś grami etc).

piotrus99 23.09.2010 09:40

Mam xbox 360 i psp, konsola którą wybrałem ma być dla dziecka nie szukałem kombajnu do gier.

Berion 23.09.2010 09:50

To mnie trochę teraz zaintrygowałeś. Czyli na pewno jakąś tam "świadomość grową" masz, a jednak chcesz dziecku sprawić taki wynalazek. :hmm:

Wiesz, ja jestem do tego bardzo negatywnie nastawiony, dlatego że miałem już stycznośc z niejednym takim chińskim wynalazkiem i gry są niedopracoane, zabugowane, konsole łapią freezy, gry nie trzymają stałego fps. Może w tym przypadku będzie inaczej czego Ci życzę, ale... ;]

Prezesik 23.09.2010 09:57

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1119171)
Wiesz, to jest jak z Nokią i Noklą albo jak z ruskimi Tetrisami naście lat temu. ;]

Co chcesz od ruskich tetrisów? :>

piotrus99 23.09.2010 09:59

Takie informacje udało mi się uzyskać: 2 lata gwarancji i widziałem ten sam sprzęt na pułkach w saturnie i selgorsie, firma podobno ogólnie holenderska a produkowane jest to w Azji zresztą jak większość sprzętu teraz. Rozmawiałem z osobą z programu gadzet o tej marce Overmax i dowiedziałem się że marka młoda ale nieźle rozwinięta mniej znana na rynku polskim i że to nie jest jakies tam badziewie jak mistral czy elta.

- - -

Odkąd dostaliśmy konsole, trudno oderwać dziecko od tej zabawki. :spoko: Jest ok, jak za tą cenę, dla dzieciaka świetna sprawa.

Berion 05.10.2010 19:56

E tam, napisz lepiej jakiego rodzaju są to gry, w sensie poziomu wykonania (grafika, bugi, stały framerate itd.) i czy się nie wieszają na ten przykład.

Prezesik 05.10.2010 22:10

Czy to ważne?
Grunt, że dzieciak się cieszy. :)

sobrus 06.10.2010 06:57

Myśle że to moze być niezły wybór. Jeżeli gry są jakieś fajne.
7-latek nie doceni teksturowania z filtrowaniem bilinearnym i innych szczegółów.
Ważne, że piesek będzie szczekał, a miś zbierze wszystkie jabłuszka do koszyczka.

Mam tylko nadzieję, że wnętrzności konsoli nie pamiętaja lat 80-tych. Bo wtedy gry nie były zbyt kolorowe i nic nie szczekało, tylko wydawało piski.

Niestety producenci często bezczelnie oszukują, wklejając screeny z Crysisa do konsolki będącej 20-letnim Pegasusem.
Spójcie:
http://www.overmania.pl/0-54-overmax...v-produkt.html
Nie wydaje mi sie, żeby potrafiła generować taki obraz 3D, jaki jest widoczny na ekranie telewizora.
Raczej będą to tytuły 2D (nie to żeby 7-latkowi robiło to różnicę, ale to oszustwo!).

Chyba że ta konsolka rzeczywiście jest taka fajna i gry ma 3D.

Następny przykład:
najpierw pokazują gry z 8-bitowców, a nagle screen na oko z Dreamcasta...
http://allegro.onet.pl/item124253984...wod_do_tv.html

Tak czy inaczej dla 7 latka i tak to będzie frajda.

piotrus99 06.10.2010 09:00

Grafika na przyzwoitym poziomie, gierki mają super kolory nic się nie zacina, nic się nie wiesza. Dźwięki też są odpowiednie do gier. Najbardziej co mnie zaskoczyło to grafika MENU, jest to super zrobione dziecko łatwo trafia do ulubionych gier.
Musicie pamiętać, że to jest konsola dla dziecka za 100 pare złotych a nie za 300 czy 500, biorąc pod uwagę gry, wykonanie, to się OPŁACA ...
Byście widzieli jak dziecko z kolegą katują tą konsolkę chcąc uzyskać lepszy czas w biegach czy pływaniu, sprzęt przynosi dużo radosci.
Sobrus reklama robi swoje, wiadomo że takiej gry jak tam pokazano w tym TV nie znajdziemy w tej konsolce tak samo jak np widzisz w reklamie nissana który jezdzi po scianach i dachach a możesz powiedziec że cie oszukali bo twój stoi w korkach.
Myślę, że taką konsolą bawiłoby się nawet sporo starsze dziecko jak i młodsze. Jeśli nie szukacie kombajnu do gier, a szukacie konsolki dla dziecka gdzie nie ma jkis zabijanek, strzelanek to szczerze polecam.

sobrus 06.10.2010 09:20

Tak jak napisałem wcześniej zgadzam sie ze konsola jest odpowiednia dla 7-latka.
I nie dziwie sie ze dziecko sie cieszy.
PSP jest raczej zabawką dla młodzieży.

Natomiast wprowadzanie ludzi w błąd (w stylu jeżeli kupisz tą konsolę, to będzesz mógł zagrać w taką gre) jest naganne. O ile każdy wie, że samochód nie jeździ po ścianach (ani też nikt nie będzie próbowac bo po co?), to ludzie nie znają się na sprzęcie i łatwo ich oszukać.

Jeżeli ktoś zobaczy konsolę za 100zł, która grafikę ma na poziomie przewyższającym PSP to może potem być rozczarowany.
Dlatego jestem przeciwny wszelkim takim montażom. Niech zdjęcia pokazują rzeczywisty produkt.

loki7777 06.10.2010 09:21

Tylko ze tu te gry pokazuja na pudelku tez;)
A co sadzicie o Dingoo A320 - sprzet i miesza w PS3 i ma mnostwo emulatorkow pod siebie - chyba nawet ps1

piotrus99 06.10.2010 09:25

Gierki, są na poziomie tych z pudełek. Chyba zakupię takie konsolki dla dzieciaków z rodziny na święta. Super prezenty będą. Nie stać mnie aby kupić kilka psp. Macie rację z tymi obrazami gier z reklamy, tak to już jest...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.