Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Inne

Inne Tematy, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.05.2018, 12:39   #1
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 01.02.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kupno zapasowego pada DS3 - przekręt na Allegro

W prawdzie temat dotyczy samego pada raczej tylko pośrednio, ale jest tutaj parę ogarniętych osób które nie raz posłużyły mi dobrą radą, dlatego chciałbym zapytać o Wasze zdanie.

W skrócie:

- aukcja o tytule "SONY DUALSHOCK 3 @ 100% Oryginał @ 500mA"

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-1...1.html#thumb/2

Wnioskując po zdjęciach, stan wizualny bardzo dobry, do tego bateria 500mA. 100% pozytywnych komentarzy sprzedającego który to dodatkowo zapewnił mnie w mailu, że pad jest w w 100% sprawny technicznie, a został mu z zestawu ponieważ osoba kupująca od niego konsolę miała już swojego DS3.

- wczoraj wracam z urlopu i okazuje się, że otrzymałem nie tego pada którego kupiłem:

-ds3x5.jpg

Bateria 300mA zamiast 500mA. Nie jest to model A1 widoczny na zdjęciach w aukcji. Do tego pad jest ewidentnie rozklekotany, przy naciskaniu przycisku X dodatkowo wciska się prawy analog, a sam plastik trzeszczy jakby zaraz miał się rozpaść.

Napisałem już do sprzedawcy i zapytałem czy od razu bawimy się w negatywy i zgłaszanie do Allegro czy jednak coś zaproponuje. Bo prawdę mówiąc nie wiem co zrobić w tej sytuacji, zawsze kupuje od uczciwych sprzedawców i taki numer zdarzył mi się pierwszy raz. Tutaj niestety dałem się nabrać na te 100% pozytywnych komentarzy.

Jakieś dwa lata temu kupiłem The Last Of Us w folii bez paska PS3, ale wtedy sprzedawca nie robił najmniejszego problemu, wręcz przeciwnie, sam wysłał mi formularz zwrotu i podpowiedział co i jak.

Tutaj mamy jednak do czynienia z raczej nieprzypadkowym przekrętem. Zanim zdążyłem kupić pada, sprzedawca odpowiedział na mojego maila po 5 minutach. Po zakupie, na pytanie o termin wysyłki odpisał łaskawie po 3 dniach. Teraz też wątpię żeby rwał się do odpowiedzi, a przesyłka doszła we wtorek czyli jutro mamy już 7 dni kalendarzowych i czas leci.

Stąd tutaj moje pytanie, bo może mieliście już podobne sytuacje albo po prostu lepiej ogarniacie Allegro i jego prawidła - czy powinienem po prostu wypełnić ten formularz odstąpienia od umowy i odesłać pada, czy też zgłaszać sprawę do Allegro i liczyć na rozwiązanie sytuacji z ich strony?

Proszę o radę, pzdr
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.05.2018, 13:30   #2
Iskander
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.10.2009
Posty: 341
Iskander niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Faktycznie w opisie aukcji jest inny pad, niż ten który dostałeś. Nie powiem ci jak załatwić tę sytuację, bowiem rzadko kupuję na Allegro (i jeszcze nigdy mnie nie oszukali, odpukać ). Mogę ci powiedzieć za to, że ten który dostałeś, sądząc po nalepce, jest na dziewięćdziesiąt kilka procent jak najbardziej oryginalny. Dostałem taki sam z modelem CECH-2104B z 2010 roku.

http://www.psdevwiki.com/ps3/DualSho...s_not_original

Ja na twoim miejscu bym się kłócił. W końcu dostałeś wizualnie coś innego niż to, za co zapłaciłeś (model) oraz przeczytałeś (stan sprawny).

Ostatnio zmieniany przez Iskander : 07.05.2018 o godz. 13:32
Iskander jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2018, 13:43   #3
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 01.02.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadza się, jest oryginalny - identyczny jak ten który dostałem w zestawie ze swoją PS3 (również z 2010 roku, takie pady trafiały się w zestawach nawet jeszcze w 2011). I powiem Ci, że gdyby nie to, że jest taki rozklekotany to może nawet bym machnął ręką. Ale w tej sytuacji niestety nie sposób odpuścić. Poczekam jeszcze trochę, może ktoś coś zaproponuje, jeśli nie to wieczorem spróbuję skontaktować się z Allegro.

Swoją drogą, wydawałoby się, że te 100% pozytywnych komentarzy przy 6 latach obecności na Allegro stanowi właśnie jakąś gwarancje i do tej pory tak było, również nie miałem żadnych tego typu przypadków. A tu taki numer, nawet bym nie podejrzewał, że trafię na takiego żartownisia
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2018, 19:01   #4
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Na allegro od czasu zmian w komentarzach... przestały być wyznacznikiem czegokolwiek...
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2018, 14:53   #5
damian1994
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.11.2009
Posty: 122
damian1994 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y2J Podgląd Wiadomości
W prawdzie temat dotyczy samego pada raczej tylko pośrednio, ale jest tutaj parę ogarniętych osób które nie raz posłużyły mi dobrą radą, dlatego chciałbym zapytać o Wasze zdanie.

W skrócie:

- aukcja o tytule "SONY DUALSHOCK 3 @ 100% Oryginał @ 500mA"

http://allegro.pl/sony-dualshock-3-1...1.html#thumb/2

Wnioskując po zdjęciach, stan wizualny bardzo dobry, do tego bateria 500mA. 100% pozytywnych komentarzy sprzedającego który to dodatkowo zapewnił mnie w mailu, że pad jest w w 100% sprawny technicznie, a został mu z zestawu ponieważ osoba kupująca od niego konsolę miała już swojego DS3.

- wczoraj wracam z urlopu i okazuje się, że otrzymałem nie tego pada którego kupiłem:

Załącznik 119654

Bateria 300mA zamiast 500mA. Nie jest to model A1 widoczny na zdjęciach w aukcji. Do tego pad jest ewidentnie rozklekotany, przy naciskaniu przycisku X dodatkowo wciska się prawy analog, a sam plastik trzeszczy jakby zaraz miał się rozpaść.
To nie jest bateria, tylko prąd ładowania. Bateria ma bodajże 570mAh.
damian1994 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 22:16
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 02:42
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 18:16
Problem z wypaleniem gier i filmów przy karcie zakupionej na allegro. hcpolak Homebrew 1 04.02.2010 17:12
Pomoc przy nagrywaniu filmów i gier dla kart zakupionej na allegro hcpolak Homebrew 0 02.02.2010 15:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.