Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Nint*endo walczy z pirackimi ROM-ami (https://forum.cdrinfo.pl/f36/nint-endo-walczy-pirackimi-rom-ami-97440/)

mgit 24.08.2018 17:04

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1409482)
Z portami jest ten problem, że zajmują kupę miejsca. Dziś na płytce cartridge'a do NES można zmieścić telefon... I ja np. chciałbym konsolę Nintendo z e-sklepem, z grami na NES/SNES/GB/GBC/GBA - byle by tylko Nintendo w ogóle starało się pozyskiwać licencje i nie windowało absurdalnie cen (słyszałem że SMB z NESa kosztował 10zł na VC... + oczywiście bez blokad regionalnych i gry przypisane do konta, a nie konsoli...). Sądzę, że zakasowałoby to te wszystkie retrony5 i inne tego typu wynalazki.

Swego czasu kupowałem gry na PSX na PSS. Ale co mi po kilkunastu tytułach jak większości nie ma w Europejskim PSS, jak i wielu gier w ogóle nie ma w tym sklepie. Ceny były ok bo ~9zł za grę jedno płytową, 18 za dwu itd. (absurdalny, chamski przelicznik tak BTW). Na dodatek w te tytuły mogę zagrać na PS3 i PSV, ale już na PSP nie bo odcięli ją od sklepu. Więc pewnego dnia zabiją także PS3 i PSV (póki co tylko chyba P+).

Pomijając problemy regionalizacji, mnie np. brakuje:
  • Asterix: The Gallic War
  • Breath of Fire III
  • Bugs Bunny: Lost in Time
  • Duke Nukem 3D: Total Meltdown
  • Exhumed (Power Slave)
  • Gran Turismo
  • Gran Turismo 2
  • Heart of Darkness
  • Lunar: Silver Star Story Compelete
  • Lunar 2: Eternal Blue Complete
  • Medievil 2
  • Mega Man X6
  • Need For Speed III: Hot Pursuit
  • Sheep, Dog 'n'€™ Wolf
  • Soul Blade
  • Star Ocean: The Second Story
  • Tales of Destiny
  • Tales of Eternia (Tales of Destiny 2)
  • Tenchu: Stealth Assassins (Shinobi Gaisen/Hyakusen)
  • Tenchu 2: Birth of The Assassins
  • Valkyrie Profile
  • Vigilante 8
  • Wipeout 2097
  • Wipeout 3: Special Edition
W takim układzie piractwo jest niepomiernie bardziej atrakcyjne bo ani mi nikt nie odetnie dostępu do kupionych treści, ani nie mam żadnych ograniczeń co do platformy. Każdą grę i jej save'y mogę użyć na czym tylko zechcę.

Testowałeś ten emulator z:
- LittleBigPlanet
- Rechet & Clank

Jak tak - to grywalne są te tytuły - czy nadal kaszana?
Czy radzi sobie z oryginalnymi płytkami od PS, czy trzeba kombinować z iso?

MajsterPopsuj 24.08.2018 18:32

@mgit
Ten czyli który? Emulator PS3 na PC, zwany RPCS3? Nie testowałem, bo mam bieda sprzęt. ;) Ale podejrzewam, że jeszcze będziesz musiał poczekać kilka lat na idealną emulację tych gier.

Poza tym nie ma takiej gry na PS3 jak "Ratchet & Clank". Są:
  • "Ratchet & Clank: Tools of Destruction"
  • "Ratchet & Clank: Quest for Booty" (samodzielne DLC do ToD)
  • "Ratchet & Clank: A Crack in Time"
  • "Ratchet & Clank: Into The Nexus"
  • + dwie kanapowe popierdółki Ratchetowe
  • + remastery czterech Ratchetów z PS2
@damian1994
I co w związku z tym? Fakty są takie, że PSP nie ma dostępu do PSS ani w ogóle do SEN. PS3 i PSV niedługo też czeka ten los. A zamiast łączyć konsolę z inną konsolą i robić głupie kombinacje wystarczy ściągnąć na PC paczkę PKG z serwerów Sony z grą na PSX i po wypakowaniu przenieść na PSP pliki EBOOT.PBP, DOCUMENT.DAT i KEYS.BIN (ten trzeba wygenerować) do "ms0:/PSP/GAME/<nazwa jakakolwiek>/". W czasach kiedy PS3 nie była złamana, próbowałem tej karkołomnej sztuki i PS3 za cholerę nie chciała mojej(brata) PSP rozpoznać. Także tego...

mgit 24.08.2018 18:47

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1409676)
@mgit
Ten czyli który? Emulator PS3 na PC, zwany RPCS3? Nie testowałem, bo mam bieda sprzęt. ;) Ale podejrzewam, że jeszcze będziesz musiał poczekać kilka lat na idealną emulację tych gier.

Poza tym nie ma takiej gry na PS3 jak "Ratchet & Clank". Są:
  • "Ratchet & Clank: Tools of Destruction"
  • "Ratchet & Clank: Quest for Booty" (samodzielne DLC do ToD)
  • "Ratchet & Clank: A Crack in Time"
  • "Ratchet & Clank: Into The Nexus"
  • + dwie kanapowe popierdółki Ratchetowe
  • + remastery czterech Ratchetów z PS2
@damian1994
I co w związku z tym? Fakty są takie, że PSP nie ma dostępu do PSS ani w ogóle do SEN. PS3 i PSV niedługo też czeka ten los. A zamiast łączyć konsolę z inną konsolą i robić głupie kombinacje wystarczy ściągnąć na PC paczkę PKG z serwerów Sony z grą na PSX i po wypakowaniu przenieść na PSP pliki EBOOT.PBP, DOCUMENT.DAT i KEYS.BIN (ten trzeba wygenerować) do "ms0:/PSP/GAME/<nazwa jakakolwiek>/". W czasach kiedy PS3 nie była złamana, próbowałem tej karkołomnej sztuki i PS3 za cholerę nie chciała mojej(brata) PSP rozpoznać. Także tego...

Zapytałem z ciekawości - na grupach na fejsie ciągle piszą o tym emulatorze - więc mnie temat zaciekawił - jak to działa, i czy tak grywalne jak emulator PSX1...

Co do Recheta... wiem, że tego jest sporo... mam chyba ze 4 oryginały na PS3 :fiu:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.