Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Pytania VOL. 1 (https://forum.cdrinfo.pl/f36/pytania-vol-1-a-88930/)

Kolekcjoner 02.06.2011 12:28

Pytania VOL. 1
 
Witam, związku z tym że za niedługo będę inwestował w nowy sprzęt Ps2, HDD i akcesoria, mam dużo pytań na które bardzo proszę szczegółowo odpowiedzieć. Przede wszystkim zależy mi na odpowiedziach expertów.

1. Jakiej wielkości pendrive obsługuje Ps2?

2. Jakiej marki najlepiej wybrać pendrive?

3. Czy w sklepach np. Media Markt można znaleźć podróbki kart pamięci?

4. Czy jest jakaś różnica jaką nagrywarką nagrywa się płyty? Jeśli tak to jaką markę polecacie?

5. Zawsze wykonywałem kopie z oryginału programem Nero i nie zauważyłem błędów. Czy zauważyliście jakieś różnice między Nero, Alcoholem a DVD Decrypter?

6. W konsoli mam chip modbo, niestety nie wiem jaki to model. Czy da się uruchomić programy z karty pamięci? Czy wszystkie programy da się urochomić z karty lub napędu? Czy da się zmienić chipa który już jest wmontowany?

7. Dlaczego nie da się dolutować taśmy do HDD w najnowszym Ps2 Slim. Czy pozostaje tylko modchip?

Pozdrawiam wszystkich i czekam na przemyślane odpowiedzi.

Berion 02.06.2011 14:22

Tematy zbiorcze to kiepski pomysł. :P

Ad1/2. PS2 nie obsługuje żadnych pendrive'ów. Pendrive'y obsługują programy homebrew i niektóre gry - a to jakie i jakiej wielkości zależy od USBD.IRX. Obecne obsługują LBA48, więc jest to jakieś 2,2TB.

Sandisk, Patriot, OCZ albo drogie Kingstony (modele budżetowe nadają się do puszczenia w nurt bystrej wody w ubikacji).

Ad3. We wszystkich. To pierwsze miejsce gdzie należy szukać podróbek kart. Super markety to sklepy gdzie sprzedaje się chłam - począwszy od żywności aż po sprzęt.

Ad4. Jest różnica jaką nagrywarką się nagrywa. Obecnie wszystkie nowe nagrywarki DVD (sądząc po testach zamieszczonych w sieci) nagrywają podkładki pod piwo. Ja polecam Pionka 107D i 216D, ale takich już nowych nie znajdziesz, a nowe Pioneery to już nie są Pioneery.

Ad5. Nie ma różnicy poza ceną.

Ad6. Jeśli nie wiesz jaki to nie da się (nie wszystkie modbo obsługują DEV1/DEV2). Z napędu wszystkie. Da się.

Ad7. Ponieważ nie ma kontrolera IDE na płycie głównej.

loki7777 02.06.2011 14:28

1. Raczej kazda
2. Ciezko powiedziec.
3. TAK
4. Tak. DObra:) Ja preferowalem LG - mimo ze slaba, ale z booktype na rom bylo oki. Zreszta i tak zadnej kopii na dvd nie mam, tylko na hdd.
6. Powinno sie dac, jesli nie jest to jakis super stary chip. W razie czego przy jego pomocy wrzucisz co chcesz na MC. Patrz 7 odnosnie modelu ps2.
7. Dolutowac sie nie da bo zmienila sie budowa plyty i usuniete zostalo to zlacze. Co ma modchip do grania z HDD? Dysk zawsze mozesz podlaczyc przez usb i wykorzystac modchip do wrzucenia czego chcesz ma mc. Jaki to model slima, bo na nowszych nie dziala FMCB.

Kolekcjoner 02.06.2011 14:52

Cytat:

7. Dolutować się nie da bo zmieniła się budowa płyty i osunięte zostało to złącze. Co ma modchip do grania z HDD? Dysk zawsze możesz podłączyć przez usb i wykorzystać modchip do wrzucenia czego chcesz ma mc. Jaki to model slima, bo na nowszych nie działa FMCB.
Ponieważ chciałbym programy odpalać z MC, nie używając w ogóle napędu. A z tego co czytałem na najnowszym modelu slim się nie da bo nie działa FMCB.

Skoro złącze zostało usunięte to i tak HDD nie podłącze. Będę musiał szukać w sklepach starszej wersji slima, zależy mi na nowej konsoli do której podłącze HDD.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, jeśli pozwolicie to za parę dni znów zadam parę pytań.

loki7777 02.06.2011 14:56

Podlaczysz przez USB - co da wolniejszy transfer niz przez wewnetrzne zlacze, ale bedzie dzialalo. Zostaje tez mozliwosc uruchamiania gier przez siec.
Bedzie tylko wiekszy problem z uruchamianiem programow do obslugi dysku.

Kolekcjoner 02.06.2011 15:00

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1164421)
Podlaczysz przez USB - co da wolniejszy transfer niz przez wewnetrzne zlacze, ale bedzie dzialalo. Zostaje tez mozliwosc uruchamiania gier przez siec.
Bedzie tylko wiekszy problem z uruchamianiem programow do obslugi dysku.

Przecież napisałeś, że nie da się w najnowszym slimie podłączyć HDD do płyty głównej;)

A każdy wie jak chodzą gry na wolnym USB jaki posiada Ps2.

loki7777 02.06.2011 15:27

USB to nie zlacze na plycie glownej - ja wciaz nawiazywalem do wpiecia go bezposrednio w plyte glowna, a nie ze nie istnieje inna mozliwosc:)

Kolekcjoner 02.06.2011 15:33

Tzn. chcesz mi powiedzieć, że w najnowszym slimie da się jakoś inaczej podłączyć HDD? Jeśli tak to napisz w jaki sposób.

loki7777 02.06.2011 15:37

Obudowa usb do dysku i dysk podlaczony do usb.

Kolekcjoner 02.06.2011 15:41

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1164430)
Obudowa usb do dysku i dysk podlaczony do usb.

No chyba napisałem jasno, że nie interesuje mnie podłączony dysk przez USB bo każdy wie jak wolno chodzi USB 1.1;)

Takie coś to mogę robić w swoim starym Ps2 Fat. Chce nową konsole i grać z HDD.

Pozostaje mi modchip. Jaki polecasz do tego slima? Bo coś czytałem, że nie każdy do tego nowego modelu pasuje.

loki7777 02.06.2011 16:49

Nie uzywam takich rzeczy wiec ci nie pomoge.

Kolekcjoner 03.06.2011 20:34

Pytania VOL 2
 
Witam, zamówiłem sobie Ps2 Fat z adapterem i HDD.

1. Jakie programy potrzebuję, aby móc z Pc przesyłać obrazy gier na HDD?

2. Zwykły kabel sieciowy może być?

Chodzi mi tylko o to żebym nie musiał za każdym razem wyjmować HDD z Ps2 gdy będę chciał wgrać gry.

Pozdrawiam i proszę o wytłumaczenie co i jak.

Berion 03.06.2011 22:25

HDL Dump i Dumb (jeden po stronie Win32, drugi po stronie PS2).
Co to znaczy "zwykły kabel sieciowy"? RJ-45, krosowany. Cat 5e, może być UTP.

Nie mam NA, więc nigdy się tym nie bawiłem.

Kolekcjoner 03.06.2011 23:43

Berion nie każdy na forum ma taką wiedzę jak Ty a po tym co napisałeś nic nie można zrozumieć a z pewnością każdy z forum chciałby wiedzieć dokładnie co i jak zrobić.

1. Czyli potrzebuje dwa programy HDL dump i Dump?

2. Który program wgrać na Ps2 i jak?

3. Czy program uatomatycznie rozpozna HDD z Ps2?

Iskander 04.06.2011 18:16

1. HDL Dumb uruchamiasz na PC, HDL Dump Server na konsoli. Sama procedura transferu do trudnych nie należy, więc myślę, że sobie poradzisz.
2. HDL Dump Server. Wgrywasz np. na Pendrive i uruchamiasz za pomocą np. menadżera plików(oczywiście musisz mieć modchip, albo któryś z exploitów, żeby uruchomić nielicencjonowany kod).
3. Jak kompatybilny to tak.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.