Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Sony szpieguje ;) (https://forum.cdrinfo.pl/f36/sony-szpieguje-87037/)

Berion 30.10.2010 20:03

Sony szpieguje ;)
 
Tak jak myślałem, PS3 gromadzi ID gier, które odpalił. Prawdopodobnie jeden ze sposobów na sprawdzenie co tam odpalaliśmy i pewnie przy okazji trochę info pod kątem nowej formy reklam (albo odwrotnie).

Kod:

/dev_hdd0/vsh/pushlist/game.dat
/dev_hdd0/vsh/pushlist/patch.dat
/dev_hdd0/home/<user id>/etc/boot_history.dat

>> źródło

Są już Backup Managery, które czyszczą listy. Ciekawe czy lista z zakupami też jest wysyłana:

Kod:

/dev_hdd0/home/<user id>/exdata/act.dat

Można też się samemu zabezpieczyć raz a dobrze (przynajmniej na 3.41) i zablokować w routerze całą domenę playstation.net lub tylko:

fus01.ps3.update.playstation.net (Update Server)
mercury.dl.playstation.net (What's new ads)
nsx.np.dl.playstation.net (PlayStation Store preview)
nsx-e.np.dl.playstation.net (ads (main file exchange connections))
us.np.stun.playstation.net (on boot initiates connection)
ena.net.playstation.net (SSLv3 connection after above connection)
dus01.ps3.update.playstation.net (secondary update attempt, could force updates)
auth.np.ac.playstation.net (SSLv3 authentication server (destination servers))
service.playstation.net (has multiple IPs if only the ip address is blocked (Error Reporting))
creepo.ww.hl.playstation.net (uploads crash reports etc.)

>> źródło, jakiś topik na psx-scene.com (linka niestety nie zapisałem

M@X 30.10.2010 20:35

Nic czyscil nie bede ;-). Gromadzenie danych o tym co i jak czesto uruchamiam jest logicznym posunieciem celem prezentacji reklam produktow, ktore moga mnie zainteresowac. Cieszy mnie fakt, ze PSN widzac ze czesto odpalam Resident Evil 5 zaproponuje mi demo Dead Rising 2, zamiast np. my Little Pony...

I TAK, uwazam ze ludzie strzegacy domniemanej prywatnosci nawet w taki sposob to paranoicy :-P...

Berion 30.10.2010 20:58

Kiedy M@X, to nie dla Ciebie, Ty już dawno jesteś pewnie na 3.50 (po za tym, nie masz możliwości buszowania po plikach tylko po ikonkach, a i też tylko wybranych - to cena kajdanek jakie noszą nieświadomi potencjału użytkownicy :P). A ja, jako że mam 3.41 i wkrótce będę z dumą exploitował *moją* konsolę, nie chcę dostać w mordę banem kiedy konsola potajemnie (!) się łączy z centralą. Ponadto, w bezmiarze swojej dobroci ostrzegam innych.

- - -

Wątek drugi: nowe reklamy.

Wspomniałem o tym, bo jestem przekonany, że to przymiarka do reklam w "XMB2" czy nawet reklam w grach, aktywnych, żerujących na danych zebranych właśnie w taki sposób.

Kolejny raz w głowę zachodzę jak możesz być zadowolony z tego, że np. przejeżdżając samochodzikiem z Burnouta 6 miniesz bilbord z reklamą sequela gry, która kupiłeś i w którą wcześniej grałeś (która została wcześniej sczytana z pushlisty). Gorzej! Co jeśli na tym bilbordzie będą podpaski z logiem wydawcy danej gry, w którą wcześniej grałeś (która została wcześniej sczytana z pushlisty).

Rozumiesz teraz jakie to jest zagrożenie?

M@X 30.10.2010 21:11

Chce ze by tak bylo od dorbych dziesieciu lat. Wiesz jak znaczaco obnizyloby to ceny gier?

Berion 30.10.2010 22:39

Zapewne w takim samym stopniu jak e-dystrybucja...

- - -

>> http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/How...-for-Homebrew/

Cytat:

There have been quite a few articles about possible things that Sony could end up doing to try and stop PS3 homebrew, and here are all the potential solutions I have noticed thus far.

PS3's will start sending a recently played list to check for homebrew titles / flagged names:

Pretty obvious solution here. Just start naming the homebrews after currently existing titles, Or titles of bad games. Such as we can take the game name / BLUS for the game FLOCK (worst game ever that nobody will play) and install a master manager under that name.

So while it looks like everyone is playing FLOCK, We will actually be using a multimanager for FTP's, Backups, and Emulators.

Sony disabling update by USB in the next patch:

There are a few options we can take if we end up accidentally getting hit with this.

For people who update and can no longer install from usb:

Either the firmware will need a pre-installed pkg manager with firmware update options, Or they will have to do a dnas redirect to their computer to check for an update.

For people who have not updated to the new firmware that disables it:

Download the firmware and simply patch the firmware to alter the USB access as well so it does not get disabled to begin with!

Sub-level secondary key-signing program:

Well. in this sense, We would be absolutely screwed. If we were to install the firmware, Even with a pkg signer, We wouldn't be able to do a thing.

We would simply have to hope that someone would notice it uses a secondary keysign, find it in the firmware, and remove it before it becomes a problem.

How to truly help everyone there is for future firmwares:

We need a program with a GUI for firmware patching, Yeah I know one is out already, But it needs more OPTIONS! Options people!!!

We need a windows / linux firmware patcher with a GUI featuring the following options in the form of checkboxes.

* Level 1 patching
* Level 2 patching
* Level 3 patching
* Install PKG File option
* Update from USB option
* Playstation store links in VIDEO tab
* Playstation store links in GAME tab
* Check for firmware update on network connection establish


I am certain a gui windows / linux auto-patcher for all current firmwares would be WONDERFUL and would probably make the world a happier place.

Hell, I don't know of a single person who wouldn't want these options for an autopatcher.

Oh, And someone hurry up and figure out the npdrm so we can get an autopatcher for EBOOT's that works.


Stay tuned for more PS3 Hacks news. Also be sure to drop by the PS3 Hacks Forum for updates!

M@X 13.01.2011 21:35

Jak to zablokuja update z USB? Zawsze tak robie bo szybciej sciagne plik na Macu przez kabel niz na PS3 przez WiFi...

Berion 14.01.2011 12:56

To jest tekst w stylu "co by było gdyby".

Niewykluczone jednak że tak zrobią... Wtedy update będzie można przeprowadzić tylko z PS3BD-ROM lub przez sieć.

Stilic321 14.01.2011 18:46

A gdybym chciał zablokowac ta strone playstation.net ,to w jakim miejscu mam to zrobic posiadam router dir-300

Berion 14.01.2011 20:08

Nie mam tego routera, więc nie wiem. Poszukaj w nim jakiś opcji dotyczących firewalla i tam zablokuj całą domenę (lub ich adres IP).

Jeśli zablokujesz całą domenę, a nie poszczególne serwery nie będziesz mieć dostępu do PSN (a więc i PSS także nie).

Stilic321 15.01.2011 09:55

A mógłbys mi podac ip tej strony?

chris996 17.01.2011 00:24

Główna strona nie działa, tylko podstrony więc musisz wpisać adres IP każdej podstrony co podał berion.
A IP możesz łatwo sprawdzić poleceniem ping w wierszu poleceń.

Berion 17.01.2011 00:44

Problem w tym, że nie można ich zpingować, więc pozostaje chyba tylko sprawdzić logi w routerze (jeśli koniecznie chcesz po IP). Mam jedną "czystą" PS3 na której gram więc mogę sprawdzić.

frog 25.01.2011 06:50

Berion to jeszcze raz co poblokowac zeby PSN i PSS dzialalo a czuc sie troche bezpieczniej ?

Berion 25.01.2011 11:55

Całą domenę bo serwerów mają kilkanaście.

frog 25.01.2011 13:30

No ale jak zblokuje playstation.net to mi PSN i PSS bedzie banglac ?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.