Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.07.2005, 18:55   #31
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mama będzie klnęła A mogłeś wziąść S2 - chciałeś stabilizację , zoom i tryby tematyczne - S2 ma ich ok 20tu. Jednak życzę przyjemnego użytkowania Nikon'a.

Pozdrawiam.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.07.2005, 20:25   #32
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Chciałem wziąć S2 ale starsza mówiła, że nie było.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2005, 20:28   #33
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail
Chciałem wziąć S2 ale starsza mówiła, że nie było.
sux ... to po co brala ... no coz kazdy ma to, na co zasluzyl
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2005, 20:29   #34
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W Media Markt zazwyczaj nie mają Canonów - a link miałeś w Iwszym poście Nie ma co się bać sklepów internetowych.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2005, 20:35   #35
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
mogles wziasc Z5 to lezy wszedzie
tym nikonem da sie zrobic swietne fotki, tylko jego uzytkowanie bedzie drozsze bo pare zeczy trzeba dokupic, a i nauczyc sie trzeba wiecej
bo pstrykanie z autoamtu majac taki sprzet (zreszta i przy lepszych kompaktach to obowiazuje) to strzelanie z armaty do komara - nie dosc ze trudno to przy okazji mozna sporo zepsuc, choc skutek (czyli zdjecie) sie osiagnie
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2005, 20:45   #36
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Starsza jedyne co kupiła przez net to książki i nie było jej łatwo namówić.
Spoko, człowiek się na błędach uczy; może rzuceni na głęboką wodę będziemy mieli większą motywacje Z czasem się optyke ulepszy.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2005, 22:35   #37
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Nie włączałem się do dyskusji, bo moja wiedza i doświadczenia w tym względzie są zdecydowanie za małe. Natomiast z ciekawością przejrzałem wszystkie wypowiedzi - a także część polecanych aparatów - i muszę stwierdzić jedno - jeśli nadarzyła by mi się okazja na kupno lepszego aparatu (może za kilka miesięcy - jest na to bardzo mała szansa, ale ... ) - to chyba raczej wybrałbym zaawansowany kompakt a nie lustrzankę.
Tak bowiem sobie ostatnio myślałem - gdybym miał z te 3000 - 3500 zł na dobry aparat to co wybrać - lustrzankę czy jednak kompakt ? I chyba przekonaliście mnie za kompaktem - w tej sumie można kupić już dzisiaj coś naprawdę niezłego (a raczej bardzo dobrego ) i jeszcze zostanie na akcesoria.
A w przypadku lustrzanki ledwo starczyło by na aparat.

Pozdrawiam wszystkich

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 21:34   #38
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
piszecie o systemach antywstrząsowych...
statyw i jazda jeśli chcecie dobre zdjątka.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 22:04   #39
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
poza tym są obiektywy ze stabilizacją obrazu.

Wg mnie lustrzanka cyfrowa typu Nikon D70 to bardzo dobry zakup.Napeewno do rozwiniecia (obiektywy, grip, akcesoria typu pilocik itp) W połączeniu jak Ciapek mówi ze statywem i obiektywem (nawet standardowym - chociaz Canon dodaje do swoich KITów lepsze obiektywy) uzyska sie bardzo dobrej jakosci zdjecia, ktore napewno przeskocza cyfrowki kompaktowe. Wiadomo ze moze nie do konca tu chodzilo. Bo autorowi glownie na mysli chodzila stabilizacja, zoom opytczny, jednak jezeli ktos dysponuje troszke wiekszymi funduszami to napewno ciekawsza opcja jest lustrzanka cyfrowa. Tryby tematyczne tez chciales...a uwierz mi ze nie korzystalbys z nich. Glownie bedziesz (albo mama) korzystał z M (manualne dopasowanie przeslony, lampy, czasu itp..., ale to jak juz sie wprawicie) a na poczatek pewnie i tak automat, potem P (tam juz mozna bawic sie kompensacja, iso, efeaktami).
Ogolnie mama ma dobry sprzet ale radze poczytac fora, moze jakies kursy sciagnac z p2p...troche wiedzy sie przyda, bo nie aparat robi zdjecia tylko fotograf. trzeba widziec fotke mniej wiecej zanim sie ja zrobi...ale do wszystkiego trzeba dojsc.
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 22:16   #40
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem w jakim stopniu zaawansowania jest Banana jak i Jego Mama lecz myślę, że tryby tematyczne bardzo pomagają i zadziwiająco często się ich używa w kompaktach. Nie chodzi o umiejętności czy też brak opcji - (praktycznie prawie pełen manual ma Canon PS A510 już za 750 zł) lecz nie zawsze jest czas by wszystko poustawiać natomiast canonowe ustawienia radzą sobie całkiem nieźle i rzeczywiście oddają to do czego są przypisane.

Pozdrawiam.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2005, 22:37   #41
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
piszecie o systemach antywstrząsowych...
statyw i jazda jeśli chcecie dobre zdjątka.
Witam !

Niestety nie zgodzę się - przecież nie można wszędzie biegać ze statywem - praktycznie statyw nadaje się głównie do zdjęć pozowanych lub jakiś widoczków itd. - a do całej reszty to raczej nie - już sam solidny aparat + akcesoria sporo ważą i mierzą itd.

Pozdrawiam

ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 07:50   #42
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Witam !

Niestety nie zgodzę się - przecież nie można wszędzie biegać ze statywem - praktycznie statyw nadaje się głównie do zdjęć pozowanych lub jakiś widoczków itd. - a do całej reszty to raczej nie - już sam solidny aparat + akcesoria sporo ważą i mierzą itd.

Pozdrawiam

ro29
to sie nie zgadzaj swoje wiem i nie zaprzeczysz np. temu że w nocy zdjęcia nieporuszone dają dobry efekt - przecież czas otwarcia migawki jest wtedy dłuższy.
Nie mówie, że wszędzie trzeba mieć statyw, bez przesady.
Nie chce Ci się nie biegaj tym bardziej że statywy fotograficzne są znacznie bardziej lekkie niż do kamer.
Ja potrafie biegać z kamerą oraz ze statywem z głowicą z łozyskiem olejowym a taki statyw już trochę waży z 8 godzin dziennie bo tyle pracuje czasem na wyjazdach - jesteśmy przenoszeni z miejsca na miejsce.
Jasne, że nie wszędzie go używam, ale używam.
Może rzeczywiście statyw bardziej przydaje się w przypadku kamer bo wielu osobom strasznie brakuje stabilności podczas kręcenia, ale w przypadku aparatu jest to jakiś dodatkowy plus szczególnie podczas zdjęć nocnych.
pzdr
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.07.2005, 09:47   #43
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Myślę, że nie ma sensu roztrząsać tematu. Aparat został kupiony i koniec.
Ale najważniejsze są przecież zdjęcia, czekam na pierwsze fotki.

Pozdrawiam
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2005, 08:20   #44
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
witam po powrocie z ciepłego południa europy

nie chce mi się płodzić nowego tematu, więc się podepnę.
szukam jakiejś cyfrówki w kwocie do 300***8364; z matrycą min. 5 mpx.
co polecacie?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.08.2005, 08:44   #45
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas
witam po powrocie z ciepłego południa europy

nie chce mi się płodzić nowego tematu, więc się podepnę.
szukam jakiejś cyfrówki w kwocie do 300***8364; z matrycą min. 5 mpx.
co polecacie?
widze że po powrocie nie jesteś jeszcze zorientowany jakie zmiany zaszły na forum,
powstał nowy dział Fotografia
a co do aparatu to polecam Canon PowerShot S2 IS
__________________
namor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.