Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.03.2006, 14:13   #61
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
oj, tak
weź go do ręki i porównaj z jakimkolwiek innym aparatem. jego jedyną zaletą jest cena. nie twierdzę, że robi słabe zdjęcia, ale twierdzę, że jest fatalnie wykonany. canon go zrobił tylko po to żeby był tani. w tym momencie nie mam 100% pewności bo go dawno nie miałem w rękach ale wydaje mi się, że on ma nawet plastikowy gwint na obiektyw !!
jak już kupować aparat za tyle kasy to lepiej dołożyć i mieć porządny.

nt 350 się nie wypowiadam bo nie widziałem.
Tak dla przypomnienia od przynajmniej 20 lat Canon robi wyłącznie aparaty z mocowaniem na bagnet.
Nie myl z Zenithem czy niektórymi modelami Practic. To po pierwsze.
Po drugie nie pisz to co Ci się wydaje, tylko to co wiesz:

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page6.asp
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/page5.asp
The EOS 350D has a metal EF / EF-S lens mount - czyli ma metalowe mocowanie nie plastikowe. Tak samo jak EOS 300D.
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.03.2006, 14:33   #62
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
wiem jakie ma mocowanie canon i nie będę się strzelał o jego nazewnictwo, napisałem, że nie jestem pewien na 100%, więc dziękuję za sprostowanie, miałem w rękach tyle aparatów, że mi się pomyliło. któryś z tanich canonów ma tam plastik, widać to był analog.
nazewnictwo mocowania obiektywu nie zmienia faktu, że aparat jest fatalnie wykonany, ten kto miał porównanie ten wie.

edit.
poza tym, czepiasz się bo tekst o metalowym gwincie skasowałem przed publikacją Twojego postu.

edit2.
a może fuji s 9500 ? moim zdaniem bardzo fajny aparat.

Ostatnio zmieniany przez pops : 10.03.2006 o godz. 14:53
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2006, 15:06   #63
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
nazewnictwo mocowania obiektywu nie zmienia faktu, że aparat jest fatalnie wykonany, ten kto miał porównanie ten wie.
Nie chodzi o czepianie się, tylko akurat tak się zdarzyło, że od mniej więcej 16-17 lat jestem użytkownikiem
aparatów Canon z serii EOS - najpierw EOS1000 potem EOS5, EOS300, a teraz D60.
Więc znam ten sprzęt dobrze z praktyki i wiem o czym mówię.
I na pewno nie powiedziałbym o nim, że jest źle wykonany. Dotyczy to również 300, którego miałem około 2 lata.
Tak się zastanawiam do czego porównywałeś?
Bo jeżeli jest ktoś profesjonalitą i będzie często zmieniać obiektywy, to na pewno nie kupi 300D lub 350 D, tylko coś lepszego.
Tylko to inna bajka i nie ma sensu porównywanie sprzętu amatorskiego do półprofesjonalnego lub profesjonalnego.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez para : 10.03.2006 o godz. 15:17
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2006, 18:41   #64
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja mam 300D i jestem bardzo zadowolony, na moje potrzeby w zupełności wystarcza.
Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie jest prawdą jakoby był wykonany tandetnie a to jednoznacznie wynika z Twoich wypowiedzi mp666
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2006, 18:58   #65
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
Tak się zastanawiam do czego porównywałeś?
porównywałem np do eosa 33, którego używam, to nie jest jakaś profesjonalna maszyna, a jakość wykonania jest o kilka klas lepsza.
nie jestem przeciwko canonowi, przeciwnie, uważam, że robią najlepsze aparaty fotograficzne ze wszystkich dostępnych na rynku w danych przedziałach cenowych, ale z tymi 300 to lekko przesadzili z cięciem kosztów. jestem im wdzięczny, że wprowadzili tak tanią lustrzankę cyfrową i dzięki temu inni producenci musieli obniżyć ceny, ale ja bym jej nie kupił, ten plastik, mnie przynajmniej, irytuje i jeśli masz d60 to napewno wiesz o czym mówię.
Cytat:
Napisany przez czechoj
Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie jest prawdą jakoby był wykonany tandetnie a to jednoznacznie wynika z Twoich wypowiedzi mp666
nie chę nikogo urazić, ale mi ten plastik nie odpowiada. każdy ma swoje zdanie i moje jest takie, że ten aparat jest wykonany tandetnie.

Ostatnio zmieniany przez pops : 10.03.2006 o godz. 19:04
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2006, 20:58   #66
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
podlaczam sie pod temat.

czy orientujecie sie, gdzie w necie mozna kupic nowy 300d ?
na allegro pojawiaja sie sporadycznie niestety
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2006, 21:46   #67
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez mr_spock
podlaczam sie pod temat.

czy orientujecie sie, gdzie w necie mozna kupic nowy 300d ?
na allegro pojawiaja sie sporadycznie niestety
a sprawdzałeś skąpca ?
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2006, 22:12   #68
mr_spock
Merry F****** Christmas
 
Avatar użytkownika mr_spock
 
Data rejestracji: 22.10.2002
Posty: 3,591
mr_spock zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
a sprawdzałeś skąpca ?
sprawdzalem.
i niestety w tej cenie moge miec w porywie body 350d (nowe) z allegro
poluje na zestaw z kitem w okolicy 1900. Jakis miesiac temu widzialem za 1800 :/ ale nie mialem kasy
mr_spock jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 00:11   #69
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zgłupialem do reszty.

Od mnogości propozycji, wszystkich "za" i "przeciw" kręci mi się w głowie.

Chyba muszę się z tym przespać i przebudować listę priorytetów, bo mnie nadal D50 niezwykle kusi fenomenalną jakością zdjęć (minusy - brak, jak to w SLR, kręcenia filmów oraz konieczność posiadania i noszenia ze sobą 2 obiektywów).

Fuji S9500 według opinii użytkowników ma problemy z ostrością (to opinie, nie fakty).

Rozważam jeszcze możliwość zakupu A200 lub FZ30.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 08:34   #70
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Zgłupialem do reszty.

Od mnogości propozycji, wszystkich "za" i "przeciw" kręci mi się w głowie.
He He... normalne - miałem tak samo

Cytat:
Napisany przez joujoujou
Chyba muszę się z tym przespać i przebudować listę priorytetów, bo mnie nadal D50 niezwykle kusi fenomenalną jakością zdjęć (minusy - brak, jak to w SLR, kręcenia filmów oraz konieczność posiadania i noszenia ze sobą 2 obiektywów).

Fuji S9500 według opinii użytkowników ma problemy z ostrością (to opinie, nie fakty).

Rozważam jeszcze możliwość zakupu A200 lub FZ30.
W Fuji s9500 sprawa wygląda tak, że czasami szukanie ostrości mu trochę zajmuje Ale napewno już gdzieś czytałeś, że ten aparat najlepiej sprawuje się na pełnym manualu. A tak prawdę powiedziawszy to mając jeszcze Olympusa C-460 (niezłe porównanie ) powiem tyle, że i jemu w gorszych warunkach oświetleniowych szukanie ostrości trochę czasu zajmuje.

Co do KM A200 to uważem, że aparat jest całkiem całkiem. Podstawiając go pod Twoją listę odpada z powodu zoom'u (7,1x), zasilania (akumulatorek i to jeszcze dosyć słaby) i kart pamięci (Compact Flash (Type I or II)). Wracając do Fuji to brak mu konkretnej stabilizacji obrazu (jakiś tylko cyfrowy odpowiednik) i ma inny rodzaj akceptowalnych kart CF lub xD.

Gdyby D50 (oraz w moim przypadku Olympus E-500) odpadło i zostało mi wybierać z hybryd to poważnie bym się zastanowił nad Canon'em S3 IS
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 18:07   #71
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@mp666 A moze Nikon D70s? Body kosztuje ponizej 3k w sklepach internetowych.
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.
Joe_Doe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 21:47   #72
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Joe_Doe
@mp666 A moze Nikon D70s? Body kosztuje ponizej 3k w sklepach internetowych.
no mnie się nie pytaj, to nie ja chcę kupić aparat tylko joujuojou, a co do nikonów to miałem tylko styczność z ich analogami.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2006, 00:47   #73
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zrobiłem w sobotę niewiarygodny rajd po sklepach internetowych i realnych i oto, co znalazłem:
Body D50 za 507 euro http://www.shopireland.ie/electronic...ch/D50%2Bbody/

A w sklepie 10 minut piechotą od domu obiektyw sigma 18-200 http://www.dpreview.com/news/0502/05...ma18-200dc.asp

Zagadką dla mnie pozostaje fakt jak ten obiektyw pracuje z automatyką nikona, ktokolwiek wie...

Ktoś mi jeszcze podpowiedział: minolta z6
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2006, 06:34   #74
Joe_Doe
...w podróży...
 
Avatar użytkownika Joe_Doe
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: EPKK
Posty: 1,022
Joe_Doe niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@mp666 Ooops. Przepraszam pomylka.
joujoujou Jezeli kupujesz lustrzanke z wymiennymi obiektywami, bo zalezy Ci na jakosci zdjec, chcesz sie czegos nauczyc, pracowac nad poprawa jakosci zdjec to NIE KUPUJ takich "uniwersalnych" wynalazkow jak ta Sigma. Swego czasu mialem do swojego analogowego Nikona obiektyw Tamrona 28-200 i uzywalem go bardzo krotko bo trafila mi sie okazja zmiany na zestaw, ktorego uzywam do dzis: Sigma 28-70(2.8-4) oraz Sigma70-300(4-5.6) (jeszcze z pierwszej serii bez Makro). Owszem jest troche noszenia, zabawy za zmienianiem (w Zenicie bylo gorzej bo obietkywy sa na gwint). Ale warto. Przede wszystkim uczysz sie przewidywac jaki obiektyw bedzi w danej chwili potrzebny. Unika sie "wygodnictwa" czyli robienia serii zdjec z jednego miejsca "po co mam robic kilka krokow skoro mam zoom o tak duzym zakresie".
Zainteresuj sie czyms takim: http://allegro.pl/item89532967_inter...acro_raty.html
Lepsze swiatlo, soczewki APO, funkcja makro. A do tego np taki Nikkor: http://allegro.pl/item91032574_nikko...ncja_nowy.html.
__________________
"I'm not going to change the way I look or the way I feel to conform to anything. I've always been a freak. So I've been a freak all my life and I have to live with that, you know. I'm one of those people." - John Lennon
"Nazywaja mnie Niezrownanym, a moze Niezrownowazonym - nigdy tego nie pamietam..." - M.K.
Joe_Doe jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2006, 08:33   #75
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
i do tego jeszcze taka torba

http://allegro.pl/item89897396_torba...ektyw_new.html
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.