Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.09.2005, 17:03   #46
javor
jav-or-not
 
Avatar użytkownika javor
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 228
javor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
a jest takie pytanko!
Czy istenieje możliwość przerzucenia z dysku do aparatu zdjęć?
Wyjeżdżam po prosotu na dniach gdzieś gdzie nie ma komputera a jest możliwość wyświetlenia zdjęć przez telewizor które chciałbym pokazać.
Z poziomu 'mojego komputera' jest niestety zakaz
Wydaje mi się że jeden z programików (kobył w sensie wielkości na hdd) dostarczonych wraz z aparatem trzeba zainstalować i podobno istnieje taka możliwość... ale sam też mam A510 i wiesz, że jeszcze nie było mi to potrzebne? więc na własnej skórrze nie sprawdziłem, ale czytałem że to możliwe
__________________
LG GSA-4167B
Lite-On LTR-52327S
javor jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.09.2005, 17:45   #47
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez javor
Wydaje mi się że jeden z programików (kobył w sensie wielkości na hdd) dostarczonych wraz z aparatem trzeba zainstalować i podobno istnieje taka możliwość... ale sam też mam A510 i wiesz, że jeszcze nie było mi to potrzebne? więc na własnej skórrze nie sprawdziłem, ale czytałem że to możliwe
zgadza się jest to możliwe na dwa sposoby
1-za pomoca czytnika kart
2 -za pomocą dołączonego softu do zgrywania zdjęc z aparatu o nazwie ZoomBrowser EX w którym można równierz wgrać do aparatu zdjęcia
sprawdzone działa na 100%

klikasz na ostatnią pozycje wskazujesz zdjęcie i po sprawie
__________________
namor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 09:07   #48
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
sluchajcie!!
Czy A510 ma możliwości klatkowego nakładania zdjęć? tak to sie chyba nazywa.
O co chodzi?
stawiam na statywie aparat - robie pierwsze zdjęcie np. tła... aparat ciagle stoi na statywie, przychodzi osoba w ten sam kadr-robie zdjecie, ale zdjecie osoby jest nakładane na poprzednie zdjęcie.

Fajne to np. jest przy czasowym naświetlaniu zdjęcia. Mamy naświetlone np. tło potem robimy w zwykłym trybie z lampą zdjęcie osoby i nakładamy je na poprzednie.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2005, 21:23   #49
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
sluchajcie!!
Czy A510 ma możliwości klatkowego nakładania zdjęć? tak to sie chyba nazywa.
O co chodzi?
stawiam na statywie aparat - robie pierwsze zdjęcie np. tła... aparat ciagle stoi na statywie, przychodzi osoba w ten sam kadr-robie zdjecie, ale zdjecie osoby jest nakładane na poprzednie zdjęcie.

Fajne to np. jest przy czasowym naświetlaniu zdjęcia. Mamy naświetlone np. tło potem robimy w zwykłym trybie z lampą zdjęcie osoby i nakładamy je na poprzednie.

chodzi Ci o kilkakrotne naswietlanie jednej klatki ? jesli tak, to nie wiem jak 510 ale 520 nie ma, a skoro 520 nie ma, to wnioskuje, ze 510 tez.

a tak w ogole to o 520 cos chcialem napisac: NIE KUPUJCIE TEGO !!! podczas robienia zdjec "imprezowych", czyli na automacie i w pomieszczeniach, powstaja kolosalne szumy !! ogladac sie tego nie da !! kaszan i tyle, no chyba, ze soft w nim poprawili ale watpie. w porownaniu z 3mp fuji z przed kilku lat s602, poprostu wypada jak smiec za kilka zlotych z mediamarktu!! oczywiscie mozna to wyeliminowac w trybie manualnym, ale takie kompakty sa robione z mysla o automacie!! i kto podczas imprezy sie bedzie zastanawial nad ustawianiem aparatu !!
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2005, 21:36   #50
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
chodzi Ci o kilkakrotne naswietlanie jednej klatki ? jesli tak, to nie wiem jak 510 ale 520 nie ma, a skoro 520 nie ma, to wnioskuje, ze 510 tez.

a tak w ogole to o 520 cos chcialem napisac: NIE KUPUJCIE TEGO !!! podczas robienia zdjec "imprezowych", czyli na automacie i w pomieszczeniach, powstaja kolosalne szumy !! ogladac sie tego nie da !! kaszan i tyle, no chyba, ze soft w nim poprawili ale watpie. w porownaniu z 3mp fuji z przed kilku lat s602, poprostu wypada jak smiec za kilka zlotych z mediamarktu!! oczywiscie mozna to wyeliminowac w trybie manualnym, ale takie kompakty sa robione z mysla o automacie!! i kto podczas imprezy sie bedzie zastanawial nad ustawianiem aparatu !!
ustaw w jakimś trybie ISO 50; max 100, rób zdjęcia z bliższej odległości z lampą.
po to ten aparat ma takie opcje i niekoniecznie jest stworzony do zdjęć w auto
ktoś kto robi fory w auto nie powinien zwracam na to uwagi.
Przestawienie tej opcji nie jest takie czasochłonne; ja tak 2 dni z wesele napstrykałem z 400 fot.
powinno pomóc amen
pozdr
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2005, 22:17   #51
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
sluchajcie!!
Czy A510 ma możliwości klatkowego nakładania zdjęć?
Nie ma , ale do tego nadaje się połowa programów graficznych
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.10.2005, 22:40   #52
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez oddwor
Nie ma , ale do tego nadaje się połowa programów graficznych
o, aha
i to też dobre
No nie wiem może na przykładzie Photoshopa? Jakbyś mógł maźnij kiedyś pare słów.
Jak nie Photoshop jakiś inny może i prosty programik któryby mi służył wyłącznie do tego.
pozdro
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 06:59   #53
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja sobie kupilem takie cos razem z karta 256mb i ladowarka z akumulatorkami wyszlo cos okolo 1100zl.
zdjecia robi dobre, tryby auto sa super, tryb uproszczony dziala sprawnie
ktos jeszcze mial sytcznosc z tym aparatem
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 07:08   #54
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ciapek
w photopaincie:
otwierasz obrazek nr jeden
obiekt->utwoz nowy obiekt
importujesz obrazek nr2
przezroczystosc - wybierasz rodzaj i stopien
caly czas masz podglad na calym obrazku wiec widzisz co sie bedzie dzialo
save as...

tyle

photoshopie bedzie podobnie, tyle ze zamiast obiektow uzywa sie tam warstw

jak chcesz ladnie nakladac fragmenty obrazka to przypuszczam ze przyc ci sie pedzel maski no ale to zalezy jak bardzo ci chce bawic - wicej zabawy daje mozliwosc osiagniecia lepszego efektu, o ile wiesz co klikac
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 07:20   #55
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
[...]
a tak w ogole to o 520 cos chcialem napisac: NIE KUPUJCIE TEGO !!! podczas robienia zdjec "imprezowych", czyli na automacie i w pomieszczeniach, powstaja kolosalne szumy !! ogladac sie tego nie da !! kaszan i tyle,[...]
wychodzi dołożenie na siłę pixeli do matrycy (w stosunku do A510)

niestety ISO400 + krótki czas naświetlania, które ten aparat ustawia do robienia fot w takich warunkach szumi nawet na dużo lepszych sprzętach, ale od czego, jak pisał @CIAPEK, jest manual oraz programy do odszumiania (boski Neat Image np.)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 07:21   #56
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wiesz co?
przydałby się program nie do takiej zabawy jak mówisz bo bawić rzeczywiście się można, ale coś w rodzaju...
step 1-ładuje obrazek nr1
step 2-ładuje obrazek nr2
step 3-program tworzy mi zdjęcie i zapisuje
i amen
coś w rodzaju jak oprogramowanie Canona skleja zdjęcia w panoramke.
ciekawe czy coś takiego jest....
w każdym razie dziękuję za wstępne info
pzdr
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 07:43   #57
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tym bardzie ze trzeba pamietac o jeszcze jednej ciekawej zaleznosci - nizsze iso ZWIEKSZA zasieg lampy
czyli do zdjec w pomieszczeniach proponuje (czesciowo wlasne dumania, czesciowo za artami z netu) iso 100, manual focus 2metry, przeslona 4, czas auto albo recznie - najlepiej sprawdzic co aparat proponuje i troche skrocic!, blysk lampy wymuszony, poziom blysku obnizony o 1/3 albo nawet o 2/3 zeby nie miec bialych plam zamiast twarzy na pierwszym planie
manual focus na 2 metry sprawdzi sie w wiekszosci przypadkow, ale trzeba o nim pamietac zeby w razie potrzby przestawic na wieksza odleglosc

edit: i koniecznie ustawi balans bieli, bo w pomieszczeniahc swiatlo zawsze jest miesznae a auto tego nie wychwyci!

edit:
Ciapek - musisz pamietac ze jak cos jest robione z automatu to nie masz nad tym kontroli
jak nie masz kontrli to efekt nie zadowli cie za kazdym razem bo zaden program nie przewidzi tego co chcesz osiagnac
no, ale to prawdy oczywiste a nie kazdy chce sie zaglebiac w tajniki grafiki 2D - no i dobrze
nie znam takiego automatu bo nigdy takich automatow nie szukam

Ostatnio zmieniany przez nimal : 21.10.2005 o godz. 07:48
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 07:56   #58
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
a tak w ogole to o 520 cos chcialem napisac: NIE KUPUJCIE TEGO !!! podczas robienia zdjec "imprezowych", czyli na automacie i w pomieszczeniach, powstaja kolosalne szumy !! ogladac sie tego nie da !! kaszan i tyle, no chyba, ze soft w nim poprawili ale watpie. w porownaniu z 3mp fuji z przed kilku lat s602, poprostu wypada jak smiec za kilka zlotych z mediamarktu!! oczywiscie mozna to wyeliminowac w trybie manualnym, ale takie kompakty sa robione z mysla o automacie!! i kto podczas imprezy sie bedzie zastanawial nad ustawianiem aparatu !!
Nie wiem co Tobie na taki post odpisac; jesli ktos nie umie robic zdjec to nawet glupie AUTO mu nie pomoze.
Od kilku miesiecy klikam A520 i zdjecia sa naprawde zadziwiajace. Nazwalbym siebie zapalonym amatorem, robiac zdjecia od krajobrazow do sobotniej imprezki, i wszystko mi wychodzi, wszystko sie podoba. I nie ze sie podoba tylko mnie i zachwalam, jest wiecej osob o podobnym zdaniu. Moze nie na tym forum, bo tu ogolnie nikt jeszcze dobrego slowa o tym aparacie niepowiedzial, ale rozmawialem osobiscie z innymi wlascicielami tego modelu i tez sie podoba.
W swojej klasie jest wciaz uwazany za jeden z najlepszych modeli, tak przynajmniej twierdza angielsko-jezyczne fora fotograficzne.

A co do twoich 'eksperymentow' z A520, polecilbym na imprezce podac aparat komus innemu, ale niebede zlosliwy...
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 07:59   #59
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
sory bardzo, ale pojechaliście ze mną jak z gównem... komu tłumaczycie takie rzeczy?
A510 mam obcykany jak mało kto, pracuje dodatkowo w telewizji jako operator kamery.
A tu jeden i drugi (nimal i ed) mi pisze jaka jest różnica między automatem i manualem.
W tym dziale jest troche moich fotek... prawie wogóle nie ma w automacie.

Opisałem po co mi taki program... np. tło naswietlam jakiś czas oczywiście ze statywu-to jedno foto, drugie foto-ktoś np. jakaś osoba wchodzi na pierwszy plan i skupiam się na niej czyli zapewne z lampą. Potem przy nałożeniu tych zdjęć wychodzi piękne zdjątko.

sory chłopaki
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.10.2005, 08:09   #60
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ciapek - pisac do Ciebie pisalem w naglowku Ciapek

a opis manuala byl do mp666, co nawet ed wyraznie zaznaczyl

edit: zeby nie bylo
w jednym poscie pisalem powyzej o automacie do Ciebie - i napisalem tam ze chodzi o program! a nie o aparat

Ostatnio zmieniany przez nimal : 21.10.2005 o godz. 08:13
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.