Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.09.2005, 09:38   #1
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Drukowanie zdjęć we własnym zakresie

Pytanie jak w temacie. Bardziej opłaca się wydrukować zdjęcia u siebie (ok 700 sztuk) czy zanieść je do zakładu fotograficznego. Jaki jest średni koszt wydrukowania jednego zdjęcia w domu? Ja w Kodaku w Wawie widziałem po 1,09 zł za 10X15 cm (wydruk takich zdjęć mnie interesuje). Jeżeli okazało by się taniej to w domu zrobić to jaki sprzęt i osprzęt polcacie?
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.09.2005, 09:48   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to drugie bezapelacyjnie.

owszem można użyć taniego papieru i zamienników/napełniaczy, ale mi takie zdjęcia wyblakły po pół roku.

przy 700 można się potargować trochę

edit: tutaj http://extra-foto.pl/ robią naprawdę dobrze (kumpel wywoływał i widziałem efekt, sam też mam zamiar - już się zarejestrowałem ) i jest opcja negocjacji powyżej 200 sztuk.

edit2: cennik http://extra-foto.pl/system/show_ceny.php

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 01.09.2005 o godz. 09:59
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 10:58   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
empik masz w kazdym miescie - wysylasz przez net zdjecia i podajesz gdzie chcesz odebrac, masz 10x15 po 49gr, jakosc super (nie zanosic osobiscie bo wtedy jest 2x drozej!), papier kodaka, dodatkowo 10% znizki za karte premium club
fotojoker - mozesz zaniesc lub przeslac netem, jakosc super, papier agfa, wada - brak opcji autokadrowania (wada nie dla kazdego), ceny przy takiej ilosci spokojnie 24-25gf za 10x15 albo 10x13,3 - to zalezy od aspect ratio pliku jaki im dostarczysz + 4pln za "otwarcie sesji" - ale za to dostajesz jakies gratisy - gazete, smycz, plyte, photoindex chyba, jakies kupony rabatowe

drukowac sie definytywnie nie oplaca
na A4 wchodza "prawie" (brakuje paru milimetrow zaleznie od drukarki - ale jak drukniesz to nie widac ) 4 zdjecia 10x15, koszt kartki papieru to (dobrej jakosci - widzialem papiery od okolo 25gr za kartke i byl to chlam do 5pln za kartke - i to bylo widac) okolo 2pln
tusz zaleznie od drukarki, ale spokojnie 2pln i wiecej (zdecydowanie wiecej w osmiokolorowych hpekach i w tanich drukarkach z opcja foto) a zdjec nie warto drukowac na podrubach - nie dosc ze widac to, jak juz wspomnial ed, blekna cholernie szybko
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 11:25   #4
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fajnie robia tutaj http://lab-net.pl/ , cennik http://lab-net.pl/cyfrowe.php . Najlepsza rzecza jest ich wlasny program do zabawy ze zdjeciami (kadrowanie) i modul zamawiania zdjec gdzie ustalasz jaki ma byc papier (agfa, kodak, format i ilosc odbitek) Program do sciagniecia z tego linku http://lab-net.pl/pliki/agfa.exe

Maja duzo lepszy lab niz we wszystkich innych kodakowskich (kodaki maja laby z rozdzielczoscia druku ok 280 DPI, a ten lab agfy ma 400 DPI i widac roznice w jakosci), teraz tylko tam robie odbitki.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 11:57   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
potwierdzam to co napisał @nimal, jakość w EPiKU jest niesamowita - nawet zdjęcia z ogromną różnicą naświetlenia poszczególnych miejsc (mocny kontrast) wychodzą super.

ja się dzisiaj skusiłem na to co podałem w linku (właśnie wysyłam) - za różnicę w cenie do EMPiK przyślą mi do domu papier FUJI, jakość naprawdę dobra.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 13:53   #6
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A ja mam takie pytanie moze wydaje sie LAMERSKIE no ale nie siedze w tematyce FOTO wiec pytam. Jak bym chcial wlasnie wywolac zdjecia w empiku czy gdzies tam to czy jest roznica w jakosci jesli jesli np zrobie aparatem ustawionym na 1600x1200 a potem w np ACDSEE zmniejsze rozdzielczosc do 1204x768 i dam do wyslania czy to bedzie to samo jak bym odrazu w aparacie ustawil rozdzielczosc 1024x768 i takie fotki dawal do wywolania ? Czy to takie same efekty bedzie dawac? oczywiscie wielkosci rozdzielczosci podaje dla przykladu tylko.
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 14:03   #7
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Czyli nie będe drukował sam. Da się do tych laboratoriów te foty na płycie wysłać? Bo przesłać 700 MB z prędkością 6 KB/s mnie nie bawi. Mnie nie zależy na najniższej cenie lecz na najwyższej jakości (oczywiście płacenie 2 zł za zdjęcie mnie nie interesuje ). Tak rozważam Empik lub to laboratorium Agfy (tam widziałem, niestandartowy rozmiar odbitki 11,4X 15/6 cm? to są zdjęcia z obwódką?).
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 14:16   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@frog - to musisz sam sprawdzic bo zalezy od wydajnosci resaizu przez program (uzytego algorytmu) i tego jak aprat sobie radzi z zapisem zdjecia
pamietaj ze laboratoria foto uznaja ze zdjecie powinno miec 300dpi, ale praktycznie nawet jak ma mniej to bedzie dobrze)
@Banana - radze wrzucic wysylanie na noc - w empiku jak dasz im plyte to placisz drozej - dosc ciekawe podejscie maja ale tak jest
pozatym soft empiku przyjmuje naraz tylko 100MB i nie wiecej niz 500MB na jedno konto, wiec musisz to sobie sensownie rozlozyc (jak agfa - nie wiem)
a propos wymiaru to sprawdz jakie AR masz w swoich zdjeciach i z czym sie to wiaze - wiekszosc apratow (cyfrowych tanich, czyli takich do 3000) robi zdjecia z aspect monitora czyli 4:3, tymczasem zdjecia przyjelo sie robic z AR 2:3
z tego biora sie te smieszne ramki czy dziwne wymiary zdjec typu 10x13,3
oczywscie nie dotyczy cie to jesli masz EOSa bo on robi 2:3 a jak masz cos co robi 4:3 to masz do wyboru - format 4:3, format standardowy na ktorym jest bialy pasek po bokach, format standardowy ktory ma obciete zdjecie od gory i dolu, format standardowy z rozciagnietym na boki zdjeciem, ramka dookola calego zdjecia (po bokach jest szersza)
musisz to sam przemuslec co chcesz i upewnic sie ktore laboratowium co oferuje (zadne mi znane nie oferuje wszystkich opcji jednoczesnie, rozciagnaie zdjec tylko w jednym - kolega zna takie w poznaniu, ale zdjecia kosztuja po 1,20 pln)
i albo wybraz laboratium gdzie oferuja to co chcesz, albo recznie poprzerabiac zdjecia

ale teraz namieszalem
btw: w empiku sa wszystkie opcje z wyjatkiem rozciagania, w fotojokerze dodatkowo brak przycinania gora-dol
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2005, 14:37   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
ale teraz namieszalem
btw: w empiku sa wszystkie opcje z wyjatkiem rozciagania, w fotojokerze dodatkowo brak przycinania gora-dol
ale się Postarałeś

ja przed chwilą miałem wymianę zdań na mailu między mną a firmą robiącą odbitki i dostałem ostrzeżenie za używanie capslock

cobym zwracał uwagę....

zwracam uwagę na wszystko i wszystkich

cały net mam pod klawiszami
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2005, 14:41   #10
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Co do sprzetu mam Nikona D70, będe jeszcze musiał z mamą obgadać te sprawe, ale może rzeczywiście zostawie wysyłanie na noc. Co do laboratoriuw to posprawdzam bo weekend się zbliża.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2005, 15:35   #11
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
co do empik to jeszcze raz potwierdzam, że jakość super, co do tego z linka to pewnie poniedziałek - środa dostanę odbitki. nie wiem jak w Nigdzie ale w Warszawie można się potargować (700 sztuk to jest trochę)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2005, 08:25   #12
ThanatoS
Silent Hunter ;)
 
Avatar użytkownika ThanatoS
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,924
ThanatoS zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ten adres co mowilem z Agfy, mozna im wyslac zdjecia na CD i cena bedzie ta sama jakbys wysylal przez neta.

Co do obcinania mam program do kadrowania zdjec do formatow 2:3, a ten niestandardowy format jest tzw. formatem cyfrowym 4:3, po prostu wychodzi zdjecie bez zadnych obciec i bez zadnych ramek.
__________________
Pozdrówka
--MODERATOR--
Opcja szukaj jest za darmo, ale nie na darmo
ThanatoS jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.09.2005, 22:10   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jaka musi być minimalna rozdzielczość, żeby wywyłać zdjęcia w 10 na 15 w sensownej jakości?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2005, 05:31   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Jaka musi być minimalna rozdzielczość, żeby wywyłać zdjęcia w 10 na 15 w sensownej jakości?
1024x768 już styknie, ale ja wysyłam zdjęcia o pełnej wadze
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2005, 07:40   #15
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jeśli 1024x768 wystarczy to bardo dobrze, bo większość swoich zdjęć trzymam na dysku właśnie w takiej rozdzielczości, ewentualnie te, na których mi zależy zostawiam też w 1280 na 1024.

A jeszcze jedno - na stronie podane wcześniej jest promocja na odbitki 45 na 30 cm. Jaka tu musiałaby być rozdzielczość zdjęcia, żeby to jakoś wyszło?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.