Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.08.2005, 07:40   #1
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,462
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Question Foto - ułożenie zdjęć w/g dat w exif - szukam programu.

Witajcie.

Jak w temacie.

Mam na dysku ok. 5 tys fotek wykonanych 3 różnymi aparatami, siłą rzeczy numeracja zdjęć jest bardzo zróżnicowana.
Poszukuję prostego programu, który na podstawie daty/godziny zawartej w danych exif posegreguje i ewentualnie ponumeruje zdjecia chronologicznie.

Poszukałem troszkę tu i tam i nic nie znalazłem, może źle szukałem?

Wyprowadzam się dziś, więc przez jakiś czas mogę być odcięty od sieci, póki co jestem do wieczora.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.08.2005, 09:57   #2
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Posegregować można datą modyfikacji
A tak to programu nie znam. A może IrfanView, ustawisz w katalogu aby posegregował według daty modyfikacji, dodasz do zbiorewej konwersji i doda chyba w takiej kolejności w jakiej jest w katalogu i ponumerujesz
Sprawdziłem, dodaje tak jak jest w katalogu, czyli według daty modyfikacji

Krótki artykuł
1. Ściagamy IrfanView Download
2. Instalujemy i uruchamiamy wyżej wymienioną aplikacje
3. Gdy okno programu jest aktywne klikamy B i otwiera nam się nowe okno

4. Zdjęcia muszą być w tym samym katalogu! Wchodzimy do tego katalogu i ustawiamy zdjęcia według daty zrobienia zdjęcia. Widok musi być ustalony na SZCZEGÓŁY.

5. Następnie gdy już posegreguje klikasz w Alt + A i na przycisk ADD. UWAGA! Nie klikamy w ADD ALL bo wtedy dodaje według nazw!
6. Później ustawiamy jak na rysunku

Gdzie # to prefiks liczbowy, a Zdjęcie_ to stała niezmienna nazwa z przodu. Są oczywiście zaawansowane metody zmiany nazwy
7. Wybieramy jeszcze katalog gdzie ma ponumerować i klikamy w start

Kopiowanie bez zgody autora jest zabronione

Ostatnio zmieniany przez Piterniel : 03.08.2005 o godz. 10:17
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 11:31   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
e, tak to zrobic to pikus
wystarczy totalcmd - zaznaczasz pliki do posortowania, wciskasz ctrl+m, klikasz na tabie z napisem date zeby posortowal po dacie modfikacji i w okienku nazywania wpisujesz tekst oraz [C] (po lewo u gory)
po prawo u gory wybierasz ile cyfr ma miec licznik, jaki skok numerowania i od jakiej liczby zaczac...
wciskasz GO i masz zrobione

natomiast po danych z EXIFu... Irfan nie potrafi, Total tez nie (mozna sprobowac wzucic plugina do czytania EXIF, ale chyba nie dziala poprawnie - nie uzywam), XnView sprawdze w domu (ale watpie), moze jakis soft doalczony do aparatu?

edit:
no dobra znalazlem
IrafanView, ale zupelnie inaczej niz opisane powyzej
wiec po kolei:
wlaczasz Irfan i wciskasz B
zaznaczasz Batch Rename i dodajesz wszystkie pliki tak jak chcesz
w okineku na dole po prawej masz jak ma nazywac pliki - wpisujesz tam np PICT i zaraz po tym ma byc kombinacja $Ex
przy czym x zamieniasz na wspolrzendna EXIF ktora masz uzyc
spis wspolrzednych i calej procedury znajdziesz po kliknieciu na przycik obok - SetRenameOptions i w nowym okienku na maly przycisk HELP
jak juz bedziesz mial nazwy zmienione wg daty z EXIFu to robisz jeszcze raz Batch Rename, sortowanie wg nazwy i gotowe
przyjemnosci

@Piterniel - to ze po dodaniu klawiszem AddAll ustawi wg nazw to nic nie znaczy - masz przeciez przycisk sort, ktory pozwoli to zmienic

Ostatnio zmieniany przez nimal : 03.08.2005 o godz. 11:39
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 21:16   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,462
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dzięki panowie
Net już odłączony, więc korzystam z uprzejmości kolegi.
Pokombinuję w domu, ale kiedy dam znać, to już sam nie wiem, zależy kiedy miejscowy monopolista raczy mi przenieść linię.

Ewentualne dalsze wskazówki jak najbardziej pożądane, data modyfikacji niekoniecznie może być odpowiednia w przypadku kilkakrotnego przenoszenia plików, no chyba, że jestem w błędzie, nie mogę sprawdzić w tej chwili.

Do zobaczenia wkrótce (mam nadzieję).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 21:22   #5
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
data modyfikacji niekoniecznie może być odpowiednia w przypadku kilkakrotnego przenoszenia plików
Sortujesz według daty zrobienia zdjęcia
@Nimal - dobrze napisane, ja to obeszłem jakoś boczkiem
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.08.2005, 22:02   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Joujoujou - jesli polecisz wg mojej procedury - czyli najpierw zmienisz nazwy plikow na zawiejace date z EXIF, potem posortujesz wg nazw (co bedzie w tym momencie jednoznaczne z sotrowaniem wg daty z EXIF bo przeciez jest ona juz w nazwie) i znowu zrobisz rename na np kolejne liczby, to data przesuwania plikow nic nie zmienia
nawet data retuszu zdjecia nic nie zmienia, jesli zachowales oczywiscie orginalny EXIF (nie kazdy program do obrobki to potrafi, ale wiekszosc profesjonalnych tak)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.08.2005, 22:02   #7
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Question jescze raz, a rozmiar?

wiem ze byl taki temat ale nie moge wyszukac.
Czym masowo zmienic rozmiar wielu fotek na raz.
Irfan to potrafi? Patrzyłem i nie widze rozwiązania.
z gory dzieki.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.08.2005, 22:08   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak
opis dla irfana dam Ci z samego rana - bo mam go na sluzbowym kompie
tu mam xnview
wiec w xnview robi sie to tak:
otwierasz jakies zdjecie i enter - robi sie okno z miniaturkami
wybierasz (klasycznie czyli zaznczajac myszka z klawiszami ctrl i/lub shift) zdjecia do konwersji
klik prawym i z menu CONVERT
klik na ADVANCED OPERATIONS
klik na RESAIZ i na strzalke - musi przezucic do prawego okna
wtedy pod prawym oknem pojwia sie opcje resaizu - wpisujesz co tam chcesz (masz wybor boku, aspekt, zmiane procentowa itp)
zatwierdzasz i gotowe

opis irfana rano - jak juz pisalem, generalnie podobnie
na pewno po otwarciu irfana wciskasz T zeby miec miniaturki
potam wybierasz analogicznie zdjecia
prawy klik i BATCH DIALOG czy jakos tak
tam sie wsio wpisuje... rano dam dokladnie
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.08.2005, 05:48   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Dokładnie to daje się: "BATCH CONVERSION/RENAME" (skrót "b"), tam przerzuca do ramki po lewej wybrane zdjęcia, ustawia katalog docelowy i w "ADVANCED OPTIONS" ustawia parametry zdjęć. Jeśli interesuje cię wyjściowo JPG to warto jeszcze zaznaczyć w opcjach nie pogarszanie jego jakości, bo domyślnie jest chyba 80% (zmienić na 100).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 22:26   #10
fakter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.10.2005
Posty: 1
fakter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja znam taki program który załatwi twój problem nazywa się ExifPro w google można go znaleść ma jedną wadę jak go nie kupisz to podczas uruchamiania ma okno informacyjne które gaśnie za jakiś czas . Mi to tak nie przeszkadza bo wg mnie to jeden z nielicznych programów który segreguje wg daty zrobienia zdjęcia zapisaną w exifie w razie problemów napisz na fakter@o2.pl to pomogę
fakter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[KOMENTARZE DO TEMATU: Projekt Freeware] kodziu Komputery - oprogramowanie i sprzęt 662 25.04.2017 12:38


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.