Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.06.2005, 00:29   #1
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Fotografie modeli, proszę o porady, sugesie

Od 2 tyg mam porzyczony aparat cyf. Nikon niby 8Mpix , taka pseudo lustrzanka, do tego lampa błyskowa stara ale studyjna z niewiem jak nazwać, z "piramidą" rozpraszającą , no i oczywiście ekrany doświetlające.
Wiem że jest tutaj wiele osób mających doświadczenie z cyfrówkami i z fotografią w ogóle.
A właśnie robię zdjęcia modeli i coś mi nie gra do końca
Nie wiem co robię nie tak, zdjęcia są niby OK , ale coś robię źle, tak mi się wydaje.
głównie chodzi o ustawienie światła (chyba !) ale nie wiem czy to jest to.
zdjęcia modeli Jacków i moje na www.czolgiem.com/galeria
Proszę o opinie bo mam jeszcze ponad 2000 zdjęć zrobić , a coś mi nie gra
i sam nie wiem co :\
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.06.2005, 01:17   #2
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
na fotografii sie nie znam wiec nie bardzo moge pomoc ale na modelach co nieco
luknij na ten adres:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewforum.php?f=10
dzial forum poswiecony wlasnie fotografii modeli
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 01:25   #3
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Predi
na fotografii sie nie znam wiec nie bardzo moge pomoc ale na modelach co nieco
luknij na ten adres:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewforum.php?f=10
dzial forum poswiecony wlasnie fotografii modeli
Dzięki Predi, ale ten adres znam, i porady też.
Nie jestem bufon, (chyba?) ale na tej stronie porady są trochę niskiego poziomu.
Na fotografii niby się trochę znam, no właśnie niby
A chciałbym sięgnąć szczytu
Ot marzenie
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 08:28   #4
JackW
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 98
JackW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z lampą błyskową zawsze będziesz miał fotografię płaską, bez plastyki. Spróbuj oświetlić dwiema lampami żarowymi fotograficznymi ustawionymi po bokach (doświadczalnie). Nie zapomnij ustawić ręcznie poziomu bieli dla lamp żarowych. Ważne jest dać dużo światła wtedy robisz na duzych przesłonach i masz dużą głębię ostrości. Nie dawaj bardzo jasnego tła, a pomiar światła bierz z modelu.
JackW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:04   #5
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
JackWchyba ująłeś w tym wszystko - ja bym się jeszcze pokusił o zdjęcia przy oknie przy naturalnym świetle oczywiśćie musi być dobre słońce.
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:14   #6
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@Czolgista
jak mowia koledzy ze swiatlem naturalnym bez lampy i mozesz sprobowac zrobic fotki makrem bo te modele sa dosyc male jezeli sie nie myle
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 19:08   #7
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
@Czolgista
jak mowia koledzy ze swiatlem naturalnym bez lampy i mozesz sprobowac zrobic fotki makrem bo te modele sa dosyc male jezeli sie nie myle
Naturalne oświetlenie odpada z przyczyn technicznych, a modele są różne
od takich jak niżej czyli około 8cm



do takich (około 70cm)



ale generalnie większość jest takich (około 15-30cm)





W zasadzie to chyba w miarę mi wychodzą, tylko zrobiłem już 700 fotek i trochę mi się w oczach mieni , dlatego proszę o ocenę i ewentualne uwagi
bo przedemną jeszcze jakieś 2000 fotek a jak na początku mi się podobały tak teraz sam nie wiem
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 19:36   #8
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja mam troche inna sprawe, ale od poczatku:

kiedys sam sie zajmowalem modelarstwem i z tego co pamietam, wiekszosc zdjec modeli w pismach fachowych byla na blekitnym/bledkitnoszarym tle - nie wiem dlaczego, ale jak sam probowalem fotografowac [starym zenitem] to faktycznie, takie tlo dzialalo najlepiej [u mnie nie bylo problemu ze swiatlem slonecznym]
jesli masz taka dykte [pamietam, ze ja uzywalem tylow od blokow technicznych, kolor jak sea gray humbrola ]

druga rzecz - mialbym prosbe - jesli masz w swoich zbiorach pojazdy: ostwind, stuka zu fus [na podstawie hanomaga sdkfz 250] oraz jagdpanther - to czy moglbym prosic o zrobienie gdzies na boku kilku fotek [najlepiej w rzucie z perspektywy zaby] i jak najwiekszej rozdzielczosci? [do listy dopisalbym jeszcze valentine mk III]
jesli to jakis problem, to nie zawracaj sobie glowy, ale jesli nie, to bardzo bys mi ulatwil moje male prywatne dzielo, ktore tworze w gimpie

patrzac jeszcze na ostatnie foto - dziwnie sie blyszczy powierzchnia przy kolach tego niemieckiego halftracka - matowe tlo/podstawka chyba ladniej rozprasza swiatlo, unika sie ostrych refleksow
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 20:14   #9
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ja mam troche inna sprawe, ale od poczatku:

kiedys sam sie zajmowalem modelarstwem i z tego co pamietam, wiekszosc zdjec modeli w pismach fachowych byla na blekitnym/bledkitnoszarym tle - nie wiem dlaczego, ale jak sam probowalem fotografowac [starym zenitem] to faktycznie, takie tlo dzialalo najlepiej [u mnie nie bylo problemu ze swiatlem slonecznym]
jesli masz taka dykte [pamietam, ze ja uzywalem tylow od blokow technicznych, kolor jak sea gray humbrola ]

druga rzecz - mialbym prosbe - jesli masz w swoich zbiorach pojazdy: ostwind, stuka zu fus [na podstawie hanomaga sdkfz 250] oraz jagdpanther - to czy moglbym prosic o zrobienie gdzies na boku kilku fotek [najlepiej w rzucie z perspektywy zaby] i jak najwiekszej rozdzielczosci? [do listy dopisalbym jeszcze valentine mk III]
jesli to jakis problem, to nie zawracaj sobie glowy, ale jesli nie, to bardzo bys mi ulatwil moje male prywatne dzielo, ktore tworze w gimpie

patrzac jeszcze na ostatnie foto - dziwnie sie blyszczy powierzchnia przy kolach tego niemieckiego halftracka - matowe tlo/podstawka chyba ladniej rozprasza swiatlo, unika sie ostrych refleksow
Na tło stosuję matową folię oracal 074 czyli średnia szarość.
Co do fotek modeli to niema sprawy, rzaden problem , Ostwind, jagdpanther, valentine jest na pewno, różnych wersji sdkfz 250 też ale czy akurat z tym rodzajem "wyrzutni" to muszę sprawdzić, to nie moja kolekcja i nie do końca wiem co jest.
Tylko nie do końca rozumiem tej "perspektywy zaby".
Aparat faktyczną matrycę ma 5Mpix więc chyba starczy, jpg czy tiff ?
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!

Ostatnio zmieniany przez Czołgista : 10.06.2005 o godz. 22:16
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2005, 06:36   #10
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Kurde, czytając modeli byłem przekonany, że chodzi o ludzi, a tu... No w sumie, w końcu mogłem się domyśleć


Co do tematu to nie pomogę (piszę, bo sporo usób kojarzy mnie tutaj z fotografią, więc chcę chociaż zaznaczyć, że temat widziałem), bo czymś takim jeszcze się nie zajmowałem. Ale na internecie powinieneś znaleźć jakieś konkretne rady.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2005, 10:18   #11
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
zapytaj tutaj :
=> http://onephoto.net/phorum/index.php?f=0

ja tam znalazlem pomoc, oczywiscie czesc ludzi tam nie ma pojecia o czymkolwiek, ale jest kilka osob ktore wiedza sporo.

a teraz uwaga ignoranta: ja bym dluzej naswietlal, szczegolnie ten pierwszy samochod jest nieostry z tylu, no chyba, ze tak ma byc, ale ja sie nie znam. te zdjecia wygladaja na jakies takie bezbarwne, no ale jak juz pisalem ja sie nie znam.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2005, 23:49   #12
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Dzięki za wypowiedzi, i za reputy też

Tak poszukałem , poszperałem i widzę że moje zdjęcia nie są aż takie złe,
choć oczywiście zawsze może być lepiej
Przy takiej "masówie" błędów się nie uniknie ale ogólnie chyba nie jest źle.
Tak w celu uzupełnienia daję fotę jak robię fotki

__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.06.2005, 08:45   #13
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
ladnie prawie jak profesionalne studio fotograficzne a kolega sie pyta amatorow
legion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.