Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.10.2005, 12:46   #1
wlkp2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.08.2005
Posty: 19
wlkp2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaki program

Proszę o polecenie dobrego prostego (jestem początkującym} i najlepiej polskojęzycznego programu do obróbki zdjęć
wlkp2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.10.2005, 12:58   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
polskojęzyczny to on nie wiem czy jest - może gdzieś jest spolszczenie?

ja używam wersji ENGLISH i nie narzekam - wszystko jasne domyślnie

a mówie o programie http://www.irfanview.com/

a jeszcze nie powiedziałem, że jest całkiem za free
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2005, 13:05   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jest spolszczenie, na stronie komputer świata na przykład.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.10.2005, 17:59   #4
wlkp2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.08.2005
Posty: 19
wlkp2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wypróbuje
wlkp2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 11:44   #5
Muszka
Registered
 
Avatar użytkownika Muszka
 
Data rejestracji: 13.09.2005
Lokalizacja: Toruń
Posty: 14
Muszka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jedyne co jest świetne w tym programie to resize fotek - można je pomniejszyć bez szkody dla jakości. Z wcześniejszymi programami, z którymi się spotkałam albo nie było takiej możliwości albo po prostu ta funkcja była zbyt trudna do wyszukania i też niełatwa w korzystaniu. Tylko mam jeszcze pytanko, co jeszcze ten program potrafi? Ed hunter - z jakich funkcji najczęściej korzystasz? A może jeszcze jakiś program do skanowania fotek, żeby nie trzeba było ciągle przenosić?
Muszka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.10.2005, 12:29   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
właśnie zmiana rozmiaru - można robić hurtowo, zmieniając nazwy...

kadrowanie, redukcja czerwonych oczu, zmiana kolorów.... ogólnie do wszystkich podstawowych prostych zabiegów.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2005, 15:27   #7
minor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2005
Posty: 4
minor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeżeli jesteś mało wymagający i bardzo początkujący jak ja polecam PHOTO FILTR 6.1 Niezbędnik Komputer Swiat Nr.2/2005.Mnie wystarcza.
minor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.11.2005, 19:24   #8
wlkp2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.08.2005
Posty: 19
wlkp2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Przetestuje
wlkp2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2005, 20:18   #9
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
polskojęzyczny to on nie wiem czy jest - może gdzieś jest spolszczenie?

ja używam wersji ENGLISH i nie narzekam - wszystko jasne domyślnie

a mówie o programie http://www.irfanview.com/

a jeszcze nie powiedziałem, że jest całkiem za free
Witam !

To prawda, że na początek to program dobry - no i po polsku, za darmo. Tylko tak naprawdę jest to bardziej przeglądarka plików graficznych z możliwością podstawowej edycji (niestety ostatnie wersje mają wadę - nie mogę z nich drukować - i chyba nie tylko ja..)
Prawdę mówiąc ja też jakiś czas temu szukałem prostego programu tego typu - i ostatecznie zostałem przy tym - oraz także przy polecanym PHOTO FILTRE 6.1 - na pewno bardziej rozbudowany, ale też trochę bardziej skomplikowany.
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2005, 21:56   #10
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Muszka
można je pomniejszyć bez szkody dla jakości.
Chyba się mylisz. Zmniejszenie zdjęcia zawsze jest równoznaczne z częściową utratą jakości, no chyba, że chodzi Ci o kadrowanie, a wtedy niektóre programy potrafią przyciąć zdjęcie bez utraty jakości.
__________________
Racja jest jak d..., każdy ma swoją
PIONEER 112
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.11.2005, 08:46   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Muszka troche uproscila, ale pisze dobrze
wez np jakis komiks i zmniejsz o powiedzmy20% w jakims programie - napisy przestana byc czytelne
ta sama operacja w irfanie daje o wiele lepszy rezultat

oczywisci w programach typu photopaint mozna uzyskac podobne lub lepsze rezultaty, ale to juz jak strzelanie z armaty do komara
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.12.2005, 23:29   #12
czero
-=| GodFather |=-
 
Avatar użytkownika czero
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 3,284
czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>czero niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A czy ktos wie jak zmienic rozmiar/rozdzielczosc kiku(nastu) plikow na raz, hurtowo?

Z gory dzieki za odp.
czero jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2005, 06:02   #13
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja polecam Adobe Photoshop Elements... uważam, że jest najlepszy do obróbki amatorskiej. Wada - nie ma wersji PL (chyba).
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2005, 06:28   #14
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czero - w zasadzie kazda normalna przegladarka zdjec to potrafi
na przykladzie irfana
wlaczasz irfana
wciskasz t zeby miec miniaturki
wciskasz b zeby miec batch dialog czyli hurtowe operacje
dodajesz zdjecia ktore chcesz zmienic
w opcjach wybierasz resaiz i podajesz parametry - czy d konkretnych rozmiarow, czy procentowo, czy zachowac aspect ratio czy nie
start (albo go - jakos tak)
po chwili w wybranym wczesniej folderze docelowym masz komplet miniaturek

w opcjach programu write/jpeg masz mozliwosc wlaczenia/wylaczenia zachowywania infa plikow typu exif
w batch dialog masz jedna ciekawa opcje - delete original - zastanow sie czy ja wlaczac
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2005, 13:06   #15
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,291
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Obecnie mam FastStone Image Viewer i jestem o wiele bardziej zadowolony z niej niz z infrana itp, bo sie przyzwyczailem do "darmowej" wersji acdsee i ta przegladarka jest do niej podobna i mila w obsludze.Oczywisccie za darmo do uzytku domowego, bez nag screenow itp
loki7777 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.