Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.03.2005, 01:57   #31
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
miałem na myśli taką ,sorry za pomyłke
http://allegro.pl/show_item.php?item=44141303
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.03.2005, 11:21   #32
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
miałem na myśli taką ,sorry za pomyłke
http://allegro.pl/show_item.php?item=44141303
Witam
Dzięki za powyższe - też oglądałem różne na Allegro - i mam puytanie - czy Ty kupiłeś/masz może taką i jak się sprawuje?
A druga kwestia - to widziałem ten model MW 8168 na różnych aukcjach i trochę się różniły wyglądem - np. spotkałem takie opisane po polsku ? Czy to może jakieś podróbki, czy od różnych producentów ?
Pozdrawiam
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2005, 11:39   #33
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niestety nie potrafie udzielić tobie odpowiedzi na te pytaniewiem,że te ładowarki są dobre i dużo ludzi je sobie chwali bo są procesorowe,nie są też wielkich rozmariów i z tego co widziałem na allegro dużo ludzi je kupuje,więc proponuje zakup takiej ładowarki z akumulatorkami,albo jak masz dużo kasy to kup tą gp z aku za ok.100 zł napewno jest dobra.Pzdr
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2005, 18:28   #34
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Dzięki za powyższą odpowiedź ***8211; a szukam raczej coś taniego, ale w miarę dobrego .
Sprawa zakupu tych akumulatorków do cyfrówki robi się pilna, raczej więc kupię jakiś zestaw na Allegro, ale byłem dzisiaj w MediaMarkt i w FotoJoker, i o ile w tym pierwszym nic ciekawego ***8211; tzn. w cenie np. 59 zł owszem zestaw GP, ale z AKU 1800, a jak większe to zaraz drożej. Natomiast w FotoJoker jest zestaw za 55 zł, 4x2300 mAh - Albinar ***8211; czy ktoś ma może te akumulatorki i ładowarkę ? Jak na moje oko, jest ona dużo prostsza, od tej z Allegro czyli MW 8168 ***8211; a cena zbliżona ? Jeśli ktoś ma doświadczenia lub wiedzę na temat tego zestawu ***8211; to czekam na info, najlepiej jak najszybciej.
Z góry dziękuję !!!
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2005, 18:56   #35
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Znowu ja !
Przeglądnąłem oferty na Allegro, i w niektórych zestawach z tą ładowarką MW 8168, są akumulatorki Energy Ring ?
Czy ktoś ma jakąś opinię na ich temat ? Czy są lepsze/gorsze od Forever ?
Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie !
Pozdrawiam
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2005, 23:31   #36
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Widzę, że temat nie wzbudził już zainteresowania, jakby to kogoś interesowało, to już zamówiłem sobie na Allegro tą poleconą ładowarkę MW 8168 i akumulatorki Forevera 2400, czekam teraz na przesyłkę. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tym, jak się sprawują, to niech napisze, wtedy postaram się wstawić moją pierwszą opinię (oczywiście najwcześniej po co najmniej kilku - kilkunastu dniach użytkowania ***8211; więc najprawdopodobniej dopiero za około tydzień, albo i później).
Pozdrawiam wszystkich
ro29
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 21:25   #37
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czesc wszystkim
@ro29 - mógłbyś coś napisać o tym zestawie który kupiłeś? poleciłbyś czy lepiej szukać coś innego?

Może coś się zmieniło w ciagu tych prawie 2 miesięcy, wiec może polecacie coś innego? moze jakies nowe firmy? ktoś kupował może niedawno jakieś akumulatorki albo ładowarkę?

Jak zwykle potrzeba mi coś dobrego i za niska cenę hehehe
a konkretnie zestaw: ładowarka + 4 akumulatorki do aparatu cyfrowego.


P.S. A tak troche poza tematem, to próbował ktoś ładować zwykłe baterie alkaliczne? da się? czy lepiej wogóle o tym nie myśleć
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2005, 21:47   #38
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
P.S. A tak troche poza tematem, to próbował ktoś ładować zwykłe baterie alkaliczne? da się? czy lepiej wogóle o tym nie myśleć
Ja kiedys probowalem podladowac baterie alkaiczna ale stara ladowarka. Na poczatku niby jest wszytko ok ale chwila pracy na takiej baterii i ... "widze ciemnosc".
Loczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2005, 11:26   #39
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
Czesc wszystkim
@ro29 - mógłbyś coś napisać o tym zestawie który kupiłeś? poleciłbyś czy lepiej szukać coś innego?

Może coś się zmieniło w ciagu tych prawie 2 miesięcy, wiec może polecacie coś innego? moze jakies nowe firmy? ktoś kupował może niedawno jakieś akumulatorki albo ładowarkę?

Jak zwykle potrzeba mi coś dobrego i za niska cenę hehehe
a konkretnie zestaw: ładowarka + 4 akumulatorki do aparatu cyfrowego.


P.S. A tak troche poza tematem, to próbował ktoś ładować zwykłe baterie alkaliczne? da się? czy lepiej wogóle o tym nie myśleć
OK - przygotuję wypowiedź i postaram się ją dzisiaj jeszcze zamieścić (najprawdopodobniej pod wieczór)
Pozdrawiam
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2005, 22:27   #40
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oczekiwana wypowiedź

Witam !
I oto moja opinia o zakupionej ładowarce i akumulatorkach - przepraszam że tak późno, ale niestety wcześniej nie za bardzo mogłem.
Na wstępie bardzo ważna uwaga ***8211; jest to moja pierwsza ładowarka NiMH, a także pierwsze akumulatorki ***8211; dlatego też nie mam prawie żadnego punktu odniesienia i możliwości porównania ***8211; co oczywiście trochę zmniejsza wartość mojej opinii. A także posiadam cały ten zestaw dopiero dwa miesiące; ładowałem każdy komplet po 4-5 razy ***8211; więc to trochę mało jak na pełną opinię.
Ale przechodząc do konkretów ***8211; jak pisałem prawie dwa miesiące temu, nabyłem zestaw składający się z ładowarki MW 8168 GS ***8211; wyprodukowanej dla czeskiej firmy EMOS, przez producenta chyba ze Słowenii ***8211; MEGACELL lub VEMOS (niestety te informacje są na pudełku tylko w języku czeskim/słowackim ). Jest to automatyczna pulsacyjna ładowarka do ogniw AA i AAA typu NiCd i NIM z rozładowaniem i rozpoznawaniem ***916;V. Ładowarka była w pudełku (jak na zdjęciu) wraz z instrukcją obsługi w kilku językach. Posiada dwie diody sygnalizujące: 1.zasilanie 2. tryb pracy; przełącznik ładowania 2/4 akumulatorków, oraz przycisk uruchamiający rozładowywanie - umożliwia to wcześniejsze rozładowanie akumulatorków, co jest ważne w przypadku ogniw Ni-Cd, a także NiMH, w okresie ich formowania. Ładowarka posiada funkcję detekcji stopnia naładowania ogniwa i po całkowitym naładowaniu, przechodzi do trybu podtrzymującego.
Razem z ładowarką nabyłem 4 akumulatorki firmy FOREVER o pojemności 2400 mAh. Były oryginalnie zapakowane w blister. Całość zakupu uwidacznia zdjęcie (niestety nie wyszło zbyt dobrze) ***8211; są na nim tylko dwa akumulatorki ***8211; bo druga para była w aparacie
A teraz moja opinia - najpierw ładowarka. Jak na razie do jej działania nie mam zbytnich zarzutów. Ładuje szybko ***8211; akumulatorki o pojemności 2400 mAh w około 5-6 godzin, z rozładowaniem w 8-12 h (zależy to od stopnia rozładowania, ale też nigdy dokładnie nie mierzyłem). Na pewno można powiedzieć, że jest w miarę szybka ***8211; oczywiście w porównaniu do standartowych ładujących w 14 godzin, bo są przecież i szybsze. Nie przegrzewa się zbytnio, oczywiście po za pierwszymi ładowaniami, co wynikało z faktu, że akumulatorki musiały się uformować. Teraz, mimo iż ostatnie ładowania należały także jeszcze do tych ostatnich ***8222;formatujących***8221;, ładowarka grzała się już niewiele.
Pozostałe dodatnie cechy, to ładny wygląd, rozsądne rozmiary i jak na moje oko ***8211; solidne wykonanie (chodzi o to, że nie przypomina klasycznego chińskiego plastiku).
Dla mnie ta ładowarka (jak na razie) posiada tylko jedną wadę ***8211; ale jest ona związana z moim ***8211; można by stwierdzić ***8211; gustem. Otóż sygnalizacja tryby pracy ***8211; rozładowywanie ***8211; ładowanie właściwe ***8211; ładowanie podtrzymujące, sygnalizowana jest poprzez diodę trójkolorową ***8211; żółto ***8211; zielono ***8211; czerwoną. Ja nigdy nie lubiłem takich diód różnokolorowych, a ta niestety jest bardzo mała i czasami trzeba się przypatrzeć (szczególnie w jasny dzień), aby stwierdzić, czy już zmieniła ona kolor na inny. Oczywiście to wada bardziej natury ergonomii i nie każdemu będzie przeszkadzać.
W kwestii zaś akumulatorków, to naprawdę trudno mi je ocenić. Na pewno grzały się bardzo podczas dwóch pierwszych ładowań ***8211; teraz jest to już grzanie chyba w normie. A wytrzymałość ? Nigdy niestety dokładnie nie zapisywałem, ile udało mi się zrobić zdjęć moją cyfrówką na jednym komplecie ***8211; ale z tego co z dużym zaokrągleniem pamiętam, było to różnie ***8211; raz chyba około 150, ale innym razem chyba nawet około 250 ***8211; 300. Trzeba jednak uwzględnić, że praktycznie prawie zawsze korzystam z podglądu na ekranie, często też przeglądam zdjęcia po zrobieniu kilku, oraz zdarza mi się korzystać z lampy ***8211; co jak wiadomo znacznie zmniejsza żywotność akumulatorków.
Więc niestety trudno mi jest jednoznacznie i obiektywnie ocenić ***8211; mogę jedynie stwierdzić, że na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.
Jedyną sprawą, która mnie martwi jeśli chodzi o aku, to fakt, że już po ich kupnie dowiedziałem się, że firma Kodak, której to aparat posiadam, zaleca ogniwa o max pojemności 2300 mAh ***8211; bo większe mogą przegrzewać, a nawet uszkodzić aparat. Co prawda, nominalna pojemność moich jest niewiele większa (2400 mAh), ale zawsze to coś, i mam nadzieję, że to nie zaszkodzi aparatowi.

A teraz podsumowanie na koniec ***8211; czy warto kupić taki zestaw na Allegro ? Bazując na moich dotychczasowych doświadczenia i uwzględniając przede wszystkim cenę uważam, że warto ***8211; ja za komplet czyli ładowarka + 4 aku 2400 mAh dałem 49 zł +koszty wysyłki 6 zł, czyli w sumie 55 zł. Za taką cenę naprawdę trudno znaleźć (akurat w Poznaniu) taki zestaw, a jeśli już to o gorszych parametrach ***8211; np. w FotoJoker widziałem ładowarkę + 4 aku Albinar 2300 mAh, ale ładowarka ta ładowała w 14 godzin, tylko akumulatorki AA, i oczywiście nie miała funkcji rozładowywania. A produkty innych firm ***8211; markowych są już niestety znacznie droższe. A i jeśli chodzi o cenę tych zestawów na Allegro ***8211; to jest ona naprawdę ciekawa, bo niedawno w reklamie z jakiegoś marketu widziałem taką ładowarkę + aku nieznanej firmy za chyba 70 zł ( i to było w promocji !)
Więc podsumowując ***8211; głównie ze względu na atrakcyjną cenę, duże możliwości, jak na razie niezłą jakość i niewiele wad ***8211; ja taki zestaw polecam. Szczególnie, jeśli nie stać cię na coś droższego. A jeśli chciałbyś coś trochę lepszego, to radzę poszukać np. na Allegro zestawu - takiej samej ładowarki + bardziej markowe akumulatorki np. GP. Bo wydaje mi się, że ta ładowarka jest naprawdę niezła, jeśli chodzi o możliwości i cenę.
I to tyle, strasznie się rozpisałem, mam nadzieję, że coś pomogłem
Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem zbytnio - jeśli tak to sorry !
Pozdrawiam
ro29
P.S. Zdjęcie zamieszczam dla pewności, żeby było dokładnie wiadomo o czym mówimy ***8211; tekst to tylko tekst, a obrazek zawsze coś wnosi
Dołączone obrazki
-100_2417.jpg 

Ostatnio zmieniany przez ro29 : 15.05.2005 o godz. 22:30
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 21:46   #41
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@ro29 - wielkie dzięki, nie spodziewalem sie tak obszernego opisu, dlatego tymbardziej ci dziekuje za tekst

Chyba kupie taki zestaw jak ty (MW8168 + 4x2400mAh forever'a). Wlasnie w takim przedzle cenowym chcialbym cos kupic.


A slyszeliscie o MW 8988?? Tu link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50995356

Piszą, że niby lepsza, że następca 8168. Ale też droższa troche, wiec chyba nie oplaca sie doplacac.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 22:00   #42
Dorian
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Dorian
 
Data rejestracji: 10.05.2004
Posty: 691
Dorian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja natomiast kupiłem akumulatorki takie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50686127

Bardzo sobie je chwalę - na początku byłem sceptyczny ,ale na 2 sztukach Canon Powershot A510 robi mi ponad 250 fotek.

Ładowarkę mam grzmotliwą ,ale przydaje mi się do R9tek - a takie mam do wieży.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50215741

polecam mniejsze ,ale też od MW bardzo dobry sprzęt.
Dorian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 22:28   #43
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ostatecznie zastanawiam się:
-starszy model MW8168 + AKU Forevera 2400 za 45
czy
-nowy niesprawdzony jeszcze MW8988 +AKU forever 2400 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50994943 za 50zł
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 23:55   #44
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
@ro29 - wielkie dzięki, nie spodziewalem sie tak obszernego opisu, dlatego tymbardziej ci dziekuje za tekst

Chyba kupie taki zestaw jak ty (MW8168 + 4x2400mAh forever'a). Wlasnie w takim przedzle cenowym chcialbym cos kupic.


A slyszeliscie o MW 8988?? Tu link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50995356

Piszą, że niby lepsza, że następca 8168. Ale też droższa troche, wiec chyba nie oplaca sie doplacac.
Witam !
@Eliasz - dzięki za miłe słowa
Cieszę się, że byłem pomocny. Może moja wypowiedź była przydługawa, ale po pierwsze, jak może zauważyłeś, ja z tego słynę (choć zdaję sobie sprawę, że czasami mogłbym się streścić .
Ale po drugie, to uważam, że jak komuś coś radzić, to całościowo i jeśli jest możliwość to jak najdokładniej.
Co do nowego modelu ładowarki - trudno mi się wypowiadać, ciekawe, gdzie produkowana - czy nie Made in China . Jeśli prawdą jest, że dokładniejsza, to może i warto wziąść - szczególnie, że różnica w cenie niewielka (chyba, że weźmiesz lepsze akumulatorki). Decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiam i życzę owocnego zakupu
ro29

Ostatnio zmieniany przez ro29 : 16.05.2005 o godz. 23:58
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.05.2005, 19:54   #45
kass
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika kass
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Posty: 11
kass w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam ładowarkę V- 1000 i akumulatorki enegrizer 2500. Korzystam z aparatu Canon A95 i ten zestaw w pełni spełnił moje oczekiwania. Robię ok 500 zdięć na jednym naładowaniu z czego większość z lampą!!!Jeśli ktoś szuka wydajnego zestawu i ma z czego dołożyć parę złotych to polecam. Tu jest link do przykładowego zestawu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50859575
kass jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.