Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.02.2006, 16:47   #106
s_tuden_t
PWr
 
Avatar użytkownika s_tuden_t
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 4,954
s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
wzrost tenmperatury szkodzi akumulatororm. jezeli ladowraka doprowadza do tego, ze sa az gorace to znaczy, ze jest slaba, bo dobra to taka ktora potrfai kontrolowac wzrost temperatury czyli przeciwdzialac tameu niekorzystnemu zjawisku. w ogole nalezy wystrzegac sie tych hiper szybkich, ktore laduja np. w 1 godzine.
uuu... no to mnie troche zmartwiles :\

no ale coz, trzeba sie rozejrzec za jakas ladowarka.
__________________


Nie Gadaj z Idiotą.
Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu.
Potem Pokona Doświadczeniem.
s_tuden_t jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.02.2006, 17:08   #107
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja posiadam ładowarkę GP PowerBank U-Smart (taką ), która akumulatorki 2300 ładuje w około 40min. Ładowarka ma wbudowany wiatraczek, który chłodzi akumulatorki podczas ładowania. Efekt jest taki, że po naładowaniu akumulatorki są ciepłe, ale nie gorące. Mam ją od prawie 1,5 roku i nie narzekam.
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2006, 17:49   #108
s_tuden_t
PWr
 
Avatar użytkownika s_tuden_t
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 4,954
s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
@tom-as specyfika tej ladowarki jest naprawde imponujaca ale jak dla mnie to troche drogo (127 PLN) jednak na dluzsza mete to moze i warto?!?

hmm...
__________________


Nie Gadaj z Idiotą.
Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu.
Potem Pokona Doświadczeniem.
s_tuden_t jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2006, 08:37   #109
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://www.proline.pl/shop.php?prodi...M+SC442%2B4X23 A co myslicie o takim zestawiku ? Chyba sobie go dzis kupie
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2006, 09:26   #110
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Thumbs up

Cytat:
Napisany przez frog
http://www.proline.pl/shop.php?prodi...M+SC442%2B4X23 A co myslicie o takim zestawiku ? Chyba sobie go dzis kupie
zdecydowanie bardziej mi się podoba niż zestawy no name z Allegro.

fajne jest to, że można ładować dowolną ilość ogniw (4 niezależne kanały) i pomiar temperatury.

osiem dych wraz z akumulatorami też da się przeżyć.

ja bym brał.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2006, 11:03   #111
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tom-as
Ja posiadam ładowarkę GP PowerBank U-Smart (taką ), która akumulatorki 2300 ładuje w około 40min. Ładowarka ma wbudowany wiatraczek, który chłodzi akumulatorki podczas ładowania. Efekt jest taki, że po naładowaniu akumulatorki są ciepłe, ale nie gorące. Mam ją od prawie 1,5 roku i nie narzekam.
zeby dlugo nie pozyly akumulatory, ktore sa tak szybko ladowane. axco do temperatury to nie rzecz w tym, zeby rozgrzewac za bardzo i poznije chlodzic, ale zeby tak ladowac i w takim tepie, aby aku nie grzaly sie jak kielbaski na ruszcie.
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2006, 11:08   #112
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez frog
http://www.proline.pl/shop.php?prodi...M+SC442%2B4X23 A co myslicie o takim zestawiku ? Chyba sobie go dzis kupie
zwyczajna ladowarka. to co ja dyskwalifikuje to brak funkcji rozladowywania, bo ja w opisie tego nie zauwazylem.

jak ktos chce zaszalec http://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1640
http://heavyweather.de/index.html?ht...1.htm#anker_72
http://www.thomas-distributing.com/l...ry_charger.php
http://cgi.ebay.co.uk/LADEGERAT-IPC-...QQcmdZViewItem
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2006, 11:32   #113
Bazo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bazo
 
Data rejestracji: 20.02.2006
Lokalizacja: Nowy Targ
Posty: 105
Bazo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Polecam Energizer Sam uzytkuję je zarówno do aparatu jak i do lampy i nie mam problemu.
No i oczywiście długo trzymają moc
Bazo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2006, 17:50   #114
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
zamówiłem sobie to:


co do samego tekstu, to w bajki nie wierze, ale mam nadzieję, że spełni swoje zadanie :cool:
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2006, 09:11   #115
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
zeby dlugo nie pozyly akumulatory, ktore sa tak szybko ladowane. axco do temperatury to nie rzecz w tym, zeby rozgrzewac za bardzo i poznije chlodzic, ale zeby tak ladowac i w takim tepie, aby aku nie grzaly sie jak kielbaski na ruszcie.
Zaciekawiony tym stwierdzeniem zrobiłem mały test. W sposób bardzo, ale to bardzo amatorski sprawdziłem jaka jest temperatura akumulatorków gdy zostaną w pełni naładowane.

Do testu użyto:
- ładowarka GP PowerBank U-Smart
- baterie DURACELL 2300 mAh
- bliżej nieznany termometr
- gumka mocująca czujnik temperatury
- aparat w celu uwiecznienia wyniku


temperatura pomieszczenia 19*C

Jak interpretować taki wynik Niby szybka ładowarka, ale w mojej ocenie nie rozgrzewa zbytnio akumulatorków co można zapisać na jej "plus".
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2006, 09:19   #116
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cool

Cytat:
Napisany przez tom-as
[...]Jak interpretować taki wynik Niby szybka ładowarka, ale w mojej ocenie nie rozgrzewa zbytnio akumulatorków co można zapisać na jej "plus".
gumka jest krzywo

resztą należy się cieszyć

moje akumulatorki BILORA 2500mAh, ładowane szybką ładowarką BILORA (ok 3h) są tak gorące, że prawie parzą (ok. 50°C) i zastanawiam się, czy je do aparatu wsadzać

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 01.03.2006 o godz. 09:26
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2006, 09:24   #117
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
gumka jest krzywo
Oby to nie miało większego wpływu na wynik końcowy
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2006, 13:03   #118
s_tuden_t
PWr
 
Avatar użytkownika s_tuden_t
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: Wałbrzych
Posty: 4,954
s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>s_tuden_t wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
...moje akumulatorki BILORA 2500mAh, ładowane szybką ładowarką BILORA (ok 3h) są tak gorące, że prawie parzą (ok. 50°C) i zastanawiam się, czy je do aparatu wsadzać
jak juz napisalem wczesniej mam z akumulatorami tak samo

jednak zanim wsadze je do aparatu pozwalam im ostygnac
__________________


Nie Gadaj z Idiotą.
Sprowadzi Cię Do Swojego Poziomu.
Potem Pokona Doświadczeniem.
s_tuden_t jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2006, 14:12   #119
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dostałem w promocji razem z aparatem ładowarkę ActivePower wraz z 4 akumulatorkami NiMH 2100 tej samej firmy. Firma niby żadna, ale póki co jestem pozytywnie zaskoczony.

Akumulatory ładują się ok. 3,5 godziny, ich temperatura w trakcie ładowania prawie wcale nie wzrasta. Ładowarka może być zasilana z sieci lub z 'zapalniczki' w samochodzie.

Na 1 ładowaniu zrobiłem ok. 600 zdjęć, wszystkie z LCD i 99% z flashem - jak dla mnie rewelacja.

Ciekawe tylko, czy po kilku-kilkunastu ładowaniach będą tak samo dobrze trzymały
Dołączone obrazki
-akum.jpg 
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2006, 22:26   #120
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm jaki to aparat,bo jak dla mnie to raczej mało możliwe zrobić ok 600 fotek z flashem na akumulatorkach
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.