Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.07.2006, 20:07   #1
dwozny
Forumator
 
Data rejestracji: 18.12.2005
Posty: 912
dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Memory Card Error ! - Problem z kartą SD :(

Witam,
Mam pewien problem z kartą Kingston 512 mb, po uruchomieniu aparatu na wyświetlaczu wyskakuje napis: "Memory Card Error !". Wszystko zaczeło się po sformatowaniu karty w komputerze, podłączyłem aparat poprzez kabel USB, przekopiowałem zdjęcia na dysk, zaraz po przekopiowaniu fotek sformatowałem karte SD. Uruchomiłem aparat ana wyświetlaczu pojawiło się "Memory Card Error !" teraz aparat niechce wykrywać kart kingsotna Wiecie może jak to naprawić? Liczę na was!
Pozdrawiam.
dwozny jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2006, 21:10   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
karte nalezy formatowac w aparacie kozystajac z opcji w menu aparatu!
u mnie to nawet wytluscili w manualu
a co teraz zrobic... wyjmij karte i wloz - moze pomoze, jesli ja zobaczy to sformatuj z menu aparatu
jak nie to sprobuj sformatowac raz jeszcze np w czytniku - pamietaj ze ma byc fat16 i PELNE formatowanie
jesli nie amsz czytnika to poszukaj kumla z czytnikiem, slotem w laptopie albo aparatem na takie karty
zaraz po sformatowaniu u kogos sformatuj ponownie w soim aparacie zeby uniknac problemow

to, co pociesza - taka karta teraz jest warta okolo 60pln nowka, wiec jakby co strata niewielka
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2006, 22:42   #3
Skubi
Guru
 
Avatar użytkownika Skubi
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 1,208
Skubi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Skubi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Karte SD Kingston'a mozesz wymienic za darmo maj***261; wieczyst***261; gwarancje. Ostatnio w FOTO JOKER byla promocja i dawa***322;o sie star***261; walniet***261; karte pamieci, a oni wymieniali na now***261; o takiej samej pojemnosci. Nawet nie wazne by***322;o ze to nie u nich sie kupowa***322;o stara karte pamieci.
__________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
ADuC841+FT245BM
Skubi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2006, 23:36   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czy ten aparat to canon?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2006, 11:09   #5
dwozny
Forumator
 
Data rejestracji: 18.12.2005
Posty: 912
dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou
Czy ten aparat to canon?
nie, aparat to Panasonic DMC-TZ1.
Może dzisiaj kupie czytnik kart pamięci i spróbuje sformatować karte.
dwozny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2006, 11:23   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie szkoda kasy? czytnik kosztuje tyle co ta karta
lepiej poszukaj kogos z aparatem na SD - czyli zdecydowana wiekszosc aparatow nie-lustrzanek
np wiekszosc canonow, minolt, panasonikow i wiele wiele innych

Ostatnio zmieniany przez nimal : 15.07.2006 o godz. 12:05
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2006, 13:39   #7
dwozny
Forumator
 
Data rejestracji: 18.12.2005
Posty: 912
dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a w takim czytniku nie rady sformatować tej karty?
dwozny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2006, 14:18   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pewnie da rade, ale czy to cos da to tego nie gwarantuje
radze sprobowac u kogos - jak nie pomoze to wymienic karte na gwarancji lub kupic nowa
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2006, 19:28   #9
piterst
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika piterst
 
Data rejestracji: 16.04.2005
Posty: 81
piterst w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja mam aparat Nikon Coolpix 4600 i po zgrywaniu zdjec strzelam pelnego formata do systemu plikow FAT !!!!!!!! i wszystko jest OK po wlaczeniu aparatu, sprobuj jakos sformatowac te karte na FATA, moze gdzies u kumpla, kuzyna... na czytniku kart pamieci albo moze na innym aparacie

P. S. ja tez mam karte sd kingstona 512 mb

Ostatnio zmieniany przez piterst : 15.07.2006 o godz. 19:30
piterst jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.07.2006, 18:26   #10
dwozny
Forumator
 
Data rejestracji: 18.12.2005
Posty: 912
dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>dwozny niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kupilem dzisiaj czytnik kart, sformatowalem do FAT (szybciej bylo FAT32) i dziala Problem rozwiązane. Dziękuje wszystkim za rady
Pozdrawiam.
dwozny jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2006, 21:12   #11
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
awaria

hej!
No ja dziś miałem awarie. Robiłem zdjęcia i kiedy chciałem zrobić następne Canon A510 wywalił mi błąd karty . W domu sprawdziłem inną karte Canona którą miałem i działa, więc jutro ide na gwarancje oddać karte a jest to zwykły Kingston 512MB, formatowałem kiedyś karte w PC ale tylko w opcjach programu który obsługuje mojego Canona, ale to było daaawno i wszystko działało a tu nagle awarie.
Będę chciał wymiany na nową, a jak się uda na wersje PRO-szybszą.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2006, 21:28   #12
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
hej!
No ja dziś miałem awarie. Robiłem zdjęcia i kiedy chciałem zrobić następne Canon A510 wywalił mi błąd karty . W domu sprawdziłem inną karte Canona którą miałem i działa, więc jutro ide na gwarancje oddać karte a jest to zwykły Kingston 512MB, formatowałem kiedyś karte w PC ale tylko w opcjach programu który obsługuje mojego Canona, ale to było daaawno i wszystko działało a tu nagle awarie.
Będę chciał wymiany na nową, a jak się uda na wersje PRO-szybszą.
na szybszą to się raczej nie uda, bo 512 nadal są w sprzedaży w wersji standard.
a ja taką zgubiłem nad Atlantykiem.... czemu?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2006, 21:45   #13
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
na szybszą to się raczej nie uda, bo 512 nadal są w sprzedaży w wersji standard.
a ja taką zgubiłem nad Atlantykiem.... czemu?
Ed ja mam 512 kingstonea wersja PRO czy jakąś tam szybszą kupiłem pare miesięcy temu jestem zadowolony. Żeby karta szybko nie padła od czasu do czasu zapełniam ją całą po brzegi zdjęciami albo unused disk space w eraserze
Pozdrawiam
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2006, 21:49   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Matefusz
Ed ja mam 512 kingstonea wersja PRO czy jakąś tam szybszą kupiłem pare miesięcy temu jestem zadowolony. Żeby karta szybko nie padła od czasu do czasu zapełniam ją całą po brzegi zdjęciami albo unused disk space w eraserze
Pozdrawiam
to się nie zrozumieliśmy. wiem, że są szybsze 512 Kingstona, ale na gwarancji dadzą to samo - czyli wolną. jak wolnych nie będzie już w sprzedaży to będą musieli dawać szybsze a nawet większe - dożywotnia gwarancja w końcu.

zobaczymy jak to działa?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.07.2006, 21:51   #15
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
to się nie zrozumieliśmy. wiem, że są szybsze 512 Kingstona, ale na gwarancji dadzą to samo - czyli wolną. jak wolnych nie będzie już w sprzedaży to będą musieli dawać szybsze a nawet większe - dożywotnia gwarancja w końcu.

zobaczymy jak to działa?
A to sorki
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.