Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.01.2006, 18:56   #1
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
nikon i koniec klisz ?

właśnie usłyszałem w tv, że nikon wycofuje się z produkcji aparatów 35mm, ma ktoś jakieś info na ten temat ?
no i co o tym myślicie ? bo moim zdaniem to kiedyś musiało nastąpić, jedyne pytanie pozostawało: kto się na to pierwszy zdecyduje. no i mamy odpowiedź.
no to teraz ceny klisz pójdą mocno w górę i niedługo bedzie można zapomnieć o kupnie filmu. szkoda.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.01.2006, 19:04   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,432
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak prędko się pewnie nie skończy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2006, 19:44   #3
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jedno jest pewne - Kodak i Agfa nigdy nie wycofaja sie z produkcji klisz. Dlaczego? Dlatego ze produkuja najlepsze tasmy swiatloczule 35mm na ktorych kreci sie filmy. A cyfra nigdy nie wyprze tasmy z kina - po pierwsze musialby to byc nieskompresowany material o rozdzileczosci co pomiedzy 20 a 75 tysiecy w poziomie, a po drugie - tasma ma swoj niepowtarzalny urok i pozwala na artystyczne wybiegi i operacje, ktore tylko na niej maja dusze. O tasmy wiec sie nie martw - Kodak i Agfa jeszcze dlugo pozostana na rynku!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2006, 21:34   #4
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zwyciestwo technologii cyfrowej nad tasmami i kliszami to tylko kwestia czasu.
juz dzisiaj aparaty 35mm to cos na regale w tyle sklepu gdzies za odkurzaczami.
cyfrowki robia sie juz tak tanie i popularne ze kazda ciocia Frania juz swoja ma.
znikajace klisze ze sklepow to juz wcale nie tak daleko...

"niepowtarzalny urok tasmy" to tylko kwestia jakiegos programu ktory bedzie mogl emulowac dokladnie to samo. szybsze kompy, szybsze programy, zrobienie filmu to juz teraz tylko jakies 6-8 miesiecy, z cyfrowka zacznie sie pewnie produkcja masowego szajsu, ale pewnie i to nas czeka.

tak mi sie przynajmniej wydaje...
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2006, 21:44   #5
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie chce robic z siebie Bog wie kogo, ale smiem twierdzic ze wiem o tym troche wiecej od Ciebie... Zauwaz ze dobry fotograf, ktory za zdjecia kaze sobie placic jak za zboze nadal rpacuje na lustrzance, recznie reguluje optyke przez kilkanascie minut dla kazdego zdjecia z osobna... Z filmem jest to samo - tasma ma swoj urok... FIltry i inne zabiegi maja "dusze". Pewnie ze sa programy ktore maja wtyczki emulujace te zabiegi. Ale grac na PlayStation a grac na emulatorze na PC to nie to samo, nie?
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2006, 21:49   #6
Atronic
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Atronic
 
Data rejestracji: 02.10.2004
Lokalizacja: 3miasto
Posty: 124
Atronic zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak samo płyty CD i DVD miały całkowicie wyprzeć z rynku kasety magnetofonowe i VHS . Fakt że pokrywają coraz wiekszą część rynku , ale ile lat są równolegle obie formy zapisu , analogowa i cyfrowa. Podobnie będzie z kliszami . Zaprzestanie produkcji aparatów to jedno , a koniec materiałów eksploatacyjnych to drugie . Tak długo jak będą klienci na klisze , tak długo będą je produkować i sprzedawać .
__________________
http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=88876

http://atron.act4trees.com
Atronic jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2006, 22:43   #7
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
M@X, nie musisz wiedziedz duzo by na temat photografi wiedziec wiecej odemnie. Po prostu zauwazam to co sie dzieje do okola mnie, w pracy, i tak w ogule. Wiem ze lustrzanki to podstawa fotografi, ale widze ze wiekszosc ma je juz cyfrowe. Sam nakrecalem 2 minutowy filmik w szkole na tasmie, ale ta sama klasa teraz to juz kamery cyfrowe. Rozmawialem ostatnio z gosciem ktory edytuje serial "24" i stwierdzil to samo. Sam mam malusiego Canona A520 wiec widzisz moje zaawansowanie.

VHS i kasety ciezko juz tutaj znalesc w sklepach, wiec jednak nowe wypycha stare.
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2006, 23:04   #8
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X
[...] dobry fotograf, ktory za zdjecia kaze sobie placic jak za zboze nadal rpacuje na lustrzance[...]
tak, lustrzance, ale cyfrowej, część profesjonalistów już robi tylko cyfrowo, oczywiście nie twierdzę, że wszyscy, ale już coraz więcej używa cyfrowych metod zapisu obrazu.
napewno analogi dalej będą istnieć, ale to już będą zabawki elitarne dla wąskiej grupy profesjonalnych fotografików lub traktowane raczej jako hobby.
co do kaset vhs i audio, to ja magnetowidu nie używałem już chyba z 10 lat, nawet już go z domu wyniosłem bo służył tylko za zegarek, a kasety audio ostatnio sprzedawali w geancie za 1 pln sztuka i to nie jakieś disco polo, tylko normalnych twórców jak np. sting, pink floyd, gorrilaz itd.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2006, 07:35   #9
Atronic
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Atronic
 
Data rejestracji: 02.10.2004
Lokalizacja: 3miasto
Posty: 124
Atronic zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
napewno analogi dalej będą istnieć, ale to już będą zabawki elitarne dla wąskiej grupy profesjonalnych fotografików lub traktowane raczej jako hobby.
W Twoim stwierdzeniu jest wiele prawdy . Podobna sytuacjia ma miejsce na rynku np. adapterów , czy wzmacniaczy lampowych . Można kupić modela firm z "górnej półki " , ale biorąc pod uwagę ich cenę to jest to oferta kierowana do bardziej zamożnych klientów .( czyt. zawodowców lub zapaleńców)

Cytat:
Napisany przez mp666
co do kaset vhs i audio, to ja magnetowidu nie używałem już chyba z 10 lat, nawet już go z domu wyniosłem bo służył tylko za zegarek, a kasety audio ostatnio sprzedawali w geancie za 1 pln sztuka
Ja również od kilku lat nie używam już VHS i kaset magnetofonowych , lecz nie zmienia to faktu że długo koegzystują już z cyfrowym zapisem i zapewne taki stan rzeczy będzie jeszcze długo trwał . Znam jeszcze wiele osób , dla których przejście ze swoimi zbiorami audio czy video na cyfrowy zapis jest zbędną fanaberią . Fakt że tych kilka procent użytkowników nie powstrzyma rozwoju techniki , lecz długo będzie to jeszcze znacząca ilość potencjalnych klientów dla których towar będzie dostępny w sklepach .


@Shuma02
uroku taśmy nie załatwią żadne programy ( przynajmniej w niedługim okresie czasu) . Obróbka dzwięku jest dużo mniej zasobożerna niż obróbka Video , a do dziś nic nie potrafi na tyle wiernie "emulować " dzwięku z wzmacniaczy lampowych , aby prawdziwi audiofile stwierdzili że to już jest ten sam dzwięk .
Podobnie klisza czy taśma filmowa , na długo nie będzie jeszcze mogła być w tak samo wierny sposób emulowana .
__________________
http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=88876

http://atron.act4trees.com
Atronic jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2006, 09:22   #10
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Myślę, że to nie nastąpi za naszych czasów.

1. Ceny klisz nie są bezpośrednio uzależnione od tego, czy któryś producent kończy sprzedaż aparatów analogowych, tylko od popytu na te klisze, a pamiętajcie, że tych aparatów na rynku jest od ch..a i ciut ciut!

2. Jeśli ceny pójdą w górę, to IMHO będzie się to odbywać nie już, teraz, ale trochę dłużej...

3. Co do strzelania zdjęć syfrówką, to ja czasem robię śluby analogiem i nie wyobrażam sobie strzelenia zdjęć w plenerze bez Fuji Reali a w kościele bez NPH... i myślę, że długo to się nie zmieni
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2006, 14:16   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czytalem o decyzji nikona
coz - jak pisal Szuma - to musi nastapic
profesjonalisci przesiadaja sie na cyfre, amatorzy juz to zrobili
niedobitki sa, zawsze i wszedzie znajda sie zwolennicy starego, tradycjonalisci
albo profesjonalisci studyjni, ktorych po prostu nie stac na zakup studyjnej cyfrowki, a stac na studyjny maly obrazek (tu chodzi o aparaty po kilkadziesiat tysiecy i wiecej) - ale ceny spadna

a sentyment - tam gdzie sa pieniadze tam nie ma sentymentu
oczywicie bedzie jedna czy dwie firmy robiace aparaty i materialy dla malegoobrazka - nie z zsentymentu, oni na sentymencie klientow beda zarabiac
ale z normalnego rynku analogi wypadna - kilka lat im daje
materialy eksploatacyjne pare lat dluzej...
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2006, 21:38   #12
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cóż, popularna cyfra coraz bardziej zdobywa świat ...

A tak na poważnie - co do decyzji Nikona - skoro popyt znacznie zmalał, a sprzedaż aparatów cyfrowych rośnie - to nie dziwię się. Aczkolwiek - jak powiedziano w tym materiale w TV - dwa modele jeszcze będą produkować.
A co do przyszłości - raczej wątpię aby w bliskiej perspektywie zaprzestano produkcji filmów - popyt na nie mimo wszystko nadal jest - i to z różnych względów - zarówno kupują je pasjonaci, profesjonaliści itd. - ale też Ci którzy mają aparat, a nie stać ich ani na cyfrówkę, ani do tego komputer.
Oczywiście, ze względu na słabnący popyt, sytuacja może się zmieniać - ale prawdziwy zmierzch fotografi analogowej nastąpi nie wcześniej niż za 15-20 lat.
Sam mam cyfrówkę - niestety niezbyt dobrą (dziś próbowałem zrobić zdjęcie choinki - i nieciekawie to wyszło mimo kilku prób) - ale ma to jednak wiele zalet - przede wszystkim minimalizacja kosztów eksploatacji, szybkość otrzymania wyniku itd.

Natomiast co do wspomnianej tutaj kwestii taśm VHS i kaset. Tutaj mam mieszane uczucia. Dla mnie zarówno CD i mp3 - mimo swoich zalet - nie wywołują mojego entuzjazmu - choć mimo wszystko ostatnio coraz więcej z nich słucham muzyki . Taśma - mimo swoich wad - ma też zalety - i sam marzę o jakimś naprawdę dobrym magnetofonie - ostatnio oglądałem takie na Allegro - i można już nabyć w niezłej cenie. A co do VHS - trudno mi się wypowiadać - bo jedyne co posiadam to zwykły odtwarzacz (co prawda ostatnio bardzo rzadko używany) - ale kiedyś marzyłem o magnetowidzie - i mam nadzieję, że te marzenie jeszcze się spełni.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2006, 21:54   #13
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Nie wiem czy magnetowid to taka swietna sprawa... Nie wiem czy znasz kawalek historii zapisu kasetowego dla uzytkownika domowego... Zarpezentowano swego czasu trzy technologie : SONY BetaMAX, JVC VHS i PHILIPS VTR. W kazdym razie jak to zwykle bywa - wygral najgorszy jakosciowo VHS. Ludzie szybko pozalowali decyzji tego ekonomicznego wyboru, ale Sony odwrocilo sie od nich i zaczelo pracowac na d swoim innowacyjnym mimo wszystko systemem. Doposazono go w mozliwosc zapisu sygnalu w trybie komponentu roznicowego (sygnaly luminancji i chrominancji przesylane odrebnie, jednak w przeciwienstwie do komponentu uproszczonego sygnal chrominancji wysylany byl w postaci Y, R-Y, B-Y, a nie jako pojedynczy sygnal, co pozwolilo uzyskac o wiele wyzsza jakosc obrazu). Nie trzeba bylo dlugo czekac az system dopieszczono do maksimum - wyposazono go w mozliwosc zapisu sciezki ze zmienna modulacja czestotliwosciowa (FM). Tak narodzil sie najdoskonalszy analogowy standard, jaki kiedykolwiek wymyslono - BETACAM SP, i do niedawna praktycznie wszystkie telewizje pracowaly na "betach". W wielu z nich ma to miejsce nadal - nie kazdy ma pieniadze na zmiane infrastruktury na cyfrowa. Sam marze o zakupie magnetowidu B-CAM, jednak ceny skutecznie sprowadzaja mnie na ziemie... Chcialem Ci tylko uswiadomic jak ulomny jest VHS i dlaczego nie warto sie nim interesowac - daje zalosna jakosc obrazu (nie poprawila nawet proba rozwiniecia standardu przez JVC - tzw. standard S-VHS), ulomny i slabo znormalizowany dzwiek (zastraszajacy poziom szumow) i jest relatywnie podatny na uszkodzenia mechaniczne. Dlaczego wygral? Byl tani... Blah, ohyda...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2006, 22:31   #14
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X
Nie wiem czy magnetowid to taka swietna sprawa... Nie wiem czy znasz kawalek historii zapisu kasetowego dla uzytkownika domowego... Zarpezentowano swego czasu trzy technologie : SONY BetaMAX, JVC VHS i PHILIPS VTR. W kazdym razie jak to zwykle bywa - wygral najgorszy jakosciowo VHS. (...)
Witam !
Dzięki za bardzo ciekawą wypowiedź. Akurat tak się składa, że o tym wiedziałem, że VHS w momencie gdy się pojawił był najgorszy itd.
A to, że napisałem, że kiedyś marzyłem o magnetowidzie (dziś już nie aż tak - po prostu chciałbym mieć) - nie oznacza, to, że uważam go za dobry system zapisu. Po prostu - czasem przydało by się mieć go np. do nagrania czegoś z TV jak się nie ma czasu, lub po prostu na pamiątkę. Wiem, że może to zrobić komputer - ale to inna kwestia. A po drugie - mam trochę pamiątkoych kaset video (jakoś nie mam na razie ochoty na przegrywanie ich na DVD) - a posiadany odtwarzacz zaczyna mieć "problemy" - i gdyby się na poważnie popsuł, to podejrzewam, że lepszym rozwiązaniem było by po prostu kupno magnetowidu ...

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2006, 13:58   #15
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja jednak zastanowilbym sie na przepisanie owych istotnych VHS'ow na cyfre - dlugo nie pozyja, to w koncu tasa magnetyczna podatna na uszkodzenia i rpzyciagajaca drobinki zelaza i pylu... Co do nagrywania z TV - inwestycja w przyszlosc jest "dyskowid" - zpaisze dane na HDD a po obrobce spokojnie nagrasz je na DVD. Wiem, wydatek w porownaniu do "wideo magnetofonu" (tak kiedys nazywano magnetowidy) jest niebotycznie wyzszy, ale sie oplaca!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.