Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.07.2006, 18:33   #1
ZbigNieff
..::Returned Master::..
 
Avatar użytkownika ZbigNieff
 
Data rejestracji: 14.12.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 1,879
ZbigNieff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Potrzebna mala rada znajomemu ;) A610 vs. DMC-LX9

Tak jak w temacie... znajomy chce kupic cyfroweczke i zastanawia sie pomiedzy
Canon`em a Panasonikiem... Dajcie jakies za i przeciw zeby chlop sie ucieszyl

BTW. Ja wkoncu kupilem Canon`a S2 IS
__________________

RW1: Nec 3520A - RW2: BenQ 1640
ZbigNieff jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.07.2006, 15:48   #2
ZbigNieff
..::Returned Master::..
 
Avatar użytkownika ZbigNieff
 
Data rejestracji: 14.12.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 1,879
ZbigNieff zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chlopaki i dziewczeta gdzie jakas rada? Juz ponad tydzien czekam
__________________

RW1: Nec 3520A - RW2: BenQ 1640
ZbigNieff jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2006, 16:22   #3
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja dzisiaj odebralem swoj mozna powiedziec juz drugi cyfrowy aparat!!
Byl to wlasnie Canon A610 + 1GB SD. Jestem zachwycony jakoscia zarowno fotek jak i filmikow [szkoda ze malo sie miesci na tak duzej karcie, no ale coz... nie ma kompresji, a aparat to nie kamera].
Calkowicie polecam ten aparat. Nie wiem jeszcze jak z fotkami w pomieszczeniach i oswietleniu elektrycznym jak i zdjeciami nocnymi bo aparat mam 6 godzin;] Ale chyba beda rewelacyjne
Zoom optyczny 4x wystarczajacy jak dla amatora. Mozna rowniez powiekszyc obraz zoomem cyfrowym do 16x ale wiaze sie to ze strata na jakosci zdjecia tak ze fotki wygladaja jak w rozdzialce 800x600 lub 640x480 [nie wiem dokladnie tak przypuszczam patrzac na jakosc fotki z takim zblizeniem]. Uzytkownicy maja problem z redukcja czerwonych oczu... i chyba z tym bedzie problem gdyz aparat nie robi "przedblysku" tylko ma taka smieszna lampke czerwona ktora swieci sie przed zrobieniem zdjecia. Jak zrobie jakies na wieczor fotki to zobacze doklanie, a tak to wszystko na goraco pisze
Hmmm no co tu jeszcze... jak wspominalem aparat robi rewelacyjne filmiki z dzwiekiem. Mozna podlaczyc rowniez go do TV i krecic filmy badz cykac zdjecia na telewizorze. O przegladaniu filmikow i zdjec nawet nie mowie bo w aparatach za ta kwote to juz chyba standard... Co do wielkosci aparatu to nie jest wcale taki duzy... miesci sie akuracik w dloniach. Mialem do czynienia z mniejszym aparatem Nikon 4600 ale teraz uwazam ze wiekszy lepiej sie trzyma dloni. Akumulatorkow jeszcze nie mam;( Zalaczone baterie wytrzymaly juz ok. 100zdjec i kilkanascie minut filmow i jeszcze sie trzymaja.
Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz

Co do drugiego aparatu to nie mialem go w rekach i dlugo chyba nie bede mial bo canonik bardzo przypadl mi do gustu oczywiscie jestem amatorem i dopiero zaglebiam sie w fotografie
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2006, 22:13   #4
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Potestowalem na wieczor aparacik w pomieszczeniach i na zewnatrz i stwierdzam ze fotki sa eleganckie... no moze poza ta redukcja czerwonych oczu... mogli sie postarac i zrobic przedblysk a nie kombinowac z jakas badziewna lampka ktora nic nie daje. Ale czerwone oczy mozna bardzo szybko usunac za pomoca dolaczonego do aparatu programu.
Jedynym mankamentem w obudowie aparatu jest klapka zaslaniajaca port USB i AV... zrobiona jest z gumy ktora po dluzszym uzytkowaniu podejrzewam ze sie urwie... dlatego polecam kupic czytnik kart co tez uczynie w najblizszym czasie. No i to by bylo na tyle Jeszcze nie rozgryzlem od czego sa te wszystkie funkcje w aparacie i wale narazie w trybie automatycznym i polautomatycznym. W pelnym manualu jeszcze sobie nie radze. Opcji jest mnostwo jak na aparat kompaktowy.
Polecam osobom ktorym nie przeszkadza efekt czerwonych oczu i ktorzy beda mogli go wyeliminowac za pomoca softu
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2006, 23:04   #5
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez rosol
Jedynym mankamentem w obudowie aparatu jest klapka zaslaniajaca port USB i AV... zrobiona jest z gumy ktora po dluzszym uzytkowaniu podejrzewam ze sie urwie...
urwac sie nie urwie, za to cholernie rozciagnie i bedzie zwisac jak szmata (doswiadczone na SE k700i ktory ma podobna "klapke")
u mnie to wogole do dupy sie domyka ta klapka, musze ja uklepac zeby sie ulozyla zgodnie z ksztaltem aparatu

poza tym podpisuje sie pod pochwalami a600 , tego drugiego aparatu to ja nie znaju
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 11:08   #6
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tutaj nie trzeba wiele pisać ponieważ wybór jest prosty - CANON
Optyka tych aparatów bije na głowę konkurencje.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 11:36   #7
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ta zcerwona lampka moze byc wylaczone a jest do pomocy w ciemnych pomieszzceniach.
Co do tej gumy, to chyba jest popularne rozwiazanie bo najtansze. Pozatym jak bedziemy sie delikatnie obchodzic to powinno byc dobrze.

Ostatnio zmieniany przez Sunna : 27.07.2006 o godz. 11:38
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 12:13   #8
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sunna
Co do tej gumy, to chyba jest popularne rozwiazanie bo najtansze. Pozatym jak bedziemy sie delikatnie obchodzic to powinno byc dobrze.
najtansze to fakt, ale na baterie i karte potrafili normalne klapki zrobic... ile by to podnioslo cene, kilka zl?
i tak aparat nabyl dosc duzy mankament... (nie uwzgledniajac juz ze klapka "gryzie sie" ze smyczka zaczepiona nad nia )
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 12:26   #9
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Tak sobie myslalem i jakos nie potrafie sobie wyobrazic kolejnej metalowej klapki.
Baterie i karta to co innego.
Mnie tam ta guma nie przeszkadza narazie
Wazne zeby nie pekla.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.07.2006, 21:43   #10
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wink

Cytat:
Napisany przez Sunna
[...]
Mnie tam ta guma nie przeszkadza narazie
Wazne zeby nie pekla.
Fakt, pęknięta guma to kłopot.

Nie mogłem się powstrzymać, przepraszam.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2006, 18:55   #11
jac_olek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.04.2005
Posty: 8
jac_olek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ludzie ten post nie dotyczy jakiejs gumy oslaniajacej wyjscia na kabel, tylko porownania dwoch roznych aparatow, dlatego prosilbym o obiektywne opinie na ich temat - ktory z nich byloby warto kupic!! czekam na dalsze odpowiedzi na post !!
jac_olek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2006, 19:01   #12
patologia
Bywalec
 
Avatar użytkownika patologia
 
Data rejestracji: 14.02.2005
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 64
patologia zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem w tym ***380;e ta guma to jedyny mankament tego sprz***281;tu. S***322;owem : aparacik idea***322;.
patologia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2006, 23:52   #13
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez patologia
Problem w tym że ta guma to jedyny mankament tego sprzętu. Słowem : aparacik ideał.
oj nie... redukcja czerwonych oczu... a tak poza tym...

Co do tematu to malo osob zna ten drugi aparat... poszukaj co pisza na innych forach... ale raczej bedzie polecany a610
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.07.2006, 01:51   #14
patologia
Bywalec
 
Avatar użytkownika patologia
 
Data rejestracji: 14.02.2005
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 64
patologia zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez rosol
oj nie... redukcja czerwonych oczu...
Fakt, ale załączone oprogramowanie pozwala na redukcję tego efektu - ewentualnie photoshop. Poważnie mówiąc aparat z pewnością posiada jeszcze więcej mankamentów, ale jako amator i laik nie odkryłem pewnie nawet 50% jego możliwości, stąd ten optymistyczny powiew idealizmu.

Ale jeśli mogę doradzić, zdecydowanie lepiej jest wybrać produkt znany, o wyrobionej opinii - przez co uniknie się niespodzianek .. szczerze Ci powiem iz nie znalazłem wielu informacji o tym Panasonic'u. W zasadzie - proszę o poprawienie jeśli się mylę - ale zaryzykowałbym stwierdzenie iż nie istnieje DMC-LX9, tylko DMC-FX9, o którym możesz wszystkiego się dowiedzieć na http://www.dpreview.com/news/0507/05...asonic_fx9.asp
( mam nadzieję iz nie łamię regulaminu tym linkiem ).

Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez patologia : 29.07.2006 o godz. 02:10
patologia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.