Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.02.2011, 17:03   #1
ede
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2010
Posty: 9
ede w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z rozdzielczością zdjęcia na pulpicie

Cześć Wam,
Może ktoś zna odpowiedź na mój problem. Mam zdjęcia robione Nikonem - ich rozmiar to 32,78 x 21,95 cm (3872x2592 pix) i jak wrzucam je jako tło pulpitu zawsze są tak jakoś rozciągnięte (pulpit ustawiony 1024x768). Mam Photoshopa i próbowałam to zmienić w Image Size ale za każdym razem albo zdjęcie się brzydko rozciągnie, albo wydłuży. Jak ręcznie przycinam to po pierwsze nie wiem ile tego przyciąć i zawsze zdjęcie jest tak jakoś zdeformowane po ustawieniu na pulpicie

Może wie ktoś jak do tego się zabrać i jak to ugryźć. Szukałam na forum, ale nie znalazłam odpowiedzi

Pozdrawiam
ede jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.02.2011, 17:29   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Współczynnik proporcji zdjęcia z aparatu to 1.5, a pulpitu 1.33

Zrób w PS resize zdjęcia na 1152x768, a póżniej cropem przytnij na 1024x768 ucinając boki zdjęcia.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2011, 00:38   #3
ede
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2010
Posty: 9
ede w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Reetou za odpowiedź, ale ja ciągle nie mam rozwiązania.

W PS 7.0 jest Image: Image Size:
i Pixel Dimensions mam ze sobą powiązane, więc albo moge ustawić zdjęcie na 1147x768, a jak wyłącze powiązanie i ustawię tak jak ty mówisz 1152x768 (lub 1024x768) to zdjęcie jest zdeformowane.

No to jak ustawię 1147x768 i chcę przyciąć boki za pomocą Crop, to nie mam pojęcia ile dokładnie przyciąć, żeby było 1024. Zaznaczam obrazek w centrum i naciskam Crop i przycina: ale nigdy w życiu nie wyjdzie to dokładnie 1024.

Proszę, może ktoś wie jak zmienić rozdzielczość zdjęcia, tak żeby go nie deformować.

Pozdrawiam
ede jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2011, 00:48   #4
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Skoro już masz te zdjęcie w rozdzielczości 1147x768, możesz zapisać je w png i przyciąć w zwykłym, najzwyczajniejszym Paincie. PNG, bo Paint "zniszczy" zdjęcie w formacie jpg. Zaznacz całe zdjęcie, przesuń nieco w lewo, a potem "przytnij" z prawej strony - rozmiar całego zdjęcia będzie podany bodajże w lewym dolnym rogu. Istnieją sposoby lepsze, ale łatwiejszy nie przychodzi mi do głowy
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2011, 01:22   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Łatwiejszy?

IrfanView.

Tu są 4 instrukcje z obrazkami (pokolorowane na zielono) o tym.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2011, 09:23   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tylko po co? W PS po wybraniu Crop wystarczy wpisać w Width 1024 px, w Height 768 px i po robocie. I tak, wychodzi 1147 (3872/2592*768) za bardzo zaokrągliłem współczynnik...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.02.2011, 12:09   #7
ede
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2010
Posty: 9
ede w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Faktycznie Reetou, zmieniłam to w Photoshopie, najpier zmieniłam rozdzielczość na 1147x768 a potem zaznaczyłam obszar 1024x768 a potem użyłam Crop. Ja może mam starszy PS i dlatego nie miałam możliwości bezpośrednio przy pomocy Crop wyciąć tyle ile mnie interesuje. Bez zaznaczenia Crop jest nieaktywne. Zaznaczenie musiałam ustawić na Style:Fixed Size i tam rozdzielczość 1024x768.

joujoujou dzięki za informacje o IrfanView ale na tym komputerze, który mam do dyspozycji nie mogę instalować innych programów a miałam tylko Photoshopa no i Painta.

Pozdrawiam
ede jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Czy my naprawdę żyjemy w tak chorym kraju...? andrzejj9 Off topic 123 24.07.2015 20:56
z czym pić whisky ??? jakiś przepis?? Ufil123 Off topic 193 19.02.2014 19:36
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 18:16
Canon SX 1 - pierwsze wrażenia i porównania andrzejj9 Fotografia 19 10.02.2011 16:22
problem z tmpg fati DVD-Video 1 11.12.2004 22:24


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.