Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.09.2005, 08:55   #1
Grzegorz_n
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 65
Grzegorz_n w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
proszę o radę - cyfrówka w garnicach 800 - 1000 PLN

Witam

Czytam te posty i czytam ale czym wiecej czytam, tym niej wiem.
Poradźcie proszę w doborze zakupu. To ma być aparat do codziennego użytku - wakacje, imprezy rodzinne, fotki "przy okazji bo był aparat pod ręką" itp. Dobrze będzie jak karta pamieci bedzię jedną z tych:
CompactFlash I/II
IBM MicroDrive
SmartMedia
MultiMedia
SecureDigital
MemoryStick
MemoryStick Pro
jednak nie jest to kluczowy parametr.

Z góry Wam dziekuję.
Grzegorz
Grzegorz_n jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.09.2005, 09:16   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a jakie są jeszcze karty pamięci?

z tych kart to polecam CF i SD

MemoryStick są drogie, MultiMedia pasują do SD, SmartMedia to do starych Olympusów i Fuji, IBM MicroDrive to mikro dysk twardy (raczej do palmtopów) - nie mam pojęcia jakie aparaty z tego korzystają ale chyba nie za 800 złotych

co do aparatu to dla mnie propozycja numer 1 w tej cenie to Canon A510 8 )

edit: i poniżej 800 złotych.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 09:28   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
co do kart - praktycznie wszystkie tanie aparaty kozystaja z kart sd - a te karty sa tanie
wiec tym sie nie przejmuj
ed slusznie wsio napsal
wiec tyko potwierdze - spokojnie canon a510
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 15:07   #4
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A w miare przyzwoity aparat w cenie 300-600 zł? Też cyfrówka
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.09.2005, 16:21   #5
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Canon A510
za cały zestaw zaplacisz własnie tyle.
Ja zapłaciłem prawie 1200... kupując 512MB, statyw, dobry futerał, baterie, ładowarke.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 17:16   #6
Grzegorz_n
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 65
Grzegorz_n w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Dzięki za Wasze odpowiedzi i sugestie.

Jednogłośnie stwierdziliście, że A510, ale rozumiem, że A520 również może być ;-)
Aktualnie jest na niego cena 999 w http://www.fotojoker.pl/sub.php?kid=13. Czy to dobra cena Pytam, bo takie tam typu przekreslone 1.111 zł to na mnie za bardzo nie działa. A może jest gdzieś lepsza cena

Jeżeli możecie również przeanalizować pozostałą ofertę fotojokera. W podobnej cenie lub nawet niższej można dostać matryce 5.0 mln pixeli. Nie wiem co z innymi możliwościami takich aparatów, ale skoro polecacie A510(520) to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

Pozdrówka
Grzegorz
Grzegorz_n jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 17:19   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Grzegorz_n
Witam

Dzięki za Wasze odpowiedzi i sugestie.

Jednogłośnie stwierdziliście, że A510, ale rozumiem, że A520 również może być ;-)
Aktualnie jest na niego cena 999 w http://www.fotojoker.pl/sub.php?kid=13. Czy to dobra cena Pytam, bo takie tam typu przekreslone 1.111 zł to na mnie za bardzo nie działa. A może jest gdzieś lepsza cena

Jeżeli możecie również przeanalizować pozostałą ofertę fotojokera. W podobnej cenie lub nawet niższej można dostać matryce 5.0 mln pixeli. Nie wiem co z innymi możliwościami takich aparatów, ale skoro polecacie A510(520) to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

Pozdrówka
Grzegorz
na razie na szybko odpowiem, że z pełną premedytacją polecamy A510 a nie A520.

chodzi o to, że 520 ma taki sam rozmiar matrycy przy większej ilości pixeli - musi robić gorsze zdjęcia.

jednym słowem A520 to wyciąganie kasy za nic.

jeśli chodzi o porównywanie cen w różnych sklepach to jest patent

http://www.skapiec.pl/

a o gdybaniu A510 czy A520 jest tu:

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=53983

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 20.09.2005 o godz. 17:31
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 18:23   #8
piotrek123
z innej planety
 
Avatar użytkownika piotrek123
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 799
piotrek123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A może dorzucisz jeszcze pare groszy do A610
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=576
__________________
LH-20A1P, DVR-111L, DVR-112L, DVR-115D
piotrek123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 18:33   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrek123
A może dorzucisz jeszcze pare groszy do A610
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=576
warto
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 14:07   #10
Grzegorz_n
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 65
Grzegorz_n w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
na razie na szybko odpowiem, że z pełną premedytacją polecamy A510 a nie A520.

chodzi o to, że 520 ma taki sam rozmiar matrycy przy większej ilości pixeli - musi robić gorsze zdjęcia.

jednym słowem A520 to wyciąganie kasy za nic.
Faktycznie... jakby tak logicznie pomyśleć to powinieneś mieć rację.

Cytat:
a o gdybaniu A510 czy A520 jest tu:

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=53983
Po przeczytaniu tego materiału nie mam wątpliwości.
Czyli A520 odpada i będzie A510, chociaż po głowie chodzi mi jeszcze A610.
piotrek123 mógł siedzieć cicho, a ed hunter nie popierać

Ale zanim zakończę zapytam jeszcze o jeden model...
Tak się składa, że ma go dwóch moich znajomych.
Kupili w odstępie 3 tygodni i nie znają się ze sobą.
Jednemu i drugiem zakup polecili różni ludzie.
Efekt - są bardzo zadowoleni. Może dlatego, że nie widzieli zdjęć z A510.
Jednak zapytam, czy ktoś ma jakieś zdanie na ten temat
Chodzi o FUJIFILM S3500 FinePix - opis http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4
Cena ok. 800 zł.

Pozdrawiam
Grzegorz
Grzegorz_n jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 14:36   #11
piotrek123
z innej planety
 
Avatar użytkownika piotrek123
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 799
piotrek123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Grzegorz_n
Po przeczytaniu tego materiału nie mam wątpliwości.
Czyli A520 odpada i będzie A510, chociaż po głowie chodzi mi jeszcze A610.
piotrek123 mógł siedzieć cicho, a ed hunter nie popierać
Cóż, jak chcesz to moge ci jeszcze namieszać, co powiesz na canona A95 za tysiaka
A ten fuji odpada
__________________
LH-20A1P, DVR-111L, DVR-112L, DVR-115D

Ostatnio zmieniany przez piotrek123 : 21.09.2005 o godz. 14:42
piotrek123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.09.2005, 20:10   #12
Grzegorz_n
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2005
Posty: 65
Grzegorz_n w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Cóż, jak chcesz to moge ci jeszcze namieszać, co powiesz na canona A95 za tysiaka
Noooo, to teraz dopiero dowaliłeś do pieca...

Przeanalizowałem i porównałem A610 do A95.
Generalnie nie widzę jakiś drastycznych różnic z wyjątkiem obiektywu - A610 ma odrobinę lepszy.
Dadatkowo karta CF zamiast SD/MMC - nie wiem czy to zaleta czy wada.
Pozostałe funkcje można uznać za porównywalne.

Może ktoś coś jeszcze dopisze ciekawego na ten temat
Grzegorz_n jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 16:31   #13
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
musze powiedziec ze nie specjalnie kumam o co wszystkim chodzi z tym ponizaniem Canon'a A520. to znaczy rozumiem ze mala matryca...wiecej pikseli..., ale zdjecia wychodza super. jestem na swoim drugim A520, pierwszy sprzedalem na wakacjach, a trzeci wlasnie kupilem mojej dziewczynie. jestem z niego bardzo zadowolony.

to tylko moj grosik na ten temat.


P.S. to tak tylko na szybkiego z Dubrovnika, i ogolnie z Chorwacji.
shuma02 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.10.2005, 19:42   #14
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez shuma02
musze powiedziec ze nie specjalnie kumam o co wszystkim chodzi z tym ponizaniem Canon'a A520. to znaczy rozumiem ze mala matryca...wiecej pikseli..., ale zdjecia wychodza super. jestem na swoim drugim A520, pierwszy sprzedalem na wakacjach, a trzeci wlasnie kupilem mojej dziewczynie. jestem z niego bardzo zadowolony.

to tylko moj grosik na ten temat.
ja tylko twierdzę, że szkoda wywalać kasę na A520 po to aby wywoływać foty 10x15, a 3 mega A510 starczy z dużym zapasem nawet przy większych.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.10.2005, 10:09   #15
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ja tylko twierdzę, że szkoda wywalać kasę na A520 po to aby wywoływać foty 10x15, a 3 mega A510 starczy z dużym zapasem nawet przy większych.
a ja twierdze podobnie
u Canona nie patrzymy na pixele, ale na jakość samą w sobie... mechanizm jest tu kluczem do jakości zdjęć
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.