Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.12.2005, 22:28   #1
paja
niezwykły
 
Avatar użytkownika paja
 
Data rejestracji: 07.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,202
paja zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
proszę o radę - nikon coolpix 7600

Wiadomo że takie tematy po świętach będą się pojawiać
więc ja zaczynam
od dawna robię zdjęcia tradycyjną metodą ale czas się przerzucić na fotografięcyfrową (tradycyjnej i tak nie opuszczę )
i chciałem sobie kupić cyfraka oczywiście najprawdopodobniej na raty ponieważ nie dysponuje potężnymi zasobami finansowymi.
Chodzi mi o coś dobrego a niedrogiego (tylko nie piszcie że takie rzeczy to tylko w erze [bez kryptoreklamy] )
górna cena to właśnie 940 zł i za tyle można kupić w media markt nikona coolpix 7600. (niezłe ma gabaryty) A w świecie aparpatów nikon to przewodnia firma.
urzekł mnie opis ten http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?idt=7727

no ale każda sroczka swój ogonek chwali wiec nie iwem czy jest przereklamowane czy też nie. Chodzi mi o coś z funkcją zdjęć panoramicznych, protetowych (by nie było ostrości na całym zdjęciu tylko na jednym punkcie [nie tylko w lustrzankach tak jest]) no i jakieś ładne makro (choć nie musi być duże bo makro nie jest wazne AŻ bardzo) No i ładnie by odwzorowywało kolory i odpowiednia ostrość zdjęć była.


Wiec czy ten aparat się nadaje czy moze ten gloryfikujący opis to kicha.
A może macie jakieś inne dobre propozycje na jakis niezły aparat (cena mniejsza byłaby zbawienna)
__________________
kto najlepiej gra na wieśle? otóż ja gram całkiem nieźle !
paja jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.01.2006, 13:20   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nikt dlugo nie odpisuje, wiec przynajmniej sie troche pomadrze, choc przedzial cenowy nie moj ostatnio (maze o lustrzance/zaawansowanym kompakcie raczej z naciskiem na to pierwsze - zalenzie od funduszy, choc mam kupe innych wydatkow po drodze... heh)

aparat poprawny
ewentualnie rozpatrz jeszcze canona a510, jest tanszy ale ma 4MPix zamiast 7
jednak... 4 to i tak za duzo do odbitek 10x15, a praktycznie nikt nie uzywa wiekszych zdjec (z moich 4Mpix zrobilem powiekszenie 100x75cm - i dobrze wyglada) a zdjecia robi poprawne
jesli zdecydujesz sie dolozyc co nieco - mozesz pomyslec o:
Minolcie X60 (ciezko juz ja dostac, ale sie jeszcze da), ktora robi fajne zdjecia, a jest wielkosci karty kredytowej! swietny bajer - zawsze ja mozesz miec przy sobie
albo Minolcie Z3 - sam ja mam i jest to absolutnie rewelacyjny aparat
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 16:13   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
Minolcie Z3 - sam ja mam i jest to absolutnie rewelacyjny aparat
To może taki mały OT - przymierzałem się do zakupu Minolty Z5 lub Z6, ale spotkałem się z opiniami, że ta seria Minolt (seria Zx) się sypie - ostudziło to trochę moje zapędy... Słyszeliście może coś o tym?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 21:46   #4
izabellaaleksan
Bywalec
 
Avatar użytkownika izabellaaleksan
 
Data rejestracji: 21.12.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
izabellaaleksan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hm..ujmę to tak - każdy faktycznie chwali inny sprzęt, dla jednego dobre jest coś, co dla innego nie jest warte poświęcenia uwagi. Powód? - każdy ma inne wymagania
Narażę się pewno zwolennikom Minolt, ale na mnie nie zrobiły dobrego wrażenia, sorry. Miałam Z5, szybko się pozbyłam, doprowadzała mnie do szału i nerwica by mnie zeżarła
Po pierwsze - matryca szumiała jak stumilowy las. Lubię ziarenko, ale nie w nadmiarze, a szum z Z5 wywoływał u mnie zgrzyt zębów.
Po drugie - była beznadziejna w warunkach nocnych, zrobić zdjęcie po zmroku to dopiero była sztuka!! Koledzy z innego forum foto proponowali mi w ramach pokuty za głupotę kupienie sobie latareczki na czółko, takiej jak używają górnicy. I przyświecać sobie przy nocnych fotach
Wygląd nie powiem - ma okazały, zgrabna jest..ale nic ponadto.
Z ulgą przerzuciłam się na Nikona..używam już ponad rok i nie mam zastrzeżeń. Soniaki też mi służyły. Natomiast Minolty już sobie odpuściłam.
Pozdrawiam.
izabellaaleksan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 22:00   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
hm, minolty z trzeba umiec uzywac - to fakt
jak sie opanuje kilka podstaw to aparat odwdziecza sie zdjeciami o ktorych nikt by nie powiedzial ze pochadza a kompaktu za niewiele ponad tysiaka
inna sprawa, ze z5 cieszyla sie od poczatkubarzo slaba opinia ze wzgledu na potezne szumy i baaardzo szybko zosala zastapiona modelem z6, o ktorym nie wiem za duzo (spotkalem tylko jednego uzytkownika - byl zadowolony, ale to pasjonat, wiec na pewno nie ograniczal sie do tyrbu auto - a ten jak wiedomo szumi najbardziej, chyba ze uzytkownik jakis lewy )
co do awaryjnosci faktycznie bylo o tym na forum, chyba Maciej pisal... nie apmietam za dobrze tematu... cos ze blokowaly sie mechanizmy unoszace lustra - jak spytalem jakie lustra, to okazalo sie ze chodzilo o lcd wewnetrzny...
krotko - nie ma slowa o tym na zachodnich stronach, na polskich nie patrzylem, ja i tak aparaty kupuje sprowadzane z niemiec - maja dluzsza gwarancje i sa duzo tansze

Reetou - napisz do czego ma posluzyc aparat i ile chcesz wydac
jesli chcesz minolte z, to moze jednak z3? z5 bym unikal, a o z6 nie wiem za duzo, ale moge poczytac i dam znac
izabellaaleksan ma racje co do tego, iz kazdy ma inne wymagania
jesli nigdy nie przekrecisz kola trybow na magiczne PASM, a bedziesz tylko uparcie jechal na auto... to minolta da poprawne zdjecia, ale national geografic z tego nie bedzie
a np canon serii a na auto tez robi niezle zdjecia, a jest o ponad polowe tanszy... (wiem, nie ten zoom, nie to macro - w tych kwestjach minolta bije konkurencje w swojej klasie cenowej)
jesli jednak chcesz powalczyc na trybach z pelna lub czesciowa kontrola - o, tu sie mozna popisac majac minoltke

tylko jedna niescilsosc w wypowiedzi izabellaaleksan:
chyba troche przesadzilas, skoro mialas z5, zdazylas sie do niej zrazi, przesiadlas na nikona i uzywasz go poand rok i jestes zadowolona...
minolta z5 ma rok, wiec nie moglas jej kupic, zdazyc sie do niej zrazic i od PONAD roku uzywac nikona
ale to tak na boku

Ostatnio zmieniany przez nimal : 02.01.2006 o godz. 22:03
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 22:18   #6
izabellaaleksan
Bywalec
 
Avatar użytkownika izabellaaleksan
 
Data rejestracji: 21.12.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
izabellaaleksan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyjaśnię - Nikona miałam znacznie wcześniej, do testowania, w ramach pewnej przysługi. Natomiast Z5 kupiłam w marcu 2005, używałam dokładnie miesiąc, oddałam i zakupiłam owego testowanego Nikona. Oszustwa się w tym nie dopatrzysz, nawet jakbyś bardzo chciał
Słyszałam od wielu osób natomiast, że Z5 była wyjątkowo nieudanym modelem, natomiast bardzo sobie chwalono A200, Z3 była osądzana różnie.
Ciężko zatem polecić jakiś model i markę, zależy to bowiem od tego, co masz zamiar fotografować i w jakim stanie zaawansowania jesteś, czy będziesz używać manuala, czy auto będzie codziennością..itd itd.
A tak a'propos - Z5 nie ma jeszcze roku, w marcu była zdaje się w Polsce w sklepach, po kosmicznej wtedy cenie 2199 zł.

Ostatnio zmieniany przez izabellaaleksan : 02.01.2006 o godz. 22:43
izabellaaleksan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.01.2006, 23:09   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
Reetou - napisz do czego ma posluzyc aparat i ile chcesz wydac
Hmm... To może od początku

Foto-zapalańcem nie jestem i raczej się nie stanę Aparat potrzebuję przede wszystkim do 'strzelania' dzieciaków - głównie w domu (ale też na spacerach). Miałem okazję potestować Olympusa Mini - efekt, który w nim zauważyłem, to straszna praca lampy błyskowej - wszystko na pierwszym planie (na którym mi zależy) było hmm... nie wiem jak to określić... białe, prześwietlone, odbarwione.

Nie ma co ukrywać - przede wszystkim automat, robiący ładne zdjęcia.

Cenowo - oczywiście jak najmniej Myślałem koło 1-1.2 tys. zł.

A z drugiej strony nie chciałbym się jakoś ograniczać, a nuż mnie kiedyś najdzie na eksperymenty? Poza tym jestem fanem megapixeli - nikt mnie nie przekona do aparatu z matrycą poniżej 5Mp, więc Z3 odpada W ogóle Minolta spodobała mi się przede wszystkim z uwagi na możliwości (12x zoom, anti-shake) w stosunku do w miarę umiarkowanej ceny. Przeglądałem Wasze zdjęcia w trybie makro i nie powiem - sam bym popróbował

Zastanawiałem się jeszcze nad Canonem 610/620 (ale tylko 4x zoom ) i nad Sony H1 (ale jakoś Sony nie kojarzy mi się z fotografią, poza tym trochę drogi). Więc sobie przeglądam, szukam, porównuję
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2006, 04:19   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a tylko tak...

http://www.e.pl/search/?Pgg_ID=4&typ...3edbd361a3e2dd
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2006, 05:51   #9
tief
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.10.2005
Posty: 13
tief w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mogę ci sprzedać

Ja mogę ci sprzedać Olimpusa C-4000 ma dwie wiosny ale robi super foty a zwłaszcza w nocy przy ustawieniach auto.
A zdrugiej beczki co myślicie o Canon PowerShot S2 IS ?

mareko@go2.pl
tief jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2006, 06:48   #10
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Reetou - nie zrozumie tego pociagu do MPixow koljenych, ale nie bede sie staral przekonywac Cie, skoro taka Twoja wola
w tym momencie zostaje z6 (postaram sie dzis czegos o niej dowiedziec - dam znac popoludniu) z minolt (z5 jednak bym unikal)
sony - to jest zart a nie aparat
znaczy zdjecia ok, ale, co juz nie raz pisalem na tym forum, za te same pieniadze masz duzo wiecej w canonie czy minolcie, albo odwrotnie - to samo za polowe ceny
sony to aparaty dla szpanerow - mam drogi aparat, robi zdjecia... i jest to SONY!

skoro nie zamiezasz oddac sie w wir fotografii to moze jakis lumix? dobre zdjecia, tylko kiepsko z akcesoriami do tych aparatow (nie to ze trudno dostac - po prosty lataja z niededykowanymi, a te sa zawsze gorsze - pod wzgledem mozliwosci - od dedykowanych), choc filtry dostaniesz spokojnie
troche cenowo wyzej... ale znosnie

@tief - canon s2 is? dobry aparat choc za pare groszy wiecej masz minolte a200, a to juz inna polka... jesli chcesz tego canona kupic w sklepie i masz na to siano to zajzyj na allegro - za ta sume znajdziesz a200
chyba ze jednak tego s2 chcesz kupic via net, wtedy spokojnie mozesz zostac przy tym wyborze
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2006, 07:14   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ok, poczytalem, popytalem i juz cos wiemy
wycofuje sie z poprzedniej opinii o mocno szumiacej z5
szumi jak cholera - ale tylko jak ktos ustawi za wysokie iso lub jedzie uparcie na auto w trudnych warunkach
juz uzywanie trybow automatycznych jak portret czy inne sceny zdecydowanie poprawia jakosc wg testow, natomiast przejscie w trybu pol- i manualne daje ponoc swietne rezultaty
z6 ponoc szumi mocniej, ale, jak zwykle, w manualach mozna to wyeliminowac
zala seria z chwalona jest za swietne portretowki i potezny zoom (ktory oczywiscie jest tez rewelacyjny w macro)

jeszcze a propos tego przepalania blyskiem, zapomnialem wczesniej napisac - w trybach automatycznych na podstwie wskazan AF aparat serii z sam zmniejszy blysk lampy, zeby nie przepalic pierwszego planu, w trybach manualnych musisz zrobic to sam - jest odpowiednia funkcja w menu, druga zakladka, druga od dolu wiem bo to i wb to chyba dwa najczesciej zmieniane przezmnie ustawienia w czasie pracy w pomieszczeniach

edit:
krotko: biez minolte Reetou, najlepiej z3, jak nie to albo z5 albo z6 jak wolisz
rozmawialem wlasnie z posiadaczem z6, uwielbia krajobrazy robic i mowi "szumy? jakie szumy?" oczywiscie manual

edit2:
zreszta sami zobaczcie
jesli to sa zaszuminone zdjecia to ja jestem alojzy od aniolow - swiety
http://www.steves-digicams.com/2005_...5_samples.html
robione z5

Ostatnio zmieniany przez nimal : 03.01.2006 o godz. 07:22
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2006, 12:10   #12
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
krotko: biez minolte Reetou, najlepiej z3, jak nie to albo z5 albo z6 jak wolisz
Rozumiem, że tymi Canonami 610/620 to w ogóle sobie nie zawracać głowy?

Obejrzałem zdjęciaz Minolty, podobają mi się - więc spowrotem przybieram kurs na Z5 Trochę tylko się niepokoję tymi szumami na automacie - trybie który będzie przede wszystkim wykorzystywany. Spróbuję - może się uda przetestować Z5 przed zakupem.

Dzięki za porady
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2006, 12:18   #13
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tylko sie za szybko nie zrazaj - chwile trzeba ten aparat poznac zeby zdjecia zapieraly dech w piersiach
jest to jednak cyfrowka - czyli masz podglad zdjec, mozesz zrobic 30 i wybrac trzy i to jest piekne
a po jakims czasie bedziesz mial wszystkie udane
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2006, 22:50   #14
izabellaaleksan
Bywalec
 
Avatar użytkownika izabellaaleksan
 
Data rejestracji: 21.12.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 56
izabellaaleksan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Reetou napisał :
"Trochę tylko się niepokoję tymi szumami na automacie - trybie który będzie przede wszystkim wykorzystywany"...

Hm..zdjęcia są piękne, tak jak te widoczki na nich, ale jednak szumią
Nadal uważam, że dla fotoamatora, który będzie robić zdjęcia rodzinne, pamiątkowe (czyli rodzinka, dzieciaczki, wczasy, wakacje) stosując przeważnie tryb auto - Minolta jest nie najlepszym rozwiązaniem.
Znam parę osób zajmujących się fotografią i uczciwie mówię - wszyscy zgodnie twierdzą, że Minolta jest świetnym aparatem, ale dla pasjonata, kogoś kogo miłością jest fotografia..ale nie dla amatora, który chce pstrykać ładne fotki na pamiątkę, sorry no.
Pozdrawiam serdecznie.
PS. Jeśli się jednak uparłeś na zakup Z5 - proponuję, żebyś porozumiał się ze sprzedawcą, że w razie niezadowolenia w ciągu 2-3 dni wymienisz sprzęt na inny (zazwyczaj jest to osiągalne), w tym czasie napewno przetestujesz ją i bedziesz miał jasny obraz sytuacji Nie wszystkie sklepy jednak mają wewnętrzny regulamin, mówiący o zwrocie lub wymianie sprzętu w ciągu iluś tam dni, dlatego zanim kupisz - dowiedz się dokładnie.
Życzę udanych testów

Ostatnio zmieniany przez izabellaaleksan : 03.01.2006 o godz. 22:58
izabellaaleksan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2006, 13:38   #15
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dzięki za radę - tak zamierzam zrobić
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.