Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2005, 18:47   #1
macgeb
Bywalec
 
Avatar użytkownika macgeb
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Posty: 35
macgeb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
SAMSUNG PRO 815 czy SONY DSC-R1

Jak w temacie co jest lepiej kupić SAMSUNG PRO 815 czy SONY DSC-R1,do tej pory pracowałem na SONY DSC-H1.
__________________
Życie to ******, w dodatku droga, a najgorsze jest to, że dziwkę trudno jest pokochać...
"Toć takim samym szaleństwem jest płakać, iż za sto lat nie będziemy żyli, jak płakać iż nie żyliśmy przed stu laty."
macgeb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.12.2005, 18:35   #2
Magda
Angel
 
Avatar użytkownika Magda
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 586
Magda zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tylko SONY!

http://www.fotopolis.pl/index.php?go...591&p=0&arch=1
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." A.Einstein
Magda jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 08:26   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
bardzo dziwne porownanie, bo aparaty dosc rozne i jedynie cena podobna
z tych dwoch wybralbym... minolte a200
czemu? do samsung robi swietne pamieci i monitory a sony telewizory, natomiast od aparatow powinni sie trzymac z dala (nie sa zle, ale za lepsza jakosc w nikonie, minolcie czy canonie placi sie o polowe mniej)
a minolta a200 - to jest klasa sama w sobie jesli chodzi o bardzo zaawansowaen kompakty (a z tej grupy pochadza wspomniane przez Ciebie aparaty)
no masz 800 pln w kieszeni na lampe zewnetrzna albo "garsc" akcesoriow

napisz do czego chcesz uzywac aparatu i na czym Ci zalezy - to wymysli sie aparat
jak npiszesz ile masz sianka i jakie masz juz akcesoria, to sie wymysli co do tego aparatu mozna by dokupic
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 09:56   #4
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
O kur...! Po poście Nimala sprawdziłem cenę tego sprzętu....

Myślałem, że będzie sporo poniżej 3 tys., a tu... tyle co przyzwoita lustrzanka.

A nie lepiej byłoby wziąc jakiegoś Nikona D50 + zestaw obiektywów za tę cenę? Polecam, bo sam wziąłem i jestem pod wrażeniem zdjęć jakie robi na oryginalnym obiektywie, a do końca roku jeszcze ta promocja -400zł...

PS: Jak uchwycę coś ciekawego w Święta, to nie omieszkam wrzucić na Forum
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 22.12.2005 o godz. 09:58
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 10:26   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

Cytat:
Napisany przez Morris
O kur...! Po poście Nimala sprawdziłem cenę tego sprzętu....

Myślałem, że będzie sporo poniżej 3 tys., a tu... tyle co przyzwoita lustrzanka.

A nie lepiej byłoby wziąc jakiegoś Nikona D50 + zestaw obiektywów za tę cenę? Polecam, bo sam wziąłem i jestem pod wrażeniem zdjęć jakie robi na oryginalnym obiektywie, a do końca roku jeszcze ta promocja -400zł...

PS: Jak uchwycę coś ciekawego w Święta, to nie omieszkam wrzucić na Forum
po dużej ilosci barszczu/zupy grzybowej, lepiej nie brać aparatu do ręki

osobiście, gdybym miał kupić tak drogi kompakt, to chyba ten:

http://www.pixmania.com/pl/pl/142301...30-silver.html

pierścienie do ostrości i zoom na obiektywie - jak mi tego brakuje

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 22.12.2005 o godz. 10:47
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 10:59   #6
macgeb
Bywalec
 
Avatar użytkownika macgeb
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Posty: 35
macgeb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hym a już myslałem że nikt nie odpisze,trudno ja już kupiłem soniaka wczoraj go dostałem szkoda że tak póżno te posty padły.(-:
__________________
Życie to ******, w dodatku droga, a najgorsze jest to, że dziwkę trudno jest pokochać...
"Toć takim samym szaleństwem jest płakać, iż za sto lat nie będziemy żyli, jak płakać iż nie żyliśmy przed stu laty."
macgeb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2005, 21:12   #7
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
po dużej ilosci barszczu/zupy grzybowej, lepiej nie brać aparatu do ręki
Okay, okay... fair play


Hehe... @macgeb, zawsze mogłeś kupić coś takiego:
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
SAMSUNG PRO 815 czy SONY DSC-R1-hellokitty.jpg  
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 22.12.2005 o godz. 22:19
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2005, 11:18   #8
macgeb
Bywalec
 
Avatar użytkownika macgeb
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Posty: 35
macgeb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Magda

Tak jest tylko SONY!!!!!!!!!Magda masz rację
__________________
Życie to ******, w dodatku droga, a najgorsze jest to, że dziwkę trudno jest pokochać...
"Toć takim samym szaleństwem jest płakać, iż za sto lat nie będziemy żyli, jak płakać iż nie żyliśmy przed stu laty."
macgeb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2005, 13:37   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak sobie chcialem pogdybac troche w dwoch sprawach ktore mnie ukuly a propos tego topicu - oczywscie prosze o opinie

1. link zamieszczony przez Magde - porownanie dwoch aparatow w trudnych warunkach, niby ok, ale aparaty z ronych bajek - polprofesjonalna lustrzanka contra zaawansowany kompakt
roznie dobrze mozna porownywac thalie do mesia slk...
jeszcze jakby tanszy aparat wygral, to rozumie...
jak ktos chce porownywac to albo niech wynikiem porownania bedzie remis - co ukaze ze nie warto wydawac wiecej - albo niech porownuje aparaty z jednej polki - np minolte a200 do tego sonego i pasikonika z30 albo jeszcze nikona 8800
oczywiscie porownanie takie bedzie mialo sens tylko jak okreslimy dla kogo ten aparat ma byc:
monolta i nikon rozloza innych pod wzgledem mozliwosci rozbudowy, minolta i pasikonik rozloza innych pod wzgledem szumow itd itd...

2. ow pasikonik z30
a konkretnie kwestia akcesoriow do niego
poniewaz, jak mi sie sytuacja pracy wyklaruje, planuje pare inwestycji, w tym bardziej zaawansowany aparat, rozwaylem takze tego pasikonika
robi swietne zdjecia - temu nie przecze
zakres przyslon maly (11 najmniejszy otwor), ale to jak przy minolcie - za te pieniadze wiecej nie dostaniemy
malo iso do wyboru - szkoda ze zabraklo np 800, w tej klasie standardowo

no, ale teraz powazne zazuty:
nikt nigdzie nie podaje srednicy filtrow! nawet na stronie panasonika nie znalazlem "tej malo istotnej" informacji - ale to jeszcze idzie sprawdzic w kazdym sesnsownym skelepie gdzie beda go mieli
lampa blyskowa! - brak infa czy wspolpracuje z ktorym z obecnych na rynku systemow (np minolty czy canona), a lampa oferowana jako akcesorium przez panasonika NIE MA PODANYCH ABSOLUTNIE ZADNYCH PARAMETROW
szczeka mi spadla jak to zobaczylem...
podsumowujac - imho to dobry wybor jesli ktos chce kupic aparat o duzych mozliwosciach i na tym poprzestanie, ale do rozbudowy sie nie nadaje

dobra - pojeczalem, prosze o komentarze
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2005, 21:56   #10
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
1. link zamieszczony przez Magde - porownanie dwoch aparatow w trudnych warunkach, niby ok, ale aparaty z ronych bajek - polprofesjonalna lustrzanka contra zaawansowany kompakt
roznie dobrze mozna porownywac thalie do mesia slk...
jeszcze jakby tanszy aparat wygral, to rozumie...
To przecież jasne, że porównanie, jakie zostało zrobione pod tym linkiem nie miało na celu w sposób najbardziej z rzetelnych możliwy ukazać mocnycnych i słabych stron. Porównanie hybrydy z lustrzanką jest sprytnym zabiegiem nobilitującym w oczach odbiorców ten drugi aparat.

Cytat:
Napisany przez nimal
no, ale teraz pwazne zazuty:
nikt nigdzie nie podaje srednicy filtrow! nawet na stronie panasonika nie znalazlem "tej malo istotnej" informacji - ale to jeszcze idzie sprawdzic w kazdym sesnsownym skelepie gdzie beda go mieli
lampa blyskowa! - brak infa czy wspolpracuje z ktorym z obecnych na rynku systemow. (...)
No cóż... są informacje, których dowiesz się tylko z pewnych wyspecjalizowanych stron, albo bezpośrednio u sprzedawcy.
Co do stron, to polecam już wcześniej wymienione, z których sam korzystałem (i jestem zadowolony z wyboru):
- steves-digicams
- imaging-resource
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 29.12.2005 o godz. 22:25
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2005, 22:17   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Morris - ad1. coz, ja wiem i Ty wiesz ze takie porowniania sa o kant d... rozbic
ale pare postow wyzej powolywano sie na takie "testy" czyli ludzie sie nabieraja
i glownie na to chce zworocic uwage

ad2. zdjecie stopki i krotki opis na zalinkwoanej przez Ciebie stronie rozwial moje watpliwosci
z zadnym systemem nie wspolpracuje (co nikogo nie dziwi), nie tworzy wlasnego (za slaba marka na takie ruchy), dziala z kazda lampa niededykowana - niby ok, ale zapomnijmy o zaawansowanych funkcjach lampy i sterowaniu nia z aparatu - albo kupimy lampe za 2k i bedziemy recznie ustawiac (juz to widze ), albo kupimy po prostu silny blyskajacy cus...
a srednicy gwintu tam tez nie podali nawet o tym nie wspomnieli no, ale to idzie sprawdzic w skelepie - tylko trzeba pamietac...
mnie problem nie dotyczy - tego pasikonika nie kupie

edit:
nie zmienia to w niczym faktu ze zamieszczenie takiego opisu sprzedawanego produku jest niepowazne i jasno pokazuje gdzie maja klienta http://www2.panasonic.com/webapp/wcs...egory=Lumix%AE
na polskiej stronie opis jest rownie wyczerpujacy

Ostatnio zmieniany przez nimal : 29.12.2005 o godz. 22:21
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.01.2006, 05:10   #12
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie pocieszam, ale chyba lepiej zrobiłeś kupując sony. Z drugiej zaś strony mogłeś kupic lustrzanke co byłoby znacznie lepszym rozwiązaniem. Ale jak już klamka zapadła to zyczę udanych zdjęć tym co kupiłeś.
__________________
Racja jest jak d..., każdy ma swoją
PIONEER 112
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.