Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.12.2007, 21:29   #1
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Skaner filmów. [Ktoś używa?]

Witam,

Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.

Czy ktoś z was używa skanerów do filmów? Mam zamiar kupić sobie coś takiego.
radosio jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.12.2007, 08:52   #2
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja u***380;ywam wbudowanej przustawki do EPSONa 2400 Photo. Slajdy i negatywy skanuje bardzo ***322;adnie.

Je***347;li chodzi Tobie o specjalistyczny skaner do film***243;w, to nie wiem...
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.12.2007, 16:51   #3
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kupiłem Epson Perfection V200.
radosio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2008, 09:02   #4
sebikolo
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.10.2003
Lokalizacja: Polska
Posty: 55
sebikolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak wychodzą Ci skany z negatywów i slajdów z Epson'a Perfection V200 Photo? Możesz podesłac na sebastian@list.pl jakiś przykładowy skan?
__________________
sEBi
sebikolo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2008, 16:20   #5
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sebikolo Podgląd Wiadomości
Jak wychodzą Ci skany z negatywów i slajdów z Epson'a Perfection V200 Photo? Możesz podesłac na sebastian@list.pl jakiś przykładowy skan?
Zamieszczę tutaj by było dostępne dla ogółu. Skany z negatywów. Slajdów nie robiłem jeszcze.




radosio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2008, 23:05   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie jest zle
zdazylo mi sie odebrac gorszej jakoci skany z profesjalnalego labu, bo jakiemus *&#^$^#$ nie chcialo sie przeczyscic maszyny...
fajnie sobie radzi maszynka
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 15:20   #7
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
nie jest zle
zdazylo mi sie odebrac gorszej jakoci skany z profesjalnalego labu, bo jakiemus *&#^$^#$ nie chcialo sie przeczyscic maszyny...
fajnie sobie radzi maszynka
Powyższe zdjęcia są bez "lizania" żadnym programem graficznym. Są jedynie odszumione dodatkowo w Gimpie. Też wiele razy z labu odbierałem gorsze skany. Jak na własne potrzeby Eposon V200 radzi sobie całkiem dobrze.
radosio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 15:32   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak OFF TOPOPowo

to odszumianie w GIMPie to dla mnie pomy***322;ka jak si***281; chce zaprezentowa***263; to co skaner potrafi.

i teraz por***243;wnanie tych skan***243;w do fotek z ni***380;szej klasy cyfr***243;wek...

strasznie du***380;o daje do my***347;lenia...

znaczy, ***380;e aparaty w telefonach robi***261; zdj***281;cia na poziomie kliszy?

ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 19:11   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie - to tylko znaczy ze zabawka do uzytku domowego skanuje calkiem dobrze
raczej wiesz co nieco o skanowaniu, wiec chyba docenisz ten skaner
z tych skanow da sie zrobic dobre odbitki (biorac pod uwage wywolywanie tego dalej jako cyfrowe) domowych rozmiarow - a to w koncu domowy skaner
a do plakatow 2x3 metry ciagle uzywa sie innych aparatow, czasem/czesto (zaleznie od zastosowan) analogowych z przystawkami cyfrowymi

edit: zwyklym skanerem plaskim BEZ PRZYSTAWKI da sie skanowac materialy przezroczyste samemu z PAPIERU wykonujac odpowiedni "upgrade"
pierwszy pokazal takie uzadzenie HP, zostalo skopiowane przez oszczednych internautow, opisy kraza po necie, chyba nawet na forum byl link

Ostatnio zmieniany przez nimal : 05.01.2008 o godz. 19:13
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2008, 21:16   #10
radosio
vel Shah
 
Avatar użytkownika radosio
 
Data rejestracji: 01.11.2005
Lokalizacja: Sandomierz
Posty: 948
radosio niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
tak OFF TOPOPowo
to odszumianie w GIMPie to dla mnie pomyłka jak się chce zaprezentować to co skaner potrafi.
ale skaner sam w sobie też ma funkcję odszumiania, więc bez użycia Gimpa zdjęcia wyglądają podobnie. Po prostu nie użyłem (przypadkowo) odszumiania w skanerze i zrobiłem to w programie graficznym. co przy zdjęciach powiedzmy 20x30 i tak nie ma znaczenia. Ziarno po prostu jest niewidoczne.
Dla porównania można zamieścić zdjęcie z cyfrówki o rozdzielczości 3343x2176.

Cytat:
Napisany przez ed hunter Podgląd Wiadomości
i teraz porównanie tych skanów do fotek z niższej klasy cyfrówek...

strasznie dużo daje do myślenia...

znaczy, że aparaty w telefonach robią zdjęcia na poziomie kliszy?

No nie sądzę. Jakiej wielkości odbitkę zrobisz z aparatu w telefonie?

Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
z tych skanow da sie zrobic dobre odbitki (biorac pod uwage wywolywanie tego dalej jako cyfrowe) domowych rozmiarow - a to w koncu domowy skaner
robiłem z tych akurat konkretnych skanów odbitki 15x21. Rewelacja. Teraz będą 20x30, a prawdę mówiąc śmiało mogę się pokusić o wiekszy format.

Ostatnio zmieniany przez radosio : 05.01.2008 o godz. 21:22
radosio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.