Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.05.2006, 13:02   #1
rocher
joanna
 
Avatar użytkownika rocher
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Lokalizacja: Toruń
Posty: 385
rocher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Sony a Canon

Sony DS-CH2 a Canon S2


Chciałabym Was prosić o wasze zdanie na temat tych dwóch aparatów, ja jestem laikiem i nie widzę, jakiś różnic, które mogłyby być bardzo istotne.
Tym bardziej, że conajmniej 2 naszych forumowiczów ma jeden z wymienionyc modeli

Sony ma wiekszą rozdzielczośc, optykę Carla Zeissa, ceny sa zbliżone...
Ale zapewne, któryś z nich jest lepszy... Nepewno chciałabym, żeby miał dobre makro

tu specyfikacje obu modeli:

Sony DS-CH2

Canon S2


pozdrawiam
rocher jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.05.2006, 15:06   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jest tak - Raynoxa 250 ju***380; masz, wi***281;c wejd***380; na stron***281; http://www.raynox.co.jp/english/egindex.htm i posprawdzaj.

jak robi Canon S2 IS bez i z to mo***380;na zobaczy***263; na tym forum.

teraz nast***281;pna strona jak aparat robi foty - waaaarto popatrze***263; dok***322;adnie - testy mistrzostwo ***347;wiata.

http://www.dpreview.com/reviews/default.asp?view=alpha
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2006, 18:54   #3
rocher
joanna
 
Avatar użytkownika rocher
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Lokalizacja: Toruń
Posty: 385
rocher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ed w sumie ma***322;o mi daja te stronki, bo nie ma na nich tegho modelu soniacza :/ a nawet gdyby by***322;... Prawd***281; m***243;wi***261;c nie lubi***281; czyta***263; jaki***347; test***243;w, bo jak dla mnie s***261; napisane takim j***281;zykiem, ***380;e trudno wy***322;uska***263; z tego to co istotne.
Ja wol***281; opierac si***281; na opiniach ludzi, kt***243;rzy sami przetestowali sprz***281;t.

Chcia***322;abym wiedzie***263;, jak w og***243;le soniacze zdaj***261; egzamin.

Jak uda mi si***281; sprzeda***263; m***243;j aparat to b***281;d***281; musia***322;a wybra***263; w***322;asnie co***347; z przedzia***322;u cenowego tych dw***243;ch modeli, a jesli nie uda si***281; sprzeda***263;, to pozostan***281; przy tym co mam
rocher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2006, 18:59   #4
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak nie masz co czyta***263;,to moze poczytaj sobie ten watek:
http://www.cyberfoto.pl/jaka-cyfrowk...h2-decyzja.htm
Pozdrawiam
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2006, 19:47   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez rocher
Ed w sumie mało mi daja te stronki, bo nie ma na nich tegho modelu soniacza :/ a nawet gdyby był... Prawdę mówiąc nie lubię czytać jakiś testów, bo jak dla mnie są napisane takim językiem, że trudno wyłuskać z tego to co istotne.
Ja wolę opierac się na opiniach ludzi, którzy sami przetestowali sprzęt.

Chciałabym wiedzieć, jak w ogóle soniacze zdają egzamin.

Jak uda mi się sprzedać mój aparat to będę musiała wybrać własnie coś z przedziału cenowego tych dwóch modeli, a jesli nie uda się sprzedać, to pozostanę przy tym co mam
dla mnie to co piszą na tej stronie i testy jakie robią jest właśnie odzwierciedleniem bardzo dokładnego przetestowania sprzętu. strona jest po prostu profesjonajna. co mi z tego, że jakiś user napisze 'mój aparat to jest naprawdę spoko'? każdy tak napisze jak kasę wydał....
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2006, 20:11   #6
rocher
joanna
 
Avatar użytkownika rocher
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Lokalizacja: Toruń
Posty: 385
rocher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
dla mnie to co piszą na tej stronie i testy jakie robią jest właśnie odzwierciedleniem bardzo dokładnego przetestowania sprzętu. strona jest po prostu profesjonajna. co mi z tego, że jakiś user napisze 'mój aparat to jest naprawdę spoko'? każdy tak napisze jak kasę wydał....

Jasne zgodzę się z Tobą.
A co do profesjonalnych testów, to dla kogoś kto ma szersze pojecie o fotografii, to zapewne wartościowe informacje. Dla laika to coś w stylu czytania książki przez analfabetę

Wydrukowałam sobie specyfikacje obu aparatów i próbowałam porównać.
Ale to zrobiło się bezsensem, bo i tak nie wiem co lepsze: zakres F 2,7-3,5 czy 2,8-3,7...

Wiesz to jest coś na zasadzie - nie trzeba znać bydowy całego samochodu, by być dobrym kierowcą
rocher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2006, 20:35   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez rocher
Jasne zgodzę się z Tobą.
A co do profesjonalnych testów, to dla kogoś kto ma szersze pojecie o fotografii, to zapewne wartościowe informacje. Dla laika to coś w stylu czytania książki przez analfabetę

Wydrukowałam sobie specyfikacje obu aparatów i próbowałam porównać.
Ale to zrobiło się bezsensem, bo i tak nie wiem co lepsze: zakres F 2,7-3,5 czy 2,8-3,7...

Wiesz to jest coś na zasadzie - nie trzeba znać bydowy całego samochodu, by być dobrym kierowcą
ale trzeba samemu sprawdzić kiedy w poślizg wpada i jak go wyprowadzić.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.05.2006, 20:37   #8
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez rocher
Jasne zgodzę się z Tobą.
A co do profesjonalnych testów, to dla kogoś kto ma szersze pojecie o fotografii, to zapewne wartościowe informacje. Dla laika to coś w stylu czytania książki przez analfabetę

Wydrukowałam sobie specyfikacje obu aparatów i próbowałam porównać.
Ale to zrobiło się bezsensem, bo i tak nie wiem co lepsze: zakres F 2,7-3,5 czy 2,8-3,7...

Wiesz to jest coś na zasadzie - nie trzeba znać bydowy całego samochodu, by być dobrym kierowcą
ale trzeba samemu sprawdzić kiedy w poślizg wpada i jak go wyprowadzić.

są tam przecież strony next gdzie są zdjęca porównawcze i tam cała prawda wychodzi.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.05.2006, 08:19   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
rocher
napisalas ze nie wiesz co jest lepsze: zakres f... i tu cyferki
f to otwor
na obiektywie oznacza sie najwiekszy przyslone dla skrajnych ogniskowych
im mniejsza liczba tym wiekszy otwor
im wiekszy otwor tym wiecej swiatla wpada do obietkywu, czyli obiektyw ma wieksze swiatlo
dzieki temu mozesz uzyskac mniejsza glebie ostrosci jesli chcesz, moze krocej naswietlac itd itd
podane przez Ciebie przyklady nie naleza do mistrzostwa swiata i rozna sie malo (podales przykladowe - w praktyce nie ma takich swiatel, one skacza w scisle ustalonych interwalach, czyli masz 2.8 ale nie ma 2.9 )
a wraqcajac do tematu:
CYFERKI NIE ROBIA ZDJEC
a aparat sluzy do robienia zdjec a nie chwalenia sie cyferkami tudziez nalepka producenta
przejzyj zdjecia testowe (jesli nie chce Ci sie czytac to chociaz zmus sie do przeczytania podsumowania i KONIECZNIE przejzenia zdjec)
wtedy podejmiesz decyzje
dobrze sie zastanow co i kiedy bedziesz fotografowal - inny aparat kupuje sie do robienia zdjec na imprezach rodzinnych (maly i szybki automat), a inny do scigania robali po polu (dobre makro i duuuuzy zoom), inny do... zastosowan jest wiele mozliwych i kazdy aparat ma swoje plusy i minusy w danych zastosowaniach

ciagle nie wiem jakie plusy moze miec sony ale to tak swoja droga jestem zazarlym wrogiem aparatow tej marki - pracowali na to ciezko windujac ceny do niebotycznych poziomow i placac za arty "porownujace" soniacze do lustrzanek na portalach podczas gdy przejzenie zdjec testowych dyskwalifikuje te aparaty w porowaniu do innych z TEJ SAMEJ polki cenowej
andrzejj caly czas pisze ze w USA ceny Sony inaczej sie kszaltuja - moze tam warto kupowac te aparaty
u nas taniej kupi sie lepsza minolte lub canona

Ostatnio zmieniany przez nimal : 31.05.2006 o godz. 08:23
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2006, 00:03   #10
rocher
joanna
 
Avatar użytkownika rocher
 
Data rejestracji: 22.08.2005
Lokalizacja: Toruń
Posty: 385
rocher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
rocher
napisalas ze nie wiesz co jest lepsze: zakres f... i tu cyferki
f to otwor
na obiektywie oznacza sie najwiekszy przyslone dla skrajnych ogniskowych
im mniejsza liczba tym wiekszy otwor
im wiekszy otwor tym wiecej swiatla wpada do obietkywu, czyli obiektyw ma wieksze swiatlo
Nie musisz mi tłumaczyć co to jest F - wiem co to. Chciałam się dowiedzieć, cytując fragment specyfikacji, czy ta różnica pomiędzy jednym aparatem a drugim jest istotna.

Cytat:
Napisany przez nimal
podane przez Ciebie przyklady nie naleza do mistrzostwa swiata i rozna sie malo (podales przykladowe - w praktyce nie ma takich swiatel, one skacza w scisle ustalonych interwalach, czyli masz 2.8 ale nie ma 2.9 )
O 2.9 nic nie pisałam

Cytat:
Napisany przez nimal

a aparat sluzy do robienia zdjec a nie chwalenia sie cyferkami tudziez nalepka producenta
przejzyj zdjecia testowe (jesli nie chce Ci sie czytac to chociaz zmus sie do przeczytania podsumowania i KONIECZNIE przejzenia zdjec)
wtedy podejmiesz decyzje
dobrze sie zastanow co i kiedy bedziesz fotografowal - inny aparat kupuje sie do robienia zdjec na imprezach rodzinnych (maly i szybki automat), a inny do scigania robali po polu (dobre makro i duuuuzy zoom), inny do... zastosowan jest wiele mozliwych i kazdy aparat ma swoje plusy i minusy w danych zastosowaniach
Dobrze wiem do czego służy aparat. Napewno nie jestem takim typem człowieka, ktory kupuje coś, zeby się chwalić przed innymi. Natomiast zalezy mi, by wybrany aparat po prosty robił dobre zdjęcia.
Jeśli zaś chodzi o testy, nie jestem aż tak leniwa, poczytałam... no i co z tego, oba aparaty mają pozytywne recenzje. Mi zalezy na tym by porównać jeden model do rugiego.


Cytat:
Napisany przez nimal

ciagle nie wiem jakie plusy moze miec sony ale to tak swoja droga jestem zazarlym wrogiem aparatow tej marki - pracowali na to ciezko windujac ceny do niebotycznych poziomow i placac za arty "porownujace" soniacze do lustrzanek na portalach podczas gdy przejzenie zdjec testowych dyskwalifikuje te aparaty w porowaniu do innych z TEJ SAMEJ polki cenowej
andrzejj caly czas pisze ze w USA ceny Sony inaczej sie kszaltuja - moze tam warto kupowac te aparaty
u nas taniej kupi sie lepsza minolte lub canona

Ja nie upieram się przy Sony, po prostu aparat ten ma zblizone parametry i cene do canona.



Cytat:
Napisany przez nimal

dobrze sie zastanow co i kiedy bedziesz fotografowal
Jestem kobietą zatem powino być "fotografowała"


pozdrawiam
rocher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2006, 07:50   #11
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
eh, jesli wiesz co to F i z czym sie to gryzie to chyba oczywiste ktory zakres jest lepszy
czy jest to istotna roznica? skok o jedna wartos przeslony to dwukrotna zmiana czasu naswietlania - niby malo, ale moze byc duzo
o 2.9 nie pisaleas - tez trzepnolem przykladowo

co do testow - wyraznie pisalas ze nie chce Ci sie czytac
jesli przeczytalas to dobrze
wiec juz pewnie wiesz ze w roznice sa minimalne, sony ma fabrycznie podbity kontrast (warto obnizyc - powoluje sie na testera, sam tego aparatu nie mialem w rekach) za to lepiej radzi sobie z szumami przy wysokich iso
zakladam ze te same cechy oddziedziczy h2 po straszym bracie h1 bo dobrej recenzji h2 nie widzialem
poniewaz jednak matryca sie nie zmienila wzrosla tylko jej rodzielczosc - zakladam ze szumy delikatnie wzrosna (zawsze tak jest)
w tym momencie sony i canon beda mialy te same cechy
wiec wsio radno
ja bralbym canona - bo to canon - skoro roznicy w cenie nie ma i w jakosc tez
no i sony chodzi na dziwne karty z ktorymi nie mialbym co zrobic pozniej
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.