Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.02.2009, 13:16   #1651
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
wiem, ale to kosztuje
na poczatek kupilem 3 obiektywy pokrywajace caly zakres ogniskowych od 18mm do 300mm
oba pentaxy (18-55 oraz 50-200) uchodza za dobre w swojej klasie, bija na glowe kity innych firm (no - Nikona moze niekoniecznie - zalezy na ktore forum zajzysz )
kolejne beda drozsze i lepsze, ale kazde z tych szkiel kosztuje tyle co aparat z kitem - ma to byc 10-20 oraz stalka 30 f/1.4 do portretow (wolalbym 35, ale nie znalazlem), prawdopodobnie sigmy, ale byc moze pentaxa

a co do zdjec - to byl moj pierwszy raz z tym aparatem i przy paskudnej pogodzie - i tak jestem pod wrazeniem dla sprzetu (malo kto decyduje sie pokazac swoje w ogole pierwsze zdjecia z jakiegokolwiek aparatu, tym bardziej pierszego dSLR - najpierw trzeba sie go nauczyc) i jestem z tego zadowolony - rokuje obiecujaco imho

Ostatnio zmieniany przez nimal : 12.02.2009 o godz. 14:20 Powód: usuniety edit i dany jako oddzielny, bo edit i odpowiedz poszly jednoczesnie
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.02.2009, 13:43   #1652
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wiem, że dobre szkła kosztują. Przecież mój 24-105mm f4 L kosztował więcej od body 50D.
Co do kitów nikona to słyszałem, że ponoć dobre. Ale światło 5,6 mnie nie urządza :/

Racja, początki z dSLR (jeżeli ktoś wcześniej w ogóle nie miał z nimi kontaktu) są trudne...
Ja teraz zbieram na 16-35mm f2.8L II USM oraz 70-200mm f/2.8L USM 12k pln Do roboty w wakacje trzeba jechać
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 14:22   #1653
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to bylo jako edit poprzedniego, ale dalem to w tym samym momencie jak byla odpowiedz Matefusza:
Cytat:
Matefusz - dzieki za opinie, ale jakbys mogl konkretniej wskazac bledy - samemu, szczegolnie jak ja teraz bedac zachwyconym nowa zabawka, ich nie dostrzegam w pelni
szczegolnie, jezeli chodzi o kard, swiatlo, kompozycje czy technike, bo ze cos tam rozmyte albo szumi to raczej widze
dawaj ostro
_______________________

a co do cen - no ladnie, ja tyle nie mam zamiaru (na razie ) wpakowac w to hobby
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 16:21   #1654
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Co do światła i kompozycji proponuję na początek korzystać z trybu preselekcji przysłony (w moim Canonie AV) a dopiero później zacząć korzystać z pozostałych trybów. Co do kadru to przyczepić się nie mogę bo sam mistrzem w tym nie jestem.

Generalnie to chodziło mi o to, że to szkło, którym robiłeś lot ptaka jest bardzo ciemne (prędzej czy później zaczniesz odczuwać tego konsekwencje) i tym samym wydłużył Ci się czas naświetlania. Czas naświetlania można skrócić poprzez zwiększenie czułości ISO (uważaj na szumy).
Aby jednak wykorzystać to skrajne światło do portretów to odejdź od modelki, ustaw ogniskową na maxa tym samym uzyskasz małą głębię ostrości (czyli rozmazane tło i ciekawszy efekt). Ale nie można też z tym tak generalizować ponieważ czasami chcemy pozostawić tło ostre (bo znajduje się na nim coś ciekawego).

Jasne szkła mają to do siebie, że dają niesamowitą plastykę (kupisz stałkę to zrozumiesz).
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 21:02   #1655
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Matefusz - teraz mnie zabiles ok, sam sie prosilem to, ze nie mialem dSLR nie znaczy ze zdjec w zyciu nie robilem
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 22:27   #1656
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Ciesze się. Ale teraz widzisz diametralną różnicę w obsłudze kompaktów/hybryd a lustrzanek
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 00:33   #1657
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Pytanie do posiadaczy S3 i A720IS

Witam !

Mam na szybko pytania do posiadaczy Canona S3 oraz A720IS:
- od jakiego "numeru" - nazwy pliku - te aparaty zapisują zdjęcia od nowości ? Chodzi mi o to, że jak mam teraz zdjęcie nr 100-3898 w Canonie S3 - to zrobił on te 3898 zdjęć ? A w A720IS - jak jest numer 102-0059 - to ile zdjęć wykonał - ponad 2000 ?
Oraz - czy silniczek (odgłos jego pracy, podczas zwiększania/zmniejszania ogniskowej obiektywu oraz wysuwania i wsuwania) - jest w A720IS - znacznie głośniejszy niż w S3 ?

Z góry dzięki za pomoc - w imieniu swoim i nie tylko

Pozdrawiam
ro29

P.S. O swoich dotychczasowych doświadczeniach z S3, którego nabyłem dwa miesiące temu - wkrótce napiszę - aktualnie totalny brak czasu (więc i doświadczeń mało) ...
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 00:40   #1658
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
1. na 99% wykonał te 3898 zdjęć, ale o ile dobrze pamiętam są sposoby, by wymusić liczenie od zera w folderze 100.

2. Niekoniecznie. Czasem aparat (zależy to od ustawień, ale i przypadkiem też można przestawić) wcześniej tworzy katalog 101, 102, itd.

3. Nie mam 720 tylko 710 ale też jest głośniejszy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 12:20   #1659
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
S3 to już wyższa półka od 720/710. W S3 masz silnik ultradźwiękowy. W 720/710 raczej go nie ma (ale pewny na 100% nie jestem)
__________________
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 14:43   #1660
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jaki wpływ ma założenie na zwykły filtr UV filtr polaryzacyjny w przypadku zwykłej cyfry (nie lustra).
Czy UV specjalnie jakoś może ingerować na plus albo na minus w działanie filtra POL-CIR?
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 16:23   #1661
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
W jakiś skrajnych warunkach pewnie tak. Jedyne na co zwróć uwagę to na filtr polaryzacyjny: Głupi ostrość na maksymalnej ogniskowej.

EDIT: Ja w swojej S3 mam na stałe założony UV (jakiś no name zakupiony wraz z tulejką) a polar (Hoya) zakładam w zależności od warunków i tego, jakie zdjęcie chcę zrobić.
__________________

Ostatnio zmieniany przez Matefusz : 16.02.2009 o godz. 16:30
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 17:46   #1662
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pomijajac mozliwosc winietowania (do sprawdzenia we wlasnym zakresie) to na codzien nie powinno sie nic dziac
UV praktycznie nie zabiera swiatla, CPL za to tak i to sporo, podobnie jak teoretycznie moze oglupiac AF
zawsze to jednak kolejny element na drodze swiatla, od jakosci ktorego efekt koncowy zalezy -> vide np post nade mna
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 19:09   #1663
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Potwierdzam - w estrójce założenie polara powoduje utratę ostrości przy maksymalnym (lub zbliżonym do max) zoomie - aparat niby ostrzy, ale efekt jest do kitu.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2009, 21:58   #1664
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !


Cytat:
Napisany przez Matefusz Podgląd Wiadomości
S3 to już wyższa półka od 720/710. W S3 masz silnik ultradźwiękowy. W 720/710 raczej go nie ma (ale pewny na 100% nie jestem)
No tak - o tym nie pomyślałem - więc może rzeczywiście tak to jest - bo dźwięk/szum silniczka/mechanizmu w S3 jest "inny" niż np. w moim starym Kodaku - a ten z Canona A720IS właśnie przypomina ten z Kodaka ...
Zaskoczyło mnie to, bo sądziłem, że tylko ten mój stary Kodak tak głośno pracuje - a tu widać(słychać), że nie tylko ...

@joujoujou - dzięki za wyjaśnienia i sugestie

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2009, 12:22   #1665
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Który z wymienionych aparatów zakupić?

Witam wszystkich, przymierzam się do kupna nowego aparatu cyfrowego. Przeglądałem kilkanaście stron i wybrałem dwa modele Sony DSC-H10 oraz Canon 590 IS. Proszę o poradę który z nich jest lepszy pod kątem jakości zdjęć? Dobrze byłoby żeby zdjęcia wykonywane w pomieszczeniach miały jak najmniej szumów.
__________________
markus 96
markus96 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.