Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.12.2009, 20:28   #1906
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
[ZDJĘCIA] Krajobraz, Flora , Fauna

Zamiescilem kilka fotek.
Byc moze pomoga podjac decyzje.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.12.2009, 20:44   #1907
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Świetne zdjęcia.
Krzycho83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2009, 20:55   #1908
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jesli tak to:
http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=fz28
Pol roku temu ceny byly wyzsze.
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2009, 22:21   #1909
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Krzycho83 Podgląd Wiadomości
Dzięki za konkretne wypowiedzi. Z ciekawości byłem w media markt i zapytałem o radę w sprawie aparatu. Sprzedawca zaproponował mi aparaty w podanej kolejności i tak to umotywował:
- Sony DSC-HX1 i Canon SX1 IS - lepszy przetwornik (CMOS), mniej MPix niż Panasonic, odkładane wyświetlacze.
- Panasonic FZ38 - podobno ma najsłabszy (starszy) przetwornik (CCD) z podanych, co wg. sprzedawcy dyskwalifikuje go na samym początku i dalej nie było tematu, a szczerze mówiąc Panasonic od początku był moim faworytem. Poza tym w media było tylko kilka modeli Panasonica więc nie dziwie się, że bardziej promowane są produkty Sony i Canona.
jezeli sugerujesz się radami pracowników MM,
którzy równie dobrze mogliby sprzedawać ziemniaki to ja
juz nie zabieram głosu

matryce cmos sie nie spawdziły w wiekszosci kompaktów,
robote robią dopiero w droższych konstrukcjach

wepchną Ci to na czym najbardziej zarobią,
a jak nie przekonują cie moje słowa, to troche lektury:


http://www.photographyblog.com/revie...x_dmc_fz28.php
http://www.dpreview.com/reviews/q109...oup/page16.asp
http://www.photographyblog.com/revie...c_fz38_review/
http://www.photographyblog.com/revie...hot_sx1_is.php
http://www.photographyblog.com/revie...ot_sx10_is.php
http://www.photographyblog.com/revie...x20_is_review/
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2009, 22:35   #1910
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,265
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pracownicy MM brzmią tak samo fachowo, jak Ty.

Oni też używają słów.

Mądrych.

Tylko w innej kolejności. W jaki sposób innej? Chyba nie da się powiedzieć - przypadkowej?

Jak się ich posłucha, to można uwierzyć, że mają jakieś pojęcie
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2009, 23:12   #1911
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Używanie słów, a wiedza... to 2 różne rzeczy.
Pozdrawiam.
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2009, 23:41   #1912
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,265
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Ghost_mode

Stąd moja ironiczna wypowiedź Tobie w żadnym wypadku nie zarzucam braku wiedzy. Chodzi jednak o to, że ci bardzomądrzypanowie z MM dla kogoś kto się tym nie interesuje na co dzień, naprawdę mogą się wydać kompetentni.

Zresztą - ja nie wiem, może i oni jakąś wiedzę mają. Jest tylko mały problem - oni nie doradzają w zgodzie ze swoją najlepszą wiedzą, a zgodnie z tym, co im szefostwo każe.

Cytat:
Napisany przez Ghost_mode Podgląd Wiadomości
wepchną Ci to na czym najbardziej zarobią
W tym właśnie rzecz - rzucą im gorszy sprzęt z 10% upustem, stoi obok lepszego w tej samej cenie, ale że przynosi więcej kasy sklepowi, to pracownicy zachwalają...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2009, 06:41   #1913
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Raz zaufałem sprzedawcy z MM w sprawie wyboru cyfraka. Było to 6 lat temu i więcej tego nie zrobie. To co polecił mi za 1399 było tydzień później w promocji za 999zł.
A jak widze co polecają kompletnie niezorientowanym to włos mi sie na głowie jeży.

@Krzycho83

niezależnie co mówią w MM, w tej klasie aparatów najlepsze są Panas i Canon - a konkretnie właśnie FZ38 i SX20. Idą łeb w łeb, choć Panas wciąż o włos prowadzi (tak to trwa od dłuższego czasu).
Rzeczywiście upchanie 12Mpix w obu modelach nie było najszczęśliwszym pomysłem i są głosy ze FZ38 bardziej szumi od poprzednika - choć pierwsze porównania wskazują że tak nie jest, no i ma dodatkowo ISO80 w którym zapewne będzie 80-90% zdjęć. +1EV na stabilizacji też moim zdaniem rekompensuje nieco większe szumy.
W wyższych ISO FZ38 radzi sobie nieco lepiej od SX20, choć szału nie ma. Co innego jak sie użyje trybu RAW.

Ten model wszędzie zbiera praktycznie same najwyższe oceny i po prostu aż żal go nie kupić za te pieniądze. Dodatkowo zyskuje sie niezłą kamerę HD z optyczną stabilizacją i zoomem 18x!

W moim MM panasoniców FZ już nie ma. Jest cała reszta producentów i modeli ale FZ-tek nie widziałem. To nic dziwnego że nie polecają. Swoją drogą chętnie bym sobie z nimi pogadał o tych wspaniałych CMOSach...
Z tego co zauważyłem domeną CMOSów w kompaktach są filmy i zdjęcia seryjne. Praktycznie każdy model ma jakąś z tych funkcjonalności - np zrobienie 3 zdjęc pod rząd i połączenie ich w celu redukcji szumów. Ale nie zmienia to faktu że jakość obrazu często była gorsza na SX1 niż na tańszym SX10...

Teraz mam FZ-8 i sam sie zastanawiam czy nie kupić 38, ale chyba sobie odpuszcze. Po prostu FZ8 bardzo dobrze sie sprawuje (a stan jak nowy) i wyłożenie 1300zł dla paru rzeczy (głównie szerszy kąt i filmy) mi sie nie opłaca. Może jak stanieje.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.12.2009 o godz. 07:05
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2009, 08:37   #1914
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ale Duszek pisał, że w 38-ce nie pójdą już akumulatorki nieoryginalne,
a w 28-ce owszem.
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2009, 23:06   #1915
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Zetoxa Podgląd Wiadomości
ale Duszek pisał, że w 38-ce nie pójdą już akumulatorki nieoryginalne,
a w 28-ce owszem.
a tego nie wiem w 38, może nie precyzyjnie sie wyraziłem,
każdy kto zaktualizuje firmware w tych aparatach lub kupi je z najnowszym

Cytat:
* Panasonic Lumix DMC-FX40/FX48
* Panasonic Lumix DMC-FX550/FX580
* Panasonic Lumix DMC-FT1/TS1
* Panasonic Lumix DMC-FS4
* Panasonic Lumix DMC-FS5
* Panasonic Lumix DMC-FS7
* Panasonic Lumix DMC-FS8
* Panasonic Lumix DMC-FS15
* Panasonic Lumix DMC-FS25
* Panasonic Lumix DMC-FS42
* Panasonic Lumix DMC-FS62
* Panasonic Lumix DMC-TZ7/ZS3
* Panasonic Lumix DMC-TZ6/ZS1
* Panasonic Lumix DMC-TZ65
* Panasonic Lumix DMC-G1
* Panasonic Lumix DMC-GH1
nie ma możliwości używania zamienników

dla FZ28 po prostu nie wyszedł nowszy bios,
bazowy jest wystarczająco dopracowany
więc w fz28 można korzystać do woli

jak to ma sie w 38... nie mam pojęcia,
polityka firmy była za wprowadzeniem do każdego modelu kontroli,
czy zrealizowali plan... musiałby potwierdzić aktualny użytkownik.
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2009, 23:25   #1916
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ghost_mode Podgląd Wiadomości
jezeli sugerujesz się radami pracowników MM,
którzy równie dobrze mogliby sprzedawać ziemniaki to ja
juz nie zabieram głosu

matryce cmos sie nie spawdziły w wiekszosci kompaktów,
robote robią dopiero w droższych konstrukcjach

wepchną Ci to na czym najbardziej zarobią,
a jak nie przekonują cie moje słowa [...]
Absolutnie nie sugeruje się radami pracowników MM. Po prostu z ciekawości zapytałem o opinie kiedy pracownik MM pojawił się na horyzoncie. Co do Panasonica to jak wspominałem już wcześniej - to był i jest mój faworyt. Chciałem tylko potwierdzenia
Krzycho83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2009, 08:45   #1917
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Tylko ktory panasonic ?
8-28-38 ?
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2009, 10:02   #1918
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mój zakup niestety ogranicza się tylko do MM (wiem że przepłacę ale mam karty podarunkowe do MM, które chcę wykorzystać), a tam widziałem jedynie model FZ38, więc jeśli nic się nie zmieni w najbliższym czasie, to pewnie kupie FZ38.
Krzycho83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2009, 10:51   #1919
Sunna
lołn łulf
 
Avatar użytkownika Sunna
 
Data rejestracji: 15.07.2005
Lokalizacja: Festung Breslau
Posty: 3,178
Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Sunna jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Za ile tam stoi ?
Moze warto te karty wykorzystac na cos innego ?
Sunna jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.12.2009, 10:53   #1920
Krzycho83
Racer
 
Avatar użytkownika Krzycho83
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,538
Krzycho83 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sunna Podgląd Wiadomości
Za ile tam stoi ?
Kilka dni temu kosztował 1599zł.
Krzycho83 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.