Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.08.2005, 21:20   #1
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wybór aparatu, co kupić, osprzęt - filtry, obiektywy, itp

Otwieram post, w który wrzucamy pytania o tematyce jak tytuł wątku.
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.08.2005, 13:48   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kupić Canon S1 IS czy S2 IS? (czy warto dopłacić 500 zł?)

Canon S1 IS czy S2 IS?

Mam już prawie całkowite przekonanie, że będzie to jeden z tych dwóch modeli.

Mam pytanie do osób znających się na rzeczy, czy do amatorskiej fotografii z lekkimi fiksacjami w stronę trochę ambitniejszych zdjęć warto kupić S2 czy wystarczy S1?

a może inne pomysły?

S1 IS

S2 IS
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 19:25   #3
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter

a może inne pomysły?

S1 IS

S2 IS
Jak ktoś tak dobrze je i pije to nie powinien iść na "maliznę" z fotoaparatem.
Kup coś na swoją miarę.
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 20:38   #4
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a tak sie spytam brzydko: cos ponizej 1k zł w przyzwoitej jakosci by sie znalazlo
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 20:48   #5
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pawel
Do 1000 mowisz - ale jakie glownie przeznaczenie aparaciku ?
Przy takich finansach ja osobiscie zastanawialbym sie nad:

Canon PowerShot A520
Canon PowerShot A95 - tu dokladka 100 zl ale warto - znajomy ma i naprawde niezly sprzet - moge Ci wyslac linka do jego fotek tym aparacikiem
Olympus C-765 UltraZoom - tez ciekawy aparat dokladka niecale 50 zl
jak nie to ewentualnie - ale to juz dla mnie w dalszym rzedzie zostaje np:
Nikon Coolpix 5600
Sony DSC-S90
----------------- --

Ed
moim skromnym zdaniem nie ma sie co juz pakowac w S1 jezeli chcesz Canona to bierz S2
a inne propozycje - osobiscie wstrzymalbym sie z zakupami do wrzesnia - wejda nowe modele Fuji (bardzo interesujace - Fuji FinePix S9500) i Panasonica (Panasonic Lumix DMC-FZ30) - obecne ceny spadna i wtedy bedziesz mogl kupic np Panasa Lumix DMC-FZ20 w dobrej cenie ponizej 2000 takze moze warto poczekac ?
__________________
Obiektywni.pl

Ostatnio zmieniany przez Calme : 05.08.2005 o godz. 20:53
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 22:09   #6
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Red face

Cytat:
Napisany przez Calme
Pawel
Do 1000 mowisz - ale jakie glownie przeznaczenie aparaciku ?
glownie zwykle fotografowanie, czasami na wycieczkach jakby sie gdzies bylo, chodzi o to zeby jak sie zrobi z tego powiedzmy odbitke 15*10 to zeby to jakos wygladalo w albumie
Cytat:
Napisany przez Calme
Przy takich finansach ja osobiscie zastanawialbym sie nad:

Canon PowerShot A520
Canon PowerShot A95 - tu dokladka 100 zl ale warto - znajomy ma i naprawde niezly sprzet - moge Ci wyslac linka do jego fotek tym aparacikiem
Olympus C-765 UltraZoom - tez ciekawy aparat dokladka niecale 50 zl
jak nie to ewentualnie - ale to juz dla mnie w dalszym rzedzie zostaje np:
Nikon Coolpix 5600
Sony DSC-S90
----------------- --
dzieki za typy, wybralem Canon PowerShot A95 vs. Sony Cyber-Shot DSC-S90
tego drugiego chyba ostatnio ogladalem w sklepie, zdaje sie ze ma tez duzo gratisow
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2005, 22:29   #7
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pawel_k
dzieki za typy, wybralem Canon PowerShot A95 vs. Sony Cyber-Shot DSC-S90
W tym wątku
po wybraniu pod wskazanym linkiem producenta a następnie modelu - możesz obejrzeć przykładowe fotografie robione tymi aparatami
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 12:45   #8
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A tutaj jest strona z opisem dużej ilości aparatów, pokazany jest także wygląd danego aparatu (z kazdej strony) i przykładowe zdjęcia (a także filmiki)

http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 12:58   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
[...]
Ed
[/b]moim skromnym zdaniem nie ma sie co juz pakowac w S1 jezeli chcesz Canona to bierz S2
a inne propozycje - osobiscie wstrzymalbym sie z zakupami do wrzesnia - wejda nowe modele Fuji (bardzo interesujace - Fuji FinePix S9500) i Panasonica (Panasonic Lumix DMC-FZ30) - obecne ceny spadna i wtedy bedziesz mogl kupic np Panasa Lumix DMC-FZ20 w dobrej cenie ponizej 2000 takze moze warto poczekac ?
dzięki za odpowiedź.

do września...

no może i się wstrzymam jak tak Mówisz.

zobaczę, bo muszę szybko porobić troche zdjęć na stronkę - jakość mało istotna - może na razie pożyczy mi aparat kumpel a ja zaczekam
-----------------------------------------------------------------------------------
byłem w MM zobaczyć w jakiej cenie mają S2 IS i się ubawiłem.

2399 zł ^_^

no ale tłum przy stoisku z aparatami taki, że się w sumie nie dziwie.

wariackie ceny dotyczą wszystkich aparatów.

raty 0% a procenty w cenie produktu.

był moment, że MM miał normalne ceny na większość asortymentu, ale chyba wszystko wróciło do normy.

Ostatnio zmieniany przez Calme : 06.08.2005 o godz. 19:40
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 19:09   #10
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
chyba zaczeli placic podatek ;D ... bo przez 5 lat byli zwolnieni z placenia
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.08.2005, 21:37   #11
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
byłem w MM zobaczyć w jakiej cenie mają S2 IS i się ubawiłem. 2399 zł ^_^
No to faktycznie się popisali
W miarę przystępne ceny oprócz Allegro widziałem na niego na:
Agito
1974 PLN
Fotorimex
2000 PLN
U Grosmana też pewnie będzie w przyzwoitej cenie po urlopie bo narazie widzę, że na magazynie nie mają nawet teraz....
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.08.2005, 04:36   #12
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Calme dzięki za edycję.

w Agito za cenę MM jest taki zestaw czyli minimum co i tak trzeba kupić.

http://www.agito.pl/index.php?pid=12133&instant=222
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.08.2005, 14:09   #13
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Ja tak w sprawie formalnej. Patrzę na podział w dziale o fotografii i mam pewne wątpliwości co do zbytniego rozdrobnienia. Jeśli chodzi o kategorie zdjęć, to jeszcze to dokładniej poprzeglądam, ale na przykład ten temat byłby chyba zbytnim "zgrupowaniem". Łatwo sobie wyobrazić, co będzie w nim za rok lub dwa, jeśli pozostanie w takiej postaci. Będą tu pytania odnośnie różnych aparatów, sprzętu do nich itp. i w praktyce doprowadzi to prawdopodobnie do tego, że nic nie będzie można znaleźć.

Proponuję więc jednak w kwestiach sprzętowych zakładać osobne wątki. Wydaje mi się, że będzie to czytelniejsze i praktyczniejsze w przyszlości.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.08.2005, 17:10   #14
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Ja tak w sprawie formalnej. Patrzę na podział w dziale o fotografii i mam pewne wątpliwości co do zbytniego rozdrobnienia. Jeśli chodzi o kategorie zdjęć, to jeszcze to dokładniej poprzeglądam, ale na przykład ten temat byłby chyba zbytnim "zgrupowaniem". Łatwo sobie wyobrazić, co będzie w nim za rok lub dwa, jeśli pozostanie w takiej postaci. Będą tu pytania odnośnie różnych aparatów, sprzętu do nich itp. i w praktyce doprowadzi to prawdopodobnie do tego, że nic nie będzie można znaleźć.
Proponuję więc jednak w kwestiach sprzętowych zakładać osobne wątki. Wydaje mi się, że będzie to czytelniejsze i praktyczniejsze w przyszlości.
Szczerze mowiac nie rozumiem Cie do konca - rozdrobnienie kategorii zdjec wg mnie jak najb wskazane - pomysl wlasnie co tu by sie dzialo za rok lub dwa gdyby wszyscy zaczeli wrzucac jak leci swoje wypociny - zreszta jesli chodzi o dzialy wzorowalem sie na sprawdzonym schemacie z Cyberfoto gdzie wszystko dziala juz od bardzo dawna i to calkiem sprawnie No ale jesli uzytkownicy beda chcieli zmian to czemu nie w koncu to im ma to jak najlepiej sluzyc.
Co do tego dzialu mozna go rozbic na mniejsze > wybor aparatu / obiektywy / filtry / akcesoria - sam nie wiem mam mieszane uczucia > jak narazie chyba nie ma az takiej potrzeby bo dzial nalezy do najmniej obleganych poki co.
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.08.2005, 18:34   #15
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
bedzie trzeba to watek podzielimy - jest nas trzech na tak maly (na razie mam nadzieje) dzial wiec rece do klikania sie znajda

Ostatnio zmieniany przez nimal : 08.08.2005 o godz. 18:40
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.