Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.02.2006, 17:47   #196
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a jeszcze jedno jaki gwint jest w s2 dla statywu czy też plastikowy tak jak w a510??jak tak to porażka,za tą cenę,poza tym poczytaj sobie opinie o s2,niektóre moga być śmiesznehttp://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/13315_komentarze/
ja bym się jednak zastanowił nad tym panasoniciem,choć jest duży to chyba lepszy od s2.
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.02.2006, 18:03   #197
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No wlasnie czytam , ale Ed mowi ze je dobry....ze ta stabilizacja rzeczywiscie jest ok i tylko do szumow mozna sie doczepic na wysokim iso...
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 18:12   #198
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
a jeszcze jedno jaki gwint jest w s2 dla statywu czy też plastikowy tak jak w a510??jak tak to porażka,za tą cenę
Jak się nie mylę to gwint jest... plastikowy
http://www.dpreview.com/reviews/Cano...ages/batts.jpg
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 21:02   #199
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
gwint jest plastikowy, ale to akurat nie problem - jakieś strasznie twarde cholerstwo, u mnie po kilkudziesięci wkręceniach nie ma śladu, gdyby miał być aluminiowy to by chyba było gorzej.

też bym myślał nad Panasoniciem - te pierścienie na obiektywie....
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 21:48   #200
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W sumie Panasonic FZ30, z punktu widzenia możliwości, jest niezły. Jednak, bynajmniej narazie, niepasuje mi w nim to, że jest zasilany dedykowanym akumulatorkiem Mając już ładowarkę i akumulatorki AA, wizja zakupu dodatkowaego specjalnego akumulatorka jest niezbyt miła dla portfela Czyżby miało paść na Fuji
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 21:55   #201
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
który fuji??chyba nie s5600 a jak s9500(to już ponoć wyższa szkoła jazdy,no i brak stabilizacjii),weź najlepiej kup sobie canona s1(duży zoom,stabilizacja,czego chcieć więcej i cena ok 900zł) a dedykowany akumulatorek to koszt ok 30-50 zł,więc nie tak źle.Ja na twoim miejscu przemyślałbym też tego a610,chyba ,że koniecznie chcesz stabilizację,w sumie to chyba fuji s5600 też nie ma stabilizacjii.
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:05   #202
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ten dedykowany akumulatorek pochodzi ze dwa lata najmarniej i już jest, więc dochodzi kwestia kupna dodatkowego, oczywiście zamiennika. też bym wolał AA ale sam nie wiem czy to taki problem...

ja stawiam na Panasonica FZ30 gdybym teraz kupował to TO inna klasa niż S2 IS, TO już ciężko nazwać zabawką.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:20   #203
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
ten dedykowany akumulatorek pochodzi ze dwa lata najmarniej i już jest, więc dochodzi kwestia kupna dodatkowego, oczywiście zamiennika.
No właśnie o ten dodatkowy chodzi. Majac aparat na bateryjki to w razie jakiejś draki można dać zwykłe paluszki i jest OK. Trzeba będzie dokładnie przeliczyć zasoby finansowe i zdecydować.

No jeszcze na "-" w Panasonic można szumy zaliczyć już na niskich ISO.
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen

Ostatnio zmieniany przez tom-as : 13.02.2006 o godz. 22:23
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:22   #204
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no dokładnie wpierw przelicz jaką kwotą dysponujesz,później przemyśl czego oczekujesz od aparatu i do jakich celów będziesz go używać,a na koniec pomyśl czy nie lepiej kupić lustrzankę cyfrową
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:27   #205
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
no dokładnie wpierw przelicz jaką kwotą dysponujesz,później przemyśl czego oczekujesz od aparatu i do jakich celów będziesz go używać,a na koniec pomyśl czy nie lepiej kupić lustrzankę cyfrową
Lustrzanka już była pod lupą. Niby wszystko cacy, ale kupując lustro ze KITowy szkłem to sobie zbytnio nie pozoomuje a to jest dość ważny parametr jak dla mnie.
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:43   #206
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wg mnie mi dłużej myślisz tym wybór trudniejszya czy myslaleś np nad tym s1??czy matryca 3.2 tobie nie wystarcza.
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:51   #207
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
wg mnie mi dłużej myślisz tym wybór trudniejszy
No tu masz niesamowitą rację!!! Na samym początku miałem już prawie kupiony Fuji s5600, ale poczytałem conieco i gama aparatów się nieznośnie powiększyła. Teraz stoje przed wyborem Panasonic FZ30 a Fuji s9500. Sam jestem ciekawy co z tego będzie
Cytat:
Napisany przez devil-80
a czy myslaleś np nad tym s1??czy matryca 3.2 tobie nie wystarcza.
Nad S1 nigdy nie myślałem. A co do matrycy to raczej kroku w tył nie wykonam Obecnie mam 4MPx 8 )
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 23:21   #208
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question

to,że masz 4Mpx nie oznacza,że te 3.2 są gorszeno ale fakt s1 to nie jest najnowszy model.nie wiem czemu jeszcze myślisz nad tym fuji,skoro on nie ma stabilizcaji,wybór chyba powinien paść na panasonica,skoro juz tylko te 2 aparaty zostały,chyba że już nei potrzeba ci stabilizacjii. zresztą poczytaj sobiePoza tym fuji s9500 to cyfrowa lustrzanka z zintegrowanym obiektywem,tak piszą
http://www.dcresource.com/reviews/pa...ew/index.shtml
Widzę,że jak będe kupował nowy aparat,to też czeka mnie ciężki orzech do zgryzienia,ale może ty kupisz tego panasonica i podzielisz się wrażeniami.pozdrawiam i życze miłej nocki.idę spać.

Ostatnio zmieniany przez devil-80 : 13.02.2006 o godz. 23:28
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 23:54   #209
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez devil-80
wg mnie mi dłużej myślisz tym wybór trudniejszy (...)
Niestety - zazwyczaj to święta prawda

ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 08:38   #210
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez tom-as
No tu masz niesamowitą rację!!! Na samym początku miałem już prawie kupiony Fuji s5600, ale poczytałem conieco i gama aparatów się nieznośnie powiększyła. Teraz stoje przed wyborem Panasonic FZ30 a Fuji s9500. Sam jestem ciekawy co z tego będzie

Nad S1 nigdy nie myślałem. A co do matrycy to raczej kroku w tył nie wykonam Obecnie mam 4MPx 8 )
Utrudnię (a może ułatwię..) ci wybór jeszcze bardziej.. Sam mam Panasonica FZ-20, który jest bardzo podobny do FZ-30 (różni się praktycznie tylko rozdzielczością matrycy) i powiem szczerze, że wbrew wszystkim testom, które miałem okazję przeglądać, według mnie ten aparat robi po prostu średnie zdjęcia.. I próbowałem już naprawdę wielu różnych ustawień, w najróżniejszych warunkach.. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna, ale najzwyklejszy automat Canona (oczywiście cyfrówka), który moja siostra przywiozła ze Stanów robił o niebo lepsze jakościowo zdjęcia.. Dlatego teraz, chcąc kupić jakąś niedrogą cyfrówkę, prawie na pewno wybiorę właśnie Canona, mimo, że Panasonic ma całkiem ciekawy model pod względem parametrów.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.