Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.02.2006, 08:52   #211
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
nie wiem czemu jeszcze myślisz nad tym fuji,skoro on nie ma stabilizcaji,wybór chyba powinien paść na panasonica,skoro juz tylko te 2 aparaty zostały,chyba że już nei potrzeba ci stabilizacjii. zresztą poczytaj sobiePoza tym fuji s9500 to cyfrowa lustrzanka z zintegrowanym obiektywem,tak piszą
Nie tylko piszą Kilku ludzi z branży potwierdziło ten fakt
Cytat:
Napisany przez devil-80
http://www.dcresource.com/reviews/pa...ew/index.shtml
Widzę,że jak będe kupował nowy aparat,to też czeka mnie ciężki orzech do zgryzienia,ale może ty kupisz tego panasonica i podzielisz się wrażeniami.
Strona jako tako przeglądnięta. Tak na szybko to moge powiedzieć o 2 rzeczach które bolą. Ilość zrobionych zdjęć na akumulatorku nie jest zachwycająca (Canon S2 IS nieźle się prezentuje, no i szkoda, że do porównania nie ma Fuji). No i te szumy. TU dla porównania zdjęcia z Fuji przy ISO400, max zoomie, bez stabilizacji. A tak na marginesie to podziele się wrażeniami niezależnie od zakupu. No chyba, że ktoś ma jakiś sprzeciw.

Z kupnem aparatu nie spieszy mi się. Tzn. nie muszę go mieć na jutro więc narazie czytam jak najwięcej o każdym potencjalnym sprzęcie.


Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Utrudnię (a może ułatwię..) ci wybór jeszcze bardziej.. Sam mam Panasonica FZ-20, który jest bardzo podobny do FZ-30 (różni się praktycznie tylko rozdzielczością matrycy) i powiem szczerze, że wbrew wszystkim testom, które miałem okazję przeglądać, według mnie ten aparat robi po prostu średnie zdjęcia.. I próbowałem już naprawdę wielu różnych ustawień, w najróżniejszych warunkach.. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna, ale najzwyklejszy automat Canona (oczywiście cyfrówka), który moja siostra przywiozła ze Stanów robił o niebo lepsze jakościowo zdjęcia.. Dlatego teraz, chcąc kupić jakąś niedrogą cyfrówkę, prawie na pewno wybiorę właśnie Canona, mimo, że Panasonic ma całkiem ciekawy model pod względem parametrów.
I oto chodzi. Informacja z pierwszej ręki jest najlepsza!

Sytuacja powoli się przejaśnia
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen

Ostatnio zmieniany przez tom-as : 14.02.2006 o godz. 08:58
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.02.2006, 09:58   #212
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez tom-as
I oto chodzi. Informacja z pierwszej ręki jest najlepsza!

Sytuacja powoli się przejaśnia
Cieszę się, jeśli pomogłem, chociaż to, co napisałem, mimo wszystko jest bez przekonania, bo.. przed chwilą znowu czytałem recenzję FZ-30 i został oceniony najwyżej ze wszystkich testowanych aparatów, ze szczególnym naciskiem na bardzo dobrej jakości zdjęcia.. Tak więc ja już sam nie wiem. W każdym razie moje odczucia odnośnie modelu poprzedniego opisałem.

Ale, żeby dać też coś więcej, to - jeśli jeszcze tu nie byłeś - przejrzyj tę stronkę. Tylko zarezerwuj sobie trochę czasu, bo jest to naprawdę potężne źródło wiedzy. Ale tutaj znajdziesz wszystko - od porządnych, obiektywnych opisów, poprzez dokładne specyfikacje, aż do naprawdę trafnych zdjęć przykładowych dla każdego aparatu. Polecam i.. miłej lektury

http://www.imaging-resource.com/PRODS/OWP/OWPA.HTM

(akurat otwarte na aparacie Pentaxa, ale znajdziesz inne, praktycznie wszystkie na rynku obecne, modele)
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 10:03   #213
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
a czytałeś to ?
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=finepix_s9500

a co do porównania canona do pasanonica... jak można porównywać firme która robi telewizory do czołowego producenta sprzętu foto ?
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 10:42   #214
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Cieszę się, jeśli pomogłem, chociaż to, co napisałem, mimo wszystko jest bez przekonania, bo.. przed chwilą znowu czytałem recenzję FZ-30 i został oceniony najwyżej ze wszystkich testowanych aparatów, ze szczególnym naciskiem na bardzo dobrej jakości zdjęcia.. Tak więc ja już sam nie wiem. W każdym razie moje odczucia odnośnie modelu poprzedniego opisałem.
http://www.imaging-resource.com/PRODS/OWP/OWPA.HTM
Z tymi testami to różnie bywa - oglądałem kilka i faktycznie Panasonic poczynał sobie całkiem nieźle. Wg. mnie problem tkwi w tym, że jak zdjęcia z Panasonic były rozione z najniższym ISO, a pozostałe aparaty podczas testów miały ISO większe ustawione.

Cytat:
Napisany przez mp666
a czytałeś to ?
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=finepix_s9500

a co do porównania canona do pasanonica... jak można porównywać firme która robi telewizory do czołowego producenta sprzętu foto ?
Jasne, że czytałem A z porówananiem Canona do Panasonica masz rację. Ja bym od siebie jeszcze Sony dodał. Oglądałem niedawno zdjęcia z Sony (nie pamiętam modelu) i mimo Carl Zeiss na pokładzie zdjęcia były... średnie Chyba dlatego Sony wykupiło KoniceMinolte. Ciekawe czy idąc tym tropem nowe aparaty będą się nazywać SonyKonicaMinolta
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 10:55   #215
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no bez przesady,że panasonic robi tylko telewizory,aparat nie jest aż taki tragicznypotrafii też robić niezłe fotki,a że szumi to już inna sprawa.
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 10:56   #216
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez tom-as
Z tymi testami to różnie bywa - oglądałem kilka i faktycznie Panasonic poczynał sobie całkiem nieźle. Wg. mnie problem tkwi w tym, że jak zdjęcia z Panasonic były rozione z najniższym ISO, a pozostałe aparaty podczas testów miały ISO większe ustawione.
To może mieć znaczenie, ale też nie do końca. Owszem - pod względem szumów Canon bije Panasonica na głowę, ale ja i tak większość zdjęć robie z ISO 80 - 100 i mimo braku szumów, dalej nie jestem do końca zadowolony z efektów. I w sumie nawet sam do końca nie wiem, na czym polega problem.. odwzorowanie kolorów, balans bieli? Sam nie wiem.. Ale nawet kilka dni temu wieczorem chciałem zrobić kilka zdjęć mojej mamie i przy lampie błyskowej (która w Panasonicu jest bardzo mocna) wychodziły one po prostu tragicznie.. I mimo kilkuminutowych eksperymentów z ustawieniami nie udało mi się ostatecznie uzyskać sensownego rezultatu.. A na Canonie mojej siostry, czy nawet na moim starym Pentaxie MZ-6 czy nawet IQ-Zoom 160 wyszło by to za pierwszym razem.. Coś w tym jednak jest..

Testy z podanej przeze mnie strony, a przynajmniej zdjęcia testowe, radzę jednak pooglądać, bo o to w tym wszystkim przecież chodzi - jakie zdjęcia aparat robi.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 11:06   #217
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez devil-80
no bez przesady,że panasonic robi tylko telewizory,aparat nie jest aż taki tragicznypotrafii też robić niezłe fotki,a że szumi to już inna sprawa.
Trochę źle to zrozumiałeś. Nie miałem na myśli tego, że Panasonic jest beznadziejny czy coś w tym stylu. Chodziło mi raczej o to, że np. Canon ma większe doświadczenie w dziedzinie aparatów. Po prostu specjalizują się w tym. BTW drukarki i skanery też mają niezłe
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 13:22   #218
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
O matko i córko! Andrzejj9 - Ty, zapalony fotograf, kupiłeś jakiegoś Panasonica?

Ja uważam, że dni świetności ta firma ma za sobą - nawet w dziedzinie RTV...

Co do aparatów - to uznaję tylko 4 marki: Nikon, Canon, Minolta i Pentax... i w życiu bym nie kupił aparatu jakiegoś początkującego producenta, choćby nie wiem jak był dobry w innych dziedzinach. Tak jak napisał tom-as - specjalizacja - doświadczenie - robi swoje.

Czekam aż lustrzanki cyfrowe Nikona potanieją... poczekam sobie, ale nic innego nie mam zamiaru kupować.
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 17:11   #219
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Kristoferros
O matko i córko! Andrzejj9 - Ty, zapalony fotograf, kupiłeś jakiegoś Panasonica?
Mój ojciec kupił


Cytat:
Ja uważam, że dni świetności ta firma ma za sobą - nawet w dziedzinie RTV...

Co do aparatów - to uznaję tylko 4 marki: Nikon, Canon, Minolta i Pentax... i w życiu bym nie kupił aparatu jakiegoś początkującego producenta, choćby nie wiem jak był dobry w innych dziedzinach. Tak jak napisał tom-as - specjalizacja - doświadczenie - robi swoje.

Czekam aż lustrzanki cyfrowe Nikona potanieją... poczekam sobie, ale nic innego nie mam zamiaru kupować.
Dla mnie Panasonic to zawsze był synonim jakości jeśli chodzi o sprzęt grający. Nic innego tej firmy nie wydawało mi się dobre (a już zwłaszcza telewizory) i nie kupowałem. Aparat... nie moja decyzja

----
EDIT

Ale zwróć uwagę jeszcze na jedno - Panasonic może i był wtedy początkującą firmą w segmencie aparatów, ale to, co tak naprawdę się liczyło, czyli optykę miał od Leici, czyli trudno o lepszą rekomendację. Cała elektronika i obudowa to już rzecz mniej ważna i zresztą tu akurat na Panasonica powodu do narzekania nie ma.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 18:13   #220
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Ale zwróć uwagę jeszcze na jedno - Panasonic może i był wtedy początkującą firmą w segmencie aparatów, ale to, co tak naprawdę się liczyło, czyli optykę miał od Leici, czyli trudno o lepszą rekomendację. Cała elektronika i obudowa to już rzecz mniej ważna i zresztą tu akurat na Panasonica powodu do narzekania nie ma.
No tu raczej nie ma nic do ukrycia Leica to Leica, ale wbrew pozorom elektronika też jest ważna! Byłem dzisiaj tu i uwdzie i po rozmowie z pewnym panem dowiedziałem się, że Panasonic jest... awaryjny!! BTW telewizor (Panasonic) znajomej już kilka razy w serwisie był.
Wracając do tematu. Przedstawiłem temu panu (z mojego punktu widzenia znającego się na rzeczy) mój problem. A więc co wybrać Canon S2 IS, Panasonic FZ30 lub Fuji s9500. Tak jak już powiedziałem wcześniej z jego puntku widzenia i doświadczenia Panasonica odradził z powodu awaryjności. Porównując Canon S2 IS z Fuji s9500 powiedział, że mimo iż nie lubi Fuji (nie wiem dlaczego, zapomniełem zapytać) z tych 3 aparatów wybrał by właśnie jego bo Canon to inna półka. Ku mojemu zdziwieniu jego ocena zbiegła się z moimi odchyłami w strone Fuji.

Decyzja zapadła.

Chciałbym wszystkim zaangażowanym w pomoc co wybrać składam wielkie dzięki.
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 18:20   #221
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez tom-as
No tu raczej nie ma nic do ukrycia Leica to Leica, ale wbrew pozorom elektronika też jest ważna! Byłem dzisiaj tu i uwdzie i po rozmowie z pewnym panem dowiedziałem się, że Panasonic jest... awaryjny!! BTW telewizor (Panasonic) znajomej już kilka razy w serwisie był.
Wracając do tematu. Przedstawiłem temu panu (z mojego punktu widzenia znającego się na rzeczy) mój problem. A więc co wybrać Canon S2 IS, Panasonic FZ30 lub Fuji s9500. Tak jak już powiedziałem wcześniej z jego puntku widzenia i doświadczenia Panasonica odradził z powodu awaryjności. Porównując Canon S2 IS z Fuji s9500 powiedział, że mimo iż nie lubi Fuji (nie wiem dlaczego, zapomniełem zapytać) z tych 3 aparatów wybrał by właśnie jego bo Canon to inna półka. Ku mojemu zdziwieniu jego ocena zbiegła się z moimi odchyłami w strone Fuji.

Decyzja zapadła.

Chciałbym wszystkim zaangażowanym w pomoc co wybrać składam wielkie dzięki.
Jeśli decyzję już podjąłeś to ok, mam nadzieję, że będziesz zadowolony z zakupu.


Natomiast tłumaczenie odnośnie awaryjności Panasonica mnie nie przekonuje. Jak mój ojciec wybierał aparat, to przeglądałem też masę forum, gdzie wypowiadali się użytkownicy tego aparatu i nikt nie miał z nim problemów pod kątem awaryjności. Nie twierdzę, że takie nie zdarzają się nigdy, ale nie słyszałem, żeby akurat w aparatach tej marki było to szczególnie nagminne.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 18:30   #222
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Jeśli decyzję już podjąłeś to ok, mam nadzieję, że będziesz zadowolony z zakupu.
Jestem optymistycznie nastawiony na przyszłość! Ale dokłednie będe mógł się na ten temat wypowiedzieć jak oswoję się z maszynką.
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Natomiast tłumaczenie odnośnie awaryjności Panasonica mnie nie przekonuje. Jak mój ojciec wybierał aparat, to przeglądałem też masę forum, gdzie wypowiadali się użytkownicy tego aparatu i nikt nie miał z nim problemów pod kątem awaryjności. Nie twierdzę, że takie nie zdarzają się nigdy, ale nie słyszałem, żeby akurat w aparatach tej marki było to szczególnie nagminne.
Przedstawiłem tylko opinię człowieka co już jakiś czas w tym biznesie siedzi. Ja spotkałem się z jakimiś problememi w Panasonicach, ale nie mogę powiedzieć żeby te awarie były nagminne!!
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 19:35   #223
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez tom-as
Decyzja zapadła.
rozumiem, że wybrałeś fuji. dobry wybór, jeśli od aparatu oczekujesz czegoś więcej niż tylko automatu, to z tych aparatów ten właśnie jest najlepszy.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 20:03   #224
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mp666
rozumiem, że wybrałeś fuji. dobry wybór, jeśli od aparatu oczekujesz czegoś więcej niż tylko automatu, to z tych aparatów ten właśnie jest najlepszy.
Tak. Padło na Fuji. Od jutra zaczynam powolny i mozolny proces oswajania
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 21:26   #225
devil-80
Forumator
 
Avatar użytkownika devil-80
 
Data rejestracji: 07.12.2004
Lokalizacja: Chodzież
Posty: 805
devil-80 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hehe,daj znać jak ci idziePowodzenia.
devil-80 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.