Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.08.2005, 19:36   #61
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Dziwne.. dla mnie po prostu dziwne.. Widać trafiłem na producenta (Panasonic), który troszczy się o klienta i uznałem to za pewnik..

Przy okazji zrobię komórką zdjęcie tego akumulatorka, który mam w Panasonicu, to zobaczycie, o co mi chodziło.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.08.2005, 08:19   #62
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
andrzej - troszczy jak troszczy - dodatkowe aku do spory wydatek, a jak ide w teren/jade gdzies na pare dni to wole miec "zapas mocy" ze soba z przyczyn osobistych
przy wyborze aparatu jego niedostosowanie do pracy na paluszkach uznawalem za wade - moja minolta chodzi na 4 baterie AA - mam dwa komplety aku, kazdy o pojemnosci 2300 czyli na raz aparat ma prawie 10000mAh do skonsumowania - starcza na kilkaset (ciezko powiedziec ile dokladnie - ponad 500, moze 700? zdjec - a duzo robie z lampa)
no i jak aku padna to w kazdym kiosku moge kupic zwykle paluszki i pstrykac dalej - oczywiscie to sytuacja awaryjna jaka mi sie na razie nie trafila - w futerale zawsze lezakuje naladowany drugi komple aku
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.08.2005, 08:49   #63
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
andrzej - troszczy jak troszczy - dodatkowe aku do spory wydatek, a jak ide w teren/jade gdzies na pare dni to wole miec "zapas mocy" ze soba z przyczyn osobistych
przy wyborze aparatu jego niedostosowanie do pracy na paluszkach uznawalem za wade - moja minolta chodzi na 4 baterie AA - mam dwa komplety aku, kazdy o pojemnosci 2300 czyli na raz aparat ma prawie 10000mAh do skonsumowania - starcza na kilkaset (ciezko powiedziec ile dokladnie - ponad 500, moze 700? zdjec - a duzo robie z lampa)
no i jak aku padna to w kazdym kiosku moge kupic zwykle paluszki i pstrykac dalej - oczywiscie to sytuacja awaryjna jaka mi sie na razie nie trafila - w futerale zawsze lezakuje naladowany drugi komple aku
To argument za i nie chcę go negować. Jednak za specjalnym akumulatorkiem przesądza jego trwałość (pojemność). Napisałem wcześniej, że zdarzało się, że i po dwóch trzech godzinach trzeba go było ładować. Owszem, ale przy maksymalnym wykorzystaniu aparatu - oglądanie filmów z właczonym dźwiękiem, używanie zoomu itp. Natomiast przy użytkowaniu zwykłych to.. dam przykład - byłem teraz na trzytygodniowym wyjeździe, na którym aparat łącznie (używało go kilka osób) zrobił ponad 1,5GB zdjęć. Jedno średnio zajmuje ze 2MB, więc załóżmy, że było to z 700 zdjęć. I w czasie tego pobytu akumulator ładowany był tylko 3 razy. Tak więć na 200 - 300 zdjęć wystarczy z powodzeniem, a pewnie i sporym zapasem, a to jest przecież prawie 10 przeciętnych rolek filmu! Dla mnie osobiście większa wydajność nie jest potrzebna (patrząc z punktu widzenia krótszego wyjazdu bez dostępu do prądu).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.08.2005, 08:58   #64
frog
Żabol
 
Avatar użytkownika frog
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2,168
frog niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Koledzy doradzcie bo stoje przed zakupem cyfrowki.Do tej pory mialem HP735 i w sumie bylem zadowolony. Wybredny nie jestem Co po niej oczekuje hmmm :

1. Glownie bede robil zdjecia w dyskotekach czyli ciemnie miejsca. No i jakies takie z zycia codziennego oraz z wakacyjnych wojazy...
2. Tak samo jak te fotki w DYSKOTEKACH chcialbym krecic filmiki w nich. Do tej pory HP nagrywal mi w 320x240 20 FPS. Wiec chcialbym aby w tym nowym aparacie tez byla mozliwosc nagrywania filmow bez ograniczen czasowych i z ladnym dzwiekiem no i z lepszymi parametrami niz te ktore mialem w HP. Generalnie FPS zeby byl te 20FPS nie nizej no i rozdzielczosc jak bysie dala wiecej bylo by super.
3. Milo by bylo jak by mial ta funkcje SEPHI czy cos co ten czarnobialy efekt robi
4.w HP ekranik straszne ze tak powiem LAGI mial zaciagal jak sie obracalo aparatem. Tego bym juz nie chcial.
5. CENA no to chyba najwazniejsze Raczej nie chcialbym przekroczyc 1tys. No moze ciut wiecej ale raczej wolalbym nie

W MM teraz jakies szalenstwo cenowe jest czy cos. Moze tam znajde cos ciekawego...
__________________

HARDSTYLE IS MY STYLE !!!
frog jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2005, 10:00   #65
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
[...]
no i jak aku padna to w kazdym kiosku moge kupic zwykle paluszki i pstrykac dalej - oczywiscie to sytuacja awaryjna jaka mi sie na razie nie trafila - w futerale zawsze lezakuje naladowany drugi komple aku
paluszki muszą być alkaliczne.

na czerwonych Wonder'ach Canon A85 zrobił cztery zdjęcia
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2005, 10:17   #66
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
paluszki muszą być alkaliczne.

na czerwonych Wonder'ach Canon A85 zrobił cztery zdjęcia
oł men
baterie pełne mocy, aż nie wierze
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2005, 14:13   #67
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chce kupić cyfrówkę, moje typy to
1. Konica Minolta Dimage Z20
2. Konica Minolta Dimage Z3
3. Technaxx X8

Który będzie najlepszy. Chyba że polecacie coś innego do 1100zł. Aparat ma służyć do takich zwykłych zdjęc rodzinnych, na wakacje itp.
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2005, 14:20   #68
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
eee... pytanie retoryczne, prawda? oczywscie ze numer 2 czyli Z3
w tym zestawieniu bezkonkurencyjna
Z20 to uboki kuzyn - brak polowy menu i paru "dodatkow" typu antyshake...
a ten technaxx - to chyba dowcip rumunskich specow od aro
3MPx, staloogniskowy obiektyw o marnym swietle, menu musi byc "zabawne" (chocby fajna funkcja usuwania ostatniego zdjecia lub wszystkich... hm, orginalne podejscie)
slowem - aparat powinien kosztowac jakies 150pln i moc pracowac jako kamera internetowa - to by nie byl taki zly

edit:
ale naprawde sie zroftlowalem jak przeczytalem 12MPx i 16x zoom... maja ludzie fantazje
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2005, 14:44   #69
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Z tymi 12 MPx to rzeczywiście przesadzili, zapomnieli napisać, że chodzi o interpolację.
Tak to mogę sobie intepolować choćby 100 MPx.
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2005, 14:59   #70
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
a ten technaxx - to chyba dowcip rumunskich specow od aro
oj uważaj, bo jak kiedyś będzie przetarg na kupno cyfrówek dla policji, albo coś, to...

A co do aparatu, to kurde - wciskają ludziom bzdury jaki to wspaniały aparat itp. i przez to każdy potencjalny klient będzie po kupnie tylko sfrustrowany, a można by szczerze napisać, jakie są jego parametry, a jako podstawową zaletę, zgodnie z prawdą podać cenę..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.09.2005, 18:20   #71
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kupiłem Konica Minolta Dimage Z3. Mam nadzieję że zdjęcia będą ładne
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2005, 22:26   #72
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Możecie mi doradzic jaki zestaw ochronny wybrac do Olympusa C765?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61695052
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61818669
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61963304
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62758313

Czy lepiej kupować wszystko osobno?

Tzn. tulejkę, filtr UV, dekielek?

__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2005, 22:35   #73
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z podanych przez Ciebie sklepow kupowalem w eltec oraz w systembank
oba sklepy polecam - swietna obsluga, wsio szybko i fachowo, w systembanku jakis czas po zakupie dodatkowo dali mi rabat na dalsze zakupy (z czego juz nie omieszkalem skozystac - dziala ) no i przesylka jest gratis
co do tulej - tam ciezko cos zepsuc wiec skoncentrujmy sie na filtrach - dwa sklepy oferuja D&J - nie znam, jeden oferuje Kinga - same zle opinie o tej firmie, Systembank oferuje Matina - szklo z niskiej polki, ale ponoc dziala
co kupic - ciezki wybor
Systembank co chwila robi promocje - wrzuca zestwy zaawansowane na aukcje od 1pln
w ten sposob kupilem swoj zestaw - tulejka, dekil, filtrUV, filtrCPL oraz filtr ND4 - wsio za 40pln z przesylka gratis! normalnie wartosc to okolo 150-170pln
wiec ja bym radzil poczekac i codziennie przegladac aukcje na allegro - w koncu trafisz (mam nadzieje)
chyba ze na dniach wyberasz sie w gory (tam UV to koniecznosc)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2005, 22:42   #74
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@nimal nie spieszy mi się, więc mogę wypatrywać dobre aukcje

Na statywie nie ma co przepłacać chyba?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63080894

Nie rozleci sie po tygodniu?
__________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 06.09.2005 o godz. 22:44
B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.09.2005, 22:46   #75
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Akurat na statywie ja bym nie oszczędzał, bo kupić coś kiepskiej jakości, co nie będzie nawet stabilnie stało, mija się z celem.. Ale ten, co podałeś, wygląda w sumie całkiem sensownie. Ja też nie kupiłem nie wiadomo jak drogiego (chociaż jednak trochę droższego bo za ok. 120 złotych w Fotojokerze) i sprawuje się bardzo dobrze. Z tym, że ja go sobie dokładnie przed kupnem obejrzałem, a na Allegro to raczej niemożliwe..
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.