Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.10.2005, 00:07   #91
ezaq
Bywalec
 
Avatar użytkownika ezaq
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Lokalizacja: Puławy/Warszawa
Posty: 50
ezaq zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam!
Mam pytanie dotyczące kart pamięci. Jaka jest różnica między kartą SD a MMC (oczywiście oprócz ceny )
Zamierzam kupić Canona A510 (zgodnie z waszymi sugestiami ). I chcę dokupić do niego jedną z tych kart (preferowana przeze mnie kolejność):
- 512 MB Secure Digital KINGSTON x 50 HIGH SPEED Elite Pro
- 512 MB SD Kingston
- MMC+ 512 MB KINGSTON
Którą powinienem wybrać A może polecacie coś innego.

Czekam na podpowiedzi. Z góry dzięki.

Pozdrawiam.
__________________
Pozdrowienia dla fanów JW23!!! Szukam wszelkich materiałów o tej kultowej audycji. Jeśli masz jakieś nagrania lub coś innego PROSZĘ o kontakt na gg: 1299178.
"Ludzie znają tysiące sposobów na zabicie czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić" Albert Einstein

Ostatnio zmieniany przez ezaq : 13.10.2005 o godz. 00:13
ezaq jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.10.2005, 01:26   #92
Aszej
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Lokalizacja: Czarne
Posty: 271
Aszej zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na SD możesz zabezpieczyć przed skasowaniem. Kup zwykłą SD, bo Canon i tak szybciej nie zapisze/odczyta, chyba że np. zgrywasz w czytniku to będzie trochę szybciej.
__________________
Lubię robić to co lubię

MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
Aszej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 19:34   #93
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szukam aparatu cyfrowego do około 1100 zł z dość dużym wyświetlaczem i coś około lub ponad 4 mln pikseli. Aparat będzie służył do robienia zdjęć przedmiotom do sklepu internetowego ale też do robienia zdjęć np. na wycieczkach.
Czy możecie mi powiedzieć o co chodzi z tą matrycą interpolową?
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 19:57   #94
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
interpolacja to obliczanie brakujacych danych na podstawie posiadanych
w tym przypadku chodzi o zwiekszanie obrazka
czyli aparat np robi zdjecie 3 miliony pixeli, kazdy bok obrazka jest zmozony x2 i mamy... 12 MPix w duzym skrocie o kant d*py takie cos
nie patrz na interpolacje chocby nie wiem jak ja zachwalala ulotka czy sprzedawca - liczy sie tylko i wylacznie rozdzielczosc fizyczna
to samo dotyczy zooma - wazny jest tylko optyczny, cyfrowy to rownie dobrze moze byc x400 (zdaza sie w kamerach maja wyobraznie ) bo nic nie daje

co do cyfrowki - wazne sa gabaryty? jak nie to wez np kodaka 7590 - swietny sprzet ale duzy i ciezki
jak cos mautkiego to w tej cenie kupic Minolte X60 (prawie sie misci w przedziale cenowym) albo poprzedni model tejmionlty z 4 MPix zamiast 5 - kosztuje juz 700PLN wiec dasz rade dokupic wielka karte pamieci te aparaciki sa malutkie i wg zalozen wytarcza ale na powazna zabawe sie nie nadaja (za to mozna je nosic jako bryloczek an szyi albo w kieszeni koszuli - co jest nipodwazalna zaleta)
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 20:12   #95
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A jaki aparat-bryloczek byście polecali w kwocie do 600 zł? Zdjęcia głównie z automatu ew mile widziana możliwość wyłączenie lampy.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 20:32   #96
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Talking

mały OT

moja kamera ma zbliżenie optyczne 25x i cyfrowe 700x



a oto efekt takiego zbliżenia ^_^



to dopiero trzeba mieć wyobraźnie aby coś poznać

8 )

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 11.03.2020 o godz. 17:21
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 21:07   #97
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
banana - za ta cene to za granica bo my jestesmy bogatym spoleczenstwem i takie zeczy kosztuja wiecej - polska paranoja
na allegro kupisz importowanego, ale karty juz nie zmiescisz w 600 pln
no i te najtansze potrzebuja tez baterii i ladowarki - te za okolo 1000 maja to w komplecie
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.10.2005, 21:35   #98
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
interpolacja to obliczanie brakujacych danych na podstawie posiadanych
w tym przypadku chodzi o zwiekszanie obrazka
czyli aparat np robi zdjecie 3 miliony pixeli, kazdy bok obrazka jest zmozony x2 i mamy... 12 MPix w duzym skrocie o kant d*py takie cos
Właśnie ostatnio na Allegro takiego specjalistę znalazłem, który sprzedawał aparat "12mpix" za 300 złotych
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 17.10.2005 o godz. 21:38
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.10.2005, 15:58   #99
rafalkam
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 31.05.2005
Posty: 225
rafalkam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A czym się różni kodak "dx 7590" od "z 7590" ?
rafalkam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2005, 09:58   #100
DrunkenMaster
Stały Bywalec
 
Avatar użytkownika DrunkenMaster
 
Data rejestracji: 19.12.2003
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Posty: 68
DrunkenMaster zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chciałbym kupić aparat cyfrowy tak do +/- 1000 zł. Zastanawiam się nad Nikonem Coolpix L1 http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?idt=9870 Czy ktoś ma taki aparat i może coś o nim napisać? A może polecacie jakiś inny? To będzie mój pierwszy aparat cyfrowy

Z góry dzięki za odpowiedź
DrunkenMaster jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2005, 11:56   #101
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.
Zbliżają się Święta, więc czas pomyśleć o prezentach (również dla siebie )
No więc tak - strzeliła mi kolejna karta w mojej cyfrowej mydelniczce, więc mam jej dość - potrzebuję aparatu, dość uniwersalnego, który będzie robił przede wszystkim piękne zdjęcia rodzinie, zwierzakom i czasem krajobrazom (zdjęcia makro również mnie pociągają, ale to nie priorytet). To, co mnie najbardziej w cyfrówkach do tej pory raziło nie powinno mieć miejsca w aparacie, który chcę kupić, a były to:
- uszkodzone piksele w matrycy
- długi czas włączania i reakcji
- mało wytrzymałą karta pamięci (SM)
- Krótka żywotność akumulatorów
Aparat nie musi posiadać dodatkowych wodotrysków jak nagrywanie głosu, czy sekwencji wideo, bo od tego mam jeszcze działającą kamerę. Tanie części to również byłąby zaleta (tylko którego?)

Po wstępnym rekonesansie wybrałem kilka modeli, które mi wpadły w oko i w związku z tym proszę o pomoc w wyborze:

1. Konica Minolta DiMAGE A200 8.0MP
2. Konica Minolta Maxxum 5D 6.1MP
3. Olympus EVOLT E-500 8.0MP + 2 Lens Kit
4. Panasonic Lumix DMC-FZ30K

Podałem przykładowe modele w cenie do 900 $ (musi coś kaski zostać na jakiś dodatek). A może zna ktoś coś lepszego, albo słyszał o felerach tych wymienionych? Będę wdzięczny za każdą sugestię z choćby krótkim uzasadnieniem.

PS: Jeszcze krótkie uzasadnienie mojego wyboru:
1, 2 - antishake;
3 - niezłe parametry z wbudowaną lampą i soczewkami (tylko jakiej jakości?);
4 - Zachwalany na forum.
No właśnie - czy ten antishake rzeczywiście aż tak ułatwia życie i nie psuje przy tym zdjęć, czy to tylko niepotrezebny w aparacie bajer? (W kamerze się spisuje bardzo dobrze).
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2005, 12:32   #102
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
Witam.
Zbliżają się Święta, więc czas pomyśleć o prezentach (również dla siebie )
No więc tak - strzeliła mi kolejna karta w mojej cyfrowej mydelniczce, więc mam jej dość - potrzebuję aparatu, dość uniwersalnego, który będzie robił przede wszystkim piękne zdjęcia rodzinie, zwierzakom i czasem krajobrazom (zdjęcia makro również mnie pociągają, ale to nie priorytet). To, co mnie najbardziej w cyfrówkach do tej pory raziło nie powinno mieć miejsca w aparacie, który chcę kupić, a były to:
- uszkodzone piksele w matrycy
- długi czas włączania i reakcji
- mało wytrzymałą karta pamięci (SM)
- Krótka żywotność akumulatorów
Aparat nie musi posiadać dodatkowych wodotrysków jak nagrywanie głosu, czy sekwencji wideo, bo od tego mam jeszcze działającą kamerę. Tanie części to również byłąby zaleta (tylko którego?)

Po wstępnym rekonesansie wybrałem kilka modeli, które mi wpadły w oko i w związku z tym proszę o pomoc w wyborze:

1. Konica Minolta DiMAGE A200 8.0MP
2. Konica Minolta Maxxum 5D 6.1MP
3. Olympus EVOLT E-500 8.0MP + 2 Lens Kit
4. Panasonic Lumix DMC-FZ30K

Podałem przykładowe modele w cenie do 900 $ (musi coś kaski zostać na jakiś dodatek). A może zna ktoś coś lepszego, albo słyszał o felerach tych wymienionych? Będę wdzięczny za każdą sugestię z choćby krótkim uzasadnieniem.

PS: Jeszcze krótkie uzasadnienie mojego wyboru:
1, 2 - antishake;
3 - niezłe parametry z wbudowaną lampą i soczewkami (tylko jakiej jakości?);
4 - Zachwalany na forum.
No właśnie - czy ten antishake rzeczywiście aż tak ułatwia życie i nie psuje przy tym zdjęć, czy to tylko niepotrezebny w aparacie bajer? (W kamerze się spisuje bardzo dobrze).
Witam !
No w cenie do 900$ to chyba pisanie o czymś "uniwersalnym" to ciut dziwne - wymienione modele są zdecydowanie z wyższej półki - czyli mówimy raczej o aparacie więcej niż uniwersalnym
Co do wymagań - ciekaw jestem jaki masz dotychczas aparat (mydelniczka ??) - no i trochę zdziwiła mnie sprawa padających kart - raczej to dziwne.
No i te uszkodzone piksele - to chyba nie od nowości ??
Co do wymagania krótkiego czasu włączania i reakcji - popieram !! - niby drobiazg ale potrafi mocno denerwować.
A co do żywotności aku - różnie z tym bywa....

W kwestii zaproponowanych modeli - wszystkie prezentują się nieźle - szkoda, że dałeś linki do angielskich stron - jak będę miał czas to poszukam na polskich i się wypowiem
Pozdrowienia
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 14.11.2005 o godz. 12:36
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2005, 12:37   #103
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
odpowiem krótko i głupio
antishake, czyli stabilizacja obrazu jest świetną sprawą, ale najlepiej działa po 3 piwach

a na poważnie to aby trafić trochę nieporuszoną fotę przy naświetlaniu 1/4s trzeba ich zrobić z 5

i tak to jest o niebo lepiej niż bez, gdzie jakąś gwarancję daje czas 1/125 a przy stabilizacji to 1/50 - 1/60s choć aparat nie sygnalizuje przy dłuższych czasach, to jak napisałem często nie wychodzi fota.

doświadczenia z Canon S2 IS
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2005, 20:31   #104
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sam mam minolte z antyshakiem, ale nizszy model - Z3
na poczatku uwazalem ze AS to chwyt marketingwy bo mialem poruszone zdjecia nawet przy migawkach 1/13
przy 1/20 w minolcie nawet po pijaku kazdy zrobi dobre zdjecie
obacnie, oczywisie z AS, robie z rekizdjecia przy migawkach 1/4, czasem ryzykuje na seryjnych 0,8 albo i 1... i sie udaje
wiec czesciowo to kwestia wprawy
z ww. ja bym wybal A200, szczegolnie jesli lubisz kozystac z manuali - pokredla zoomu i focusu w obiektywie oraz programowalne pokredlo pod spustem, profile ustawien do roznych sytuacji, kupa przyciskow bezposredniego dosepu... imho to lepszy (bo duuuuzo tanszy po uwzglednieniu biektywow) wybor dla zaawansowanego amatora niz dowolna lustrzanka na rynku
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2005, 20:43   #105
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
Po wstępnym rekonesansie wybrałem kilka modeli, które mi wpadły w oko i w związku z tym proszę o pomoc w wyborze:

1. Konica Minolta DiMAGE A200 8.0MP
2. Konica Minolta Maxxum 5D 6.1MP
3. Olympus EVOLT E-500 8.0MP + 2 Lens Kit
4. Panasonic Lumix DMC-FZ30K
Nad czym tu się zastanawiać - odpowiedź jest jedna - Olympus E-500, żadba z hybryd nie da Ci takiej jakości zdjęć jak lustrzanka.
Polecam na początek taki poglądowy ARTYKUŁ.
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.