Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.11.2005, 21:05   #106
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
No w cenie do 900$ to chyba pisanie o czymś "uniwersalnym" to ciut dziwne - wymienione modele są zdecydowanie z wyższej półki - czyli mówimy raczej o aparacie więcej niż uniwersalnym
No cóż... miałem na myśli "uniwersalność" w trochę innym sensie - aparat trwały, możliwość rozbudowy (olbiektyw), przyzwoite zdjęcia w różnych warunkach i do wykorzystania przez wszystkich członków rodziny (również tych, którzy nie lubią się bawić w ustawianie parametrów )

Cytat:
Napisany przez ro29
Co do wymagań - ciekaw jestem jaki masz dotychczas aparat (mydelniczka ??) - no i trochę zdziwiła mnie sprawa padających kart - raczej to dziwne.
Dla mnie też to było dziwne - najpierw padła oryginalna 32MB, a teraz - 128 (ponad 100 zdjęć ze wczasów ). Poszperałem jednak w necie i okazało się jednak, że nie tylko ja mam takie problemy. Miałem doświadczenia z dwoma modelami - w domu z toshibą, w pracy z pentaxem, modeli niestety nie pamiętam.

Cytat:
Napisany przez ro29
No i te uszkodzone piksele - to chyba nie od nowości ??
Niestety - zauważyłem to ww. dwóch "mydelniczkach" sprzed paru lat, poniżej 800 zł. - 2,2 MP i 3,4 MP (na czarnym tle setki "gwiazdek")

Cytat:
Napisany przez ro29
W kwestii zaproponowanych modeli - wszystkie prezentują się nieźle - szkoda, że dałeś linki do angielskich stron - jak będę miał czas to poszukam na polskich i się wypowiem
Pozdrowienia
ro29
Dla patriotów:
http://www.agito.pl/index.php?pid=27124&cid=1&p=
http://www.agito.pl/index.php?pid=26367&cid=1&p=6
http://www.agito.pl/index.php?pid=6836&cid=1&p=
http://www.agito.pl/index.php?pid=24...=12&p=&prid=10

Z tego, co już zdążyłem poczytać i wypytać, to ten antishake jest bardzo przydatny, a konica-minolta ma go szczególnie dopracowanego.
Cytat:
Napisany przez ed hunter
a na poważnie to aby trafić trochę nieporuszoną fotę przy naświetlaniu 1/4s trzeba ich zrobić z 5
i tak to jest o niebo lepiej niż bez, gdzie jakąś gwarancję daje czas 1/125 a przy stabilizacji to 1/50 - 1/60s choć aparat nie sygnalizuje przy dłuższych czasach, to jak napisałem często nie wychodzi fota.
Skoro nawet EDI tak mówi...

Szala mocno przechyliła się w tę stronę i teraz zastanawiam się którą z tych minolt wybrać i jaki ewentualnie obiektyw dokupić, aby można było wykorzystywać ją w jak najszerszym spektrum.

A może ktoś mnie jeszcze przekona, że nie warto kupować Konica-Minolta? Może jest coś bardziej opłacalnego?


EDIT:
Gdy pisałem tego posta doszło parę wypowiedzi...
@Nimal - skoro ceny obiektywów w K-M są niższe, to przechylasz prawie całkowicie szalę mojego wyboru.
@Calme - zabieram się do lektury poglądowej
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 14.11.2005 o godz. 21:15
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.11.2005, 21:50   #107
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
A może ktoś mnie jeszcze przekona, że nie warto kupować Konica-Minolta? Może jest coś bardziej opłacalnego?[/B]
Nie wymieniłeś go wśród swoich faworytów, ale ja proponowałbym ci jeszcze zapoznanie się z modelem Pentaxa - IstD.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.11.2005, 23:15   #108
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Nie wymieniłeś go wśród swoich faworytów, ale ja proponowałbym ci jeszcze zapoznanie się z modelem Pentaxa - IstD.
Rzeczywiście interesująca oferta
Niestety to, co dla niektórych jest zaletą dla innych jest wadą (cyt. z wyżej poleconego art.). Przede wszystkim ze względu na nienajmniejsze rozmiary moich dłoni wolę chyba bardziej trzymać coś bardziej pokaźnego. Wspomniana mydelniczka toshiby zawsze mnie straszliwie drażniła swoimi wymiarami, choć po części wynikało to też z niewygodnego profilowania.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2005, 07:18   #109
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
Nad czym tu się zastanawiać - odpowiedź jest jedna - Olympus E-500, żadba z hybryd nie da Ci takiej jakości zdjęć jak lustrzanka.
Hmmm... Konica Minolta Maxxum 5D to też nie jest hybryda .
Chętnie się dowiem za to, na czym polegają te różnice w jakości zdjęć poza tym, że można dowolnie manipulować manualnie ustawiewieniami.
I jeszcze jedna kwestia: Co jeszcze trzeba dokupić (obiektywy, filtry itp.) żeby te różnice dały znać o sobie?
Mam zamiar raczej na razie dokupić 1 obiektyw i nie jestem pewien czy ta cyfrówka będzie trwałością dorównywała 25-lerniemu ZENITOWI, który do dziś robi piękne zdjęcia (szkoda, że nie cyfrowe )
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 15.11.2005 o godz. 07:41
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2005, 07:34   #110
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Nie wiem, jak stoisz z angielskim, ale jeśli nie przeszkadza ci strona w tym języku, to masz coś, za co albo mnie przeklniesz, albo pobłogosławisz

http://www.imaging-resource.com/PRODS/OWP/OWPA.HTM

Strona jest absolutnie rewelacyjna. Nie dość, że chyba jako jedyna (które na przestrzeni lat udało mi się znaleźć) ma naprawdę obiektywnie przygotowane testy i wiarygodne oceny (naprawdę), to na dodatek jeśli mimo to nie chcesz się kierować czyjąś opinią, to masz możliwość porównania zdjęć robionych różnymi modelami aparatów w identycznych warunkach! I nie mam tu na myśli jednej przypadkowo cykniętej fotki, ale rzetelne, szczegółowo przygotowane warunki do spawdzenia odwzorowania kolorów, szczegółów, siły lampy błyskowej, powstawania szumów i wielu wielu innych..

Naprawdę lektura jest potężna i przebrnięcie przez nią zajmuje masę czasu (to za to możesz mnie przeklnąć ), ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że nigdzie indziej na internecie nie znajdziesz tak przygotowanej bazy danych, która daje ci możliwość porównania na podstawie danych zwykle dostępnych tylko dla rzeczywistego posiadacza aparatu (to za to błogosławieństwa ).

W każdym razie polecam
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2005, 07:43   #111
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Ja Ciebie błogosławię i składam dziękczynienie
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2005, 08:15   #112
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@andrzejj9 - ta strona to skarbnica wiedzy
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2005, 09:57   #113
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Morris - obiektywy sa tansze w K-M z jednego prostego powodu
Konika swoj system AS ma na matrycy, jako jedyna
czyli jest on aktywny z kazdym obiektywem jaki do niej zalozysz
inne firmy AS stosuja w obiektywach - czyli body tylko uaktywnia system, zas musi sie on znajdowac w obiektywie, ktore przez to sa duzo drozsze

za to Olympus ktory zalinkowales ma w standardzie dwa niezle obiektywy, minolta tylko jeden
to juz robi roznice
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.11.2005, 23:43   #114
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
za to Olympus ktory zalinkowales ma w standardzie dwa niezle obiektywy, minolta tylko jeden
to juz robi roznice
No właśnie... dlatego jednak go na razie definitywnie nie wykluczam. Boję się jednak, że drżenie ręki może zepsuć dużo dobrych zdjęć. Co Wy na to?

EDIT:
Oferta E-500 jednak jest tym bardziej kusząca, że jego rzeczywista cena netto z tymi dwoma obiektywami to...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-bb-incart.jpg  
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 16.11.2005 o godz. 00:14
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2005, 09:06   #115
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
No właśnie... dlatego jednak go na razie definitywnie nie wykluczam. Boję się jednak, że drżenie ręki może zepsuć dużo dobrych zdjęć. Co Wy na to?
.
Odstawisz niektóre używki i nie będzie sprawy

A serio to jak wyczujesz aparat i nauczysz się pewnie trzymać go w ręce to będziesz w stanie sam wyeliminować większość drgań. Antishaker jest niezły, ale nie niezbędny do robienia dobrych, nieporuszonych zdjęć.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2005, 12:43   #116
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Odstawisz niektóre używki i nie będzie sprawy
Mimo permanentnego braku magnezu w moim organizmie, kawy na pewno nie odstawię!


Cytat:
Napisany przez andrzejj9
A serio to jak wyczujesz aparat i nauczysz się pewnie trzymać go w ręce to będziesz w stanie sam wyeliminować większość drgań. Antishaker jest niezły, ale nie niezbędny do robienia dobrych, nieporuszonych zdjęć.
Dobra. Przejrzałem jeszcze raz wady i zalety wszystkich modeli. Konicę wyróżnia tak naprawdę ten AS, ale z drugiej strony stawiając pierwsze kroki z cyfrową lustrzanką może lepiej bez tego bajeru się uczyć, żeby innymi modelami też umieć robić zdjęcia. Na stronie, którą podałeś porównywałem jedynie 2 minolty. Niestety Olympusowi E-500 chyba nie zrobili takiego testu i jest tylko o nim tylko "poglądowy" artykuł
Będę jeszcze szukał, ale jakby ktoś też miał coś i zapodał, to byłoby miło.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!

Ostatnio zmieniany przez Morris : 16.11.2005 o godz. 13:35
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 08:34   #117
szymony
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2003
Posty: 5
szymony w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Decydując się na lustro, trzeba wybierać system, a nie puszkę. Korpus to początek i jak pokazuje życie wcale nie najdroższy.
szymony jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.11.2005, 10:41   #118
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
MKonicę wyróżnia tak naprawdę ten AS, ale z drugiej strony stawiając pierwsze kroki z cyfrową lustrzanką może lepiej bez tego bajeru się uczyć, żeby innymi modelami też umieć robić zdjęcia.
na to nie licz
jak raz kupisz jakies body, to do niego bedziesz dokupowal lampy i obiektywy (czyli decudujesz sie na system - o tym pisal @szymony)
body to ulamek ceny zestawu - wiec jak za pare lat bedziesz zmienial body, to na takie, ktore bedzie pasowac do posiadanych obiektywow i lamp, czyli na... tej samej firmy
firme musisz wybrac teraz a nie mysles na czym sie chcesz uczyc

z drugiej strony, jesli nie masz zamiaru rozbudowywac zestawu dokupujac zew lampy i dodatkowe wyspecjalizowane obiektywy... to NIE KUPUJ LUSTRZANKI! strata pieniedzy - wez zaawansowany kompakt, ktorym zrobisz takie same zdjecia, bedzie bardziej uniwersalny, i bedzie tanszy
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2005, 10:59   #119
Nol
TDI
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 23.09.2001
Lokalizacja: Kraków - AGH / Cieszyn
Posty: 765
Nol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
z ww. ja bym wybal A200 (...)
imho to lepszy (bo duuuuzo tanszy po uwzglednieniu biektywow) wybor dla zaawansowanego amatora niz dowolna lustrzanka na rynku
O ile się nie mylę ten aparat nie ma możliwości zmiany obiektywu. To nie lustrzanka. Jedyne, co można zrobić, to kupić konwerter teleobiektywowy...
__________________
Pozdrawiam
Nol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.11.2005, 18:39   #120
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dokladnie, przeciez nie napisalem ze to lustrzanka
dlatego wychodzi duzo taniej niz np canon eos 300d - bo do tego trzeba dokupic obiektywy...
btw - oprocz konwertera wide mozna zakupic soczewke macro albo system macro typu rainox... jak do wiekszosci aparatow
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.