Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia

Fotografia Forum poświęcone wszelakim zagadnienom związanym z fotografią, obróbką zdjęć itd.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.11.2005, 08:15   #121
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A moim faworytem jest ostatecznie zupełnie inny, nie wspomniany powyżej model.
Przejrzałem kilkadziesiąt zdjęć, zrobiłem masę analiz porównawczych, biorąc pod uwagę m.in. te sprawy o których też wspominał @Nimal.
Ostatecznie mój wybór padł na Nikona D50 i mimo, że jest to dość prosty model, to jednak najbardziej podobają mi się zdjęcia nim robione.
Teraz czekam tylko na kasę, z którą mam niestety największy problem.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.11.2005, 21:59   #122
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Nikon D50? Ta okrojona wersja D70? Nie wiem czy nie warto by sie bylo rozejrzec za ostatkami D70, lepsze parametry po prostu. D70 bedzie o niebo lepszym wyborem, radze mocno poszperac.

Ostatnio zmieniany przez Banana Coctail : 28.11.2005 o godz. 22:12
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.11.2005, 22:31   #123
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Banana Coctail
Nikon D50? Ta okrojona wersja D70? Nie wiem czy nie warto by sie bylo rozejrzec za ostatkami D70, lepsze parametry po prostu. D70 bedzie o niebo lepszym wyborem, radze mocno poszperac.
dla mnie też okrojona, ale ciekawa. matryca jest dobra a duże iso od 200 nie powinno na niej szumieć. druga sprawa, za cenę body D70 kupimy ładny zestawik D50 (body + obiektyw)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.11.2005, 06:46   #124
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
dla mnie też okrojona, ale ciekawa. matryca jest dobra a duże iso od 200 nie powinno na niej szumieć. druga sprawa, za cenę body D70 kupimy ładny zestawik D50 (body + obiektyw)
No właśnie. Jeszcze ta promocja od Nikona...
D70s jest rzeczywiście ciekawą propozycją, ale nie opłaca mi się wydawać tysiąca więcej na aparat, który co najwyżej jak będzie miał szczęście będzie od święta służył półprofesjonalnie. Za to dostanę dodatkowy obiektyw i jeszcze mi zostanie. Zdecydowanie zatem wolę D50, który i tak robi zdjęcia znacznie milsze (mojemu) oku, niż niejeden droższy.
Jak na razie moim problemem jest wciąż kasa, na którą teraz czekam. Jeżeli jej nie dostanę najpóźniej w grudniu, to będzie ciężko z tym zakupem.

W ramach ciekawostek, które znalazłem szperając po necie:
"Canon robi najlepsze aparaty, a Nikon najlepsze zdjęcia".
No cóż -
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2005, 15:52   #125
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Co powiecie mi o tym zestawie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77490191

Wiem powiecie "Hoya" to to nie jest

A tak na serio?
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2005, 19:19   #126
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a tak na serio to powinno Ci wystarczyc
oczywiscie jakosc bedzie kompatybilna do ceny
o kingach naczytalem sie sporo niepochlebnych opinii, wiec szybko po otrzymaniu przesylki sprawdz czy nie powoduje aberracji chromatycznych
jak nie - to spoko
a jak powoduje - przy zakupach na odleglosc masz iles tam dni zeby towar zwrocic
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2005, 19:21   #127
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
a tak na serio to powinno Ci wystarczyc
oczywiscie jakosc bedzie kompatybilna do ceny
o kingach naczytalem sie sporo niepochlebnych opinii, wiec szybko po otrzymaniu przesylki sprawdz czy nie powoduje aberracji chromatycznych
jak nie - to spoko
a jak powoduje - przy zakupach na odleglosc masz iles tam dni zeby towar zwrocic
Dzięki

Narazie dopiero nad takim zestawem myślę
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2005, 07:26   #128
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
btw - jako ze z Poznania to skapstwo mam wrodzone - wiec i moj zestaw filtrow nalezy do ekonomicznych
kupilem firmy mora (tez uchodzaca za jedna z najnizszej polki) i... nie narzekam
dodatkowo nie kupowalem od razu, tylko popolowalem troche na allegro na licytacje wieloprzedmiotowa pewnego sklepu... kupilem za okolo 15-20% ceny oczywiscie nowki z gwarancja, nieuzywane...
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2005, 17:03   #129
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
btw - jako ze z Poznania to skapstwo mam wrodzone - wiec i moj zestaw filtrow nalezy do ekonomicznych
kupilem firmy mora (tez uchodzaca za jedna z najnizszej polki) i... nie narzekam
dodatkowo nie kupowalem od razu, tylko popolowalem troche na allegro na licytacje wieloprzedmiotowa pewnego sklepu... kupilem za okolo 15-20% ceny oczywiscie nowki z gwarancja, nieuzywane...
Pamiętam - kupiłeś w system-bank
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2005, 17:23   #130
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Morris
W ramach ciekawostek, które znalazłem szperając po necie:
"Canon robi najlepsze aparaty, a Nikon najlepsze zdjęcia".
No cóż -
rzeklbym, ze to g...o prawda, ale co tam...
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2005, 23:17   #131
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
rzeklbym, ze to g...o prawda, ale co tam...
Bo to prawda, ze g... prawda... mialem nikona kilka modeli w obsludze, ale umywa sie to do canonow
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2005, 23:32   #132
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Bo to prawda, ze g... prawda... mialem nikona kilka modeli w obsludze, ale umywa sie to do canonow
nikonem mozna sie rozczarowac. bierze sie to to do reki (mam na mysli te lepsze fociaki), sama budowa robi wrazenie, ale juz zdjecia nie
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.12.2005, 09:13   #133
Morris
Coauctor delicti
 
Avatar użytkownika Morris
 
Data rejestracji: 23.12.2002
Lokalizacja: Kraków
Posty: 872
Morris zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
nikonem mozna sie rozczarowac. bierze sie to to do reki (mam na mysli te lepsze fociaki), sama budowa robi wrazenie, ale juz zdjecia nie
No to ja się z tym nie zgodzę - Mój Nikoś robi cudne fotki i w końcu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z jakości fotografii. Canon w tej cenie wydawał mi się robić trochę nieostre zdjęcia i potwierdziła to koleżanka, która prawie identyczny sobie rok temu kupiła.
__________________
Ignorantia legis excusant neminem!
Morris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2006, 12:19   #134
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
no to robie OT
http://www.dfoto.pl/sklep/customer/p...cat=219&page=1
szukalem "najtanszego" aparatu i znalazlem cos takiego
jest tez model H2D, ale nie znalazlem sklepu w polsce ktory by go oferowal
ciekawe czemu
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2006, 12:26   #135
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
22MPx 0.o
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
aparat, filtr


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.