Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia > Zdjęcia



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.06.2005, 16:45   #61
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok wiec jako autor posta wrzucam swoje pierwsza fotke makro robiona Fuji S5500 kupionym wczoraj wieczorem - badzcie wyrozumiali wlasciwie nie znam wcale jeszcze funkcji tego aparatu i walilem to jak leci w auto nawet nie doszedlem jaka to jakosc byla - jak sie zaznajomie jako tako to cos sie dorzuci instrukcja ma 130 stron wiec zanim dojde do wprawy -

__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.06.2005, 16:48   #62
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i jeszcze klepeczka

__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 16:58   #63
-Kowalik-
Guru
 
Avatar użytkownika -Kowalik-
 
Data rejestracji: 31.08.2003
Lokalizacja: Białystok
Posty: 1,186
-Kowalik- niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
i jeszcze klepeczka


Jeśli mam byc szczery, to marne są te zdjęcia a w zasadzie aparat. Straszne "ziarno" wyłazi.
-Kowalik- jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 17:41   #64
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tzn wiesz do makro to pewnie on stworzony nie jest bo ma je dopiero od 10 cm z tego co przeczytalem - jakosc zdjec to zapewne w 50 % moja niewiedza co do ustawien wiec mam pytanko jak dokladnie ustawic takie zdjecia (pewnie w manualu byloby niezle ale na to jak dla mnie jest zawczesnie w 2 dniu
Mam pare pytan - moze akurat ktos ma ten model i znalazl juz najlepsza kombinacje ustawien do tego typu fotek ?
- czy przy makro uzywac lampy ?
- w jakim trybie jakosciowym je robic ? > w 4M ?? (F/N)
a moze w trybie RAW ??
- czy moze robic je w ktoryms z trybow P/S/A?
- jakie ISO ??
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:06   #65
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
moje przemyslenia (zaznaczam ze nie jestem specjalistom, lecz ledwie poczatkujacym amatorem i prosze o sugestie madrzejszych w tej sprawie):
lampa - w zadnym wypadku (chyba ze masz specjalna do macro) bo przeswietli dalszy plan, a jak masz z automatu to jednoczesnie pierwszy plan bedzie czarny
tryb jakosciowy - dowolny byle sensowny
raw ma sens wylacznie przy zdjeciach w ktorych masz jednoczesnie szczegoly w swietle i w cieniach - bo format ten potrafi zapisac wiecej bitow na pixel niz jakikolwiek inny uzywany (z powodow oczywistych - zapis nie jest obrobiony) i potem samodzielnie w kompie moesz wybrac zakres do exportu do innego sensownego formatu
poczytaj o P S i A to bedziesz wiedzial - dzieki nim masz zapewniona automatyke przy kontrolowaniu przeslony (glebia ostrosci!) lub czasu wiec niekiedy sie przydaje
ja macro pstrykam z auto z bardzo prostego powodu: przewaznie sa to robale czy inne motyle, i nie mam czasu na ustawianie czegokolwiek (i wtedy dziekuje ze moj aparat wlacza sie ponizej sec a af lapie w dobry swielte tez ponizej 1sec)
iso - oczywiscie jak najnizsze, byle nie przegiac potem z czasem naswietlania
a najnizsze zeby nie bylo kaszki, a czas wazny zeby nie bylo rozmazania
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:11   #66
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Im wyższe iso, tym krótszy czas naświetlania (bo wieksza czułość).
Im niższe - tym mniej ziarna.
Cos za coś, nie pozostaje nic innego, jak tylko poeksperymentować.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 21:23   #67
AssasniXX
Za szybcy się wściekli :P
 
Avatar użytkownika AssasniXX
 
Data rejestracji: 08.06.2005
Lokalizacja: zza Ekranka :D
Posty: 12
AssasniXX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartek1989
Ja coś wrzucę później
Hehe... ja tak samo
__________________
...Ty wiesz że ja wiem, ale ja nie szukam dup chodzączych do gimnazjum

Pozdro 4 @LL


AssasniXX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 22:18   #68
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm nastepne makro nie wiem juz sam czy teraz jest lepiej - sami ocencie - zakupilem sobie statyw - swietna sprawa do zoom'a i nocnych ogolnie polecam



__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 22:28   #69
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
hmm nastepne makro nie wiem juz sam czy teraz jest lepiej - sami ocencie - zakupilem sobie statyw - swietna sprawa do zoom'a i nocnych ogolnie polecam
Co Ty kurcze, piszesz posta co dwie godziny i za każdym razem masz nowe części do zestawu?


A zdjęcia już całkiem całkiem, idziesz w dobrym kierunku
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 22:47   #70
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Calme, statyw to jest to!
Sorki za offtop, zdjęcie nocne ze statywu, Gdańsk, grudzień 2004:

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 22:56   #71
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Co Ty kurcze, piszesz posta co dwie godziny i za każdym razem masz nowe części do zestawu? A zdjęcia już całkiem całkiem, idziesz w dobrym kierunku
aa tam co 2 godziny to juz napisze raz i bedzie spokoj na przyszlosc > statywik (Velbon DX-888) owszem kupilem, bo mam zamiar troche panoramek popstrykac na spacerach i wycieczkach - moze cos z nocnych no i ogolnie przy zoomie jak dla mnie jest nieodzowny - dodalem tez Filtr UV HTMC 55mm bo jednak obiektyw sie brudzi bez filtra na konwerterze

a no i jeszcze jedno pseudo makro ale wydaje mi sie, ze ten kwitnacy kaktus chyba byl lepiej zrobiony ?

__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 09:27   #72
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
tym ziarnem z pierwszych zdjęć to wogóle bym się nie przejmował.
Jak dasz do wywołania to się ździwisz bo tam małe ziarno nie wyjdzie na formacje 10x15.
Ba czasami ti jest wręcz na odwrót dobre na monitorze wcale już tak fajnie nie wuchodzi na papierze.
Zawsze wywoluje w tym samym punkcie i robione są tam od początku do końca cyfrowo.
Niektóre punkty wmawiają że robią cyfrowo a potem dziwny raster mi wychodził na zdjęciach.
A jeszcze powiedz jedno o co chodzi w tym z włosami.
Przecież jesteś facetem a dłonie mają pomalowane paznokcie, więc o co chodzi na tym zdjęciu
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 10:53   #73
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To palec żonki miało byś kontrastowo , że niby ktoś tam wlazł do buszu i mnie czochra haha
Następna seryjka tym razem cytryna:









kombinowalem troche wiecej z ta cytryna - tzn np narazie robilem ja lezaca na tle idealnie bialej kartki, potem moze cos pokombinuje na czarnym tle z oswietleniami z roznych katow albo moze np dac swiatlo przez kartke ?
a Wy np robicie cos takiego, ze zamiast lampy blyskowej oswietlacie dodatkowo obiekt w taki dzien jak dzis dosc pochmurny i deszczowy (narazie robie fotki w domu - plener mam zaplanowany w niedziele w ogrodzie botanicznym ale narazie leje
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2005, 19:51   #74
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Arrow

Cytat:
Napisany przez Calme
[...]
Następna seryjka tym razem cytryna:

[...]
Akurat wczoraj sobie pomyślałem o fotce, którą w grudniu robiłem, bez lampy, na szybkiego, z ręki.
Trochę wykadrowana:

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.06.2005, 07:11   #75
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jedna rzecz @Calme (i inni). Zdjęcia Marco to nie jest wzięcie jakiegokolwiek przedmiotu i sfotografowanie go z bliska (no chyba, że na początku chcesz poćwiczyć trochę z ustawieniami). To, jak zresztą w każdym rodzaju fotografii - przynajmniej według mnie - dobranie takiego przedmiotu, aby zdjęcie było ciekawe, czy po prostu ładne. Nie twierdzę, że cytryna taka nie może być, ale.. na pewno są rzeczy ciekawsze
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-macro-004.jpg  
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 11.06.2005 o godz. 07:13
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.