Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia > Zdjęcia



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.06.2005, 08:39   #76
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rozumiem Cię jak najbardziej z tym, że narazie chodziło mi o to aby się właśnie wstrzelać w robienie takich fotek w plener nie miałem czasu wyjść (a też ciągle leje)
Te pstrykadełki miały za zadanie - skorygowanie przez Was co należy robić i jak i co jest źle i do poprawy .
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.06.2005, 11:19   #77
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ostatnio drazac temat samego makro zadalem pytanie, odnosnie tego jak mozna osiagnac tego typu efekty jak w linku podanym na poczatku watku, na grupie usenetowej z fotografia cyfrowa.
Odpowiedz jaka otrzymalem jest nastepujaca - wiekszosc osob, ktore na powaznie bawia sie w fotki makro uzywa zamiast szkiel powiekszajacych specjalnego sprzetu a mianowicie RAYNOX konwerter DCR-250 MAKRO
Zdjecia i dyskusja (bardzo dluga na temat makro) zostala mi polecona pod nastepujacym linkiem - swietne zdjecia - jest ich naprawde duzo bedziecie mieli co poogladac - ale dlugoooo sie brnie przez ten watek

POLECAM !!!!!! (pod linkiem jest akurat ostatnia strona watku z najnowszymi zdjeciami)

Co myslicie o tym konwerterze ?? A moze ktos go juz uzywal ??
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2005, 11:15   #78
Voytek
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Voytek
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 272
Voytek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja dodam swoje zdjecia makro-kwiatki balkonowe i domowe.Musialem zmniejszyc rozmiar na 800x600 tak wiec efekt zdjec troche sie pogorszyl. Zdjecia robione Canon PowerShot A80 ustawienia manual
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-img_0836.jpg   -img_0851.jpg  
__________________
LITEON SOHW-832S (VS0A) + TOSHIBA SD-5272 (1031)

Voytek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2005, 18:05   #79
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 14.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
...mam wszystko w nosie... wakacje
http://img172.echo.cx/my.php?image=gramofony30wg.jpg
...szkoda ze tylko głowka ...stara fotka
http://img172.echo.cx/my.php?image=te347ciowa6ml.jpg
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2005, 19:10   #80
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wytrzymałem hehe i zamówiłem RAYNOX'a DCR-250 jak jutro się pojawi może, to obadam co to cudeńko tak naprawdę potrafi

PS. jak Wam przypadły do gustu fotki z linka podanego powyżej ??

A i jeszcze mała prośba - jeśli 1 raz dajecie swoje fotki to podajcie również aparat jakim były robione.
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2005, 23:34   #81
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 14.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.. hehehe wiesz przy robieniu zdjec jednego sie nauczyłem, trzeba byc bardzo wymagajacy od siebie i bardzo krytyczny do tego co sie robi.... poniewaz mozna popasc w bardzo duzy samozachwyt jak do cytryny

aparat to Z-1 minolta i styka
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2005, 00:03   #82
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miles
.. hehehe wiesz przy robieniu zdjec jednego sie nauczyłem, trzeba byc bardzo wymagajacy od siebie i bardzo krytyczny do tego co sie robi.... poniewaz mozna popasc w bardzo duzy samozachwyt jak do cytryny
aparat to Z-1 minolta i styka
hehe nie chodziło mi w pytaniu czy podoba się Wam moja cytryna [jak juz pisałem aparat mam od paru dni - wogole jest to moja 1 cyfra i mam doskonałą świadomość tego jak słaby mam warsztat narazie a w zasadzie to wogóle go nie mam ] >> tylko o zdjęcia z tego linka - jest to chyba największy jaki widziałem dotąd wątek na polskim forum ze zdjęciami makro użytkowników ponad 156 stron z fotkami !!!
Polecam raz jeszcze
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2005, 10:29   #83
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ciekawi mnie coraz bardziej ten konwerter, szczególnie po obejrzeniu zdjęć z tego forum podawanego przez @Calme.
Przy tym konwerterze zdjęcia macro w moim aparacie (canon a95) wygląda tak jakby wogóle były wykonywane bez funkcji macro i to jeszcze z odległości kilku metrów

@Calme - opatrz to cudo, porób zdjęcia tego samego przedmiotu z konwerterem i bez (z tego samego ujęcia, tej samej odległości) żeby można było porównać
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2005, 21:48   #84
TOMMYx
fotograf
 
Data rejestracji: 28.10.2004
Lokalizacja: P.O.L.A.N.D.
Posty: 16
TOMMYx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Smile

Cytat:
Napisany przez Calme
(...)wiekszosc osob, ktore na powaznie bawia sie w fotki makro uzywa zamiast szkiel powiekszajacych specjalnego sprzetu a mianowicie RAYNOX konwerter DCR-250 MAKRO(...)
Co myslicie o tym konwerterze ?? A moze ktos go juz uzywal ??
Dostałem ten link od kolegi Barteza, więc pomyślałem, że naskrobię Wam kilka słów
Jako że interesuję się fotografią, fotografuję głównie przyrodę, a między innymi makro, wiem, że wcale nie trzeba kupować stosunkowo drogiego Raynox'a (w porównaniu do soczewek macro), aby uzyskać ciekawe efekty.

Trzeba brać pod uwagę, że używając tego konwertera makro nie zrobi się poprawnej technicznie fotografii jeśli nie wykorzystamy statywu, ponieważ głębia ostrości przy takim szkle jest praktycznie minimalna, ilość światła mocno ograniczona, co zmusza do stosowania długich czasów migawki i przymkniętej przysłony (w kompaktach najlepiej maksymalnie przymkniętej).

A jeśli ktoś już kiedykolwiek robił makro-fotki, to wie, jak się biega za motylkiem ze statywem

Testowałem zaróno Raynox'a, jak i soczewki i wiem, że do makro wystarczy dobry kompakt z możliwością nakręcania ulejki dla filtrów oraz soczewka makro +4D.

Oto parę moich przykłądowych fotek, wykonanych aparatem OLYMPUS C-750 plus soczewka makro +4D firmy HOYA.








Więcej fotek na mojej stronce www.tomasz.kolorowy.net.

Pozdrawiam serdecznie starych znajomych i wszystkich tych, których nie znam

TOMMYx
__________________
Pozdrawiam, T.

Ostatnio zmieniany przez TOMMYx : 14.06.2005 o godz. 21:59
TOMMYx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2005, 21:50   #85
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Eliasz
Ciekawi mnie coraz bardziej ten konwerter, szczególnie po obejrzeniu zdjęć z tego forum podawanego przez @Calme.
Przy tym konwerterze zdjęcia macro w moim aparacie (canon a95) wygląda tak jakby wogóle były wykonywane bez funkcji macro i to jeszcze z odległości kilku metrów
@Calme - opatrz to cudo, porób zdjęcia tego samego przedmiotu z konwerterem i bez (z tego samego ujęcia, tej samej odległości) żeby można było porównać
@Eliasz właśnie dziś odebrałem to cudo - tak BTW to szybko działają zamawiałem wczoraj o 11 (foto-tip.pl z Krakowa) a dziś o 10 już był kurier
Wszystko ładnie zapakowane - nie miałem czasu dziś kompletnie na coś poważniejszego w dobrym świetle i ze statywem ale może w Zakopcu w przyszłym tygodniu coś napstrykam - więc jak przyjadę na pewno się podzielę
Tak na szybko - widać dużą różnicę między trybem makro aparatu a z założonym konwerterem - powiedziałbym wręcz, że jest kolosalna (udało mi się dziś tylko na szybko pstryknąć bez statywu w domu 1 fotkę dla porównania jak prosiłeś - ale myślę, że prawdziwy pazur będzie widać na fotkach przy świetle dziennym na działeczce wśród przyrody
Najlepsze efekty z tego co już obadałem uzyskuje się ustawiając oczywiście makro w aparaciku - następnie maksymalny zoom (nie zawsze się udaje) i wtedy dopiero operując samą odległością od przedmiotu można uzyskać niesamowite efekty - nie polecam robić z lampą - zresztą nawet w instrukcji jest to wyraźnie zaznaczone !
Ogólnie jak narazie jestem w niebo wzięty - ale poczekajcie jak się wybiorę ze statywem na jakieś łaki i coś napstrykam hehe.

A poniżej tak jak pisałem i obiecałem na bardzo szybko fotki - pierwsze to zwykłe makro z Fuji S5500 (noga od łóżeczka) pozostałem 2 to fotki z założonym konwerterem Raynox DCR 250 na połowie tak mniej więcej zoom'a czyli x5 (zapas był więc jeszcze dość spory ale jak mówiłem bywa to róznie, niektóre obiekty ładnie się da złapać i chwyta ostrość na pełnym zoomie x10 a pozostałe nie zawsze - może to kwestia np ustawienia jeszcze w manualu) - sorki za jakość itp ale wogóle jeszcze dobrze nie obadałem aparatu i narazie lece tylko na auto - oswietlenie też było takie sobie- chodziło tylko o pokazanie wstępne dla zainteresowanych jak to wygląda.

1) Zwykłe makro Fuji S5500



2) Makro Fuji S5500 + Raynox DCR-250 (zoom na połowe czyli x5) ta sama odległość co przy pierwszej fotce





Ogólnie mam takie spostrzeżenia - statyw jak najbardziej przynajmniej u mnie potrzebny bo nie mam anti - shake w sprzęcie a żeby zrobić taką "muchę" jak z 1 posta to nie ma mowy o tym aby było mniej jak maks zoom i żadnych poruszeń.
Poniżej jeszcze kilka knotków jak wracałem po drodze na szybko w trawie bez statywu - tylko jako ciekawostka



__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2005, 22:21   #86
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@TOMMYx gratuluje warsztatu, fotek i strony palce lizac
Natomiast mam pytanie typowego laika i poczatkujacego
Jak i czym robi np zdjecia "guru" z watku makro na CyberFoto.pl - "FotomaN", ze wychodza mu az tak wielkie powiekszenia jak np ta mucha i zblizenie na oczy - czy tez inne robale gdzie mozna doslownie policzyc kazdy was przy pyszczku i czesci oka, itp ?? (Bo np twoja mucha jest tez super ale mimo wszystko to nie ten sam stosunek wielkosci powiekszenia) Wiem, ze ma on obecenie Canona 350D ale jakie ma soczewki o tym nie mam pojecia - poczatkowo pisal iz "w fotografowaniu makro sluzy mi sprzet Olympus C765 ze szklami powiekszajacymi (nie zakupione w sklepie)".

Co do samego Raynoxa - sa rozne zdania - jedni wola jego inni zestaw soczewek - powiem tak jak narazie jestem zadowolony - co do statywu masz swieta racje trudno troche latac za motylami z nim ale mysle, ze jakies robaczki ciekawe sie da zrobic i nie bedzie tak zle - jestem cierpliwy moge lezec w trawie i pol dnia hehe
Przegladajac natomiast samo forum i watek o makro widzialem naprawde swietne zdjecia zrobione przy uzyciu tego konwertera (nawet wlasnie z fuji s5500) jak i zdjecia zrobione z szklami powiekszajacymi i dla mnie jako laika nie widac wcale roznicy no chyba, ze mowimy o robalach FotomaN'a
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.06.2005, 22:39   #87
TOMMYx
fotograf
 
Data rejestracji: 28.10.2004
Lokalizacja: P.O.L.A.N.D.
Posty: 16
TOMMYx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
@TOMMYx gratuluje warsztatu, fotek i strony palce lizac
Natomiast mam pytanie typowego laika i poczatkujacego
Jak i czym robi np zdjecia "guru" z watku makro na CyberFoto.pl - "FotomaN", ze wychodza mu az tak wielkie powiekszenia jak np ta mucha i zblizenie na oczy - czy tez inne robale gdzie mozna doslownie policzyc kazdy was przy pyszczku i czesci oka, itp ?? (Bo np twoja mucha jest tez super ale mimo wszystko to nie ten sam stosunek wielkosci powiekszenia) Wiem, ze ma on obecenie Canona 350D ale jakie ma soczewki o tym nie mam pojecia - poczatkowo pisal iz "w fotografowaniu makro sluzy mi sprzet Olympus C765 ze szklami powiekszajacymi (nie zakupione w sklepie)".

Co do samego Raynoxa - sa rozne zdania - jedni wola jego inni zestaw soczewek - powiem tak jak narazie jestem zadowolony - co do statywu masz swieta racje trudno troche latac za motylami z nim ale mysle, ze jakies robaczki ciekawe sie da zrobic i nie bedzie tak zle - jestem cierpliwy moge lezec w trawie i pol dnia hehe
Przegladajac natomiast samo forum i watek o makro widzialem naprawde swietne zdjecia zrobione przy uzyciu tego konwertera (nawet wlasnie z fuji s5500) jak i zdjecia zrobione z szklami powiekszajacymi i dla mnie jako laika nie widac wcale roznicy no chyba, ze mowimy o robalach FotomaN'a
Link do stronki, który podałeś na początku tego topic'a nie działa, ale z tego, co widzę w podpisach pod fotkami Fotoman'a, używa on soczewek.
Nie wiem, czy własnej roboty, czy też zakupionych w sklepie (chociaż opis sugeruje, że nie zakupionych sklepie, ale przecież mogły być zakupione na giełdzie lub na Allegro ... ) )

Z racji tego, że obecnie używa on Canona EOS 350D, więc może korzystać zarówno z soczewek nakręcancyh na obiektyw jak też z pierścieni pośdrenich czy mieszka.

Ja od niedawna również fotografuję 350tką i używam właśnie pierścieni pośrednich i soczewki macro. Czekam na pogodę i chwilę wolnego czasu, a wtedy lecę na łąkę .....

Tak na marginesie - najlepsze do tego typu fotografii są obiektywy makro, ale ich cena odrzuca mnie na chwilę obecną
__________________
Pozdrawiam, T.
TOMMYx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2005, 18:22   #88
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To i ja się też pochwalę moimi zdjęciami. Aparat to Minolta Z1, bez żadnych dodatkowych szkieł.






__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2005, 19:42   #89
kontestator
conquer all
 
Avatar użytkownika kontestator
 
Data rejestracji: 10.01.2005
Lokalizacja: z wrocławii
Posty: 739
kontestator zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
świetny topic, jak tylko opłace magisterke kupuje aparat (bo to czym dysponuje nie można nazwać aparatem) i ide na polowanie
__________________
KETCHUP KUPUJE TYLKO PUDLISZKI
kontestator jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.06.2005, 22:05   #90
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dorzuce dzisiejsze dwie fotki ale narazie idzie mi ciężko przy dużym zoomie nawet na statywie ciężko złapać dobrą ostrość bo każdy minimalny ruch (nawet przy naciśnięciu spustu) daje rozmazanie .....

Czerwona łodyga



Zółty pączek kwiatowy



ale jak to się mówi praktyka czyni mistrza hahah [marzenia.....]
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.