Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Rozrywka > Fotografia > Zdjęcia



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.04.2007, 13:40   #1
aeiouy
Berserk
 
Avatar użytkownika aeiouy
 
Data rejestracji: 02.11.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 191
aeiouy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[Zdjęcia] Problemy, Pytania, Porady

Witam

Niedawno kupiłem sobie Aparat Fujifilm fx_s6500fd. Nigdy nie miałem do czynienia z tak zaawansowanym aparatem, więc studiuję różne poradniki, śledzę wątki na cyberfoto itd., jednak nie wiele mogę znaleźć informacji dotyczących mojego problemu (nawet nie wiem jakich słów kluczowych użyć).

Mam problemy z zachowaniem pionów na zdjęciach wewnątrz pomieszczenia. Oto przykład:




Jak widać na pierwszym zdjęciu lewa strona kłacie się w lewo, a prawa kładzie się w prawo i tylko środek jest pionowy. Wiem, że podobno tak musi być, bo zdjęcie jest 2 wymiarowe, a nie 3d, ale jak ustrzec się przed takimi efektami?

2-gi problem to obróbka i przesłanie zdjęcia.
Moja żona wystawia czasami ubranka na allegro no i nie ukrywam, ze dobre zdjecia = wieksza kasa z aukcji. Czytałem wiele porad jak wyciąć ze zdjęcia jeden obiekt, ale co użytkownik to każdy poleca inny program. Obecnie mam zainstalowanych kilka programów i każdym potrafię zrobić tylko jedną rzecz, a i tak wyciąć ubranka z tłą mi się nie udało Może poradzili byście mi jakiś prosty sposób, żeby wyciąć (w miatę szybko) jakiś obiekt ze zdjęcia i moc wstawić go do innego zdjęcia
Chodzi mi o coś takiego :




Kolejne pytanie to jakiego programu i jakiego serwisu byście używali do przesyłania zdjęć. Przy wystawieniu zestawów ubranek dla dzieci bywa męczące wgrywanie 40 zdjęć...
Chodzi mi dokłądnie o maksymalne zautomatyzowanie poniższej procedury:
1. Zmniejszenie zdjęcia do wielkości 800x600
2. wgranie zdjęć na serwer
3. zczytanie kodu jaki trzeba wkleić do allegro (najlepiej wszystkich wgranych zdjęć) w postaci pełnego zdjęcia, a nie miniaturki. Wiem ze imageshack.us daje możliwość zgrania wszystkich wgranych zdjęć, ale niestety tylko w postaci miniaturek


Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
__________________
Wyidealizowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu
http://www.bielskastruga.pl
aeiouy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.04.2007, 14:28   #2
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Na fotografowaniu si***281; nie znam, ale mo***380;e z innymi problemami pomog***281;
2 - my***347;l***281;, ***380;e photoshop powinien spokojnie wystarczy***263; (filtr wydziel)
3.1 - IrfanView
3.2/3 - Najlepiej chyba zakupi***263; w***322;asny serwer www i na niego wrzuca***263; zdj***281;cia klientem ftp i z niego linkowa***263;
__________________

gallus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2007, 14:50   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
zdj***281;cie jest zrobione na maksymalnym oddaleniu - patrz rybie oko.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2007, 18:04   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Uko***347;ne linie na fotach wynikaj***261; z k***261;t***243;w pomi***281;dzy obiektem a fotografuj***261;cym (nic innego jak perspektywa).

Upraszczaj***261;c - je***347;li linia osi obiektywu jest prostopad***322;a do p***322;aszczyzny wyznaczonej przez kraw***281;dzie obiektu, linie b***281;d***261; proste, pomijaj***261;c "efekt beczki" (niech kto***347; to namaluje, bo ja nieplastyczny).

Zamiast wycina***263; obiekty - lepiej zrobi***263; zdj***281;cie jednemu z nich.

Przeskalowanie to pro***347;ciutka operacja w irfanview.

A co do imageshacka - oczywi***347;cie, ***380;e umo***380;liwia hotlinkowanie do foty, a nie jej miniatury, wystarczy wklei***263; odpowiedni kod:

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.04.2007, 23:28   #5
aeiouy
Berserk
 
Avatar użytkownika aeiouy
 
Data rejestracji: 02.11.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 191
aeiouy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam

dziękuję panowie

@gallus

chodziło mi bardziej o taki program, ktrory tobi to wszystko na raz, a nie kilka programów. Właśnie robie to w różnych programach. Zmniejszam w infraview, delikatnie poprawiam w picassa (od google) z wydzieleniem jeszcze popracuje,

@joujoujou do publikowania zdjęć właśnie stosuje imageshack.us, a przesyłam zdjęcia za pomocą wbudowanego narzędzia do publikowania zdjęć w windowsa XP Pro lub quickload w imageshack, ale niestety, po przesłaniu, musze do kazdego zdjecia pojedynczo wchodzic i kopiowac ten kod. Jest możliwość wyświetlenia zbiorowego kodu, ale tylko do miniaturek
dowód:



@ed hunter ; @joujoujou Dziękuję za słowo kluczowe Jak tylko znajdę więcej wolnego czasu zagłębię się szczegółowo w to zjawisko rybiego oka i beczki

Dziękuję
Pozdrawiam
__________________
Wyidealizowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu
http://www.bielskastruga.pl
aeiouy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2007, 19:56   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,400
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zainteresuj si***281; rozszerzeniem do firefoxa (o ile go u***380;ywasz) o nazwie imageBot - tam mo***380;na hurtowo kopiowa***263; dowolne kody.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.04.2007, 01:36   #7
aeiouy
Berserk
 
Avatar użytkownika aeiouy
 
Data rejestracji: 02.11.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 191
aeiouy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Zainteresuj się rozszerzeniem do firefoxa (o ile go używasz) o nazwie imageBot - tam można hurtowo kopiować dowolne kody.
Baaaaaaaardzo dziękuje!!


To rozszerzenie do firefoxa jest dla mnie idealne. Tego mi było trzeba Wydaję mi się, że Picasa + imageBot zaoszczędzi mi i mojej żonie conajmniej 1h przy przygotowywaniu zestawu ubranek!

Dziękuję
__________________
Wyidealizowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu
http://www.bielskastruga.pl
aeiouy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.